Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 22 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jak to v současnosti vypadá s elektronickým odbavováním ve vozidlech? Je tu skoro polovina roku a ticho po pěšině. Kdy se začnou objevovat nové validátory? Nebo se to zase jako každý rok (posledních snad už deset let) odlož, abychom si zase příští rok v lednu přečetli v novinách, že "letos už to konečně bude"?


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Díky za potvrzení domněnky. Zajímalo by mě jen, jestli to je průměrný cestující schopen pochopit.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ano, jak píše Mirek, přidat zónu. A nebo možná by prošlo koupit dvouúsekovou a úsekovou, ale to se oproti dvouzónové dost prodraží. Navíc, dvouzónovou je pak možné kombinovat, úsekovky ne, což může (ale nemusí) být další přidaná hodnota.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
45
24 říj 2011 23:31
Ano, přidat si nějakou sousední zónu. Ideálně takovou, kterým směrem aspoň někdy pojede...


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Jakou šalinkartu by si měl koupit cestující, který jezdí v rámci jedné zóny dál než na dva úseky? Např. na lince 541 z Boleradic do Hustopeč/Šakvic v zóně 545 nebo na 522 z Divák do Křepic v zóně 537? Nebo ze Starovic do Staroviček s přestupem? Přidat si nějakou zónu, kterou obvykle nepotřebuje?


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
peno píše:
A také to, pokud se nemýlím, a to se snad nemýlím, platí na linkách náhradní dopravy za vlak, což v současné době splňují i brněnské linky P6 (v celé trase), 1 (mezi Semillasem a Novými sady), 6 (mezi královopolským nádražím a Moravským náměstím), 61 (mezi hlavním a Dolním nádražím), 63 a E63 (mezi hlavním a chrlickým nádražím) a E77 (v celé trase). A to je myslím momentálně všechno, ale když tak mě opravte/doplňte. Ale pro cesty z Lesné do Dambořic ti to je stejně asi k ničemu, tak jenom na doplnění, aby byly informace kompletní :wink:

Ano, jízdenky ČD platí ve zmíněných tramvajích a ještě navíc ve čtyřech regionálních linkách. A vzhledem k tomu, že uvedené linky jsou považovány za náhradní dopravu za vlak, tak infoleták KORDISu k výluce říká, že v nich ty státní slevy platí. Jako je to fakt brutál, když jsme tu řešili loni v srpnu / září slevy, tak tu zazněl názor, že jsou diskriminováni lidi, kterým nejede bus / vlak do centra města, ale v tomto případě se rozsah možností, kam se s tou slevou můžu dostat (eh, třeba situace, kdy má někdo jízdenku jen na zóny 310 a 101, tak předtím mohl jet jen vlakem na Lesnou, nyní mu nikdo nebrání jet i šalinou na Husitskou :mrgreen: ), jen zvyšuje ...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
No mnohem líp by udělali, kdyby tu slevu udělali třeba jenom 25%, ale celoplošně. Tedy včetně MHD. Bylo by to rozhodně přehlednější. Takhle je to zbytečně složité. A hlavně je to neúměrné zatížení státního rozpočtu. Ano, slev využívám i já, přestože jsem Babiše nevolil, ale proč bych to nedělal, když ostatní můžou taky, že? Blbej je, kdo dává, blbější, kdo nebere.

Každopádně děkuji za rady. Potvrdili jste mi, že Poseidon mi nabízí správné jízdenky.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Já když si to tady tak čtu - jakým způsobem to vůbec je všechno kontrolovatelné? Hádám, že nijak ... Jak někdo takovej bordel vůbec mohl dopustit?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A také to, pokud se nemýlím, a to se snad nemýlím, platí na linkách náhradní dopravy za vlak, což v současné době splňují i brněnské linky P6 (v celé trase), 1 (mezi Semillasem a Novými sady), 6 (mezi královopolským nádražím a Moravským náměstím), 61 (mezi hlavním a Dolním nádražím), 63 a E63 (mezi hlavním a chrlickým nádražím) a E77 (v celé trase). A to je myslím momentálně všechno, ale když tak mě opravte/doplňte. Ale pro cesty z Lesné do Dambořic ti to je stejně asi k ničemu, tak jenom na doplnění, aby byly informace kompletní :wink:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, ve vlacích, regionálních linkách s číslem nad 100 a v MHD na spojích, které jedou mimo Brno je to bez omezení


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
No a v tom vlaku mně to platit bude?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Pokud spadáš do kategorie 15--18 let, příp. student 18--26 let, nebo důchodce 65--70 let, tak ne, protože to máš s přestupem na území Brna. Babišova sleva by platila až v lince 610, příp. už 40, pokud bys jel s přestupem třeba v Sokolnicích. Pro tyto účely je 5zónová jízdenka v tarifu B za 28 Kč. Paradoxní je na tom to, že kdybys jel od kampusu a sedl přímo do a-40 směrem na Újezd, tak sleva platí. ](*,)

(Samozřejmě alternativa tu je i tak -- z Lesné na nádraží vlakem a odtud již linkou 610.)


