Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 156 z 379    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 379  Další
Autor Zpráva
Offline
76
27 bře 2016 21:25
kraj bělochů :-)
Už zas, tentokrát to není Zábřeh ale Hranice ](*,) https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka ... 5625#photo

Pozn. je tam těch fotek od toho autora víc ...


Offline
415
20 bře 2013 21:06
Schreieris99: jestli to s Vámi nikdo nevyřešil, tak mi prosím pošlete ony fotografie s potřebnými informacemi na mail: stachm9@gmail.com, postarám se o ně. Víc Vám pak případně sdělím právě po mailu, díky.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ad Robert najdu si fotku a přepíšu.
edit
upraveno.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://seznam-autobusu.cz/vuz/67995

Opravdu má tu CVR od prosince 2018? Fotka tomu moc nenapovídá.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Pardon, nějak se mi to při editaci na hraně časového limitu zdvojilo.
Jen dodatek. Edo, tobě se nelíbí, že by mezi dočasným a definitivním odstavením nic nebylo. A co by tam mělo být? Jestli je něco dlouhodobé, není to definitivní, ale dočasné.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
Já nevím.
slovo definitivně je u mě definitivní konec. (Když ti definitivně chcípne pes určitě neobživne.)
slovo dlouhodobě pro mě znamená že je tedy vůz odstaven ale nejde vyloučit že se vrátí do provozu.
slovo dočasně moc tedy nevím k jakým vozům je to určeno.
Stanovit co je dočasně a dlouhodobě ? kde je ta hranice to nemůže být na libovůli správce.
Proto vznikají spory.
chápu že je těžké stanovit dobu, pak je ale nesmysl to tam mít. tak zřiďme jen odstaven (dočasně odstaven) nebo to může být nazváno jinak.
Tím se vyhneme lhůtě.
Navíc na počátku odstavení nevíme zda je to dočasné nebo trvalé. To kolikrát neví ani dopravce.

Ad zapisování místa výskytu: Pokud je vůz dlouhodobě odstaven (nebo už je to nepojízdný vrak) a nijak se dlouho nehýbe, dá se to napsat do poznámky. Vypravenost na to podle mne úplně vhodná není. Nejlepší je vůz vyfotit a přidat fotku, to je pak úplně jednoznačné a neoddiskutovatelné :-)
ne ne to už rozhodně nepřipadá v úvahu, většinou se to i těžko fotí je to zarovnáno kdečím jiným. A hádat se pak s nějakým ..... to fakt ne. ( a tím nemyslím strážného areálu ani majitele vozu)
dobře píšeš do poznámky tak to tam schválně zapíšu a jsem zvědav kdy někdo začne nadávat.
Já jsem přesvědčen že je to naopak dost důležité.
Ono se tam pak po čase objeví stav neznámý i když 2-3 lidé ví kde je mu konec.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Pokud bych měl možnost odstaven dočasně a definitivně odstaven, nebylo by co řešit. Prostě stroj, co není v provozu, ale je pravdêpobnost/naděje, že se vrátí, je odstaven, stroj, co čeká na šrot, je odstaven definitivně, a když se jej dočkal, je sešrotován. A vadilo by snad něčemu, kdyby se status změnil? Vždyť to je reálné i dnes. Autobus spadne do příkopu a urazi si nárazník. Dočasně se odstaví. Pak se zjistí, že je hnutý rám, odstaví se definitivně. A pak se spočítá, že to nemá smysl, a jde do Remetu. Statuty se mění. Proč by se nemohly měnit opačně? RT6 odstaveny definitivně->dočasně->provozní->definitivně. Stejně každého zajímá aktuální stav. Hlavně že u nové vlečky TMB nevadil nesmyslný status víc jak měsíc.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Pokud bych měl možnost odstaven a vyřazen, nebylo by co řešit. Prostě stroj, co není v provozu, ale je pravdêpobnost/naděje, že se vrátí, je odstaven, stroj, co čeká na šrot, je odstaven definitivně, a když se jej dočkal, je sešrotován. A vadilo by snad něčemu, kdyby se status změnil? Vždyť to je reálné i dnes. Autobus spadne do příkopu a urazi si nárazník. Dočasně se odstaví. Pak se zjistí, že je hnutý rám, odstaví se definitivně. A pak se spočítá, že to nemá smysl, a jde do Remetu. Statuty se mění. Proč by se nemohly měnit opačně? RT6 odstaveny definitivně->dočasně->provozní->definitivně. Stejně každého zajímá aktuální stav. Hlavně že u nové vlečky TMB nevadil nesmyslný status víc jak měsíc.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Znamenalo by to vpodstatě z toho současného tmavě šedého stavu odebrat to "dlouhodobě".

