Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 36 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Tak byl bych blbej, kdybych ji nevyužíval, když na ni mám nárok. Říká se: "Blbej je, kdo dává, blbější, kdo nebere." Pokud by sleva neplatila pro nikoho, pak bych samozřejmě neměl problém platit plné jízdné. Neměl bych pocit, že mi něco uniká.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Přijde mi poněkud pokrytecké zkritizovat slevu a zároveň se po ní všemožně shánět.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Robert píše:
Nutí tě někdo je využívat, když s nimi máš takový problém?

Volič Babiše se projevil? :D

k.vojta píše:
S Poseidonem nebo studentskou univerzálkou tě to vyjde na 3,25 Kč takže ještě levněji než s ČD.

Jo, už jsem na to přišel. Však už jsem to taky psal.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
xxx píše:
Jo vlastně, na doplatkovou jsem zapomněl. Ono je to sice na tu jednu zastávku dost, ale na druhou stranu je to stejně jako nezlevněná u ČD...

S Poseidonem nebo studentskou univerzálkou tě to vyjde na 3,25 Kč takže ještě levněji než s ČD.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nutí tě někdo je využívat, když s nimi máš takový problém?

Miropiro: Před integrací stála např. autobusová jízdenka Vyškov-Brno 22-25 (-37) Kč, po integraci 43 Kč. Ze Židlochovic do Brna 22 Kč, po integraci 30 Kč.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Aha, já si vlastně můžu koupit jízdenku v Poseidonu za 3,25 Kč. Ještě to budu mít o 75 haléřů levnější než v Mém vlaku nebo u průvodčího. To mě nenapadlo. Takže mě ta změna vůbec nemusí trápit.

Tady je vidět, jaké ty Babišovy slevy přinášejí zmatky a nejasnosti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
xxx píše:
Jen jsem se chtěl ujistit.

No a když pojedu do Pardubic RJ, tak mě úsek Lesná - Židenice vyjde na 20 korun místo stávajících 4?


Vždyť sleva 75 % platí ve vlacích i v rámci Brna u jednorázových jízdenek.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
jara255 píše:
zatím v roce 2020 bude jezdit rychlíky Brno-Ostrava na své podnikatelské riziko


A k čemu je potom tato smlouva?


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Zas a znova se projevuje k čemu jsou ty paskvilní kraje...

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
přes Poseidon je Lesná-židenice za 13 korun, to mi jako tragédie nepřijde...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
102
23 bře 2014 19:59
xxx: Teoreticky ještě lze si koupit jízdenku zónově až za Brno (tipuju za 6 či 8) a to, že vystoupíš dřív, s tím nikdo nic nenadělá, pokud tedy vlak pokračuje z Brna dál


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
xxx píše:
Jen jsem se chtěl ujistit.

No a když pojedu do Pardubic RJ, tak mě úsek Lesná - Židenice vyjde na 20 korun místo stávajících 4?

No ano, protože na nich bude platit tarif IDS a nikoliv ČD. Obejít to asi nepůjde.
Robert píše:
Vždyť je to totéž, jako tomu bylo u autobusů. Tam taky skončily kilometrické tarify a nijak vás to netrápilo a netrápí.

No to je, otázkou ale je, jak moc byly tehdy kilometrické tarify výhodnější. U ČD při vlastnictví škrabkarty to vyjde fakt lépe.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jo vlastně, na doplatkovou jsem zapomněl. Ono je to sice na tu jednu zastávku dost, ale na druhou stranu je to stejně jako nezlevněná u ČD...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jara255: Myslím, že jsi to nepochopil spíš ty. Doporučuji znovu přečíst ten článek. Vlaky nevypravuje kraj, on je jen objednává u konkrétního dopravce. Co se změnilo je způsob financování. Protože to samo o sobě je komplikované, odkážu na článek Brutto, nebo netto? Právní pohled na smlouvy státu a krajů s dopravci, který tu problematiku vysvětluje. Ve zkratce, v brutto systému jdou kraji veškeré příjmy z jízdného, bez ohledu na to, v jakém tarifu byly realizovány. To je základní podstata brutto smluv. A v některých krajích s brutto smlouvami budou i nadále tarify ČD platit. Jinými slovy, je to jen a pouze rozhodnutí kraje komplikovat lidem život neuznáváním tarifu ČD v Os a Sp v rámci kraje.
A ještě jedna věc. Vlaky Brno – Bohumín nebude Jančura jezdit na své riziko, ale základě objednávky od Ministerstva dopravy a potažmo tedy státu. A jestli se nemýlím, tak na stejnou brutto smlouvu, jako Os a Sp v JMK.

