Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 56    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Víš co? Já to radši zkusím stihnout... biggrin
A teď mi došlo, že je to až za týden, 11. 5. :roll:


Naposledy upravil Robert dne 02 kvě 2019 16:27, celkově upraveno 1

Offline
9986
15 led 2005 23:41
xxx - OK, tak pak ti musí stačit to, co tu píšem ;) Kdyby nevyšel komunál, zkus Rosickou - alternativní dopravci své "psychobáby" nemají, zákon jim ukládá mít jen "svého" doktora na pravidelné zdravotní prohlídky, takže ti nikdo nemůže říct, že když máš psychotesty z tama nebo z tama, tak tě nevezmou (jen si můžou myslet něco o tom, že jsi šel cestou nejmenšího zla, což samo o sobě není nic špatného). Samozřejmě pokud chceš nutně do DP, no tak pak nezbývá než jít za tuším 6 měsíců (ale přísahal bych, že za mne to byly 3 měsíce) na psychotesty znova. Jinak myslím, ale to mě někdo znalejší situace opravte, že pokud neudělám psychotesty v místě A, není to důvodem nejít druhý den na psychotesty v místě B. Tedy ta čekací doba je jen v případě opakování u toho samého doktora...??

Robert - ne, jezdím jen každou druhou neděli a to jen z vlastního přesvědčení, že si jednoduše vydělám na rohlík, neunudím se k smrti, projedu se Běláskem nebo Citelisem, navštívím v Kobylnicích naše společné kamarády a zabavím pár jízdenek. V sobotu pojede nejspíš blondýna. S mým bývalým vozem (7144). Kdybys na tom velice trval, tak bych se s ní asi mohl domluvit a vzít si to, ale že by se mi nějak chtělo :mrgreen:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
V sobotu 4. 5. náhodou nejedeš? Asi mě nemine páteční rajhradské pivo a trochu se bojím, že nestihnu 52103.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Díky za nabídku, ale časově se mi to nehodí. :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
xxx - kdyžtak se po Majálesu stav na 15121, můžeme o tom pokecat. Ale musíš donýst kafe a oříškovou Milku abych neusnul (nebo to ber jako úplatek). Jedu v 1:15 z Hrušovan po 521 (čekám na vlak od Brna, kterým můžeš dojet spolu se ctěným zákaznictvem) a ve 3:00 z Brna po 505. Kolem 4h tě zase vysadím někde v Brně ;) Nebo můžeš i dnes večer - 21:37 z Úzké do CTP, 22:11 z CTP do Rajhradu a hnedka do CTP a na Úzkou, rozjezd ve 23h stihneš :)) A ještě ušetříš, dneska by stačilo jen to kafe (oříškový latéčko, dík :mrgreen: )


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 02 kvě 2019 16:13, celkově upraveno 1

Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pro úspěšnost u psychotestů dokonce ani nevadí, že v minulosti uchazeč vyhledal pomoc psychologa či psychiatra. Pokud někdo z vás v sedmnácti pár měsíců depkařil kvůli nešťastné lásce a bral antidepresiva, určitě to neznamená pravděpodobnou duševní nezpůsobilost a žádný dobrý dopravní psycholog vás automaticky nepostaví na stranu 'šílenců'.

Tak tak, osobního cvokaře mám už nějakých 16 let a to včetně prášků na pošašenou hlavičku - a psychotesty nejen, že jsem udělal, ale dokonce podle dalších různých odborných posudků nejsem nebezpečný pro sebe, pro okolí ani pro autobus :mrgreen: Pokud je to v rámci nějakých mezí, tak nevadí ani když je to dlouhodobá záležitost. Samozřejmě se člověk nesmí nadopovat platem lexaurinu a pak sednout za volant.

Důležitý je si uvědomit, že psychotesty jsou testy jako každý jiný, třeba jako písemka z matiky (fuj), a člověk, co tam bude sedět proti, tak je člověk jako každej jinej. Nebát se toho. Nějaké přípravy jsou podle mne stejně zbytečné, možná tak nějakej ten test na rychlost nebo co to tu proběhlo. Já jsem tam šel (to už bude nějakých 7 let, tak nevím, co se od té doby změnilo) zcela nepřipraven a odešel jsem s poměrně dobrým výsledkem. Mimochodem - pozor na oční kontakt, na to, jak budeš sedět a jak se budeš tvářit, to taky hodně napoví :) Když budeš zbytečně sebejistej a vejdeš tam jak nějakej king, tak to je úplně stejně špatně, jako když se ještě v čekárně rozbrečíš, rozklepeš a omdlíš (jo, i tohle jsem už viděl).