Pak by ale byl problém, že by to bylo moc striktní. Buď by to bylo definitivně, nebo dočasně. Nic mezi tím. Ale dost často je vůz dlouho odstaven, ale šance, že ještě vyjede, je třeba 50 procent. A co tam pak zapíšeš? Teď tam dáš "dlouhodobě/definitivně" odstaven a to, co je tam napsané, odpovídá realitě.

Po tvé změně bys tam neměl co dát, protože by to bylo vždy nepřesné.

Vem si třeba RT6ky. Ty byly za dobu svého působení v Brně několikrát několik let ve "tmavě šedém stavu". Byly odstavené několik let bez hnutí. A pak se stalo, že zase některé znenadání vyjely... Přesně případ, kdy současné řešení vyhovuje.

Právě představa, že to tady teď přesně definujeme a všechno bude sluníčkový, je naivní. Protože tu dobu odstavení dopředu skoro nikdy neznáš.

...a co teď brání tomu, dát k těm Skibusům "dočasně odstaven", což je to, pokud to správně chápu, co bys tam rád viděl?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Edo, tak ale definuj dočasnost. Víš, že její jednotka je jeden Furt. Pro někoho je dlouhodobé odstavení půl roku, podle toho, co píšeš, je naopak ještě delší odstavení SKIbusů dočasné.
V čem by byl krok zpět udělat jedno dočasné odstavení (vždyť i dlouhodobé je dočasné, když vůz vyjede), a druhé definitivní, které bych chápal jako krok předcházející vyřazení?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ad stavy vozů: Stav dlouhodobě/definitivně odstaven slouží pro situaci, kdy je vůz dlouhodobě odstaven nebo definitivně odstaven. To, jak zapsat vůz, který má značky v depozitu, je trochu na hraně. Pokud je zde vidina, že vůz za pár měsíců vyjede, dal bych tam dočasně odstaven. Pokud se ani neví, jestli ještě vyjede, dal bych dlouhodobě odstaven. Ale asi bych ho nenechal zelený.

Jinak v současné době je to tak, že značná část věcí v evidenci závisí prostě na správci vozu. Jak to cítí on, tak to zapíše. Samozřejmě je tu snaha jednoznačně podchytitelné věci sjednotit, ale zrovna tohle jednoznačně a jednoduše sjednotitelné podle mne není.

Slučovat stav dočasně odstaven a dlouhodobě odstaven by byl krok zpět.

Uvádět datum odstavení je možné i dnes a nikdo tomu nebrání.

A ono to bohužel prostě není tak, že bychom byli ve většině případů schopní určit, zda je šance na znovuzprovoznění, nebo není. Prostě to mnohdy nevíme a jen to odhadujeme.


Ad zapisování místa výskytu: Pokud je vůz dlouhodobě odstaven (nebo už je to nepojízdný vrak) a nijak se dlouho nehýbe, dá se to napsat do poznámky. Vypravenost na to podle mne úplně vhodná není. Nejlepší je vůz vyfotit a přidat fotku, to je pak úplně jednoznačné a neoddiskutovatelné :-)


Mikuláš Pelíšek píše:
Proč už není možné v tabulkovači změnit velké písmeno na malé nebo naopak, pokud místo vyfocení někdo přede mnou zapsal nepřesně ? Tady má být "náměstí" s malým, zde naopak "Autobusové" s velkým.

Aha, tohle bude chybka, kouknu na to a opravím.


