Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 18 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tak pár vecí by som objasnil, aby ste neprepadali panike.

Nový iRIS bude v podstate len aktualizácia starej aplikácie, všetko prebehne automaticky cez Google Play. Ak neaktualizujete, stará aplikácia bude funkčná do 31.12.2019.

To, že sa zmení vzhľad aplikácie, je prirodzený vývoj. V dnešnej dobe sú k dispozícii iné možnosti a technológie, ktoré sa ešte v čase tvorby pôvodného iRISu nedali použiť. UI sa nutne musí zmeniť aj kvôli tomu, že tam budeme pridávať nové funkcie - napríklad na zoznam tabov hore v starom iRIS-e fakt nenarvem 8 rôznych možností, je nutné to presunúť do bočného menu. Nový iRIS bude obsahovať všetky funkcie, ktoré má aj mapa.idsjmk.cz, a mapa bude vyzerať skoro rovnako.

Neviem, kde si došiel k tomu, že aplikácia nebude zobrazovať typ a fotku vozidla, toto som nikdy nepísal. Tieto veci tam aj naďalej budú bez zmeny, a pribudne ešte aj zobrazovanie klimatizácie, WiFi a možnosti nákupu jízdenky kartou v buse. To, že sa nebudú zobrazovať informácie o regionálnych vozidlách, sa týka len DPMBinfo, nie iRISu. Naopak pribudnú ešte ďalšie funkcie, ktoré starý iRIS nemá, napríklad zobrazovanie zastávok a označníkov na mape, zobrazovanie mimoriadnych udalostí, obľúbené zastávky pre aktuálne odjazdy, atd. Veľa z toho je už teraz v DPMBinfo.

Tak ako Poseidon to vyzerať určite nebude, Poseidon je design fail a vôbec sa mi nepáči, všetko tam je 3x a 3x iným spôsobom a celé je to neprehľadné.

Áno, plním nejaké zadanie od Kordisu, ale môžem ťa uistiť, že v tomto smere je Kordis maximálne ústretový a zmien na žiadosť Kordisu tam bude fakt len minimum.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Nevím proč, ale už od doby co jsem zaslechl že stará iRIS aplikace bude nahrazena, mám strach co to bude za výtvor. Třeba mě to mile překvapí, ale nějak tomu nevěřím. A ještě když to má být něco oficiálního, tak mám strach ještě větší. viz Poseidon, proč prostě nemůže být stejně funkční, jednoduchá a v podobným stylu jako třeba Můj vlak. Poseidon je ostuda už pár let a pořád doufám že se to změní, ale zatím za ty roky nic.

No a k tomu novýmu iRISu. Proč to prostě nemůže vypadat podobně jako dnešní iRIS? Je to jednoduché, přehledné. Kdo chce víc, může si v nastavení naklikat co potřebuje, hlavní je že tam ta možnost je, pak už záleží na uživateli. Jen to hodit do modernějšího vzhledu a paráda. Trošku mě děsí když tu čtu, že aplikace nebude umět ani zobrazit fotku vozu, ba dokonce typ vozidla, jako cože? Dyť je to snad jedna z nejpodstatnějších věcí mimo čísla linky a zobrazení aktuální polohy.

Proč prostě nemůže být něco kvalitního jako mapa.idsjmk.cz ale v aplikaci. Hezký že novej iRIS má v budoucnu umět více než DPMBinfo, ale bez takových základních věcí bych se tu apliakci styděl vydat, protože to bude nedodělek. A po zkušenostech s Poseidonem už ani nebudu doufat, že se to někdy někam posune, a pokud ano, tak šnečím tempem.

Poseidonu jsem dal za poslední 3 roky nespočet šancí, po nějaké době jsem vždy vychladl a zkusil jsem po pár měsících aplikaci znovu nainstalovat, vždy jsem naivně myslel že něco změnilo, mylíl jsem se.

Nainstaluju novej iRIS, jak mi nebude vyhovovat letí pryč a holt budu muset fungovat na DPMBinfo a doufat že ta aplikace zůstane aspoň taková jaká je teď. Jinak je to krok zpět.

