Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 15    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další
Autor Zpráva
Offline
1
22 dub 2019 20:17
3631 má polstrované sedáky - styl Citelis CNG


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
3629 od začátku května jezdí pod Husovicema. Převeden nebo pouze zapůjčka? Číselně by sedělo to převedení...


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Jo, prohozený z Ústí n/L, kde na zkoušku mají zase ty naše.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
3620 má polstrované sedáky stejně jako nejnovější SORky/Urbany

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Bylo by to pěkné, kdyby se dodatečně daly klimy do všech Sorek jak busů tak T-busů, ale tuším někdo někde psal, či jsem někde četl, či někdo říkal, že to do Sorky dodatečně snad bohužel nejde namontovat. Nevím ale jistě, ale asi na tom něco bude, když se teď dávají jen do Urbanů.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Souhlas, v Blavě jezdí 31 s klimou, takže by to byla sériovka.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Chtěl bych se optat, když už se investuje do dodatečných montáží klimatizací pro cestující do krátkých Urbanů, neuvažuje se nad podobnou akcí i pro flotilu 31Tr? Vzhledem k počtu vozů, výhledové životnosti vozů a nasazování jich na dlouhé linky by to bylo nanejvýš vhodné....

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
273
04 bře 2013 22:47
Včera chcípl 3619 na Mendláku přímo v křižovatce Úvoz x Pekařská a zablokoval tak linky 5 a 6 v obou směrech a dopravu po Úvozu nahoru.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Vysoké možna. Ale nikde nemají tak málo místa "na délku chodidla", nikde jinde nejsou tak blbě šikmé "kolmé" stěny. Když tam lezu, nemám se kam postavit. Když bus prudčeji brzdí, normálně bych se zapřel nohama v prostoru pod sedačkou přede mnou, tady to nejde, protože je tam zas ten divnej blatník/ jiná bedna. Takže mám těžiště někde jinde a přepadávám dopředu.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Děláte, jak kdyby to v Urbanu nebo Citelisu bylo jiný. Všeobecně všechny nízkopodlažky trpí tímto problémem. Podesty jsou stejně vysoké i v Ivecu i v Solarisu nebo Mercedesu, to samé místo na nohy. V některých vozech dieselových jako třeba v Bratislavě v Urbanu, nebo ve většině Mercedesů lezeš na sedadla vzadu u motoru jak po žebříku na dva i více schodů, ale to se zdá Vám nevadí, třeba takovej Tedom co tu byl, to byl na sedadla a místa na nohy asi nejhorší bus co jsem kdy měl možnost zkusit,ale to je taky ok, nadáváte jen na Sor. Chce to brát trochu spravedlivěji.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Souhlas, taky se nikam pořádně nevlezu. Navíc v SORu se na většinu sedadel leze jak do tanku.


Offline
4
11 úno 2011 20:20
Jakub S. píše:
No, prostorné...
Jak pro koho. Já se svými 2 m výšky mám všeobecně se SORkami problém. Málo místa na nohy (ve smyslu na chodidla), výška dveří, měchu a té šikanózní vodorovné tyčky hned za dveřmi pro lidi do 190 cm, uličky mezi sedadly 2+2 pocitově úzké a vůbec celý interiér (zde srovnávám zejména se Solarisy). Za mě osobně, když srovnám 31Tr a Urbino 18 (jasný trol a bus konstrukce jsou trošku odlišné...), tak jasně vyhrává Solaris.

Můžu potvrdit. A to nemám zdaleka 2 m. Ze sedadel mohu použít tak max. 4, pokud nepočítám ty "invalidní".
Jednou jsem chtěl být za dobráka a pustit někoho staršího na sedadlo. Byl jsem odmítnut, že tam "nevyleze" a to neměla ani žádnou tašku.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Díky, asi jsem přehlédl při náhodném prohlížení. :oops:


Offline
410
29 lis 2014 18:06
Tomáš N. píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Které vozy byly vyrobené v Plzni a které v Ostravě? A liší se nějak od sebe?

neliší, údaje o kompletaci v Ostravě najdeš u daných vozů v poznámce v evidenci ;-)


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Které vozy byly vyrobené v Plzni a které v Ostravě? A liší se nějak od sebe?


