Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 70 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Alanis píše:
Koukám že z t-35 se stala a-35, smutné. K čemu DPMB pořizoval 26Tr? ](*,)

Tak ony by se tam hodily, že, ale co to natrolejování ... mimochodem, to nyní zůstalo na Botanické a Srbské či nikoliv?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Koukám že z t-35 se stala a-35, smutné. K čemu DPMB pořizoval 26Tr? ](*,)

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
goldfinger píše:
Čtvrthodinový interval na d9v so a ne je lumpárna, bo ten bus, který měl prodloužení intervalu kompenzovat, jede ausgerechnet ve stejnou dobu, jako šalina. Takže zhoršení o 50%. Su moc zvědavej na vytíženost té vyhlídkové jízdy Bronxem.

Ale tak včera odpoledne, co jsem jel z práce domů na Lesnou, vytíženost tak nějak v pohodě. Přes Bronx se bus malinko vyprázdnil, ale v Černých Polích opět naplnil. Nicméně na závěr potrápí kolony kvůli zavřenému tunelu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
To ses asi díval blbě. V obou směrech je na Zemědělské mezi spoji 4-11 minut rozdíl.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Díval jsem se na jř odjezdy ze Zemědělské.


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Mimo téma... Prosím, nemá někdo z vás kdesi v archivu SJŘ linek 53, 500 a 600 z roku 2006/2007 ?


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
A kde jsi na tom byl?
Linka 46 z Haškovy jede v xx:11, 26, 41, 56, devítka z konečné v xx:06, 21, 36, 51.
Ze Zemědělské dolů se pak jede právě naopak.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Čtvrthodinový interval na d9v so a ne je lumpárna, bo ten bus, který měl prodloužení intervalu kompenzovat, jede ausgerechnet ve stejnou dobu, jako šalina. Takže zhoršení o 50%. Su moc zvědavej na vytíženost té vyhlídkové jízdy Bronxem.


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
b1: protože v Líšni není potřeba úprava trasy současných linek a s tím nová licence.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
A jakto, že při výluce tramvají do Líšně nebude teda podle stejné logiky jezdit linka x8? :-k


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Nevím, oč jde, bydlím mimo Brno. Ale jestli jde o převlékání, v čem je problém?


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Jak dlouho se 46 převlékala na x5? To také byla akce na pár dní? A to ta x5 s trasou tramvajové linky ani neměla nic společného.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Asi tak. Je rozdíl mezi výlukou na pár dní a akcí na pár let


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Xxx: 12 má ale do Juliánova standardní licenci...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Robert: S touhle logikou by se teď například měla 12 na hl. n. převlékat na 9. 12 přece v Juliánově nemá co dělat.

M: Bohužel je to tak. Zrovna u těch zátahů to ještě chápu, protože je to pár spojů z x desítek, které jedou jinam, a tak je potřeba je odlišit (nejlépe na všech tablech). Je ale zajímavé, že v jiných městech jde i tohle bez převlékání.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Podlě mě bude problém byrokracie, vždy je jednodušší, když má jedna linka jedno číslo, ale jak víme, nejde to, je to ten sám problém, dle mě, jako zátahy do vozovny s lidima, vždy stačilo napsat směr vozovna třeba Medlánky a všem to bylo jasný a všichni lidi to chápali, max se tam připsalo přes nádraží, nebo přes Českou atd, dnes ne, musí tam být čísla všech linek po kterých to jede třeba 4 šipka 1 a podobné nesmysly a toto bude asi podobný problém, náhradní autobusaová linka má nějaké označení, většinou x a tu linku a pak navazuje jiná linka a asi by nikdy neprošlo, aby ta linka za tramvaj měla označení uplně jíné autobusové linky, lidi by to chápali, bylo by to jednodušší pro všechny, ale úředníci v tom vidí strašlivý problém a proto to nejde a vymýšlejí se takovéto ptákoviny s převlíkáním linek.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Podle mě je to v době, kdy funguje hlášení, úplně jedno. Ale pro lepší orientaci si myslím, že ve "své" oblasti by měla mít linka číslo, které tam patří. Navíc je v JŘ převlečení uvedeno, tak v tom nevidím problém.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Fajn, neshodneme se. Za mě by bylo jednodušší a přehlednější, kdyby se prodloužená linka v půli trasy nepřevlékala.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
A co když... A co když... Má to smysl dál pitvat a hledat další a třeba méně a méně pravděpodobné varianty?


