Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 13 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Martan píše:
Na linkách 106, 107, 601 a 602 byla zrušena zastávka Zvonařka, protože by se v ranním provozu musely busy přeřadit přes 2 pruhy, aby mohly odbočit do ÚAN, což by zdržovalo provoz a vytvářelo nebezpečné situace.

No ono vlastně teď u smyčky nic do centra nezastavuje, takže by tam ta zastávka ani neměla smysl. Všechno teď zastavuje na Plotní u ÚAN.

M píše:
Olomoucká u školy:
je dobře, že tam ta zastávka pro E50 neni. Vznikaly by tam nebezpečné situace. Odhadem asi 50% řidičů individuální dopravy nepustí autobus MHD při vyjíždění ze zastávky. Je to i špatným zákonem, kde neni pevně dáno, že má autobus přednost. Co se týká tohoto odbočení, tak autobus musí zablokovat uplně všecny pruhy, protože se bude snažit dostat do levého odbočovacího pruhu, ze kterého odjíždí vozidla až po dání přednosti všem protijedoucím, tím pádem zablokuje celou ulic a všechny vozidla které mají zelenou a normálně by křižovatku projela, takto pokud by se povedlo autobusu opustit křižovatku tak by ty ostatní vozidla už neprojela a zůstaly by tam na další zelenou a pokud by se autobusu nepovedlo odbočit, bylo by před ním více vozidel, nebo by ho tam ochotně všichni nepustili, projel by až na další zelenou, což by znamenalo, že všechny vozidla, které by zablokoval by projeli až na třeti zelenou, tak to prostě je. Jak myslíte, že by se zachovali řidiči těch vozidel třeba následující den či jízdu po této křižovatce? Ano, už by tam takto nepustili nikdy odbočit autobus, protože by věděli, že by je to zdrželo na dvě možná tři zelené signály, takže je dobře, že tam E50 tu zastávku nemá.
Jak můj brácha říká, pouštím ze zastávek všechny autobusy, ale když tam vidím novej plynovej kloubák, nepustím ho, nebudu se za ním táhnout jak šnek...a to je přesně ono.
To že tam ta zastávka neni má svůj dobrej důvod.

Čili jsi napsal totéž co já, akorát složitěji.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Martan píše:
Richie: Ty bys nejradši výjimky z výjimek výjimek, ale s těmi by se nemělo plýtvat. Ostatně v zákoně je stanovena povinnost pustit autobus ze zastávky, pokud dává znamení o změně směru jízdy (vlevo), ale už nikoliv přes 2 pruhy, to je boj řidiče busu.


Však já vím, že to je naprostá utopie, můj sen je aby veřejná doprava byla ve všech směrech upřednostňována a naopak auta byla co nejvíc omezována na její úkor ;-) To je teprve utopie, co? :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A to už je otázka, kterou budu směřovat na DP :- Díky všem za analýzu ;-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
pokud by si to cestující našlo, tak je otázka, jestli by se nedala nějaká zastávka pouze pro E50 udělat kousek zpátky, směrem k Vietnamcům...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Olomoucká u školy:
je dobře, že tam ta zastávka pro E50 neni. Vznikaly by tam nebezpečné situace. Odhadem asi 50% řidičů individuální dopravy nepustí autobus MHD při vyjíždění ze zastávky. Je to i špatným zákonem, kde neni pevně dáno, že má autobus přednost. Co se týká tohoto odbočení, tak autobus musí zablokovat uplně všecny pruhy, protože se bude snažit dostat do levého odbočovacího pruhu, ze kterého odjíždí vozidla až po dání přednosti všem protijedoucím, tím pádem zablokuje celou ulic a všechny vozidla které mají zelenou a normálně by křižovatku projela, takto pokud by se povedlo autobusu opustit křižovatku tak by ty ostatní vozidla už neprojela a zůstaly by tam na další zelenou a pokud by se autobusu nepovedlo odbočit, bylo by před ním více vozidel, nebo by ho tam ochotně všichni nepustili, projel by až na další zelenou, což by znamenalo, že všechny vozidla, které by zablokoval by projeli až na třeti zelenou, tak to prostě je. Jak myslíte, že by se zachovali řidiči těch vozidel třeba následující den či jízdu po této křižovatce? Ano, už by tam takto nepustili nikdy odbočit autobus, protože by věděli, že by je to zdrželo na dvě možná tři zelené signály, takže je dobře, že tam E50 tu zastávku nemá.
Jak můj brácha říká, pouštím ze zastávek všechny autobusy, ale když tam vidím novej plynovej kloubák, nepustím ho, nebudu se za ním táhnout jak šnek...a to je přesně ono.
To že tam ta zastávka neni má svůj dobrej důvod.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Na linkách 106, 107, 601 a 602 byla zrušena zastávka Zvonařka, protože by se v ranním provozu musely busy přeřadit přes 2 pruhy, aby mohly odbočit do ÚAN, což by zdržovalo provoz a vytvářelo nebezpečné situace.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Martan píše:
...byla obdobně u regionálních linek zrušena zastávka Zvonařka.

