Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 22 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Zolex:
Dá se prosím do seznamu vozů v nové mapě doplnit další sloupce se zastávkami a přesným typem vozů, tak jak to bylo dříve? Teď je tam nastavena jen konečná zastávka.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
97
07 srp 2013 14:49
zolex píše:
Prečo preboha chcete aby to používalo cookies? Na čo?

Napríklad by si mohla aplikácia zapamätať, ktoré typy vozidiel chcem zobrazovať - nechcem vždy odškrtávať zobrazovanie regionálnych liniek a v práci sa mi hodí mať zobrazené iba vybrané linky. Cookies samozrejme nepotrebujem, mohlo by sa to ukladať do localStorage rovnako ako nastavenia pod ozubeným kolečkom.


Offline
285
03 zář 2012 18:05
V té nové app už nebudou kurzy, nebo to je jen dočasnej výpadek?
Jinak připojuju se k ostatním, kterým chybí info o posledním zaznamenání vozu.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Zolex: ano, textovou verzi někdo opravdu používá. Třeba pro mě jako nevidomého člověka fungujícího na Iphone 7 s odečítačem obrazovky je textová verze (dřívější iris.bmhd.cz/mobile) nejvhodnější a nejrychleji použitelná. Pokud mi nefungují další prográmky nebo nejsem na zastávce s funkčním ELPEM, pak se mi takováhle možnost dost hodí pro zjištění nejbližších odjezdů. Takže bych se dost přimlouval za zachování takové možnosti.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, ono, s těmi označníky by stály za to i nějaké úpravy mimo Brno. Třeba mi přijde naprosto nesmyslné a nepochopitelné, že zastávka Hodonín a. n. obsahuje i odjezdy vlaků, zatímco na zastávce Hodonín žel. st., kde bych logicky odjezdy vlaků očekával, nejsou a jsou tam jen odjezdy hodonínské MHD. A podobných podivností je po kraji víc. S tím pak souvisejí i nesmyslné cíle či průjezdné zastávky u vlaků, kdy třeba vlaky jedoucí do/z/přes Hodonín mají cílovou/průjezdnou zastávku Hodonín a. n., přitom logičtější a očekávaná by byla zastávka Hodonín žel. st. A tak by se dalo pokračovat.
Všechno to prostě zatím nasvědčuje tomu, že je to stále jen interní materiál Kordisu, který není míněn pro masy a pro široké použití je potřeba na tom ještě hodně zapracovat.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Zolex: Díky za info, to jsem rád, že se to plánuje.
Ad 2) 10620 označníků je celá IDS, ne? Ono by fakt asi stačilo v prvé řadě spravit hlavně Brno (nevím jak je na tom MHD v jiných větších městech) a pro začátek by úplně stačily největší přestupní uzly, kde je těch označníků na jedné zastávce povícero a najít ten správný není vždy úplně jednoduché.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Fantomas:

1) Toto bohužiaľ technicky ešte nie je možné, ale máme to v pláne (u DPMBinfo)
2) Názvy označníkov sú interné a používame vlastnú databázu Kordisu. Bouhžiaľ databáza neobsahuje user-frendly názvy. Pošlem im to ako feedback, a snáď sa to zmení. Musíš ale brať do úvahy, že označníkov je momentálne v databázi 10620, takže dať všetkým nejaké rozumné meno bude časovo veľmi náročné.

Richie: Pokúsim sa to zrýchliť nejak esťe, hneď až budem mať čas - momentálne implementujem nahlasovanie chýb v aplikácii.

Tom S.: Databáza SPZ novej aplikácie nemá nič spoločného z databázou iRIS-u, takže žiadne nahlásené zmeny neobsahuje. Používame vlastnú internú databázu Kordisu. Už som ti to písal 2x tak napíšem aj tretíkrát - nahlasovanie zmien momentálne nie je možné, o spolupráci s komunitou uvažujeme, až to bude spustené, dozviete sa to.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Zolex:

Všiml jsem si, že do nové mapy se nahráli nahlášené změny SPZ. Ale za tu dobu od dubna 2018, co se nepotvrdili změny, nastali další změny na stejných ID.

Je zvláštní, že od ledna 2018 co byl nastavený v administraci IRISU dopravce Arriva Morava, tak se seznam s SPZ nezobrazuje v mapě. Dále jsem našel, že se nezobrazují známé SPZ u TRADO-BUSU a u jiných dopravců se zobrazuje ? Autobus sólo přitom je známá SPZ.