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Děkuji za potvrzení. Pak ale nevím, proč to hasiči měli v jedné otázce. Nakonec jsem tehdy odpověděl NE, ale pravda to byla jen napůl. Ono to tedy bylo jedno, protože jsem pak při osobním pohovoru poslal psychologa do p...le. :mrgreen:


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Robert:
Přesně tak, každá z tebou zmíněných ozázek znamená něco jiného, právě proto je třeba velmi pozorně číst a správně pochopit znění otázky. Například 'Čas od času mám velký strach' vs. 'Neustále trpím pocity velkého strachu'. Když na to první odpovíte 'ne', tak pravděpodobně nemluvíte pravdu, protože pokud nejste 'dokonalý neohrožený robot', určitě jsou věci, které vás občas vyděsí. Naopak když na to druhé odpovíte 'ano', přiznáváte o sobě, že jste silně úzkostný člověk (takový člověk by se zřejmě o psychicky náročnou práci řidiče ani nikdy dobrovolně neucházel). Je třeba dávat pozor, abyste se špatným pochopením otázky nechtěně nepřiznali k něčemu, co není pravda. Takových různě položených otázek je tam víc a velmi rafinovaným způsobem se několikrát opakují.

Ještě bych si rád dovolil navždy vyvrátit největší fámu ohledně psychotestů, a to úspěšné/neúspěšné rozdělovat na blázny/neblázny. To se tady taky velmi často vyskytuje.
Primárním účelem testů není diagnostikovat 'blázny', protože vyšinuté jedince zaprvé poznáte už při prvním setkání a zadruhé takoví mají už ve svém věku ve zdravotní dokumentaci mnoho záznamů o sebevražedných pokusech, zneužívání drog, akutních hospitalizacích v léčebnách apod.
Psychotesty (osobnostní část) !pouze přibližně! vykreslují jakýsi obrazec struktury osobnosti testovaného - temperament, povahové vlastnosti, sklony, vlohy, motivaci atd.
Kdo neprošel, v žádném případě neznamená, že je blázen. Znamená to spíš to, že vyšlo najevo, že se na danou práci z nějakého důvodu nehodí (cílové osobnosti pro DP i pro PČR jsou velmi odlišné - např. k PČR, AČR... se vyhledává mnohem více bojovnosti, průbojnosti než na pozice fíry, řidiče.., zde jsou zase preferováni jedinci schopní stabilně a bez vzruchu vykonávat systematickou monotónní činnost. Například vysoce kreativní člověk se sklony k umělecké tvorbě pravděpodobně nikdy neprojde na fíru nákladního vlaku, kde bude jezdit celou noc krajinou při nutnosti plného soustředení).
Pro úspěšnost u psychotestů dokonce ani nevadí, že v minulosti uchazeč vyhledal pomoc psychologa či psychiatra. Pokud někdo z vás v sedmnácti pár měsíců depkařil kvůli nešťastné lásce a bral antidepresiva, určitě to neznamená pravděpodobnou duševní nezpůsobilost a žádný dobrý dopravní psycholog vás automaticky nepostaví na stranu 'šílenců'. Rozhoduje aktuální rozpoložení (resp. to, jak je ten současný stav ustálený) a jak jistě všichni víme, lidská osobnost se postupně vyvíjí a mění, nejvýrazněji do 30. roku života.
Pokud můj příspěvek některým z vás pomohl oprostit se od mylných představ, jsem rád.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No tak mé názory jsou občas trochu radikálnější, a to zejména v psané podobě, ale můžu tě uklidnit, že v reálu se k nikomu agresivně, nebo nedejbože nebezpečně nechovám. ;-) Každopádně děkuju za postřeh.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
xxx: Já ti nevím, ale tady na fóru tě nějakou dobu pozoruju, a ač nejsem psycholog, tak stačí pár tvých postů, abych tě rozhodně neodhadl na někoho, kdo by měl psychotesty získat. Jeden z dost reprezentativních postů:
xxx píše:
Předevčírem po čtvrté hodině jsem v Židenicích čekal na regiojet a byl jsem svědkem úžasného fungování dveří vlaku ČD.

