Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 21 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
1589
18 led 2009 10:06
zolex píše:
Mapa IDS JMK dostala menší update:
  • Nová záložka Mimořádné události, upozornenie na mimoriadnu udalosť sa zobrazuje aj u jednotlivých vozidlách
  • V Nastaveniach je možné si zapnúť zobrazenie tarifných zón na mape

A jak by mělo fungovat to odkazování z vozidla na mimořádnou událost - teď mě to hodí na včerejší, viz. screenshot.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Dá se k barevným zónám doplnit také čísla zón?

Mohli by se prosím ještě doplnit nahlášené chybějící kurzy od Staníka o víkendu?

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Mapa IDS JMK dostala menší update:
  • Nová záložka Mimořádné události, upozornenie na mimoriadnu udalosť sa zobrazuje aj u jednotlivých vozidlách
  • V Nastaveniach je možné si zapnúť zobrazenie tarifných zón na mape

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Už od přechodu na RIS II je v nepracovní dny několik autobusových kurzů - "04007", "04206", "04304", "04402", "04406", "05008" - které se v žádné z aplikací pro sledování provozu nezobrazují (plus občas vypadávají i další kurzy různých trakcí). Čekal jsem, že je to kvůli tomu, že nový řídící a informační systém je teprve v testovacím režimu a pracuje v několika rozhraních (každé pro část vozů), jak mi sám potvrdil i DPMB... po půl roce by to ale už mohl někdo opravit. e_smile
Jinak když jsem porovnával tu nejnovější aplikaci na sledování provozu s iRISem, tak oproti nejstarší aplikaci se v ní řada vozů ve stejný moment vůbec neukazovala... Takže ji popravdě vůbec nepoužívám, nemám jediný důvod.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Od včerejšího dne to mám stejné a detail JŘ zobrazuje namixovaný JŘ více linek.

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Můžete mi vysvětlit tohle? Dělá to pouze webová verze i v mobilu a nejen tyto konkrétní vozy. V mobilních aplikacích iRIS i DPMB je to v pořádku.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Dotaz: párkrát se mi stalo, že mobilní aplikace Iris nezobrazí na mapě konkrétní spoj, přestože bus jede. Zatím jsem to vypozoroval u linky 50. Používám ji sice zřídka, ale děje s to od doby, co se začalo přecházet na Ris2. Ví se o tomto problému (možná jsem odpověď zde přehlédl) nebo to mám sledovat a dát zpětnou vazbu?


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Na okružkách dnes bylo peklo. A obávám se, že může být i hůř...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
157
08 črc 2017 23:44
zolex: A na můj dotaz v SZ z 23. ledna bude odpovězeno?

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tom S.: Toto si sem napísal asi už 3x, a asi 3x aj do SZ. Ešte raz a naposledy: NIE, v zobrazovanie aktuálnej zastávky v zozname sa neplánuje, zmier sa s tým. Ta tvoje správy ohľadom tejto témy už nebudem reagovať.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Zolex:
Prosím v seznamu vrácení zpět zobrazování zastávek místo cílových zastávek.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Opravene (docasne, finalna oprava buduci tyzden).

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ve webové verzi se zbláznilo vybarvování tras a výpis zastávek s časy. Jsou tam naprosto nesmyslné kombinace linek a zastávek.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
S radosťou oznamujem, že mapa IDS JMK si už pamätá nastavené filtračné možnosti! Ďalej bolo pridané zobrazovanie jednotlivých označníkov, miesto jednej spoločnej zastávky (pri väčšom zoome).

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
xcav8: Nepochopil jsi to. Jednoduchýma lidma nemyslím zolexe. Jednoduchý lidi obvykle nevyvíjí.
Jednoduchýma lidma myslím ty, co prostě…vezmou (např.) nějakou aplikaci, aniž by se koukli do nastavení (pro rejpaly: implikuje, že mají čas na to to udělat).
Jednoduchý prostě vezme to, jak to autor/výrobce nastavil, a hotovo. Konformita, absence myšlení za sebe sama apod. To je celé.
A jen smutně povzdychávám nad tím, že většina lidí (zdá se), jsou prostě tupé ovce.
Tak jo, a teď do mě. Ale před tím to asi přesuňte jinam. Protože tahle zpráva je jako gradient z bílé do černé. Postupně to je z k tématu na OT.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Naxashi: Jestli je Zolex jednoduchý člověk, tak tvoje argumentace o detailním nastavení těžce pokulhává. :pray:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
zolex: Zajímavý, tohle je totiž přesně stejný argument, co jsem použil na detailní nastavení pro jednoduché lidi.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Nikto ta nenúti to používať :)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Smíření se s něčím, co je v základu špatně, to se doopravdy nestane.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Budes se muset smirit s temi dnesnimi principy. Nikdo nebude zbytecne vyvijet neco pro hrstku lidi...


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
A ty stále nechápeš, že to není o tom, kolik lidí to využije nebo ne, ale o principu.
To, že to bylo vyvíjeno od 0, je poměrně důležitá informace, co spoustu věcí dává do jasného kontextu.
Ah, .NET. Tak to k sobě máme o něco blíž. Co se technologií týče.
OK, ne, to chápu a s tím plně souhlasím. Raději mapa v základní funkčnosti než nic. Rozhodně, správná volba.
Však já jsem rád za to, co máme. A asi v tomhle mám mentalitu člověka, kterému není nic dost, protože…chci víc. :-D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Zas komentuješ veci, ktoré som už vysvetlil. Áno, nejaké veci čo boli v iRIS-e už v oficiálnej mape nie sú. Je to dané tým, že funkciu by využilo veľmi malé percento používateľov, a neoplatí sa to implementovať. Tieto mapy nie sú novou verziou iRIS-u, sú od začiatku znovu naimplementované, takže sa nejedná o odstránenie funkcí, ale o to, že v tejto aplikaci neboli naimplementované. Je to dané tým, že iRIS bežal na PHP na Linux serveri a používalo Google Maps, kým nová mapa beží na Windowse a .NET Frameworku, a používa mapy od Mapy.cz. Znovupoužiteľnosť kódu z iRIS-u je teda minimálna.