Bohužel teď to ani, nemůžeme do administrace doplnit. :-?

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
1589
18 led 2009 10:06
U mě 8 vteřin přes https. Mozilla Firefox 64.0.2 (64Bit), Windows 10....

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Já mám ještě dva takové postřehy, nad kterými už jsem teda přemýšlel už delší dobu, a týká se to jak webové verze, tak aplikace DPMBinfo:

1) Bylo by reálné přidat možnost se prokliknout ze seznamu odjezdů nějaké zastávky na polohu vozidla v mapě? Nebo je problém, že jsou data přebírána ze dvou různých databází a nejsou propojena? Obsahují data odjezdů "skrytě" i evidenční číslo vozu nebo kurz? Byla by to (a věřím, že nejen pro mě) velmi užitečná věc.

2) Ty názvy různých označníků/směrů odjezdu u jednotlivých zastávek se předpokládám přebírají přímo od DPMB, co? Přebírá se to on-line "za běhu" nebo máš svou databázi? Protože mi to přijde jako původně vnitropodnikové označení, ale myslím si, že pro běžného cestujícího (když už je to teď aplikace pro masy) často dost zmatečné a v každém případě nekonzistentní.

Příklad Česká: Všechny tramvajové zastávky jsou značeny "Tram", ale zastávka u Tomáška je najednou "ED" (zajímalo by mě, kolika běžným cestujícím vůbec dojde význam zkratky ED). Předpokládám, že část toho je způsobená omezeným počtem znaků (ve zdrojových datech, do aplikace by se určitě ještě pár znaků vešlo), ale taky se tím nedá vysvětlit vše, např. Moravské náměstí je jednou zkráceno na "Mor.n." a jednou na "Moravs" (obojí 6 znaků). Jindy jsou tam zbytečně zkratky, i když volných znaků je dost. Někdy je před tím slovo "směr", někdy rovnou název následující zastávky (nebo zase obecnější směr), jindy "Tram>", přestože z tama odjíždí i a-82 a rozjezdy (Dětská nemocnice) nebo dokonce "Tram směr", přestože je to společná zastávka pro všechny tři trakce (Masná, kde mimochodem co je "bus>ZC" vůbec netuším, stejně jako co chtěl básník říct popisem "Tržní v Masné"). A to jsem klikl jen na pár náhodných zastávek v centru.

Je možnost s tím něco udělat (aspoň v největších uzlech) / zatlačit na podnik, aby tomu dal rozumnější názvy? Je mi jasné, že zastávek je spoustu a bylo by to dost práce, takže se do toho nikomu chtít nebude :-) (obzvlášť v celém IDS, i když co jsem tak náhodně klikal mimo Brno, tak mi to přišlo v pohodě a konzistentní a evidentně tam lze i víc znaků). I když, kdyby se nahodila tabulka se zastávkami na fórum, tak by se to crowdsourcingem určitě dalo zvládnout. :wink:

---

Jinak k nové webové verzi - asi s tím na rozdíl od některých nemám nějaký zásadnější problém (a načítá se mi také do 2 sekund). Nevím, co někdo má proti Mapám.cz, podle mě jsou to nejlépe a nejpřehledněji vypadající internetové mapy. S čím musím s Naxashim souhlasit (i když je to detail), je to umístění šipek pro řazení. Také bych je čekal vlevo vedle ikonky, takto jsou naražené těsně vedle ikonek, ke kterým se vůbec nevztahují, a je to vyloženě matoucí. Toto by fungovalo jedině v případě, že by tam byly svislou čarou oddělené sloupečky.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
U mňa to sú momentálne 2 sekundy :) Pokúsim sa to ešte zoptimalizovať, hlavne ten zoznam vozidiel je strašný performance killer. Starý iRIS mal úvodnú obrazovku, takže sa mohlo zdať, že je to rýchlejšie, ale nebolo to tak :)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Schválně jsem si teď vzal stopky a měřil to načtení u https a po několika testovacích načteních jsem se dostal na průměr zhruba 9 vteřin, což mi přijde adekvátní, vzhledem k rychlosti mého počítače, která není nijak závratná.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Yop, je tam chyba, HTTP verzia padá z neznámych dôvodov. Asi HTTP automaticky presmerujem na HTTPS a bude len HTTPS. Poloha totiž funguje len s HTTPS, je to obmedzenie v Chrome a vo Firefoxe.

