Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 56 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
1779
04 bře 2012 23:26
OndraS: V Číně by tě poslali do tábora nucených prací pokud bys připodobnil Xi k medvídku Pů. Nebo pokud bys mluvil o tom, co se děje v „autonomní oblasti“ Xin Jiang. Nebo pokud bys udělal cokoliv, co se režimu nelíbí. I když je to technicky legální. Stejně tak jako Severní Korea je technicky demokratická, lidová a republika.
A to sis navíc mohl vzít jako lepší případ Japonsko. Tam taky dokážou něco udělat.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Nemalý rozdíl bude v režimu ;-).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Ta situace TEĎ ohledně líšeňky by mě teda taky zajímala.

V Číně by takovej drcek trati postavili za tejden, tady se o tom hovoří 20 let !!!!!!!!!!!!!

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Axer píše:
Hlavně že se minulý rok psalo jak se se stavbou určitě začne ještě v únoru, teď je velká sláva že se začne ještě letos


Ono je to s těmi stavbami obecně těžký, v jednu chvíli to vypadá, že se fakt stavět začne, v danou chvíli nejsou problémy. Ale pak se probere nějaký sdružení, hodí do toho vidle, nebo úřadu se najednou nelíbí výše dotace a začne se prošetřovat, bla, bla = zdržení. A co vím, práve s dotací byl u tratě ke Kampusu problém.

To máš stejný, nebo podobný jako s Líšeňkou. Loni se mělo začít stavět, článků v novinách mraky...a situace teď?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Hlavně že se minulý rok psalo jak se se stavbou určitě začne ještě v únoru, teď je velká sláva že se začne ještě letos


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Práce začnou ještě letos - tak držím palce, ale dokud opravdu nezačnou, tak neuvěřím. Bohužel můžeme jen uzavírat sázky, které ze sdružení, jejichž účelem je pouze škodit, se odvolá tentokrát a v jaké fázi.

A mimochodem, jezdit tam bude to obousměrné porše s nátěrem, který se někomu povedl udělat ještě horší než ten současný? sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Brno získalo dotaci více než miliardu korun na stavbu tramvaje do kampusu v Bohunicích
https://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spolecnost/13512-brno-ziskalo-dotaci-vice-nez-miliardu-korun-na-stavbu-tramvaje-do-kampusu-v-bohunicich.html


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Předjízdný pruh bude akorát ve směru na náměstí Míru, z kopce dolů bude IAD jezdit po glajzách. Vyvyšovat trať ausgerechnet na této ulici mi přijde zcela zbytečné.Chodníky jsem zatím neviděl, ale nejspíš to bude obligátní zámkovka, je otázkou, jak se to snese s prvorepublikovými vilami.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Předpokládám, že trať nebude od silnice vyvýšená (tam, kde to lze)?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Je potřeba si uvědomit, že k takovému stavebnímu projektu rekonstrukce ulice se vyjadřuje mnoho subjektů a výsledná podoba musí být kompromisem všech zúčastněných. U důležitých větších ulic s provozem tramvají to platí dvojnásob.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
mnadenicek píše:
Ano, jsou zajímavé a ladí třeba k funkcionalistickým domům, ale k většině zdejší výstavby staré úřednické čtvrtě mně to přijde jako pěst na oko. Mám ten pocit jenom já nebo to přijde i někomu dalšímu?
PS: Jsem zvědav, jakou zvolí teplotu osvětlení. U spousty ulic tam flíknou bílý LEDky (Rooseveltova, trochu moc je třeba i Valchanda..) a neřeší to, pak už večerní procházka není taková příjemná a uklidńující řekl bych...




Celkově je rekonstrukce Údolní nepovedená... na trati jako takové se toho moc nezmění - což je dobře, ale co se týče sloupů, chodníků a vlastně celkové koncepce ulice, tak můžu s klidným svědomím říct, že to nevrhl ňákej dement.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Dělá se na tramvajových výhybkách západková zkouška podobně jako na železnici s v metru?


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Fantomas píše:
Není to tak dávno, co nám na ulici nahradili sodíkové výbojky LEDkami a obával jsem se modrého světla, ale k mému překvapení tam dali pěkné teplé LEDky. Takže evidentně to někde v Brně jde.

Tak to chválím. Kde to je?


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
To je právě ale ten problém. Někde ano a někde ne. Protože to je otázka náhody a nikdo to nekoordinuje. Proč by i tohle nemohlo spadat pod KAM?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Není to tak dávno, co nám na ulici nahradili sodíkové výbojky LEDkami a obával jsem se modrého světla, ale k mému překvapení tam dali pěkné teplé LEDky. Takže evidentně to někde v Brně jde.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
48
16 lis 2018 09:17
Karosa B732 píše:
No a kdybychom nebyli v Česku, tak bychom tam dali chytré osvětlení, které mění barvu podle okolního světla a fází noci, jako třeba ve Švědsku. Když je v zimě v 16 tma, svítí bíle, ve 22 večer zlutě. Konec snu.