? :shock:


Offline
609
24 čer 2005 20:56
chat-maniac píše:
Nauč se předpisy, teda zákon, pořádně, nesmí se přejíždět najednou dva pruhy a přejíždět plná čára...

To mě zaujalo. Můžeš mi prosím poradit, jaké předpisy toto řeší? Našel jsem jen 361/2000 §12 a zde nic o tom, že bych nemohl přejíždět 2 pruhy není.
Z hlediska bezpečnosti chápu, že s autobusem je takový manévr dost o ústa. Z tohoto důvodu byla obdobně u regionálních linek zrušena zastávka Zvonařka.

Richie: Ty bys nejradši výjimky z výjimek výjimek, ale s těmi by se nemělo plýtvat. Ostatně v zákoně je stanovena povinnost pustit autobus ze zastávky, pokud dává znamení o změně směru jízdy (vlevo), ale už nikoliv přes 2 pruhy, to je boj řidiče busu.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A nejde udělat nějaká výjimka, že ten autobus by museli všichni pustit? (teď mě napadlo, jak by bylo super, kdyby všechny vozidla veřejné dopravy měly oranžovej majáček :) a z něho vyplývající výhody) Nejsu řidič, takže fakt nevím a omlouvám se za případně stupidní dotaz.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Nauč se předpisy, teda zákon, pořádně, nesmí se přejíždět najednou dva pruhy a přejíždět plná čára...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
https://www.google.cz/maps/@49.1862974, ... authuser=0

No... teoreticky by to při troše dobré vůle a troše ochoty a trpělivosti ze strany ostatních řidičů možné bylo, akorát by při čekání na možnost odbočit s tím kloubákem zablokoval všechny tři pruhy. Jelikož v tom místě ještě nejsou plné čáry, tak proti předpisům by to být nemělo. Bylo by to ale dost krkolomné.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Spíš naprosto žádné. To je ten důvod.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Špatné řazení do levého odbočovacího pruhu.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Netusite někdo, proč nemá E50 zastávku Olomoucká - u školy ve směru ze Slaniny? Ztrácí se tak možnost využití v relaci Slapanice - Bystrc...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ztráta, poškození... Naopak prodej důvodem ke změně RZ není.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Vrtá mi hlavou, proč měnit SPZ u vozu, který nemění majitele. Napriklad 3 SPZ u vozu 2384 https://www.bmhd.cz/evidence-dpmb/vuz.php?id=4818
Jake muzou byt duvody neceho takoveho? Uz delsi dobu nad tim přemýšlím...


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Honzík658 píše:
Ahoj lidi, doufám,že mi někdo pomůže ,jezdím z Pohořelic (Průmyslová zóna jih) až po 22:30 a v tu hodinu mi nic nejede na autobusové nádraží Brno a chtěl bych se zeptat,jestli by byla možná nějaká soukromí odvoz pomocí MHD nebo posílení spoje jezdím 105 ranní směny jsou v pohodě ale odpolední se nemůžu dostat domů...


Máte SZ.


Offline
88
26 dub 2011 09:13
Něco takového je nějaký pátek i na Lesné u ZŠ Milénova:
https://mapy.cz/zakladni?x=16.6187988&y ... tch=-0.029


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Například ve Vídni můžete narazit na tuto dopravní značku


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Nemyslím si. Ve světě se to už dost řeší, provoz u škol zvyšuje znečištění a děti jsou náchylné.
mh píše:
OT: Kdyz se podivam co vse se deje kolem nas i ve svete,tak pouzivani auta je relativne mala zatez pro prirodu..

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Richie píše:
A nebo se nemusíš chovat jako prase a naopak se chovat ekologicky ;-) A třeba taky nemáš auto...


OT: Kdyz se podivam co vse se deje kolem nas i ve svete,tak pouzivani auta je relativne mala zatez pro prirodu..


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ranní obvykle mimo špičku nekončí. :-)

Napadlo mě ještě využít návrat autobusu z odvozu Notino, který je po třičtvrtě na jedenáct v Pohořelicích. Možná by byl dopravce ochotný.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A nebo se nemusíš chovat jako prase a naopak se chovat ekologicky ;-) A třeba taky nemáš auto...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Velká výhoda práce na směny je v tom, že se obvykle začíná a končí mimo dopravní špičky. Využil bych toho a jezdil autem. Taky jsem to tak jeden čas měl.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Honzík658 píše:
Ahoj lidi, doufám,že mi někdo pomůže ,jezdím z Pohořelic (Průmyslová zóna jih) až po 22:30 a v tu hodinu mi nic nejede na autobusové nádraží Brno a chtěl bych se zeptat,jestli by byla možná nějaká soukromí odvoz pomocí MHD nebo posílení spoje jezdím 105 ranní směny jsou v pohodě ale odpolední se nemůžu dostat domů...

Ahoj, s tímhle dotazem se obrať na Kordis (Koordinátora IDS JMK) - info@kordis-jmk.cz. Předpokládám, že vás takhle potřebuje jet i víc, ne? Bohužel pro jendoho člověka to asi něudělají, leda by firma, kde děláš si to zaplatila. Nemusela by to nutně být 105, na Zvonařku odtud jedou i 104 a 108 bez zajížďky přes Ledce.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:52
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]