Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 56 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Taky si to myslím. DP se vlastně chlubí tím, že se svými zákazníky vyjebává. Žádná jiná firma by si tohle nedovolila. DP však zřejmě můžou všechno.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Já si ale každopádně myslím, že celá tahle situace včetně toho, že z toho je veřejný soudní proces, je tak strašně špatný PR pro MHD, že ta případná uteklá pokuta je proti tomu nic ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Jednou jsem nastoupil, chtěl si orazit jízdenku, ale přede mnou si někdo cca minutu snažil označit pokrčenou jízdenku.
Je tedy moje chyba, že jsem si jízdenku neoznačil neprodleně po nástupu? Jak jsem toho měl docílit? Revizora jsem nepotkal, ale dovedu si živě představit, co by následovalo.
Jindy zase mi jízdenka označit nešla, ačkoliv cestující přede mnou problém neměl, a šel jsem k označovači u jiných dveří. Opět - moje chyba?
Co se dělo přesně v Plzni nezjistím, ale z mého pohledu 20 sekund může být v určitých situacích hrozně málo.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
To nevím, nebyl jsem tam a nevím jak moc bylo vozidlo narvané a ani jak dlouho se prodírala cestující k označovači či neprodírala a ani jestli revizor stál hned u označovače, jen říkám, jak to mohlo či nemohlo být, nebyl jsem tam a nesoudím ani jednu stranu. Na jednu stranu vím jak někteří cestující natahují dobu k označení jízdenky když jim to nevychází o jednu zastávku a na druhou stranu také vím jak revizoři to až přehánějí s tím jak musí být cestující strašně šíleně rychlý s označovaním, prostě potřebují nachytat co nejvíc duší jak říkají.

Třeba takovej dobíhající cestující co peláší aby mě stihl, já na něj čekám, ovtevřu mu, on naskočí celej udýchanej, poděkuje, já zavřu, rozjedu se, on sotva lapá po dechu, položí baťoh na zem, hledá peneženku s lístkem a mezitím revizor: jízdenku prosím...že jede na černo, to jako měl za běhu si nachystat lístek? To těch pár sekund nepočká? Musel jsem řídit, nevím jak to vyřešili. Každopádně na následující zastávce vystoupili. Očividně si cvaknout chtěl, ta baba v Plzni si taky chtěla označit, že ji to trvalo 20 sekund... možná tam skutečně bylo plno nevím, možná ne, nevím, kdyby lístek neměla žádnej chápu, ale pokud jej někdo označí později, nemělo by se to tak šíleně řešit a přehánět a z každého dělat hned zloděje.

Ještě že já jezdím autem a toto nemusím řešit.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A jak to, že se k ní tak rychle dostali ti revizoři, když tam nebylo k hnutí?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Ono také záleží kde ten označovač je, pokud je na madle kde je tlačítko na dveře, je to hned u dveří, není co řešit, pokud je na madle u sedadel na levé straně vozu a vozidlo je narvané k prasknutí, tak se skutečně k tomu označovači nemusí dostat hned, protože nemá jak.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
V narvané šalině ano.

Hlavně by mělo být v SPP jasně definované, do kolika sekund od zavření dveří je možné jízdenku označit, aby byla uznána. Po uplynutí této doby by se měly označovače zablokovat. Pak by nedocházelo k podobným nejednoznačnostem.


Naposledy upravil xxx dne 19 dub 2019 17:41, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
On je obrovský problém se dostat k označovači, když je u každých dveří, že...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Robert píše:
Jojo, budeme zpochybňovat i rozhodnutí soudu. Nedej bože, aby měl revizor pravdu. Když nevinná slečna řekla, ze tam bylo plno a nešlo označit si lupeň, tak to musí být pravda, i kdyby tam byla s revizory sama. Fakt bych chtěl vidět, jak si v přeplněné šalině revizor vyhlédne nevinnou oběť a ještě k ní přiskočí. A druhý revizor je v té narvané šalině hned vedle a spolu s kolegou ji obstoupí.

Tak on i soudce je jenom člověk, který se může rozhodnout tak, či onak.

To, že šalina byla plná, by nemělo být tak těžké ověřit. Potom je pochopitelné, že ne každý se dostane k označovači, i když se o to snaží. Zaráží mě, že v přeplněné šalině se těm revizorům vůbec chce pfrodírat se davem a buzerovat lidi. Kéž by radši řešili cikány a bezdomovce.

Asi v našem státě zapomínáme na presumpci neviny. To, že dívka neprojevila snahu si jízdenku označit, tvrdí jenom oni dva revizoři. Dívka tvrdí, že jízdenku si označila hned, jakmile se dostala k označovači. Ať jí tedy prokážou opak. Nemají jak.

