Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 33 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Řazení R8 v podání RegioJetu by mělo být následující:

Vectron + Amz + Bmz + Bmz + Bmpz + Bmpz

Kmenová souprava tedy bude o vůz kratší než stávající od ČD, kapacitně to ale vychází naprosto stejně protože ve žlutých vozech je více míst k sezení. Posilové vozy samozřejmě budou, je to v objednávce.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ale řazení R8 furt nikde.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Český Idos už má data nového GVD i s novými dopravci.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ono to na první pohled není vidět, že to funguje, jsem si toho všiml protože někdo prošel okolo a dveře se otevřely :D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Richie píše:
Stavba byla fakticky hotová někdy v červenci a pak už se jenom vymlouvali, proč to nemůžou otevřít :D

Do háje, jsem šel dnes okolo do Tesca a nepodíval jsem se :D Jinak myslím, že zpočátku to asi nebude moc využívané, spíš až bude obnovená hala, tak se tím lidi naučí procházet.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Stavba byla fakticky hotová někdy v červenci a pak už se jenom vymlouvali, proč to nemůžou otevřít :D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Se divím, že ten podchod neudělali průchozí skrz hned od začátku...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jasně, autobusových dopravců jsou mraky, ale stejně, není to tak, že drtivá většina lidí stejně ještě využije nějaké MHD/autobus, takže stejně potřebujou jízdenku IDS?

Asi to budou hlavně ty odbory :D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Richie píše:
Ach jo, tak nakonec snad kraj podlehne tlaku ČD a dál tady budeme mít dva tarify... ](*,)

Když se žádá tělo IDS, proč tehdy nikdo nepřidal proti rušení tarifů autobusových dopravců?


Když si vezmeš, kolik je v IDS autobusových dopravců, tak je otázkou, co by ponechání jejich navíc zpravidla nepřestupních tarifů přineslo. Druhá věc je, že autobusoví dopravci nemají tak silné odbory.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
xxx píše:
Ne!

Zajímavá odpověď, příště by to chtělo trochu nápaditosti.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ne!


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Třikrát hurá, dveře do odjezdového podchodu hlavasu jsou konečně v provozu. Právě jsem jimi úspěšně prošel od Teska na 3. nástupiště.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
https://zdopravy.cz/cd-musi-pro-jihomor ... nci-35376/

Tak ČD aspoň ušetří na přelakování dosud nepřelakovaných honeckerů do najbrtu. :D


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ony ty dva tarify v zásadě nevadí, pokud se povede donutit ČD k tomu, aby i jejich eshop prodával všechno včetně krajské nabídky, resp. aby Můj vlak uměl prodávat i jízdenky Idsky, což by ostatně svědčilo i ostatním Ids a pseudosystémům.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ach jo, tak nakonec snad kraj podlehne tlaku ČD a dál tady budeme mít dva tarify... ](*,)

Když se žádá tělo IDS, proč tehdy nikdo nepřidal proti rušení tarifů autobusových dopravců?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Pěkná myšlenka, že by Jižní Morava zaintegrovala celou ČR. sarcastic

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Takže další integrace za hranicí Jmk. Co tak příště zaintegrovat celý Zlínský kraj? Myslím, že třeba v Hulíně nebo Kroměříži by se vůbec nezlobili. Pro místní by to byl přímo skok do nového století, protože Zlk se doposud nezmohl na jakoukoli integraci.
Pak by se dalo pokračovat na Vysočinu v integraci bývalých okresů Jmk, pak by si mohli krajští panáci v Jihlavě dál připravovat pitomou VDV třeba dalších deset let.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Bude to ještě zajímavé, jak to nakonec bude s tarifem, jednání pokračují: Jihomoravský kraj odolává: Za českodrážní režijky chce 1500 korun

Jihomoravský kraj stejně jako na předešlých jednáních deklaroval svoji připravenost uznávat tarif TR10 ve všech relacích včetně vnitrokrajských, pokud České dráhy budou kraji garantovat výši tarifu TR10 a tržeb skutečně vybraných za rok 2019. Jihomoravský kraj je naopak připraven ČD garantovat, že nebude snižovat cenovou úroveň tarifu IDS JMK. K tomuto návrhu se České dráhy zavázaly vyjádřit do 30. října 2019.

Aplikace Můj vlak

Ze strany ČD byl prezentován souhlas se záměrem umožnit prodej jízdného v tarifu IDS JMK (propojení na aplikaci Poseidon) prostřednictvím aplikace Můj vlak a e-shop za předpokladu dořešení technického propojení tak, aby obě aplikace byly kompatibilní.