K protějšímu nástupišti přijel vlak linky R8. Nějakej asi 16letej spratek otevřel dveře u jednoho vagonu Bee, hned si to ale rozmyslel, dveře přivřel (nezabouchl je) a šel do vedlejšího. Průvodčí, která vypravovala vlak, otočila ve spínací skříňce čtyřhranem a všechny dveře otevřené dokořán se v celé soupravě zavřely. Klika dveří, které byly jenom přivřené, se sice zvedla, ale varovné kontrolky pořád zůstaly rožnuté. Průvodčí musela ke dveřím jít a zabouchnout je ručně. Nechci domýšlet, co by se mohlo stát, kdyby kontrolky na voze nainstalované nebyly (a že to není tak dlouho, co tam skutečně nebyly!).

Může mi někdo říct jeden jedinej racionální důvod, kterej by vysvětloval nepochopitelné chování tohoto neukázněného cestujícího? Může mi někdo říct důvod, proč mají někteří cestující neustále potřebu nástupní dveře RUČNĚ zavírat? To nemají ani špetku soudnosti, aby si uvědomili, co všechno svým jednáním můžou způsobit? Lidská demence a ignorance opravdu nezná mezí. Toho zmetka bych nejradši vyhodil z vlaku v plné rychlosti. Kvůli jeho neukázněnosti a ignoranci mohl přijít o život další nevinnej člověk.

To, že dveře východoněmeckých vozů nefungují správně, je samozřejmě také špatně a považuji to za jeden z nejzávažnějších problémů na železnici. (Možná by stačilo jenom vyměnit gumové těsnění za tenčí?) Jak dveře (ne)fungují ale víme a podle toho bychom se měli chovat. Ten kluk jistě necestoval vlakem poprvé. Každou chvíli se o možném nebezpečí tohoto typu dveří v televizi mluví a pokaždé se na lidi apeluje, aby dveře v žádném případě nezavírali, že se o to postará průvodčí. Je to marný, je to marný, je to marný.

xxx píše:
No taky jsem si říkal, že to musí udělat každej, pokud není vyloženě debil (zvlášť, když vidím, jaká individua za tím volantem občas sedí), ale když to neudělá ani vysokoškolák s lehce nadprůměrným IQ... No holt su teda asi debil. :roll:
Ono to není prakticky vůbec o inteligenci, spíš se tím snaží vyloučit, že se jim dotyčný začne najednou chovat jako šílenec, například by asi byli celkem rádi, aby jim řidič nevyhazoval cestující z vozu v plné rychlosti ;)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
2389 píše:
Bourdonův test je selektivní psychotest cílící na pozornost, soustředěnost a psychomotorickou stabilitu uchazeče. Jde o arch A3 o třiceti řádcích, na každém z nich je 80 čtverečků a na každý řádek ti kazeťákem psycholožka pouští instrukce, kdy máš přeskočit na příští řádek. Na každý z nich máš shodně tuším 50 sekund. Máš 8 typů symbolů a úkolem je vyselektovat a vyškrtnout 3typy z nich, ostatní podtrhuješ. Pravděpodobně nestihneš řádky vyplnit celé, tím se měří schopnost uchazeče pracovat v časovém pressu.


Tak na tenhle test jsem se napodruhé již připravoval, ještě teď si vzpomínám jak mě z toho testu bolela ruka, hlava, oči, nejhorší půlhodina z celého psychotestu :lol:

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
9986
15 led 2005 23:41
V této logice bude u psychotestů na autobus otázka: "Vzrušuje vás autobus?" Nějak nechci vědět, co na to 98% zdejších členů odpoví :roll: :mrgreen:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ano, ten Bourdon byl zřejmě to, co jsem popisoval u příkladu s padesátníkem z UH.

Jinak otázka s ohněm takto postavená mi nedělá problém, ale u hasičů otázka zněla: Vzrušuje vás oheň? Díváte se rád do plamenů? Což jsou podle mě dvě naprosto rozdílné otázky a mám na ně různé odpovědi.


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Bourdonův test je selektivní psychotest cílící na pozornost, soustředěnost a psychomotorickou stabilitu uchazeče. Jde o arch A3 o třiceti řádcích, na každém z nich je 80 čtverečků a na každý řádek ti kazeťákem psycholožka pouští instrukce, kdy máš přeskočit na příští řádek. Na každý z nich máš shodně tuším 50 sekund. Máš 8 typů symbolů a úkolem je vyselektovat a vyškrtnout 3typy z nich, ostatní podtrhuješ. Pravděpodobně nestihneš řádky vyplnit celé, tím se měří schopnost uchazeče pracovat v časovém pressu. Mnohem lepší pro kladný výsledek je všechny řádky vyplnit cca do 3/4 a tempo si udržet než první čtyři dát celé a pak postupně polevovat. Samozřejmě je třeba chybovat co nejméně, ale to asi ani nemusím říkat.

