Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9328 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 374  Další
Autor Zpráva
Offline
PříspěvekNapsal: 12 črc 2019 10:24 

Příspěvky: 549
Od: 25 led 2006 09:46
To, že pro d-5/6 bliká "návěst" z hlediska přednosti nic neznamená. Řidič prostě musí odhadnout, jestli jednička už odbavila cestující nebo ne. Mnohdy prostě při poloze čoček na stuj najede do profilu jedničky a tím si přednost zajistí. Pokud se nepletu, často i jednička po odbavení v zastávce popojede až těsně k návěstidlu.
Je to tam jen o řidičské kolegialitě a odhadu situace. I když uznávám, že určité riziku střetu tam je - pak ovšem bude viník jasný. Ale podobná nehoda se tam ještě nestala. Vzpomínám si, že tam v roce 1997 měla nehodu s protijedoucí tramvají linky č. 1 K2R 1039 tehdy ještě ve zkušebním provozu. Jednička ji trefila přímo do kloubu, ale bez větších následků. Bylo to krátce po daleho horší nehodě K2R 1066 s KT8 č. 1708 na výhybce pod Juliánovem.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 12 črc 2019 09:55 

Příspěvky: 19
Od: 21 říj 2016 16:29
A proto se může stát, že od města zůstane vlak "viset" na červené bez jakékoli možnosti dalšího volna a je odkázaný na protisměr? I kdyby projely dva za sebou, nic si tím nepomůžou.

Takže tímto chceš říct, že má d-5/d-6 pokaždé čekat na d-1, jestli mu ukáže třeba i v případě, že se řidič nedívá, protože sleduje odbavování cestujících ikdyž d-5/d-6 bliká návěst?


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 12 črc 2019 07:46 
Uživatelský avatar

Příspěvky: 897
Od: 15 čer 2004 19:24
Citace:
problém je, že na jeden cyklus zelené projede jen jedna šalina z jednoho směru

Není pravda. Volno se prodlužuje každým projetím přes kontaktor. Od hřbitova pohodlně projedou na jedno volno dva vlaky. Zde bývá chyba mezi řadičem a sedadlem. Z opačného směru to hatí rozjezdová výhybka.

Pokud jsem pouštěl d-9 s d-2, tak hlavně proto, aby neblokovala průjezd pro trolejbusy a linky 12 a 8, které mohly být za ní. Já stáním před N1 jako 3. nikoho neblokoval, ona by zas při najetí blokla protisměr. Jak jednoduché...

Na Mendlově náměstí dává přednost linka 6 a 5 jedničce od Výstaviště. Výzvové návěstidlo na tom nic nemění !!! Je pouze informativní pro řidiče a je ryze na něm, zda se posunkem vzdá své přednosti, ale v případě nehody by byl viník jasný.

Na Náměstí Míru vždy dávala přednost tramvaj autům. V opačném případě by zde byly neustále nehody.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 11 črc 2019 22:34 

Příspěvky: 1155
Od: 23 říj 2012 11:06
Bydliště: na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Na Štefánikové to nebude "vyjíždění z místa mimo pozemní komunikaci," je to ohyb související ulice, asfaltová plocha, která teoreticky tvoří součást ulice. U Zemědělské souhlasím, že to bude místo mimo komunikaci.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 11 črc 2019 22:19 

Příspěvky: 38
Od: 21 říj 2016 18:34
Podle mě šalina když vyjíždí z nástupní zastávky na Náměstí míru skutečně dává přednost autům, a to protože nástupní zastávka je místo mimo komunikaci, nejedná se tedy o křižovatku dvou komunikací s předností zprava. Stejné je to například na Štefánikově čtvrti nebo na Zemědělské.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 10 črc 2019 18:19 