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
Proč už není možné v tabulkovači změnit velké písmeno na malé nebo naopak, pokud místo vyfocení někdo přede mnou zapsal nepřesně ? Tady má být "náměstí" s malým, zde naopak "Autobusové" s velkým.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
tohoto dovozce známe?
http://www.struck.cz/nami-realizovane-dovozy


Offline
866
17 lis 2014 00:06
něco nového:
toto:
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka ... 2493#photo
je teď toto:
Příloha:
DSC09331.JPG

novým dopravcem je tento:
https://seznam-autobusu.cz/dopravce/autoskola-efekt

snad to postačuje


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka ... 0975#photo
To vlevo určitě není 734 exFTL, nebo-li čachry se značkami.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nejde.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
????


Offline
7
05 čer 2018 17:54
U vozu
https://seznam-autobusu.cz/vuz/67856
prosím doplnit do Poznámek nedovírající přední dveře
(jestli to jde)

_________________________________
Vlastimil Novotný


Offline
866
17 lis 2014 00:06
že by toto:
https://seznam-autobusu.cz/vuz/79902
toto?
Příloha:
DSC09265.JPG


a zde doplnit tažné
Příloha:
DSC09278.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
358
20 čer 2008 14:08
jedna čistě mobilová pořízená nedávno cestou do osvěžovny (ani nemám odvahu to nahrát byť jako čistě dokumentačku ačkoliv k danému busu zatím fotografie chybí)
Příloha:
20190601_195813.jpg

https://seznam-autobusu.cz/vuz/67070

rok výroby: 1993
VIN: VF6SFR11200012223
v ČR: od 11/2012


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ano také si myslím že myšlenka Roberta je zajímavá.
Ale od toho má vzniknout diskuse nic není neměnné prostě se situace nějak životem vyvinula
a je dobré na to reagovat.
dlouhodobě je možnost návratu
definitivně není možnost návratu
i to vyřazení má jak píše fedos různé znění.
vyřazen a tedy sešrotován vůz již nikdo neuvidí
vyřazen existuje vrak možná někomu slouží jako sklad dílů ten vůz tudíž je možno někde vidět.


ad fedos ještě mě zajímá tvůj názor a případně jiných na otázku kde se vůz naposledy nacházel.
třeba ten minibus na Plz. značkách
kam to zapsat, vypravenost je asi blbost on nikam vypraven není.
Přijde mi škoda když to někdo někde vidí nepoznamenat to.
Kdo to chce udělá to kdo ne neudělá.
to jde ruku v ruce s těmito vyřazenými,odstavenými vozy kde existuje vrak. (nemusí být nutně vrak jako příklad toho Manu)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Byl bych pro. S tím, že by se uvedlo datum odstavení, by bylo zřejmé, jak dlouho už stojí. Stejně dva odstíny šedé nejsou na první pohled jasné, není-li vedle ten druhý na srovnání.


Offline
404
30 kvě 2011 22:12
Robert píše:
On je možná problém ve formulaci. I dlouhodobé odstavení je dočasné, zvlášť u těch sezónně provozovaných strojů. Jestli slovo dočasně nevyměnit za krátkodobě...


Zajímavá myšlenka...napadlo mi ji ještě trochu rozšířit:

Spojit krátkodobě a dlouhodobě odstaven do jednoho (to krátkodobě má asi minimum případů použití a spíš se používá oranžové v dílně?) a trvale odstaven pak spojit s existuje vrak (upřímně dodnes v tom nevidím žádný rozdíl).

Ale je mi jasné, že to je už velká změna a bude na ní zase spousta různých názorů.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
On je možná problém ve formulaci. I dlouhodobé odstavení je dočasné, zvlášť u těch sezónně provozovaných strojů. Jestli slovo dočasně nevyměnit za krátkodobě...


Offline
404
30 kvě 2011 22:12
Ahá, no není divu když bylo nějakých 33-34°C, tedy aspoň odpoledne v Praze.

Já bych neříkal jednoznačně "špatně" vzhledem k tomu, že evidentně panují různé názory a není vymezen nějaký mentinel co patří tam a co tam, ale kdybych tu úpravu dělal já dám tam dlouhodobě, protože půl roku je pro mě hodně dlouhá doba.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 379  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]