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
No to je druhý pohled na věc, ale zase na druhou stranu spousta lidí ví, že 46 jede na Lesnou, takže je může napadnout, že je prodloužená. Na zastávkách, nebo i na BUSE může být informace o tom, že se jedná o náhradní dopravu za tramvaj. Co když někdo bude chtít jet z Cejlu Lesnou a je zvyklý, že na Zemědělské přestupuje na 46? Když mu přijede zrovna 46, tak mu bude na první pohled jasné, že to jede, kam potřebuje.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
A když pojedu z města, tak budu logicky hledat výlukovou linku, a ne standardní autobusovou. A budeš zmatený, když žádnou nenajdeš.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Rem píše:
Pokud pojedu z Lesné, budu se chtít dostat na Maliňák, nebo naopak, a z jízdního řádu (na zastávce, na netu, v mobilu...) případně z tabla na voze budu vědět, že mne tam daný spoj doveze, může být člověku jedno jestli za danou cestu vystřídá jednu nebo dvacet linek ne?

Není to jedno. Je to matoucí. V jízdním řádu se na první pohled dočtu, že to končí na Zemědělské. Někoho nemusí hned napadnout, že autobus se umí v půli trasy přečíslovat. Někdo si může myslet, že bude muset na Zemědělské přestupovat. Jestliže všechny spoje dané linky jedou do požadovaného cíle, pak není důvod, aby se spoje v půli trasy měnily na jinou linku. Je to nelogické a zbytečné.

Za přehlednější výlukové opatření bych považoval, kdyby se řeklo, že náhradou za linku 11 bude linka 46 prodloužena až na Malinovského náměstí, než když se řekne, že náhradou za linku 11 bude zavedena nová linka x11, která ale bude oběhově provázaná s linkou 46, takže to bude vlastně 46, akorát se bude v půlce trasy přečíslovávat.

Prostě je to zbytečné a matoucí. A o to víc je na pováženou, že je to jenom kvůli byrokracii.

Je zajímavé, že tehdy to šlo bez převlékání.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Pokud jde o obecné skuhrání, vždycky bude někdo na něco skuhrat.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Plurál nebyl míněn přímo na tebe, za schizofrenika tě nepovažuji.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Robert píše:
Na jednu stranu tady skuhráte, jak je jednička přeplněná, a tady bys chtěl alternativu omezit? Zrovna v létě bych řekl, že je směr přehrada a zoo docela žádaný.

Já skuhrám? Kdy a kde? Místa, data, pozice?! Nevím o tom že bych skuhral nad přeplněností jedničky. Z osobních zkušeností naopak mohu říct, že jezdí úměrně zaplněna, nikoliv přeplněna. Interval 7-8 minut vs. 10 minut mi tolik rozdílný nepříjde. Postačí jedno zdržení na trati a jsme na těch deseti minutách i nyní. Ale pro klid duše, mohla v takovém intervalu jezdit i ta d-11 v trase co navrhoval ojin nebo kdo to byl ;-)

xxx píše:
Opět šaškárna s převlékáním. 46 opravdu nemůže jet jako 46 v celé své trase. To by totiž bylo moc přehledné.

Opět nechápu tvé mírně nadprůměrně inteligenční, vysokoškolské myšlenkové pochody. Pokud pojedu z Lesné, budu se chtít dostat na Maliňák, nebo naopak, a z jízdního řádu (na zastávce, na netu, v mobilu...) případně z tabla na voze budu vědět, že mne tam daný spoj doveze, může být člověku jedno jestli za danou cestu vystřídá jednu nebo dvacet linek ne?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5785 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 dub 2024 19:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]