Richie: To leccos objasňuje, ale některé otázky i tak zůstávají.

XXX: V tom vyjádření Kordisu se píše i něco o úsekových jízdenkách, ale i nejlevnější úseková je za 10 a je otázka, jestli v rámci Brna ve vlacích nějaké úseky budou. Obávám se, že spíš ne. I tak by ale měla platit minimálně jízdenka za 16. Ale i to je docela dost na těch pár kilometrů vlakem.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jen jsem se chtěl ujistit.

No a když pojedu do Pardubic RJ, tak mě úsek Lesná - Židenice vyjde na 20 korun místo stávajících 4?


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
xxx: stačí si projít to vysvětlení od Kordisu. Pokud je to jedna cesta, tak to lze bez problémů na tarif ČD, tedy i v relaci Brno,Lesná-Židenice-Praha.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Mě zajímá jenom jedna věc. Když pojedu z Lesné do Pardubic s ČD, budu moct jet na jednu jízdenku jako dosud, nebo si budu muset koupit na tu jednu zastávku předraženou jízdenku za 20 korun?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Vždyť je to totéž, jako tomu bylo u autobusů. Tam taky skončily kilometrické tarify a nijak vás to netrápilo a netrápí.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
peno: "...Naopak, prasárnou je podle mě neuznávání jízdenek dopravce v části jejich vlaků a/nebo tras. Nevím čemu vadil dvojí tarif ve vlacích..."

Peno, evidentně jsi nepochopil princip toho, co se v roce 2020 změní. Železniční osobní dopravu v kraji bude provozovat kraj. Protože nemá vlastní lokomotivy a vagóny, bude ji provozovat prostřednictvím souprav ČD. Jančura o osobní dopravu se bude nejdříve zajímat snad až na rok 2022 (jestli si dobře pamatuji), zatím v roce 2020 bude jezdit rychlíky Brno-Ostrava na své podnikatelské riziko. Kraj proto bude platit ČD za používání jejich souprav a od cestujících bude kraj inkasovat za jízdné. Je proto jasné, že nebude chtít, aby ve vlacích v rámci kraje platil tarif ČD, protože takto zakoupené jízdenky, by šly do kapsy ČD, nikoli kraje.
Pokud by měl ve vlaku platit v rámci kraje tarif ČD, musel by takový vlak být vypravován na náklady ČD nikoli kraje.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Hledáte v tom podle mě zbytečné problémy. Pokud pojedu mezikrajskou trasu, koupím si lupeň podle svého uvážení (buď TR10 z A do B, nebo IDS z A do X a TR10 do B), tedy jako dosud. A pokud pojedu jen v rámci JMK, tak vždy podle tarifu IDS.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Vyjádření Kordisu: https://www.idsjmk.cz/#lock31459

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
V souvislosti s těmahle změnama se mluvilo i o tom, že by konečně nekontrolovali jízdenky, nevíte o tom někdo něco?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
peno: Já to chápu tak, že pokud pojedeš Os Hodonín - Břeclav a EC Břeclav - Brno, tak budeš potřebovat 2 jízdenky, protože se pohybuješ v rámci kraje. Pokud však pojede z Hodonína do Prahy, už je to mezikrajská cesta, takže postačí jedna jízdenka.

ad prodej jízdenek: Já si myslím, že když už to budou mít průvodčí v POP, tak to budou prodávat i v rychlících. Vzhledem k tomu, že během jedné služby střídají osobáky a rychlíky, tak si nedokážu dost dobře představit, jak by se zabránilo prodeji jízdenek IDSJMK v rychlících. Kor když si o to cestující sám požádá a jízdenka v daném vlaku platí.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Samozřejmě bych očekával, že to bude platit na všech linkách, nejen Sx, ale i Rx... Ale to je holt byrokracie... Jako chaos to bude no.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, aspoň to se zjevně změní, když krajský tarif bude jediný použitelný. Ale to není důvod pro to, aby ve vlacích i nadále neplatil tarif ČD. Navíc očekávám další chaos, protože předpokládám, že možnost koupit si jízdenky v rámci tarifu IDS JMK bude zase jenom v krajem placených Os a Sp a ne v R placených státem. A jak to bude u vlaků placených a objednávaných sousedními kraji, jako třeba Os Břeclav – Přerov, které, nemýlím-li se, platí Zlínský kraj, to už tedy vůbec netuším. Jinými slovy, možná to nakonec dopadne tak, že v některých vlacích si u průvodčích koupíte jenom jízdenku IDS JMK, u jiných zase jenom jízdenku ČD a u některých dalších obě. No není to nakonec chaos na chaos?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]