Nad rámec současného stavu byla dohodnuta od 1. 1. 2020 také integrace linky R13 až do Starého Města u Uherského Hradiště a linky R18 u vlaků vedených do Veselí na Moravou v úseku Veselí nad Moravou – Staré Město u Uherského Hradiště.

Takže nové zóny v podobě Staráku a Hradiště? Ta spádovost je logická.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Nějakou pomalou nemůžu vyloučit, ale není to tak, že na posledním autobloku je výstraha, protože na vjezdu je opakovaná výstraha, protože na odjezdu je stůj, ale k odjezdu je nedostatečná zábrzdná vzdálenost (chybí cca 70 metrů)? Odjezd buď postavit nejde (jiná kolizní cesta), nebo si nejsou výpravčí jisti, který vlak přijede při drobném zpoždění dřív. Navíc S2 jede relativně pár minut po S3, tak při drobném zpoždění linky S3 holt S2 poskakuje už z Majlontu. To by vedlo na ten popisovaný stav. Jezdí se tak i opačně? Pokud ne, je tato verze dost pravděpodobná.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Mohl by mi někdo informovaný prozradit, proč se vlaky z Majlonta do Šimic courají odhadem max. 40 km/h, když před pár járama zrekonstruovali štreku? Jakmile se vyjede od Blanska z křížení s 250, tak se brzdí a přes jede to krokem.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak a jsme vítekde https://www.idnes.cz/brno/zpravy/nakup- ... pravy_krut

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Robert píše:
To je možné, nicméně odpověď si lze vyložit i tak, jak jsem psal. Počkal bych pár dní po tom zmíněném termínu opravy izolace a zeptal se případně znova.

Tak máme 14.října a průchod je pořád zavřený a začíná zárustat travou. Provokativně do něho opřeli smeták. tak jsem jim znovu napsal, su zvědav, na co se vymluví teď...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
xxx: Špatně položená otázka. Ani jeden z nich. ČD by klidně na integraci přistoupilo, pro ně by to byl v podstatě bezpracný zisk, pokud by jim bylo umožněno dohodnout se s krajem (který by to však musel být ochoten zaplatit). Kategoricky proti je MD, které ty vlaky objednává a platí. Důvod je ten, že do IDS je ochotno zapojit jen první rychlou vrstvu vlaků, nikoliv ty vyšší - a nezáleží na kategorii vlaku.
Příklad Brno - Břeclav:
- pomalá vrstva (S3) jsou osobáky, objednává kraj.
- 1. rychlá vrstva jsou rychlíky (a spěšňáky, R13), objednává MD, ale umožní zapojení do IDS, tedy spoluobjednávka s krajem.
- 2. rychlá vrstva jsou expresy (Ex3), objednává MD a dogmaticky nemá zájem na zapojení do IDS. Jiný stav je třeba na tady zmíněné relaci Zábřeh - Hranice, kde expresy linky Ex2 jsou de facto 1. rychlá vrstva a tedy MD zapojení do IDS umožnilo. Stejně je to i na Ex6 z Plzně do Stříbra.

Dokud se nezmění tento přístup, nelze očekávat ani teoretické zapojení Ex2 v úseku Praha - Zábřeh, Ex3, Ex4 a budoucí Ex5 v celé trase, Ex6 v úseku Praha - Plzeň, Ex7 v úseku Praha - České Budějovice a R5 (budoucí R15) v úseku Praha - Ústí nad Labem do žádného IDS. Snad jsem na další nezapomněl.
Když se však podíváte na tyto úseky podrobněji, zjistíte, že Brno - Břeclav je jeden z mála úseků, kde by zapojení do IDS mělo nějaký význam, na ostatních úsecích buď žádné IDS mezi dvěma stanicemi není, nebo je to kapacitně prozatím opravdu nevhodné (např. Plzeň - Domažlice či Kolín - Praha), nebo oproti 1. rychlé vrstvě nemá žádný bonus navíc (dnes např. Ústí nad Labem - Děčín, i když tady bych si zapojení za jistých okolností dokázal představit).


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Kdo teda nechce IDS na Ex3? ČD, nebo kraj?


Offline
30
02 črc 2014 21:29
[/size]Dle zveřejněných smluv se na provozu linky R13 v současnosti podílí pouze MD a JMK. Viz odkaz na stránky MDČR.

Jinak samozřejmě IDS nebude na Ex 3, dokud nebude kraj se chtít spolupodílet. Jenomže když mají odpovědné osoby čas vymýšlet takové ludolfoviny, jako je nástup do vozu se zeleným pruhem v zastávce bez pokladny, když nemám předem koupenou jízdenku, nelze se asi moc divit, že tohle není na pořadu dne. (A to jsem do dnešního dne považoval IDS JMK za docela rozumné IDS vedené a spravované rozumnými lidmi. Tak nic ](*,) )


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]