Příspěvky: 19
Od: 21 říj 2016 16:29
Spíš bych řekl, že záleží na jednotlivém řidiči, jak je ohleduplný k ostatním a taky na tom, jaké má případné zpoždění.
d-2 by se vešla za d-1 i za d-9, v tomto případě by to asi dopadlo tak, že by odjela d-1 i d-9 a s d-2 by odbavovala d-4.
Od Ústřeďáku do Modřic je sice samostatné těleso, ale reálně tam zpoždění moc nedoženeš, jelikož je většina zastávek jen minutu od sebe a pouze výjimečně projedeš nějakou zastávku na znamení bez zastavování + omezení na 50 u Futura.
U zastávky Celní je to jednoduché, křižovatka je řešena ještě postaru pomocí kontaktorů, jeden je za sjížděčkou od ÚH/St.Lískovce, z druhého směru je těsně za zastávkou Celní. Problém je, že na jeden cyklus zelené projede jen jedna šalina z jednoho směru, takže když jsou v zastávce dvě za sebou, ta zadní musí počkat na červenou a až poté může vyrazit. Z druhé strany případně čeká druhá někde v prostoru sjížděčky. Dále také existuje možnost, že na Celní ZC čeká do času, jelikož jsou od Nem.Mil.bří 2 minuty :wink:
Za přejezdem ZC a před ním DC platí klasická přednost zprava - d-2/d-5 pouští d-6 od SL a d-6 od SL zase pouští d-2/d-5 od ÚH, loni zdee sice byla instalována tyč a přednost by měla být upravena jako v Komíně, ale návěst zatím stále nebyla instalována.
2 jara255: na Mendláku je to úplně jiná situace, je zde tzv. výzvové návěstidlo a první jede ten, pro kterého se rozsvítí výzva, případně pokud někdo čeká do času, jede ten druhý. Přednost zprava naopak platí ve druhém směru, kdy d-1 pouští d-5/d-6 směr Křížová :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 10 črc 2019 15:23 

Příspěvky: 1155
Od: 23 říj 2012 11:06
Bydliště: na křížení trolejbusu 25 s devítkou
@Jara255: Díky za doplnění, o těch značkách jsem nevěděl, s tím zpožděním linek ve sledu mi to tak nějak došlo, občas ten sled pozoruju při přestupu, abych věděl, kdy mi to pojede, je to snadnější, než civět na jízdní řády (v mobilu nebo na webu). Navíc, pokud ta dvojka pustí devítku, tak spolu můžou stanicovat zároveň, protože ani jedna není tak dlouhá jako Varia na jedničce.
Když už se tu tak bavíme a padla zmínka o tělesu do Modřic, tak by mě zajímalo, jak je řešená přednost šalin navzájem a aut u zastávky Celní (z pohledu šaliny), kde je táhlý kopec dolů, výhybky se zatáčkou a přejezd silnice. Šestkou jezdím často a skoro nikdy jsem si nevšiml, že by stála před těma výhybkama směrem k Poříčí, za to od Poříčí někdy stojí na Celní i dvě minuty, než padne volno.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 10 črc 2019 12:02 
Uživatelský avatar

Příspěvky: 180
Od: 31 kvě 2016 10:01
Bydliště: Brno
Cracatit píše:
Tak hlavas je úplně odlišná situace, tam šalina neopouští komunikaci a auta jí mají dát přednost, pokud jedou z Nádražní na Benešovu, protože jedou v podstatě křižovatkou doleva, zatímco šalina rovně, pokud teda valí na Křenku. Jinak jsem si všiml, dokud jezdila devítka do Julcu před megavýlukou Dornychu, že devítka dává přednost jedničce a dvojce, které přijíždí od Grandu a řadí se do uzlu jako poslední a pokud jede jednička s dvojkou ve vláčku, tak dvojka stojí, pustí devítku a teprv pak se řadí k nástupišti směr Pisárky.
(situace v dopoledním sedle nebo kolem druhé odpoledne, prostě mimo špičku a mimo polonoční spojení). Opačně jsem si zase všiml, že byla snaha upřednostnit jedničku před čtyřkou a devítkou, které jely večer chvíli po sobě.

Šalina vyjíždějící od viaduktu směrem k zastávce Hlavní nádraží 1.kolej dává přednost protijedoucím vozidlům vyjíždějících ze zastávky Hlavní nádraží 5. kolej (kříží cestu a dává přednost z prava), dále díky značce hlavní silnice má přednost před trolejbusem vyjíždějícího z konečné. Za touto křižovatkou je značka konec hlavní silnice, takže dává přednost šalinám jedoucím po Benešové (přednost z prava). To že ji pustila d-2 je záležitost dotyčného řidiče, který se nechce lepit za d-1, protože by tím zpozdil onu d-9 (nevešla by se do zastávky) a následně případnou d-12, před kterou má opět přednost při odjezdu ze zastávky Hlavní nádraží, a která by se za d-1 a d-2 nevešla do zastávky Nové sady . Pokud by d-9 nepustil a jel za dlouhou d-1 má velkou šanci, že stejně zůstane stát na trávníku na Nových sadech - nic neuspěchá. Takto místo dvou linek zpozdí sice pouze sebe, ale díky následnému minimu křižovatek a jízdě po vlastním tělese má velkou šanci zpoždění smazat než dojede do Modřic.
Stejná situace je na Mendláku. d-5 a d-6 má dát přednost z prava d-1 směrem na Křížovou. d-1 je ale d-5 pustí před sebe, protože křižovatkou Křížová x Václavská d-5 projede na šipku, zatím co d-1 musí čekat na zelenou a zbytečně by d-5 za sebou blokovala.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 10 črc 2019 11:35 
Uživatelský avatar

Příspěvky: 180
Od: 31 kvě 2016 10:01
Bydliště: Brno
Alanis píše:
Mohl by někdo prosím potvrdit/vysvětlit jak je to s přednostma na Náměstí Míru?