Pokud jsem to dobře pochopil, tak dívka jim ukazovala už označenou jízdenku. Je tedy černé na bílém, že za jízdu zaplatila. Kdyby holka měla lepšího právníka, určitě by ji z toho dostal. Ve SPP není jasně definováno, co znamená "označit si jízdenku neprodleně po nástupu". S tím by se dalo pracovat.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert: To nezpochybňuji a tady má SOR samozřejmě právo si stěžovat. Nicméně ÚOHS ve svém vyjádření píše, že stanovení minimální délky na 10,5 m (které je při tom i u jiných zakázek tohoto typu běžné, to jen na okraj) mohlo poškodit jiné výrobce. Neuvádí ovšem které a rozhodně to nepoškodilo stěžovatele v tomto konkrétním případě. Proto je podle mě zrovna tato část vyjádření ÚOHS poněkud irelevantní a ÚOHS k ní vůbec neměl přihlížet. Ale to je můj laický názor, no.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
xxx píše:
No to je hnus, fakt! Místo toho, aby DP řešil přeplněnost šaliny, tak se vozí po nevinné cestující kvůli nějakým 20 sekundám.

Jojo, budeme zpochybňovat i rozhodnutí soudu. Nedej bože, aby měl revizor pravdu. Když nevinná slečna řekla, ze tam bylo plno a nešlo označit si lupeň, tak to musí být pravda, i kdyby tam byla s revizory sama. Fakt bych chtěl vidět, jak si v přeplněné šalině revizor vyhlédne nevinnou oběť a ještě k ní přiskočí. A druhý revizor je v té narvané šalině hned vedle a spolu s kolegou ji obstoupí.

Peno: Jestli to ovšem celé aspoň trochu chápu, tak SOR nebyl osloven, ačkoli požadované vozidlo v nabídce měl. A ne že se nepřihlásil, on neměl kam.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Něco z Ústeckého kraje.

ÚOHS zarazil obří zakázku na nákup autobusů firmou Ústeckého kraje

Autobusy pro Ústecký kraj. ÚOHS umožňuje diktát výrobců, tvrdí dopravce

Šířka dveří, baterie, objem nádrže. ÚOHS zveřejnil, proč zrušil ústecký miliardový tendr

Nechci obhajovat Ústecký kraj a DSÚK, obzvlášť když se o mě ví, že nejsem příznivcem VŘ účelově napsaných na konkrétní výrobky nebo služby (a že jsme zrovna v Brně takových viděli), ale říkám si, jestli to ÚOHS už trochu nepřehání. Proč by si dopravce nemohl určit šířku dveří nebo délku autobusu. Navíc, jak zmíněno v článku, SOR autobusy délky 10,5 m nabízí, takže tuto námitku měl ÚOHS okamžitě vyhodnotit jako neoprávněnou. Pokud to takto půjde dál, tak už si dopravci pomalu nebudou moct určit ani barvu autobusu, protože i to by mohlo někoho diskriminovat.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No to je hnus, fakt! Místo toho, aby DP řešil přeplněnost šaliny, tak se vozí po nevinné cestující kvůli nějakým 20 sekundám.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
:applause:


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Spor o označení jízdenky. Dvacet sekund po zavření dveří je moc, konstatoval soud

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Mouka píše:


Citace:
K tomu se vyjádřil místostarosta Zdeněk Král, který se s majitelem firmy Z-Group Zdeňkem Zemkem několikrát neúspěšně snažil o dopravní společnosti jednat. „Byl pravomocně odsouzen k výkonu trestu, bude obtížné se s ním sejít,“ informoval zastupitele.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Dosluhující trolejbusy potřebují výměnu, radnice se zaručí za půjčku


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Opilý muž napadl řidičku tramvaje. S jeho dopadením pomohli cestující


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Autobusy MHD budou v Praze na znamení od léta, ušetří korunu za rozjezd


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Tohle je taky pěkně zdokumentované na seznamu autobusů. :mrgreen: Sám si ani nepamatuju kdy jsem naposledy v Pardubicích 21Tr jel.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Z Facebooku píše:
Dneska zaznělo ve zprávách ČT že DPMP odstavuje trolejbusy 21Tr a k tomu tam zaznělo, že provozuje 15 trolejbusů a z nich 10 odstavil. Mám dojem, že novinářská zkratka zrovna neposloužila přesnosti informací.
Takže ... z uvedených 15 kusů jich DPMP odstavil 7 už loni (385-391), takže správně by se mělo uvádět že trolejbusů je ve stavu pouze osm. Z nich jsou dva vozy delší dobu nepojízdné (392, 398), takže zbývá 6 provozních kusů (393-397,399). Z těchto šesti kusů se staví třívozová záloha a tak v klasickém vypravení na linky aktuálně nebývá víc než TŘI trolejbusy 21Tr denně a to ještě pouze v pracovní dny. Shrnuto, podtrženo - ani se neodstavují plošně všechny 21Tr, ale ani jich nemáme v provozu 15 kusů...


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Pardubice odstavily trolejbusy typu 21Tr, který havaroval v Brně

//edit: aha, koukám že něco podobného se už řeší vedle; ale nechám to tu

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
To je tak povrchní článek, že ani nemá smysl ho číst, je to evidentně jen výcuc z polské Wikipedie doplněný pár plky o tom, jak byla technicky na výši, přičemž většina článku je o jejích problémech, autor očividně celkově moc neví o čem píše (rozvor x rozchod). Zájemcům doporučuji raději článek na Palbě.

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Trochu z jiného soudku.

Obrněná drezína Tatra


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Do Liberce míří další ojeté autobusy. Kloubové karosy chce podnik pro výluky tramvají

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]