Bourdon společně s přístrojovou zkouškou je naprosto stěžejní a nejtěžší část testů. Také je jedním z nejčastějších příčin nezpůsobilosti. Celkově uchazeči spíš vyhoří na výkonnosti než na osobnosti (tak je to u řidičů, u PČR je to spíš naopak, tam.zase většina vyhoří na komunikaci). Důvod je jednoduchý. Všichni uchazeči o práci řidiče profíka mají vesměs společnou vlastnost, a sice, že aktivně řídí a alespoň nějaký ŘP vlastní již delší dobu. Rizikové osobnosti se za tuto zmíněnou dobu víceméně vyfiltrují samy, tzn. jsou sami sobě největším sítem - mají často postihy za závažné dopravní přestupky, zákazy řízení za návykové látky z minulosti apod. K tomu DP nepotřebuje žádné psychotesty, aby věděl, že o takové uchazeče nemá zájem a tudíž je ani na DPV nepošle. Tato praxe ukazuje, že výborné osobnostní vlastnosti potřebuješ k řízení čehokoliv včetně fichtla, naopak v nutné míře těch výkonnostních je velký rozdíl jestli řídíš jen 'amatérsky' nebo jako profesionál. Z tohoto důvodu by bylo žádoucí především testy osobnosti zavést pro získání jakéhokoliv ŘP.

Že dvacetiletý musí mít výkonnost perfektní, je logické, protože s věkem člověk výkonnost ztrácí. Kdyby měl člověk výkonnost mizernou už ve dvaceti, bylo by riziko, že se brzy výkonnost sníží pod únosnou mez.

Ještě chci dodat, že lžiskóre v otázkách je konstruované velmi rafinovaně, tj. že lhaním si nevědomky fatálně uškodíš. Jako příklad uvedu otázku: 'Rád na ulici oslovuji náhodné lidi a bavím se s nimi'. 'Pozitivní vlastnost, přátelskost, nahraju si na tak lehké otázce nějaké plus body', říkáš si. Jenže ve skutečnosti odpověď 'ano' poukazuje na agresi, takže vlastně nevědomky prezentuješ nežádoucí osobnost, přestože takový nejsi. Ještě bych rád zmínil oblíbenou otázku 'Rád se dívám do ohně'. Kladná odpověď z tebe určitě nedělá žháře a násilníka a není důvodem k nepřijetí. A otázky typu 'Rád mlátím zvířata' jsou tam jen do počtu, aby tě rozptýlyly od důležitých otázek a v podstatě se ani nevyhodnocují, protože se tak nějak očekává, že všichni odpoví 'ne', a to i ti, kteří to rádi dělají.

Toť asi vše k fungování principu testů...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jistě. Já jen, že netřeba se toho bát. Naopak - pokud se budeš bát, tak tam ani nechoď, protože to stejně neuděláš.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
To byla nadsázka. Viz Mrázek.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vůbec ji nezajímalo, že mě MHD zajímá, že mám prokazatelnou praxi, km bez nehody...
Proč by jí to mělo zajímat? Jako že pokud seš magor, tak ti to stejně dá, protože tě to přece zajímá? Naštěstí většina těchto doktorů jsou nezaujatí, ale to neznamená, že je moudré se při úvodním rozhovoru prezentovat více, než je potřeba (a co je potřeba, lze jednoduše zjistit).

Blbé je, že nikomu z těch lidí co neprošli (které jsem znal), nikdy neřekli, co udělali špatně, nebo kde byla chyba a podobně.
To stejné. Proč by ti to někdo měl říkat? Abys to příště obešel tím, že se tu jednu danou věc pořádně naučíš a připravíš se na ni? To pak celý smysl psychotestů padá.

Nerad bych musel nastoupit ústavní léčbu do Černovic.
To, že neuděláš vstupní psychotesty k řidičáku není důvodem, aby tě někdo odvezl do Černovic. To bys musel například běhat po peroně na hlavním v ošuntělým šedým kabátě a vypravovat vlaky. Nemůže to být ani důvodem k tomu, aby ti vzali řidičák (pokud tam ovšem nejsi poslán za určitých okolností až po zadržení ŘP).