Když šalina vjíždí do smyčky na výstupní zastávku - má přednost, odbočuje vpravo, kříží cestu, to je jasné.
Když šalina vyjíždí ze smyčky na nástupní zastávku, dává přednost všem vozidlům (od Údolní, Březinové a Rudišové), protože vyjíždí z účelové komunikace?
Když šalina vyjíždí z nástupní zastávky směr Údolní, má přednost zprava, nebo vyjíždí z účelové komunikace a tudíž se nejedná o křižovatku a tedy dává přednost ostatním vozidlům?

1.) ANO
2.) Dle Mapy.cz a Pamoramy je za křížením kolejí značka hlavní silnice s tvarem křižovatky, takže auto má přednost před šalinou vyjíždějící z výstupní zastávky.
3.) Pokud jedu po Březinové, tak u kostela je značka hlavní silnice s tvarem křižovatky, takže nedávám přednost šalině vyjíždějící z výstupní zastávky, ani autům z ulice Rudišova, ALE za touto křižovatkou žádná značka hlavní silnice není, takže za křižovatkou Březinová x Rudišova končí platnost značky hlavní silnice u kostela a měl bych dát přednost z prava šalině vyjíždějící z nástupní zastávky.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 09 črc 2019 23:11 

Příspěvky: 1155
Od: 23 říj 2012 11:06
Bydliště: na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak hlavas je úplně odlišná situace, tam šalina neopouští komunikaci a auta jí mají dát přednost, pokud jedou z Nádražní na Benešovu, protože jedou v podstatě křižovatkou doleva, zatímco šalina rovně, pokud teda valí na Křenku. Jinak jsem si všiml, dokud jezdila devítka do Julcu před megavýlukou Dornychu, že devítka dává přednost jedničce a dvojce, které přijíždí od Grandu a řadí se do uzlu jako poslední a pokud jede jednička s dvojkou ve vláčku, tak dvojka stojí, pustí devítku a teprv pak se řadí k nástupišti směr Pisárky.
(situace v dopoledním sedle nebo kolem druhé odpoledne, prostě mimo špičku a mimo polonoční spojení). Opačně jsem si zase všiml, že byla snaha upřednostnit jedničku před čtyřkou a devítkou, které jely večer chvíli po sobě.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 09 črc 2019 23:02 
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1170
Od: 17 črc 2010 21:41
Bydliště: Krno
Já se takhle jednou pokoušel rozklíčovat přednosti na hlaváku, jak se čtyřkolejka od zastávek rozdvojuje do Benešovy a pod viadukt, a raději jsem to vzdal. Nějak se mi na to nepovedlo napasovat žádnou rozumnou křižovatku...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 09 črc 2019 16:19 
Uživatelský avatar

Příspěvky: 897
Od: 15 čer 2004 19:24
1) Ano
2) Dává přednost všem.
3) Dává přednost vozidlům po komunikaci.
Alespoň tak jsem to byl učen.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 09 črc 2019 13:12 
Uživatelský avatar

Příspěvky: 499
Od: 15 srp 2012 14:28
Mohl by někdo prosím potvrdit/vysvětlit jak je to s přednostma na Náměstí Míru?

Když šalina vjíždí do smyčky na výstupní zastávku - má přednost, odbočuje vpravo, kříží cestu, to je jasné.
Když šalina vyjíždí ze smyčky na nástupní zastávku, dává přednost všem vozidlům (od Údolní, Březinové a Rudišové), protože vyjíždí z účelové komunikace?
Když šalina vyjíždí z nástupní zastávky směr Údolní, má přednost zprava, nebo vyjíždí z účelové komunikace a tudíž se nejedná o křižovatku a tedy dává přednost ostatním vozidlům?

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 23 čer 2019 14:07 

Příspěvky: 10
Od: 23 pro 2011 10:27
Hurááá značení opraveno: zabovreska.webnode.cz/l/omezeni-rychlosti-saliny-v-zastavce-brafova/

Trvalo to jenom týden a jednička tím nabírala úplně zbytečné zpoždění, protože někdo je debil a prohodil značky.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 22 čer 2019 17:37 

Příspěvky: 10
Od: 23 pro 2011 10:27
Cracatit píše:
Warcz: S tou Lipovou máte na webu chybu, jak jsem to pochopil z výluk, tak se bude opravovat Lipová od zdravotní školy dolů k Hlinkám, jestli pak opraví i protisměrný pruh, nevím, ale je to pravděpodobné, pak by ještě mohli opravit povrch v samotné zatáčce nad školou.


