Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 23 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
A co osm mapy, ty se nedali zachovat?

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Já s tím žádný problém nemám, co chci tam najdu, mapa taky ok, za mě ok.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Prečo preboha chcete aby to používalo cookies? Na čo?

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A ta textová verze nějaká bude zachovaná i v budoucnu? Jinak cookies to ani u mě nepoužívá...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Naxashi:

Prečo je problém, že si stránka neukladá cookies? Cookies nepoužíval ani starý iRIS.

Áno, nezmyselné nastavenia som odstránil. Tieto nastavenia používalo úplne minimum ľudí, a zbytočne to zvyšovalo komplexnosť aplikácie. Tvrdiť, že to vypadá ako po zhozu jadrovej bomby, je ale hodne prehnané - tie funkcie tam stále sú, akurát sa nedajú vypnúť. Boli ešte odstránení štatistiky vypravenosti vozidiel DPMB, keďže pre bežného cestujúceho nie sú podstatné.

Google Maps zachovaný byť nemohol, keďže od leta 2018 Google začal vyžadovať vysoké platby za použitie mapy, a bolo to už finančne neudržateľné. Mapy.cz sú zdarma. Opäť - pre bežného cestujúceho sú Mapy.cz dostačujúce, implementácia OSM sa teda neplánuje.

Čo sa týka zoznamu vozidiel, poviem ti to takto - buď rád, že tam ten zoznam stále je :) Umiestneni zoraďovacích šípok zvážim. To, že pri akej zastávke vozidlo je, zistíš po kliknutí na vozidlo v zozname.

Zmena šírky panelo určite nebude, rozhodilo by to celý layout a je to zbytočný. Resizable panel nemá žiadna z mapových aplikácii (Google Maps, Mapy.cz, ...). Po feedbacku ale bude ale vrátená možnosť panel skryť.

Je dôležité si uvedomiť, že aplikácia už slúži primárne pre bežných cestujúcich, a nie pre šotouše tuto na fóre. Z toho dôvodu musí byť užívateľsky prívetivá a čo najjednoduchšia. Bežný cestujúci totiž chcú rýchlo nájsť dôležité informácie v jednoduchom rozhraní, a nechcú tam mať 1000 rôznych možností nastavení, ako v ovládacom paneli jadrovej elektrárne.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Tak jsem se díval na novou mapu.
Opera, latest, stable.
Nevypadá to, že si stránka ukládá cookies. S tím mám vcelku problém.
Spousta nastavení a možností je prostě pryč. Ve skutečnosti to tam vypadá jako po shozu jaderné bomby.
Ale to, co zbylo, je použitelné. Není to taková katastrofa, jak jsem očekával. Přechod na mapy.cz mi přijde hodně fajn, ale to asi proto, že mám slabost pro turistickou verzi, která zobrazuje koleje. Rád bych ale viděl zachování OSM a google map.
Odsazení seřazovacích šipek od ikonek indikující, co je to za sloupec, mi přijde iritující. Měly by být u těch ikonek. A když už jsme u nich: vcelku odvážný tah, ale na druhou stranu…jo, proč ne. :-)
V nastavení mi ale chybí spousta věcí. Třeba například mě naprosto nezajímá, jestli je vůz NP. To vím podle e.č. A proboha, než to někdo začne říkat: nechci, aby to bylo pryč úplně, chci jen možnost to vypnout. Vidím tam směr, kam vůz jede. To je hezké, ale nevím, u jaké zastávky „je“ (víme, jak to funguje).
A stále, šířku postranního panelu si nemohu přizpůsobit. Ach jo. Resize. Vždy to musí být možnost. Jo, jo, já vím, jak bolestivé je kódovat to. Ale 1000× raději se vydám cestou bolesti, co přinese větší přizpůsobitelnost, než udělat jednou něco, podle sebe a říct ostatním „tady to je“. Co já vím, co ostatní chtějí? Tak jim dám MOŽNOST a VOLBU si to PŘIZPŮSOBIT, ne? :-)
Kritizuji, protože tenhle nástroj mám rád, a rád bych ho viděl ještě lepší. V současné době bych o něm řekl, že je v pohodě použitelný. Čísly by to bylo tak 75%. A ve stejném dechu bych dodal, že jsem čekal, že to bude daleko horší.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Na iris na bmhd odkazují i oficiální stránky DPMB. Zobrazí se ale tento nápis: "Aplikace na této adrese již není nedostupná." Trochu češťyn, nemyslíte? :-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Já mám bohužel jinačí požadavky na mobil, to co lidi dneska požadujou od chytrých telefonů, tak to já požaduju od počítače a ne od mobilu :) Ale už raději konec offtopic

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Richie: neboli „hloupý mobil“. Já mám chytrý mobil a jsem spokojen. Připadám si i díky tomuto vlastnictví aspoň trochu chytrý sarcastic

Mrzí mě, že ve web verzi už není čas a linka posledního výskytu vozu


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Zkrátka bude i v budoucnu si možné v prohlížeči zobrazit textové verze aktuálních odjezdů?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Pardon, mám na mysli iris.bmhd.cz/mobile. Bude nějaká alternativa i proto, až to nebude? Mám na mysli tlačítkový (já mám konkrétně SE Elm), čili ne Android, mobil spolehlivý, ketrý vdyrží dlouho a nedělá si co chce. Mobil (od slova mobilní, lze ho vzít ven na několik dní až týden), nikoli telefon ("chytrý", bez klávesnice).