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
MtM píše:
U linky 30 15-metráky ne-e. Ulicí Branka by měl problémy a křižovatku Branka x Hlavní by stěží projel. Kloubák je přece jen manévrovatelnější než 15-metrové vozidlo (navíc zde kloubák často jezdil, třeba na autobusové lince 30 před 6 lety). U linky 37 by ten problém nemusel být velký, ta linka jezdí po celkem širokých uličkách a prostorných křižovatkách. Zde by se špičkové kurzy daly opatřit 15-metrovými vozidly místo aktuálních sól. U zbytku linek nedokážu odhadnout, protože jimi nejezdím tak často.


myslím že je to o tom jak jsou s tím všichni sžití (jak samotní řidiči tak i řidiči osobáků)

Jak už jsem tu párkrát zmiňoval nacházím se na dovolené v plzni kde vozidla této kategorie jezdí (i v takovejch na můj vkus dost těsných serpentýnach) a pokud se jim do sesty nepřiplete mamlas z jiného města, který nemá vžité vybočování těchto busů (ano po té co jsem po cestě do plzně škodil v práglu škodím i zde :-P) problém bych v tom neviděl :-D


Offline
Uživatelský avatar

36
24 bře 2015 19:11
1947
3619 má jinou výstrahu u 4. dveří, takovou rychlejší.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
U linky 30 15-metráky ne-e. Ulicí Branka by měl problémy a křižovatku Branka x Hlavní by stěží projel. Kloubák je přece jen manévrovatelnější než 15-metrové vozidlo (navíc zde kloubák často jezdil, třeba na autobusové lince 30 před 6 lety). U linky 37 by ten problém nemusel být velký, ta linka jezdí po celkem širokých uličkách a prostorných křižovatkách. Zde by se špičkové kurzy daly opatřit 15-metrovými vozidly místo aktuálních sól. U zbytku linek nedokážu odhadnout, protože jimi nejezdím tak často.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

33
11 bře 2013 20:01
MartinV píše:
Jakube: jenže bohužel tu solarisí trolejbusy nemáme. Snad se jich někdy dočkáme. Osobně si myslím, že než výběrko na sóla bychom v Brně uživili další klouby (t-37, t-30 minimálně).

A co jakýsi kompromis v podobě 28Tr? Nebo se 15 metráky po testu 28Tr před lety zavrhly kvůli nějakým problémovým místům atp.?


Offline
Uživatelský avatar

11
27 dub 2016 12:45
LukinT: ale přece měnírna by neměla být problémem pro navýšení kapacity linky. V tom případě (kdyby to bylo aktuální) by se muselo upravit i tohle. Každopádně doufám, že to někdy někoho na radnici napadne.
Když se zvýší kapacita vozidel, následně díky tomu přibudou i cestující (protože zjistí, že MHD není jen o stání na jedné noze a ještě k tomu na cizí). :-)

_________________________________
Blikej tu: Jarin z Brna na Facebooku. Občas hodím čučku na to, co právě hejbe Brnem.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Ta měnírna by to u linky 30 utáhla, pokud by se změnil interval. Třeba by tam nebyl 5-minutový takt ve špičce jako do výluky Minská, ale třeba 7-8 minutový ve špičce. A sedlo není problém. Teď tam jezdí sóla v taktu 20 minut (na lince 30) a horší už to být nemůže. sarcastic

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
Na lince 30, a určitě i na jiných dalších, by to nezvládla měnírna. Už teď stačí ty výpadky na Pisárecké.
Kloubový vůz by se ve špičce hodil skoro na každé lince, v sedlech by to pak ale znamenalo nežádoucí prodloužení intervalů, tak aby se provoz tohoto vozu vyplatil.

_________________________________
Obrázek


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Na 30 taky určitě, pokud se nevrátí původní interval. Ale zde je problém, že město zde ani vysokokapacitní vozidla nepožaduje, jak psal nedávno Ondra. Teoreticky by se jinak klouby daly vypravovat sem zrovna i v současné době (díky nedostatku kloubů). Jinak se sem budou posílat sóla, i kdyby bylo k dispozici 50 kloubů.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Na 37 určitě, ale až se nějak vyřeší ten Mendlák...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jakube: jenže bohužel tu solarisí trolejbusy nemáme. Snad se jich někdy dočkáme. Osobně si myslím, že než výběrko na sóla bychom v Brně uživili další klouby (t-37, t-30 minimálně).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 364 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:08
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]