Chápu že se plní nějaké zadání, ale je potřeba při tom také komunikovat s uživateli a mít nějakou zpětnou vazbu, co se jim líbí, co využíjí, co by oddělali a změnili, jen tak může být aplikace perfektní. Takovým příkladem může být třeba aplikace AirBank, kde banka neustále komunikuje se zákazníky a vylepšuje aplikaci. Já aplikaci perfektní nepotřebuju, mě bude stačit když bude tak dobrá, jako starý iRIS (když fungoval)


Vím že zním dost negativně, ale myslím že k tomu je docela důvod. Ani nevíte jak bych tu po vydání aplikace chtěl napsat, že je perfektní a měl jsem zbytečné obavy.


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
zolex píše:
chat-maniac: ako zamestnanec DPMB budeš mať ešte prístup aj k rozšírenej a "nefiltrovanej" verzii DPMBinfo pre řidiče, takže ďalšia appka :D


To je něco jako portal.dpmb.cz?


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
chat-maniac: ako zamestnanec DPMB budeš mať ešte prístup aj k rozšírenej a "nefiltrovanej" verzii DPMBinfo pre řidiče, takže ďalšia appka :D

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Nemám slov sarcastic sarcastic sarcastic

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
zolex: Díky za objasnění.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
A aby v tom bol úplný zmätok, aplikácii bude vlastne 4 - zachová sa aj súčasný Poseidon, ktorá taktiež obsahuje časť funkcionality iRISu, a nesmieme zabudnúť aj na aplikáciu Šalinkarta ](*,)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Fantomas: iRIS nebude nahradzovať DPMBinfo. Kordis aj DPMB chcú vlastné aplikácie, ktoré budú existovať súčasne. Nový iRIS a DPMBinfo si budú celkom podobné, funkcie súvisiace so sledovaním vozidieľ budú rovnaké, ale DPMBinfo bude vedieť viac (napr. nákup jízdenek). Naopak iRIS časom bude vedieť veci, ktoré DPMBinfo nie (informácie o regionálnych vozidlách - typ busu, fotky, ...). Že prečo budú existovať 2 skoro rovnaké aplikácie? Kvôli neschopnosti a neochote Kordisu a DPMB dohodnúť sa na spoločnej aplikácii (a na 1000 iných veciach). Tí, ktorí situáciu poznajú, vedia o čom hovorím :)

Preklik z aktuálnych odjazdov bude u DPMBinfo, u iRIS zatiaľ nie, lebo to API nedokáže.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Já bych nejvíc ocenil, kdyby to už umělo prokliknout se ze seznamu odjezdů do vozidla v mapě. Jak to s touto funkcionalitou vypadá? Vím, že jsem se na to ptal z kraje roku a bylo řečeno, že je to do budoucna v plánu.

Jinak pokud to bude umět aspoň to, co DPMBinfo (pokud tedy chápu správně, že jej má nahradit?), tak mi to stačí. Snad jen možnost zobrazit více odjezdů ze zastávky - na některých rušných zastávkách, kde se střídá větší množství linek (nebo dvě linky v krátkém intervalu a jedna v delším), se člověk nemusí dozvědět, kdy mu jede nejbližší spoj jeho linky.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Zolex:
Bude tam také funkce zadání ev.č., kdy byl naposled vůz v provozu?

To stejné jestli bude i na stránce: mapa.idsjmk.cz, pokud ho spravuješ?

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Ono takovou aplikaci naprogramovat, vymyslet, seskládat, získat všechny povolení a přístupy neni sranda. Ta aplikace je určena k nějakému účelu, sledování polohy vozu, trasy, jízdního řádu. Dle mě to stačí, jako bonus je tam více věcí které někdo použije a někdo ne, většina lidí to nepoužije krom pár šoutošů. A jak psal OndraS, Zolex má určité zadání a to plní. Tečka. Ta aplikace pokud vím je zadarmo, takže ok. Kdyby to bylo placené tak si můžete stěžovat že to či to je za tolik peněz málo ale takto? Buďte rádi že to vůbec existuje a v 99% funguje, ostatní města nemají nic, nebo jen něco co toto jen vzdáleně připomíná a nic to neumí. Pokud nesjte spokojeni neni nic jednodušího než si sami vymyslet podobnou aplikaci co bude umět vše co vy tři potřebujete a pokud to neumíte, neni nic jednodušího než si to objednat třeba u Zolexa a asi si to i zaplatíte a pak můžete nadávat zda to funguje a umí to co vy chcete či ne. No a pak to můžete nabídnout ostatním sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Zolex určitě v prvé řadě plní zadání zadavatele. Vzhledem k tomu, že se jedná o aplikaci pro nekomerční sektor určenou velkému množství lidí, maximální jednoduchost mi přijde pochopitelná.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A je velmi smutné, že jsme se do takovéto doby dostali.