U nás je takové nebo podobné osvětlení v Hrusicích, kousek od Prahy.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
xxx píše:
Studená bílá je podobná slunečnímu svitu a podporuje bdělost. Je tedy nevhodné, aby takové světlo svítilo lidem do ložnic. Narušuje spánkový cyklus a to možná může v konečném důsledku vést i ke zmíněné rakovině. Naopak teplá bílá evokuje oheň, který naši předci rozdělávali převážně večer, a tak se při takovém světle dobře usíná.


Rakovinu bych asi nehádall, ale souvislost tvorby melatoninu a serotoninu se zdravím člověka je nezanetbatelná. K rakovině asi vede víc faktorů, ale co já vím, přispět to může asi taky..


Karosa B732 píše:
No a kdybychom nebyli v Česku, tak bychom tam dali chytré osvětlení, které mění barvu podle okolního světla a fází noci, jako třeba ve Švědsku. Když je v zimě v 16 tma, svítí bíle, ve 22 večer zlutě. Konec snu.


To zní zajímavě, ale u nás se takových věcí asi nedožijeme. Ale aspoň nějakou rozvahu na toto téma by měli při stavbách a výměnách osvětlení zainteresovaní úředníci a projektanti udělat.No, uvidíme, co bude tady..


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
No a kdybychom nebyli v Česku, tak bychom tam dali chytré osvětlení, které mění barvu podle okolního světla a fází noci, jako třeba ve Švědsku. Když je v zimě v 16 tma, svítí bíle, ve 22 večer zlutě. Konec snu.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Studená bílá je podobná slunečnímu svitu a podporuje bdělost. Je tedy nevhodné, aby takové světlo svítilo lidem do ložnic. Narušuje spánkový cyklus a to možná může v konečném důsledku vést i ke zmíněné rakovině. Naopak teplá bílá evokuje oheň, který naši předci rozdělávali převážně večer, a tak se při takovém světle dobře usíná.

Souhlasím s tím, aby studené světlo (o větší intenzitě) bylo používáno jenom na přechodech a zbylé osvětlení svítilo teple bíle. Ne přímo v barvě sodíkových výbojek, to už považuji za extrém, ale, řekněme, v barvě imitující vláknovou žárovku. Čili řekněme třeba 3000 K. Považuji to za vhodný kompromis.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mně hlavně vadí ta studená bílá. Nemám problém spát "pod sodíkovou výbojkou", ale tyhle ledky mi fakt vadí. Přitom by možná stačila teplá bílá a jen na přechody dát studenou. Za mě se tato rekonstrukce fakt nepovedla.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Zlaťák: To je zase článek. Průměrnému nemyslícímu člověku z něj vyplyne, že LED jsou špatné a že je nemá kupovat. Přitom se v něm zároveň píše, že člověku škodí modré světlo. Jaký je ale rozdíl mezi modrým světlem z LED a modrým světlem ze zářivky, rtuťové výbojky, halogenidové výbojky apod.? Co tedy škodí? Modré světlo, nebo technologie LED? Autor v tom má poněkud zmatek. Když si koupím žlutou LED, tak také dostanu rakovinu, nebo ne?


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Zlaťák píše:
V Brně se osvětlení moc nikde neřeší. Stačí se podívat na Vejrostovu. Studené bílé světlo,lampy daleko od sebe, nenasvícené přechody. Nemám problém se zrakem, ale tudy jezdím s hlavou nalepenou na skle a stejně na přechodech chodce nevidím.

Nenasvícené přechody jsou problém to souhlasím.
Jinak je fajn že konečně někde neni světelný smog. Když by tam svátila každá druhá vubec by to nevadilo ;)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
V Brně se osvětlení moc nikde neřeší. Stačí se podívat na Vejrostovu. Studené bílé světlo,lampy daleko od sebe, nenasvícené přechody. Nemám problém se zrakem, ale tudy jezdím s hlavou nalepenou na skle a stejně na přechodech chodce nevidím.
Stačí se podívat třeba do Moutnic, kde jsou taky LEDky, ale je pod nima vidět, přechody jsou nasvícené,...
Průšvih u bílých LEDek je špatný vliv na rostliny a živočichy.
https://www.novinky.cz/domaci/358830-sv ... ovinu.html


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Právě, vyrobit to určitě jde, i pouliční se dělají odstupňované, ale projektanti a úředníci, co tohle schvalují, to myslím moc neřeší - tenhle aspekt. Chybí osvěta. Někde sem taky nedávno viděl pěkně žluté ledky.
Zajímavě to řešili na Minské, žluté světlo (tam teda byly ještě výbojky) běžně a u přechodů a zastávek bílé (stačilo by nějaké napůl)...docela pěkný konpromis


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Souhlasím. Studené světlo je lepší pro koncentraci řidičů, teplé je však lepší na usínání. Spoustě lidem ty lampy svítí do oken. Otázka tedy je, proč tam nedat teplé ledky. Vyrobit je zcela určitě není problém, viz LED žárovky do domácností. Viděl jsem na ulici dokonce i LED lampy v barvě imitující světlo sodíkových výbojek.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:40
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]