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
URL iris.bmhd.cz/odjezdy nikdy neexistovalo... ak mas na mysli iris.bmhd.cz/mobile, tak zatial to ostava.
P.S.: Co je to "normalny" mobil? :-)

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A zůstane doufám i možnost zobrazit si jenom textové odjezdy v prohlížeči (nyní na iris.bmhd.cz/odjezdy)? Pro majitele normálních mobilů?

díky

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tom S.: Doporučujem si moju správu prečítať ešte raz. Keďže hlásenie zmien zatiaľ nie je možné, v mape sa samozrejme ani nemá čo prejaviť.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Zolex:
A projeví se v mapě i nahlášené změny?

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Ondra K.: Díky, opravené.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nevím jestli je to chyba, nebo prozatímní vlastnost aplikace, ale když v detailu vozidla rozkliknu "Info o vozu" kde následně kliknu na "Detail vozidla na BMHD.cz", tak mě to hodí na stránku BMHD.cz s hláškou vůz nenalezen. Viz. odkaz níže:

https://www.bmhd.cz/evidence-dpmb/vuz.php?id=undefined

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Goodbye iRIS, hello Mapa IDS JMK!

Možno ste si už všimli, že webová verzia iRIS-u nie je dostupná. Čo to znamená?

  • iRIS ako komunitný projekt postupne končí. Od dnes nie je dostupná webová verzia na adrese http://iris.bmhd.cz/.
  • Mobilná aplikácia zostáva naďalej funkčná - pre užívateľov Androidu sa (zatiaľ) nič nemení. Časom bude ale tiež nahradená oficiálnou aplikáciou IDS JMK.
  • O sledovanie prevádzky vozidiel IDS JMK rozhodne neprídete - pokračovanie projektu iRIS nájdete na stránkach IDS JMK: http://mapa.idsjmk.cz/. Nová aplikácia ponúka rovnaké funkcie ako iRIS, má ale modernejší vzhľad a bude postupne rozširovaná o nové funkcie (live upozornenia na mimoriadnosti, info o vybavenií vozidla - Wifi, klimatizácia, platba kartou, a veľa iných).
  • Evidencia vozidiel je centrálna a aktualizovaná Kordisom. Hlásenie chýb v priradení MSPID k RZ momentálni nie je možné, chyby teda prosím nehláste ani tu. Spôsob hlásenia chýb riešime, do pár týždňov niečo vymyslíme a dám sem update.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Taky se vám S33 zobrazuje takhle divně?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
18
23 črc 2016 18:21
Staník: To není jen u RIS II, ale i u IDS busu


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Aplikace pro sledování provozu od noci ze včerejška na zítřek nezobrazuje u vozů již vybavených zprovozněným RISem II kurz. Navíc u všech vozidel nefunguje delší dobu zobrazování jízdního řádu.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Copak máme s iRISem? Včera mi appka neukazovala jízdní řády vozů, občas zahlásila nějakou chybu ohledně sběru dat, bus, ve kterém jsem jel (43 a pak 57 do Útěchova), v mapě vidět nebyl. Teď před chvílí dokonce chvíli trvalo, než se poloha načetla. Ale už jsou i jízdní řády vozidel :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Taky nemusí reklama běžet na celé obrazovce, obrazovka může být během reklamy "orámována" tak, že se v pruhu pod reklamou dozvíte alespoň nejbližší zastávku, viz inspirace https://www.infoscreen.at/wp-content/up ... 270570.jpg


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Naxashi: Fotka je s mapou polohy vozů. Tj. v podstatě Iris. Dej mi prosím příklad, na co by to cestujícímu na tom panelu bylo?
A chceš mi tvrdit, že ta mapka je užitečnější, než seznam odjezdů?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Z irisu určitě bude mít DP stejný užitek jako z reklam. Oanely jsou jeho, tak si snad může určovat, k čemu je využije. A může se mi to líbit nebo ne. Ale radši budu cestovat s reklamou nad hlavou ve voze lépe vyčištěném díky příjmům z té reklamy, než s hromadou informací o návazných spojích, které nepoberu, a v chlívku.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 13:01
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]