Spomínal som už aj to, že zďaleka nie všetko je už naimplementované, uloženie nastavení samozrejme bude doplnené. Aplikácia sa musela spustiť ešte pred dokončením všetkých funkcií, keďže iRIS musel z technických dôvodov v lednu skončiť, a s Kordisom sme nechceli, aby užívatelia ostali bez sledovania - lepšie teda spustiť funkčne osekanú aplikáciu, ako nič. Nové funkcie sa teda budú pridávať postupne. Na aplikácii pracujem len ja a nie je to môj hlavný pracovný pomer, pritom robím ešťe aj pre DPMB, takže časové možnosti sú obmedzené. Buďte radšej radi za to, čo máte. A poďakujte aj Kordisu za to, že je takto otvorený novým nápadom inováciám a podporuje ich, inak by sme boli tam kde ostatné kraje - bez hocijakej aplikácie na real-time sledovanie vozidiel.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Odpovím jen v rychlosti na některé věci. O pořádnou odpověď jsem se snažil už 2×, ale nepodařilo se mi do ní dokopat, takže tohle musí stačit.
Je to smutné, že se iRIS vydává cestou jednoduchosti, protože většina lidí je jednoduchých. Je to smutné, protože se podvoluje lidské hlouposti. Ne, má to ve skutečnosti být naopak. Jednoduchý lidi mají doplatí na svou jednoduchost. Ale ve skutečnosti, ani to se nemusí stát. Stačí udělat nějakou výchozí konfiguraci, co si každý může (nebo nemusí) přizpůsobit. Místo povýšeneckého „já vím líp, co chceš, a když to nechceš, tak máš smůlu, protože masy lidí to chtějí, takže se podvol většině a buď jako všichni ostatní“ tam prostě může být, co a jak chci zobrazit. Jak to bylo doposud.
Nikdo nikoho nenutí, aby si před zobrazením stránky projel nastavení. Ani já ne.
Argumentuji to pro MOŽNOST VOLBY. Kdo nechce, nemusí, kdo chce, má možnost. Místo kdo nechce, tak nemůže, ale je mu to jedno, a kdo chce, si může <tady by byly sprostý slova, ale to se tu asi nesmí>.
Další věc, co tak nějak očekávám od čehokoliv, co bylo vyvinuto po době XPček, a díky bohu, že to je za námi, je to, že si to pamatuje nastavení. Já vím, jak revoluční. Tzn. pokud řeknu, že chci pouze vybrané trakce, že chci seřadit vozy podle kurzu (protože kurzový sled, že ano), tak očekávám, že si <to> zapamatuje a v příští návštěvě to tam tak bude. Ale ono to tam tak není, takže pokud chci nějaký smysluplný výpis, tak si buďto můžu <další sprosté slovo. Hele, mám hlad. Oběd měl být před 2 hodinama, takže…>, nebo to tam naklikávat pokaždé znova a znova, jako kdybychom byli v roce 2003.
Nejlepší na tomhle všem samozřejmě je, že technologie na to jsou. Že to je doopravdy možné. A jako C#ář vím, jak bych to udělal. Uznávám, dělat věci pro web je zcela jiné. Ale něco na tohle tam je, protože vidím, jak to na jiných místech jde.
Takže nějaká migrace a změna…to mi je vcelku jedno. Pokud je to lepší pro budoucnost, budiž. Ale ubrání možností nastavení, bez zapamatování si zobrazení… To je to, co mi vadí. Potud je to změna k horšímu. A asi jsem rozmazlenej, ale přijde mi, že tohle jsou věci, co by měly být samozřejmostí. Uživatelská přívětivost ve smyslu dáme uživateli volby a nebudeme ho otrocky nutit dělat to samé pokaždé znova, když stačí jeden konfigurák (← tohle není nutně na iRIS).
Ve stejným dechu zároveň ale dodávám, že jsem stále rád za to, že tu něco takového vůbec je a oceňuji nějakou vůli s vývojem pokračovat.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
A je prosím v plánu podrobnější vyskakovací okno, při vyhledávání konkrétního vozu, který se buď zrovna v aplikaci nezobrazuje nebo prostě jen daný den nejezdí, s informací, kdy byl vůz zaznamenán v provozu naposledy (jako to má iRIS)?? U téhle novinky a aplikace DPMBinfo to zobrazí pouze hlášku "vůz nenalezen".

Chápu, že primárním cílem je, aby ta aplikace sledování provozu sloužila zejména běžným cestujícím, kteří takovou věc nepotřebují vědět, ale bylo by fajn, když by byla možnost, aplikovat tuhle drobnost i tam. Pokud tedy iRIS půjde postupně úplně k ledu...


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Fantomas (označníky): Uvidíme, čo sa dá spraviť.

dimik (kurzy): Kurzy určite budú, jedná sa o dočasné výpadky, je to v riešení.

pozitkar: Pamätanie si vybraných filtrov je v pláne, cca. 1 mesiac.

Tom S.: Ne. Toto v pláne nie je.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:01
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]