Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 46 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jo, kaštan má právo mlčky trpět a o nic se nezajímat.


Asi.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Mauricio píše:
Postavené na hlavu. Spíše by měl vysvětlovat ten, kdo je veřejně poskytuje.


Co by měl vysvětlovat? Jako ostatní DP dělají něco špatně, když se rozhodly, že budou data cestujícím poskytovat?


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2019/12/12/do-mostu-dorazila-prvn-tramvaj-evo2

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Postavené na hlavu. Spíše by měl vysvětlovat ten, kdo je veřejně poskytuje.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
‚Nejasné důvody odepření.‘ Pražský dopravní podnik má vysvětlit, proč tají data o poloze spojů


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Vánoční výzdobu dostaly tramvaje, trolejbus i autobus. Dopravní podniky se chystají na Ježíška


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Ono tam toho je z DP zjevně celkem víc, než je zdrávo k prezentaci :mrgreen:

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
GO domácího traktoru pracovníkem DPP
Tlačítka na palubní desce to nezapřou.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Liberec: Srážka tramvají v Dolním Hanychově


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Záběry z MHD v Brně a v Praze z let 1952 - 1998 z archivu České televize


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
V Pardubicích vyjel do ulic poprvé v historii vánoční trolejbus, první v zemi
https://zdopravy.cz/v-pardubicich-vyjel ... emi-38173/

ZANIKLÉ TRATĚ: Nad Mladotickou dráhou stát zlomil hůl, zloději bohužel ne
https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku ... cesku_vrja

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
51
28 lis 2019 15:38
Dnes I/43 směr Brno, 5 nových Crosswayků v barvách BORS.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
M: Tak aby ty dvojklouby jezdily i tady.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
"Chytré semafory nefungují": chtěly preferovat tramvaje (což je podle mě správná myšlenka) a zjistili, že to má dopad na okolní dopravu. Je to překvapení. :mrgreen:


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Dvoukloubáky v Linci, prostě nádhera:
https://www.youtube.com/watch?v=9G9Fv7AxErI


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Mladík se zastal černé pasažérky, revizorovi nadával a napadl ho


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Zpět k papírovým jízdenkám. Zlínský kraj bude jediný v Česku, kde nezaplatíte jízdné po regionu online


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Mouka píše:
FD: Já neříkám, že Blesk je seriózní, ale silně pochybuju, že zrovna tuhle část citace, by záměrně vylhali, když si to většina čtenářů vůbec neuvědomí. Spíše si myslím, že si to pan Klaus neuvědomil, nebo jak píše ds, to zkrátil.


Většině čtenářů je to především úplně jedno...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Poslední autobusy s motory EURO II končí tento pátek


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
FD: Já neříkám, že Blesk je seriózní, ale silně pochybuju, že zrovna tuhle část citace, by záměrně vylhali, když si to většina čtenářů vůbec neuvědomí. Spíše si myslím, že si to pan Klaus neuvědomil, nebo jak píše ds, to zkrátil.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
ds píše:
mouka: myslím, že pro celkový kontext sdělení není upřesnění formulace na "metrem s přestupem na autobus jsem dojel na Prosek..." nezbytné :)

Navíc kolega nezmínil, že jde o citaci článku ze seriózního plátku Blesk. Popravdě myslil jsem, že toto téma je určeno např. na články/fotky z otevření nových tratí v ČR i zahraničí, či ke zmínce o zajímavých projektech, typu sbírka na Čechoameričana. Tato “citace” mi však jako zajímavý dopravní postřeh opravdu nepřijde.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
odd píše:
Však ono na seznamu nemusí být furt všechno. A je tam výslovně řečeno, že 20 nových vozů bude mít klimu.

https://www.arriva.cz/cs/o-spolecnosti/ ... busy-11529


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
mouka: myslím, že pro celkový kontext sdělení není upřesnění formulace na "metrem s přestupem na autobus jsem dojel na Prosek..." nezbytné :)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Exprezident Václav Klaus o 17.11.1989 píše:
Vracel jsem se z Rakouska - "Byl jsem v Rakousku, kde jsem se zúčastnil takové talk show a měl tam ještě dvě přednášky. V pátek večer jsem přijel vlakem na hlavní nádraží. Neexistoval internet ani mobilní telefon, takže sedíte-li ve vlaku, nemůžete nic vědět. Metrem jsem dojel na Prosek a potkal svého syna, který byl účastníkem Albertova i Národní třídy, zeleného, vylekaného."


Něco tam nesedí...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
OndraS píše:
Ona bude pravda někde napůl, to tak vypadá. Já to tak tipuju, že v tom autě jel takovej ten přeopatrnej kloboučník, kterýho ten autobus dojel. Už ten fakt, že před autobusem, všeobecně pomalejším vozidlem, jede někdo s osobákem ještě pomaleji, mohl toho autobusáka znervóznět, a tak na něm jel pověšenej a čekal, kde ho bude moct předjet.
Potom jsou dvě možnosti. Buď to tam to auto opravdu zahamovalo hned jak se přejezd aktivoval, a autobusák ho opravdu instiktivně objel, místo aby prudce zabrzdil a asi nedobrzdil. Nebo to od něj byl promyšlený manévr. Určitě to tam zná, takže věděl, že po aktivaci SSZ ma dost času na předjetí p. Klobouka - a jak vymyslel, tak udělal.
Oboje je samosebou špatně a zcela proti autobusákovi. Myslím že to slízne tak jako tak. Už ta rychlost jízdy k přejezdu je zcela neadekvátní, jsou nějaký pravidla a stanovený rychlosti, ale tak hergot vezu lidi a mám 12 tun, povinností a i pudem sebezáchovy je opravdu se podívat, jestli tam nejede nějaká MUVka, co nesepla přejezd, nebo brejlovec s Rajkama a přejezd má poruchu.
Osobâk bude v pohodě. Teoreticky jde pokutovat za bezdůvodně pomalou jízdu, zdržování provozu, nerozhodnost, ale za á) se to u nás bohužel nedělá, i když spousta řidičů mám dojem opravdu neumí ovládat vozidlo, a za bé) před přejezdem nemůže být o bezdůvodnosti pomalé jízdy řeči, případně řidič může tvrdit například, že mu již pět minut nebylo zcela dobře a měl v úmyslu pomalou jízdou dojet do nejbližší vsi a tam vozidlo na bezpečném místě odstavit, což mu bude asi sotvakdo vyčítat.

Závěr - no tak z toho nedělejme kovbojku. Řidič je asi spolehlivý, kdo nikdy nic neudělal špatně, nevhodně, kdo nebyl nervózní a v důsledku toho neudělal chybné řidičské rozhodnutí. Kdo? Nikdo.
Řidiče autobusu poslat na mimořadné testy, případně sankcionovat za předjíždění na přejezdu a nebo za nedodržení bezpečné vzdálenosti. Snížit výkonnostní odměny. Nebo kombinaci těchto trestů. Vyřešit to prostě jak lidi. Nemyslím si, že by bylo k něčemu, aby mu byl odebírán řidičský průkaz a nebo zakazována činnost, a on tím pádem přišel o práci. Navíc, již sama medializace případu a nepříjemné otázky jsou pro něj dostatečným uvědoměním toho, jakou nebezpečnou situaci vyrobil.


Myslíš MUVka tímto stylem? https://www.youtube.com/watch?v=4uvFjSYogfA


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 bře 2024 23:58
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]