Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 32 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
michalk píše:
Jenže vy řešíte jen jednorázové cesty. Co pravidelně dojíždějící? Pro časové jízdenky v některých relacích (viz Hodonín - Břeclav, Břeclav - Brno) se může dost hodit. A i pro jednorázové cesty s použitím Ex vrstvy v rámci kraje (namátkou třeba Tišnov - Břeclav, tam dokonce vychází vždy přestup z Os na EC/rj) nově nepůjde jet na jednu jízdenku.


Pokud budou Ceske drahy chtit, tak pokladni, pruvodci i eshop zvladne jizdenku na takoveto spojeni bez problemu vydat (realne to budou 2 jizdenky na jednom papire). Navic tech cest, kde to opravdu bude delat problemy je minimum.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A co měli říkat lidi z Vyškova, když jezdili autobusem za 25 Kč a zaintegrováním je jedna cesta nově vyšla na 43 Kč. Vždyť je to totéž. Jen u drah to strašně vadí. Až bude výběrové řízení a vyhraje to dejme tomu Arriva, tak co?


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Jenže vy řešíte jen jednorázové cesty. Co pravidelně dojíždějící? Pro časové jízdenky v některých relacích (viz Hodonín - Břeclav, Břeclav - Brno) se může dost hodit. A i pro jednorázové cesty s použitím Ex vrstvy v rámci kraje (namátkou třeba Tišnov - Břeclav, tam dokonce vychází vždy přestup z Os na EC/rj) nově nepůjde jet na jednu jízdenku.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ale proč mít tarify dva, když může být jeden?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
xxx píše:
Pokud IDS jízdenky půjdou koupit na pokladně či v aplikaci tak, jako dosud jízdenky dopravce, tak se vlastně pro nikoho nic nemění. Řeknu či zadám cílovou stanici a dostanu jízdenku. Easy. A nebudu muset porovnávat dva tarify jako teď.

No ideální by však bylo, kdyby byla jedna appka, která by mi následně ten tarif doporučila, vyhodnotila. Jinak očekávám, že i když půjde koupit jízdenku IDS přes Můj vlak, tak za to nedostanu věrnostní body.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Pokud IDS jízdenky půjdou koupit na pokladně či v aplikaci tak, jako dosud jízdenky dopravce, tak se vlastně pro nikoho nic nemění. Řeknu či zadám cílovou stanici a dostanu jízdenku. Easy. A nebudu muset porovnávat dva tarify jako teď.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Kraj platí, kraj určuje. Dráhy jsou jen dopravce, stejně jako ti autobusoví, kteří svůj tarif museli také opustit.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Richie píše:
Tak nakonec se vracíme k původní variantě, kterou já osobně považuju za správnou - jenom ejden tarif na linkách řady S.

České dráhy se s jižní Moravou nedohodly. Lístky dopravce skončí

Ano, pro držitele IN karet nebo kupříkladu “letních” jízdenek velmi výhodné.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ještě lepší! :applause:


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Z toho článku o výsledné domluvě je nicméně z hlediska UX asi nejdůležitější:

Lístky IDS bude nově možné od ledna 2020 koupit v e-shopu Českých drah a také v jejich mobilní aplikaci Můj vlak.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Však samozřejmě. Proč má cestující porovnávat dva tarify při jízdě s jedním dopravcem?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak nakonec se vracíme k původní variantě, kterou já osobně považuju za správnou - jenom ejden tarif na linkách řady S.

České dráhy se s jižní Moravou nedohodly. Lístky dopravce skončí

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Richie, Robert, Mouka: Ta diskuze o (ne)možnosti koupi IDS jízdenky s R8 nesouvisí, protože na té platí vždy primárně tarif dopravce (jak to požaduje objednatel - MD). Není možné pro tyto vnitrokrajské relace dálkové dopravy tarif dopravce zakázat.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Mouka píše:
Jízdní řád pro období od 15. 12. 2019 do 12. 12. 2020

Richie: Nedávno se tady přece psalo, že se nakonec kraj s ČD domluvil na uznávání obojího tarifu za určitých podmínek a garancí.