Na HTTPS sa ti to načíta rýchlo, alebo tiež pozoruješ nejaké spomalenie?

Inak áno, sú tam ešte chyby - je to úplne nová aplikácia, nie len nahratie iRISu na nový server. Beží to len 3 dni, chyby sa postupne opravujú, nové funkcie budú ešte pridané, tak prosím o trpezlivosť, netreba to hneď hateovať :)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jo, https funguje.
A dokonce se mě i Chrome zeptal na polohu a když jsem mu ji povolil, tak mě poslal rovnou do Hodonína, což mi vyhovuje.

Doplnění: A teď koukám, že po načtení té https verze mi najednou začala fungovat i ta http verze. Divné.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Zvláštne... môžeš to prosím ťa skúsiť cez HTTPS? https://mapa.idsjmk.cz/

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Widows 10 Pro 1809, Chrome 71.0.3578.98
Chrome jsem dokonce už dvakrát restartoval a nic. Vozidla se pořád nezobrazují. Ano, můj počítač není z nejrychlejších, ale tohle bych opravdu nečekal. iRIS mi na počítači vždycky fungoval bez problémů.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
peno: Aký používaš operačný systém a browser? Mne sa vozidlá v každom testovanom browseri zobrazia do 1 sekundy.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Upřímně, doufal jsem, že iRIS se nikdy nevydá cestou zjednodušování až na nepoužitelnost. Bohužel, stalo se. A je to velká, velká, velká škoda. Nechápu tento trend neustálého zjednodušování. Opravdu ne.
Hlavně ale musím Zolexovi oponovat v tom, že se to načítá rychle. To tedy ani omylem! Než se mi tady zobrazí vozidla, tak se mi pomalu uvaří voda na čaj. A momentálně se mi pro jistotu vozidla nezobrazují vůbec. Čili tu hlavní funkci mapy ani momentálně nemohu využít.
Také by se mi hodilo, kdyby si mapa pamatovala poslední polohu a neposílala mě při každém novém načtení do centra Brna, abych pak musel dlouhé minuty skrolovat ke svému cíli.
Našlo by se toho víc, ale mnohé už zmínili ostatní. Za mě zklamání z nové mapy a hlavně z rychlosti načítání, resp. v mém případě momentálně spíše nenačítání.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
157
08 črc 2017 23:44
zolex: A ví se, dokdy zůstane /matrix a /mobile funkční?

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tom S.: Matrix už bohužiaľ nebude. V zozname vozidiel smer jazdy je už aj teraz - predposledná kolónka s názvom cieľovej stanice.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Zolex:
zůstane aspoň něco podobného jako je Matrix (iris.bmhd.cz/matrix)? Protože já ho používám, že by se to mohlo přesunou na novou adresu: např. mapa.idsjmk.cz/matrix (nebo vozidla).

Jinak v záložce seznam vozů: dále se doplnit směr jízdy?

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Naposledy upravil Tom S. dne 23 led 2019 14:51, celkově upraveno 1

Offline
1589
18 led 2009 10:06
Pak se to taky hodí při slabým internetu ve chvílích, kdy se nechcou načíst data do mapy (opět charakteristika venkovských oblastí).

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Díky, používám to denně, a hlavně na venkově jsou ještě marky i mladých lidí, co nemají Android či cokoli dotykovýho...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Richie: O textovej verzii porozmýšlame, netušil som, že to niekto používa.
xcav8: Ako som písal, na pridanie OSM nie je dôvod - Mapy.cz poskytujú mapy v dostatočnej kvalite.

Richie, Naxashi: Cookies nemajú s ukladaním nastavení absolútne nič spoločného, nechápem presne kde ste na to prišli. Cookies nepoužíval ani starý iRIS. Momentálne sa ukladajú veci zo záložky Nastavenia a vybraný typ mapy. Bude ešte doplnené ukladanie filtru.

Načítanie netrvá vôbec dlho - rýchlosť je porovnateľná s iRIS-om, prebehne ale ešte pár optimalizácii.

História vozidiel bude tiež, nemá to ale vysokú prioritu.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1589
18 led 2009 10:06
zolex píše:
Prečo preboha chcete aby to používalo cookies? Na čo?

Na nastavené filtry (někoho třeba zajímá jenom MHD Brno, někoho naopak nezajímá MHD Brno). A načítání taky teda docela trvá, to ale předpokládám bude vychytáno)
A ta textová verze?
díky

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]