Úspěšnost u testů ani trochu nezaručí, že daný jedinec nezačne za 5 let trpět depresemi a podobně.
Švihnout tě v palici může samozřejmě ze dne na den, ale u určitých druhů psychotestů, k nimž se tedy ty na řidičák neřadí, to samozřejmě zjistit lze.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 01 kvě 2019 19:53, celkově upraveno 1

Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hlavně pozor na to, zda budete kreslit listnatý nebo jehličnatý strom, kolik mu nakreslíte kořenů, plodů a holubů kolem, soudruzi :lol:


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
XXX:
Zajímavé,mě bylo 25 když jsem nastupoval do DP.
Blbé je, že nikomu z těch lidí co neprošli (které jsem znal), nikdy neřekli, co udělali špatně, nebo kde byla chyba a podobně.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Program pozná neupřímnost nejspíše z toho, že otázky se často opakují jen s malou obměnou (bylo to tak u hasičů, kde jsem je kdysi dělal), a pokud odpovíš rozdílně, jsi jasný.

Já jsem dopravní psychotesty dělal ještě na papíře, byl tam se mnou padesátník z ČSAD UH, a co se rychlosti týkalo, udělal toho vždy asi polovinu co já. Udělali jsme oba.


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
xxx: Nemáš zač, já se nemám za co stydět, není to žádná ostuda je u DP neudělat, přeci jen těch odborných dopravních psychologů je plno v ČR. Můžu ti říct, že jsem u té nezávislé psycholožky ty psycháče měl hodně podobny, takže zas tak moc se to nelíší od DP (nevím jak na té Rosické, jak zde bylo zmíněno).

Výsledky - Upřímně já je ani neviděl, jen mě řekla co si o mě myslí a zdarec. Vůbec ji nezajímalo, že mě MHD zajímá, že mám prokazatelnou praxi, km bez nehody...no nebudeme to rozebírat, pač stejně to bylo k ničemu.

Co se týče opáčka, každopádně si hlídej datum, kdy jsi je dělal a po uplynutí 6ti měsíců se sám přihlaš na osobní oddělní DP. Sám jsem tam musel dojít, že chci opakovat. Přeji hodně štěstí při druhém opakování a doufej, že se paní zalíbíš podruhé biggrin Jako nezoufej, pokud ti to nevýjde na podruhé, tak zkus si je prostě za svoje udělat u psychologa, nebo jak zde říkají kolegové u jiných dopravců, kam tě poženou za svýma. Aspoň se skutečně dovíš, zda na to máš.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
2389 píše:
Ještě bych si dovolil pár slov, jak psychologické testování funguje. Obě části mají naprosto odlišný systém. Zatímco výkonnostní testy mají určitou přípustnou míru chybovosti, definovanou jinak pro určité věkové skupiny (dvacetiletý uchazeč musí být mnohem výkonnější, pozornější atd. než šedesátiletý), u osobnostních testů neexistuje žádná chybovost. Vyhodnocování funguje na principu porovnání s určitou idealizovanou fiktivní osobností, tj. měří se, jak velká je od ní odchylka, a to rozhoduje o způsobilosti.

Proč musí být 20letý uchazeč výkonnější než 60letý? Neměly by platit rovné podmínky pro všechny? Nevidím důvod, proč by starší měli mít v tomto případě přednost před mladšími. Když už, tak by to mělo být naopak. Mladší má větší potenciál a pravděpodobně ve firmě dýl vydrží.

Čemu říkáš osobnostní testy? Takovým těm otázkám na počítači typu "Na silnici mě snadno rozčílí ostatní řidiči. Odpovězte od jedné do deseti, do jaké míry se s tímto tvrzením ztotožňujete." (to jsem si teď vymyslel, nepamatuju si ty otázky přesně)? Nebo až nějakým těm otázkám, které pokládá přímo psycholožka?

2389 píše:
U těchto testů je nezbytné odpovídat popravdě, protože neupřímnost znamená buďto pokřivené sebehodnocení nebo nedůvěru ve vlastní schopnosti či špatné svědomí, a to samo o sobě je pádný důvod k rozhodnutí o nezpůsobilosti. Také je důležité pozorně přečíst a pochopit otázku (...)

Bylo by zajímavé vědět, jak program pozná, že jsem odpověděl neupřímně. :-) Každopádně já jsem se snažil odpovídat co nejvíce upřímně, protože jsem dopředu věděl, že ty testy se obelhat nedají. Možná jsem na něco odpověděl upřímně až moc... A nebo jsem nějakou otázku špatně pochopil...


