Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 50 z 411    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 411  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Renovace samozřejmě stále postupuje, byť ne tak rychle, jak bychom si představovali. Rozpracované vozy budou jistě k vidění na DOD. :-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Neví někdo, třeba Manil :-) jak je na tom reko plecháče a vleku? Bude k vidění na DOD v sobotu? Dík M.


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
Dobrý den, nevíte, zdali někde lze pozorovat průběh rekostrukce 4MT a vleku?

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
3
20 zář 2015 11:59
K3 po zkušebce klekla na Svoboďáku směr Hlavák, neotvírají se dveře. Nejspíš odjíždí do Medlánek :D


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Dneska se to šalinoškolami jen hemžilo, jen na Novolíšeňské byly tři školní soupravy, další (nebo možná ty samé) byly k vidění na Poříčí. Chystají se nějaké zkoušky?


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Taková otázka: Když jede tramvaj pod kurzem 900 (autoškola) musí mít během svátků vlaječky taky?


Offline
129
02 bře 2012 14:57
Slyšel jsem, že bude vyzdobená šalina ke 100. výročí Velkého Brna, a to 23. dubna. V kolik hodin a na jakém místě bude stát??


Offline
129
02 bře 2012 14:57
Zítra prý má být Autistická tramvaj. Víte, v kolik hodin??


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Odpočet času do odjezdu zobrazený na vnějších panelech vozidla umí třeba i v Krakově a je to fajn věc.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Samozřejmě, že by to zásadně pomohlo s informovaností. Ale jsme přece v Česku, takže to je nemyslitelné. A ještě navíc, když to mají v Bruselu! Nenecháme si přece z Bruselu pořád něco diktovat! ... Třeba v Polsku a podobně je to též velmi častý jev.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
61
13 zář 2016 09:04
Rem píše:
Od toho je taková věc, říká se tomu jízdní řády. A jsou i na interetu! Překvápko že.


Ano, to sice existují, ale pokud se rozhoduji dobíhat/nedobíhat, tak varianta vytáhnout mobil a nahodit jízdní řády není moc komfortní?

Já nevtrdím, že to je něco zásadního, ale jsou situace, kdy se to prostě hodí. Ostatně to nazývám slovem "vychytávka" nikoliv "nezbytnost".

A je mi jasné, že pokud existuje nějaká vážná překážka, díky které by implementace byl finančně náročná, tak chápu, že jsou důležitější věci.

Jinak největší smysl to má tehdy, když řidič přijede na zastávku a ještě pár minut čeká s otevřenými dveřmi, takže tou dobou už má řidič panel nahozenej, takže i kdyby to bylo jen v tomto případě, tak by to smysl mělo a pro řidiče by to nebyla žádná zátěž.


Offline
49
17 bře 2015 13:14
Cestující kteří neznají lokalitu,se těžko dozví včas,pokud nejsou na zastávce.Inf. tabuli zapínají až vyjíždí na další jízdu.A za další jezdí výlukové spoje který ten chaos ještě vylepší.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Od toho je taková věc, říká se tomu jízdní řády. A jsou i na interetu! Překvápko že.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
61
13 zář 2016 09:04
Alanis píše:
Tak to by tě spoustu řidičů ukamenovalo :D


A proč? Nějak mne nenapadá, v čem by to měla být pro řidiče zátěž, protože to by předpokládám ukazoval automaticky RIS. Pro cestujícího je to pak mnohdy obrovský benefit, protože už mnohokrát se mi stalo, že jsem na konečné sprintoval zbytečně a vědět, že spoj jede např. až za 3 minuty a nemusím se nikam honit mi připadne jako prima vychytávka, přičemž to je jen o sw nastavení.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Tak to by tě spoustu řidičů ukamenovalo :D

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
61
13 zář 2016 09:04
Tak nejlepší by bylo, kdyby vůz ve smyčce ukazoval při stání jak linku, tak čas do odjezdu v minutách (takto funguje např. v Bruselu). Netuším, jak moc náročné by bylo něco podobného v novém RISu implementovat, ale je to docela praktická vychytávka.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Martan píše:
Řidič má navíc nastavit tabla před najetím na nástupní zastávku, takže se to stejně v pravý čas dozvíš.


Což se v hodně případech nestává a často se naopak stává, že vůz s vypnutými tably dojede na nástupní zastávku a až tam se tabla rozsvítí. Vídám to denně všude, v KPN, na Mendláku, na Starce apod. :-?

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Bulldozer píše:
Dobře a jaký je důvod?Podle mě to bylo přehledný pro cestující už z dálky na který spoj se má vydat.Myslím že je to jen krok zpět.

A k čemu ti jsou nastavený tabla u vozů ve smyčce, když do nich stejně nemůžeš nastoupit? Řidič má navíc nastavit tabla před najetím na nástupní zastávku, takže se to stejně v pravý čas dozvíš.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
49
17 bře 2015 13:14
Dobře a jaký je důvod?Podle mě to bylo přehledný pro cestující už z dálky na který spoj se má vydat.Myslím že je to jen krok zpět.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Bulldozer... Je to jeden z viditelných prvků, který přinesl přechod na nový řídící a informační systém (RIS II). Takže jde nejen o tramvaje, ale i autobusy a trolejbusy.


Offline
49
17 bře 2015 13:14
Proč se poslední dobou vypínají informační tabule na tramvajích při čekání na další jízdu?Z důvodu šetření?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Přesně jak píše Tom S.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Axer:

Ne. Nová měnírna Netroufalky.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
A co se tam teda u kampusu teďka staví? To už budou nějaké přípravné práce, ne?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Z tramvajových staveb nejblíž realizaci je Kampus. Ale tento rok se podle mého názoru těžko kopne... :-(

Nicméně DP dělá, co může. Stejně jako město, protože je to stavba zařazená mezi strategické projekty města Brna. Bohužel v dnešní době není úplně jednoduché postavit novou tramvajovou trať.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 411  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]