No vím, že to padlo že by to být mohlo, doufal jsem, že jim kraj neustoupí... :-(

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Pára do Židlochovic

https://www.zidlochovice.cz/cs/test-slo ... hovic.html


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tak především se snad dá zadat jakákoli jiná trasa než VY-BM, ne?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jízdní řád pro období od 15. 12. 2019 do 12. 12. 2020

Richie: Nedávno se tady přece psalo, že se nakonec kraj s ČD domluvil na uznávání obojího tarifu za určitých podmínek a garancí.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak v našem ktaji by to ani jít nemělo, jenom jízdenky IDS, ne?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Mouka: Pravda, bude se posilovat o celé 3 vozy á 60 míst, to jsem nějak přehlédl. Dnes se ve čtvrtek posiluje o 9 vozů á 80 míst (-540 míst). V pátek to vychází na 12 vozů z dnešních 16 (-560 míst), jen neděle do Brna vychází o něco lépe, tam z dnešních 13 vozů bude jezdit 11 (-380 míst). Mohlo by to mírně vylepšit jen to, že Regiojet zařadí na posily velkoprostory místo kupé, se kterými počítá smlouva, to by pak chyběly jen místa dle počtu chybějících vozů.

Pozn. pod čarou: Zkoušel jsem si ověřit řazení na stránkách Regiojetu, abych zjistil, jak to tedy přesně bude, jenže pokus o zakoupení jízdenky na nový GVD byl narozdíl od ČD zatím neúspěšný.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
michalk píše:
Jenom v páteční/nedělní špičce bude chybět cca 450 míst oproti dnešku, ve čtvrtek se nebude posilovat vůbec, narozdíl ode dneška, kdy je posíleno o zhruba 250 míst.


Ve čtvrtek se bude posilovat. Je to uvedeno v příloze 7.
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/8126159


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Jdeme do finále:

Škoda míří za vítězstvím k velké zakázce pro Jihomoravský kraj

Pokud to klapne, tak tu budeme mít 31 čtyřvozových a 6 dvouvozových Panterů v krajském provedení, které kompletně pokryjí provoz na linkách S2, S3 a na té nové lince Šakvice - Břeclav - Hodonín.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Těm přestavbám lehátek nevěřím. Podle mě tam dá obyčejná Bmz z jiných linek a bude. On toho vždycky naslibuje, ale skutek utek.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Vario1523 píše:
S modusy se zatím nepočítá.

Naštěstí. To bychom ještě s láskou vzpomínali na honekrovu pomstu na S3.
Vario1523 píše:
Řazení R8 v podání RegioJetu by mělo být následující:
...
Kmenová souprava tedy bude o vůz kratší než stávající od ČD, kapacitně to ale vychází naprosto stejně protože ve žlutých vozech je více míst k sezení. Posilové vozy samozřejmě budou, je to v objednávce.

Ano, současná kapacita kmenové soupravy je u ČD 335 míst, nově u RJ to bude 334. Posilové vozy sice budou, ale rozhodně ne tolik, co je posilováno v současnosti. Jenom v páteční/nedělní špičce bude chybět cca 450 míst oproti dnešku, ve čtvrtek se nebude posilovat vůbec, narozdíl ode dneška, kdy je posíleno o zhruba 250 míst. ČD v současnosti vystavuje 15 posilových vozů, RJ má ve smlouvě 11. Ale co si MD objednalo, to dostane. Místo těchto 450 míst pojedou nově dva vlaky v dopoledním sedle (v 8 a 10h), tj. úplně mimo dnešní posilované období (dnes začínají posily vlakem v poledne). Pokud bude smlouva dodržována do puntíku a nebude se posilovat více, očekávám v pátek/neděli větší nátřesk, než dneska.
Docela jsem zvědavý, jak RJ stihne přestavět ty Bmz z lehátek - zatím má jen vizualizace. Do začátku provozu zbývá cca 40 dnů, potřebuje 16 vozů, zatím nemá ani jeden. Už by pomalu měly začít odněkud vyjíždět.
Taky by mě zajímalo, kde chce RJ přepravovat vozíčkáře. Z deklarovaných vozů nejsou žádné pro ně přizpůsobeny (chybí velké WC, vhodné místo pro vozík s místy pro průvodce, nástupní prostory, širší dveře, ...). Prý si chtějí půjčovat plošiny, což je OK, ale nevím, jak vozíčkáře protáhnou dveřmi. Těmi projdou jen klasické ruční vozíky, větší elektrické už ne. Pokud by se měly pro ně upravovat lehátka, bude to rozhodně větší zásah, než jen výměna sedaček, a nemají podle mě šanci to stihnout.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Třídy budou stejné jako u všech ostatních vlaků objednávaných MD: První (Amz) a druhá (Bmz a Bmpz).

S modusy se zatím nepočítá.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Potom, že na komerční linky se nesáhne. sarcastic Jančura toho naslibuje... Ale já jsem to tak nějak čekal. Ono vlastně není nic jednoduššího než dát Amz na jedničku, Bmz na dvojku a hotovo. Jo a ty lehátka ponesou označení taky Bmz?

To řazení naznačuje, že třídy budou Relax, Standard a Lowcost. Neměly být náhodou Business, Relax a Lowcost?

A co modusy? Ty budou stát v kopřivách?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]