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
M: Tak to ti po patnácti letech gratuluju. :-)

Tak předpokládám, že někteří to jdou jenom zkusit. Mně na té práci docela záleží, takže se jen tak nevzdám. :-)

2389: Děkuji za podrobné popsání fungování psychotestů a za tip na aplikaci. Ještě jsem ji neinstaloval, ale podle screenshotů se jedná o nějaké takové ty obrázky - skládačky, že? Ty mi problém nedělaly, tam bych mohl mít hodně dobrou úspěšnost...

Doufám, že jsem neuspěl v nějaké té výkonnostní - postřehové části a ne v té osobnostní. Nerad bych musel nastoupit ústavní léčbu do Černovic. Nebo mě napadá, že jsem nějakou otázku špatně pochopil, v důsledku čehož jsem na ni odpověděl fatálně špatně.

V této souvislosti se zeptám, otázka spíše na Jiříka, jak moc jsou ty výsledky podrobné? No, uvidím příští týden, akorát z toho mám teď trochu takové neklidné spaní. A obávám se, že mi toho k tomu moc neřeknou.

Jirik: Děkuji za zkušenost a za upřímnost. Druhá otázka na tebe. Po jak dlouhé době tě u DP ty testy nechali zopakovat?

Konečně přínosné příspěvky bez zbytečného shazování. :applause:

Zde něco na pobavení: https://www.youtube.com/watch?v=mVxjcHImWWQ


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
xxx: K psychotestům se ti taky vyjádřím, u DP jsem je absolvoval 2x a zcela neúspěšně se slovy paní psycholožky, že jsu moc mladý (v té době 25 let) a že hrozí u mě sklony k dopravní nehodě...no nekomentoval jsem to, jelikož už v té době jsem měl i něco naježděného na náklaďáku... no otočil jsem se a šel po 6. měsíců k nezávsilé psycholožece a hle: Výsledek perfektní se slovy, že nechápala, proč mě u DP nepřijali. No takže řeknu ti to asi tak: Udělej si vlastní, budeš to mít do 50ti let a jdi jezdit někam, kde o tebe mají zájem :-) A propo na Rosické jsem nebyl, ale prostě jsem na netu hledal akreditované dopravní psychology.


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Ještě bych si dovolil pár slov, jak psychologické testování funguje. Obě části mají naprosto odlišný systém. Zatímco výkonnostní testy mají určitou přípustnou míru chybovosti, definovanou jinak pro určité věkové skupiny (dvacetiletý uchazeč musí být mnohem výkonnější, pozornější atd. než šedesátiletý), u osobnostních testů neexistuje žádná chybovost. Vyhodnocování funguje na principu porovnání s určitou idealizovanou fiktivní osobností, tj. měří se, jak velká je od ní odchylka, a to rozhoduje o způsobilosti.

K výkonnostním testům je nezbytné být odpočatý, střízlivý a s pohodovou náladou. Také se dají do jisté míry naučit, resp. můžete se vycvičit (např. kdo máte Androida, tak si stáhněte Bourdon mobile z Google play). Na testy osobnosti se naučit téměř nedá (ledaže byste vystudovali psychologii či psychiatrii a dokonale věděli, jak máte účelově odpovídat). U těchto testů je nezbytné odpovídat popravdě, protože neupřímnost znamená buďto pokřivené sebehodnocení nebo nedůvěru ve vlastní schopnosti či špatné svědomí, a to samo o sobě je pádný důvod k rozhodnutí o nezpůsobilosti. Také je důležité pozorně přečíst a pochopit otázku a odpovídat dle aktuálního stavu (např. I když jste se od narození do svých 28 let neztotožňovali s tvrzením 'Lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše' a nyní se s tím již po kratší dobu ztotožňujete, odpovězte, jak je to aktuálně). U projektivních testů (Baum, DaP test) nerozhoduje vaše výtvarné nadání, ale spíš to, jak se u toho projevujete a jak se k tomu úkolu postavíte (klid a vyrovnsnost vs. impulzivita, úzkost, neuroticismus, pohrdání aj.). U projektivních obrázkových testů (Hand test, Rorschach) rozhoduje zaprvé způsob vašeho verbálního projevu a zadruhé jsou všechny možné odpovědi rozděleny do asi 7 skupin (některé značí flegma, odevzdanost, jiné veselost, rozvernost, jiné zase násilí, agresi, komplexy, popř. i rysy deviace sexuálního rázu apod.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1396 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]