Ale raději tuto debatu také ukončím a zeptám se na něco jiného. Jak to vypadá s DPMBinfo? Konkrétně tedy jeho sekce sledování vozidel. Bude se dál udržovat v současném stavu? Dostane aktualizaci, podle nových map? Nebo skončí definitivně, maximálně s odkazem na novou aplikaci?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Zolex jde (bohužel) s dobou, kdy je tendence všechno zjednodušovat, omezovat možnost jakýhokoli nastavení...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
zolex: Je nadmíru arogantní si myslet, že to, jak to nastavím já, je dobré pro všechny.
Je základem v podstatě jakékoliv aplikace mít možnosti nastavení. Ne doslova úplně všechno, jasně, ale něco by tam být mělo.
Ve výchozím stavu má aplikace mít nastavení nějaké, ale má tam samozřejmě možnost to změnit. Pokud někdo chce jednoduchost, nic měnit nebude, protože mu to bude jedno. Pokud někdo ale změnit chtít bude, tak bude mít možnost, protože jsem mu to já, jako developer umožnil, protože pevně věřím v základní hodnoty, jako jsou svoboda přizpůsobení si, že ano.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Naxashi: Obávam sa, že budeš sklamaný. Možností nastavení tam bude menej. Hlavná bude prehladnosť a jednoduchosť. Bude tu síce pár ľudí, ktorím sa to páčiť nebude, väčšina cestujúcich ale ocení skôr jednoduchosť používania.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Pro ty co nerozumí slovíčku je to úprava dle požadavků zákazníka.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Já jen doufám, že nový iRIS nám nabídne možnosti (a teď bacha, přichází to spatné slovíčko) kustomizace.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Predtým, ako sa niečo opýtaš, si prosím prečítaj predchádzajúce odpovede. Starý iRIS má dni spočítané, a do konca mesiaca bude nahradený oficiálnou aplikáciou IDS JMK.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
zolex píše:
Užívateľov je 100 miliónov, nie miliarda. Ale to hlavne v rozvojových krajinách typu India a v Afrike. V Jihomorovskom kraji to bude určite len jednotky užívatelov, takže môžem ti spoľahlivo zaručiť, že s aplikáciou na KaiOS sa nepočíta a dohľadnej dobe ani nebude počítať.


Nešlo by v irisu nahradit ty otazníky zrušit a nahradit je druhy vozů?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Prosím, ukončete tu debatu na téma "jaký operační systém je lepší", pokud to fakt chcete řešit, řešte to v Zábavě nebo Co se jinam nevešlo. Děkuju.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Se spolehlivostí jsem nikdy neměl problém, baterka se dá dnes dobít v případě krajní nouze i na spoustě veřejných míst.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
FD píše:
A není logičtější, pokud chci využívat aplikace, si pořídit "chytrý" telefon?

Pokud od mobilu očekáváš všechno no dotykáče nesplňujou (spolehlivost, výdrž baterky, hardwarová klávesnice, nežití si vlastním životem...)tak to není varianta :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
61
13 zář 2016 09:04
Já ti nevím, ale argument, že uživatelé v Indii nejsou pro vývoj této aplikace relevantní, mi připadne zcela legitimní:)

Navíc i v odkazovaném článku se píše:
"V našich končinách KaiOS určitě neosloví masy, ale může být atraktivní pro seniory, pro některé nenáročné uživatele nebo pro ty, kteří si nařídili digitální detox."

A tohle mi fakt nezní jako popis lidí, co mají datový tarif a chtěli by tuto apliakci využívat.

A jasně, pár výjimek jako ty bezesporu bude, ale to jsou ty jednotky uživatelů, o kterých píše Zolex.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
A není logičtější, pokud chci využívat aplikace, si pořídit "chytrý" telefon?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 15:16
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]