No tak je to na webu, ale podle nákresu kam se dají značky to bude jinak ( viz obrázek z magistrátu )


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 22 čer 2019 13:36 

Příspěvky: 2187
Od: 01 úno 2006 10:39
Bydliště: Brno
Manil: díky moc za info.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 22 čer 2019 12:57 

Příspěvky: 1155
Od: 23 říj 2012 11:06
Bydliště: na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Warcz: S tou Lipovou máte na webu chybu, jak jsem to pochopil z výluk, tak se bude opravovat Lipová od zdravotní školy dolů k Hlinkám, jestli pak opraví i protisměrný pruh, nevím, ale je to pravděpodobné, pak by ještě mohli opravit povrch v samotné zatáčce nad školou.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 21 čer 2019 07:54 

Příspěvky: 10
Od: 23 pro 2011 10:27
Warcz píše:
Dobrý den,

omlouvám se pokud to píši do špatné sekce, ale nikde nemohu najít uspokojivou odpověď. Nevíte proč je omezena rychlost na Bráfově v jednom směru na 20km/h a v druhém kde se pracuje na 40km/h ?

https://zabovreska.webnode.cz/l/omezeni ... e-brafova/


Tak ani po několika dnech mi z DPMB nejsou schopni říct proč to tam je. Řidiči na to kašlou litají tam 40-50km/h značka neznačka. Snažit se asi nemá smysl. Jedna značka blbě, druhá je otočená do keře...


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 21 čer 2019 00:46 
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11595
Od: 07 bře 2005 23:57
Bydliště: Brno
M píše:
Smím se optat co je s vozem 99? nějak se neukazuje na žádných oslavách a nějak nejezdí?

Ano, opravdu renovace kontrolérů po vzoru vozu 107 ve firmě Alfa Union (jsou to machři). :-)

Včera ale přišly a v pondělí by se měly montovat na vůz. Pokud vše dobře půjde, příští týden se třeba ukáže na nějaké zkušebce.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 14:37 

Příspěvky: 10
Od: 23 pro 2011 10:27
Dobrý den,

omlouvám se pokud to píši do špatné sekce, ale nikde nemohu najít uspokojivou odpověď. Nevíte proč je omezena rychlost na Bráfově v jednom směru na 20km/h a v druhém kde se pracuje na 40km/h ?

https://zabovreska.webnode.cz/l/omezeni ... e-brafova/


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 19 čer 2019 10:29 
Prznitel češšššššštiny
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1549
Od: 07 dub 2006 09:03
Přejezd kolejí v křižovatce Merhautova.-Provazníkova těžkou nákladní dopravou se určitě negativně projeví.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 18 čer 2019 23:04 

Příspěvky: 1155
Od: 23 říj 2012 11:06
Bydliště: na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Nevím, o jaké ráně z milosti je řeč, když minimálně rok je od křižovatky s Provazníkovou až skoro na most nad tratí nový asfalt dělaný v rámci výměny plynovodů a horkovodů...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 17 čer 2019 21:35 
Prznitel češšššššštiny
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1549
Od: 07 dub 2006 09:03
No pravě tam už to mohlo být definitivní, ty glajze by to par let přežily, když vydržely takovou dobu na Merhautce. Jinak tu, resp. její horní část asi v létě čeká rána z milosti, bo po ni a přes ni povede objízdná trasa husovického tunelu.


Naposledy upravil xcav8 dne 18 čer 2019 08:08, celkově upraveno 1
poslední příspěvky odpraseny aby se dali přečíst


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 17 čer 2019 20:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5574
Od: 11 dub 2010 15:05
Bydliště: Juliánov
Vzhledem k tomu, co všechno ještě bude předcházet stavbě TT bych to viděl na nějaké provizorium.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Nahoru
 Profil  
 
Offline
PříspěvekNapsal: 17 čer 2019 15:41 
Prznitel češšššššštiny
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1549
Od: 07 dub 2006 09:03
Včera jsem si prošel Dornych a docela mne překvapilo, že u Vaňkovky je položená vozovka v místě, kde by měly pokračovat koleje. Budoucí křížení šaliny a aut je ještě hodně nedodělané, docela by mne zajímalo, jak bude vypadat zprovozňování Dornychu pro auta a hlavně výsavba TT. To se zase bude asfalt rozbíjet? Nechápu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9328 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 374  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 pro 2019 05:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]