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Mám dotaz. Když budu chtít jet z Brna (Lesné) do Dambořic, můžu si koupit 5zónovou jízdenku za Babišovu cenu? Bude mi taková jízdenka uznána i v zóně 100 a 101? Poseidon mi ji na tuto cestu nabídl, za 10 korun, ale raději se ujišťuju.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Pro přesné vysvětlení kombinování jízdenek viz. tento článek.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Ano, je to analogie šalinkarty. Do 420 tedy jízdenku za 20.


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
A kdybych jel do zóny 420?

Resp. Je to stejné, jako kdybych měl šalinkartu na zóny 100+101?

A předpokládám, že s 5denní jízdenkou by to fungovalo stejně jako s 24hodinovou...?


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Ano, doplatkovou za 16 Kč. Ze zóny 100 získáš třízónovou jízdenku na 90 minut, ze zóny 101 dvouzónovou na hodinu.


Offline
Uživatelský avatar

179
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Nejspíš doplatek na jednu zónu za 16kč. I když teď nevím, jestli je časově omezená a jak.

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
Mám dotaz. V daný okamžik mám platnou 24hodinovou jízdenku pro zóny 100+101, ale potřebuju vyjet do zóny 410. Co a kdy si mám cvaknout?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak ono skutečně není reálný aby řidiči kontrolovali jízdenku detailně z toho důvodu, že těžko přečtou, co na ní je. Ale samozřejmě se dají odchytit zjevný nesmysly, třeba kdyby u nemocnice do 405 nastoupil někdo a ukázal jenom doplatkovou jízdenku nebo tak :) Ale to už chce přemýšlet a to mnozí nedělají.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mauricio píše:
Ono je to asi tím, že narozdíl od průvodčích a vlakvedoucích není řidič autobusu od toho, aby kontroloval jízdní doklady. To, že to někteří dělají, je jen jejich svobodné rozhodnutí (a neříkám, že špatné), za které jim nikdo nic nedá a v případě problému se taky za ně nikdo nepostaví. Ostatně na posledním školení to bylo od Kordisu jasně řečeno: "stačí, aby měl v ruce něco, co vypadá jako jízdenka, dál vás to nemusí zajímat..."

Však od toho je revizor ... a že tady v rámci kraje občas někteří jezdí :D

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ono je to asi tím, že narozdíl od průvodčích a vlakvedoucích není řidič autobusu od toho, aby kontroloval jízdní doklady. To, že to někteří dělají, je jen jejich svobodné rozhodnutí (a neříkám, že špatné), za které jim nikdo nic nedá a v případě problému se taky za ně nikdo nepostaví. Ostatně na posledním školení to bylo od Kordisu jasně řečeno: "stačí, aby měl v ruce něco, co vypadá jako jízdenka, dál vás to nemusí zajímat..."


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Mouka píše:
...


Cestoval jsem takhle několikrát ve dvou i ve vícečlenné partě a nikdy nebyl problém. Používám Poseidon, ve vlaku to průvodčí znají a kontrolují a s řidiči v IDS, jak to jen slušně napsat...

Když už pozdraví a věnují člověku pohled, tak většinou jen mávnou rukou, když vidí v ruce mobil. Párkrát se pokusil řidič zkontrolovat jízdenku čtečkou, ale buď nenašel vůbec mobil, nebo ho našel v kase vybitej :D No a když si už jeden z deseti vezme mobil do ruky a podívá se na text, tak to vždy bez problému.

S papírovou jízdenkou to bude obdobné, ve vlaku znají, zkontrolují, v autobuse by možná stačil útržek toaleťáku. A když by nějaký řidič pindal, tak stačí říct, ať zavolá na dispečink (to už jsem taky zažil při jiném "tarifním" problému).

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Jezdíme na ni pravidelně a žádný problém nepamatuju, už to není jak před 10ti
I lety :mrgreen:

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Jaké máte zkušenosti s cestováním na celodenní jízdenku za 150/190 o víkendu ve dvou? Ví řidiči a průvodčí o tom, že to platí pro 2 dospělé osoby?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 dub 2024 12:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]