Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 24 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Pardon, s tou hodinou jsem to přehnal, beru zpět. Cesta podle IDOSu trvá 31 minut. Reálně nějakých 40 minut. I tak by mi jízdenka u řidiče za 25 korun samozřejmě nestačila. Jízdenka z Poseidonu však ano.

Robert píše:
Zbytek nekomentuji, máš zjevně úplně jiné myšlení než já, kterému nerozumím a ani nechci.

Copak? Došly ti argumenty? Už nemáš jak vyvrátit ty mé? Nic ve zlém, jen se ptám. Já zase nerozumím tvému myšlení, jelikož srovnáváš nesrovnatelné.


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Na hodinu? To by ti ovšem jízdenka z Poseidona za 19,50 nestačila.
Zbytek nekomentuji, máš zjevně úplně jiné myšlení než já, kterému nerozumím a ani nechci.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Jel jsem z Jundrova na Lesnou. V noci. Takže cesta na hodinu. (Jen pro zajímavost: autem by trvala 5-10 minut.) Takže bych u řidiče platil 35 korun. Proč mám být bit za to, že dopravci něco nefunguje? Když jedu s ČD z neobsazené stanice, tak taky neplatím přirážku. Protože není můj problém, že dopravce nechce platit pokladní. A taky můžeš namítnout, že mám další, řekněme, tři způsoby, jak si jízdenku obstarat (v aplikaci Můj vlak a v případě IDS také v automatu, v trafice nebo v onom slavném Poseidonu). No a když nepřijde průvodčí, tak jedu gratis. Teď mě teprve kamenujte!

Srovnávat jízdenku za pár drobných s nákupem za třeba tisíc korun mi přijde absurdní. To zaprvé a zadruhé platba v hotovosti není v obchodech nijak zpoplatněna. Na rozdíl od papírové jízdenky, která je vždy dražší než jízdenka v aplikaci, a to zejména u řidiče.


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Omluva za neznalost, Poseidona nepoužívám a neznám. To, co se mi v minulém příspěvku nenapsalo, bylo číslo 15. Přitom jízdenka platí 45 minut. Zbytek platí.


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
xxx píše:
Takže jsem měl za službu zaplatit skoro dvakrát tolik (35 Kč vs. 19,50 Kč)? Přestože problém nastal na straně dopravce?

Tak jestli jsi chtěl jízdenku na minut, platil bys 25, ne 35, tak to zas tolik nedramatizuj.
Když v obchodě přestane fungovat terminál, tak máš dvě možnosti. Vrátit nákup do regálu (analogie k nejet nikam) nebo zaplatit v hotovosti (koupit si jízdenku). A budeš tam taky tvrdit, že nepůjdeš do bankomatu, protože bys platil x Kč za výběr, takže si vezmeš nákup zadarmo?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Je to sice OT, ale když už jste to nakousli, tak v minulosti býval spíše problém, že zaměstnavatelé nechtěli posílat mzdu na účet a proto se do zákoníku práce dalo ustanovení, které zaměstnavatelům nařizovalo posílat mzdu na bankovní účet, pokud o to zaměstnanec požádá. S tím, jak se přístup zaměstnavatelů měnil, změnili se i podmínky a dnes, jak zmínil Falkon, je spíše problém, že zaměstnavatelé nechtějí vyplácet mzdu v hotovosti. I proto se zákoník práce v roce 2012 změnil a od té doby musí souhlasit s výplatou na účet jak zaměstnavatel, tak i zaměstnanec a ani jedna strana k tomu nesmí být nucena, např. kolektivní smlouvou (tedy ustanovení kolektivní smlouvy, které by nařizovalo vyplácení mzdy na účet zaměstnance by bylo neplatné). Na druhou stranu, od roku 2012 platí také ustanovení, že pokud by byla výplata obtížná nebo neproveditelná z důvodu složitých provozních podmínek, může zaměstnavatel zaměstnanci mzdu zaslat, místo výplaty mzdy v pracovní době v hotovosti přímo na pracovišti, jak to běžně nařizuje zákoník práce. Na druhou stranu ale ani v takovémto případě nemůže zaměstnavatel zaměstnance nutit zřídit si účet, ale musí mu vyplácet mzdu např. poštovní poukázkou. Sorry za OT, ale koukám, že je tu spousta nepochopení týkající se této problematiky, tak snad se mi to, s Falkonovou pomocí, podařilo objasnit.

Zlaťák píše:
Vydrž, ještě je tři týdny čas. Všude se psalo, že to zprovozní během roku 2018. :lol:

No, poslední termín, který jsem slyšel, je podzim 2019 a i to je už hodně dlouho co jsem to slyšel. Furt to budou odkládat a nakonec nic nebude, protože mezitím přijde nějaká modernější technologie, jako je třeba placení otiskem prstu (kdo viděl Návrat do budoucnosti 2 jistě se chytá :lol: ). Jenže i tu budou v Brně a JMK zavádět tak dlouho, že už zase nebude aktuální ](*,)

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

354
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
Páni, tahle diskuse mě natolik „nadchla“ že jsem se po letech znovu rozhodl vrátit na fórum…

Samozřejmost platební karty určitě není takovou samozřejmostí pro děti a mladistvé – ty ani žádné inkaso platit „nepotřebují“ (poněvadž převážně bydlí s rodiči či v dětských domovech), přestože jízdenku v MHD samozřejmě (od 6 let, tuším?) platit musí…
Dále pak, jak tu bylo v náznacích uvedeno: zaměstnavatel Tě nemůže nutit mít účet: naopak – pokud ho nemáš, je jeho povinností ti výplatu prostě vyplatit, v „nejhorším“ případě v hotovosti, nejde-li to jinak, a to, ať už je to firma o 3 zaměstnancích, nebo jich v ní pracuje 60 000… že je zasílání bezhotovostní výplaty na účet jednodušší je možná pravda, leč takovou výmluvu používají zpravidla jen bezcharakterní zaměstnavatelé; stejně tak k tomu inkasu, apod. Nemá-li někdo účet, ani nemůže jinak, než platit na poště složenkou, i když pro někoho může být chození na poštu omezující či jinak nevýhodné; ale konzervativní a zejména třeba starší lidé si holt leckdy ani nechtějí zvykat na jednodušší novinky, tak proč jim v tom tak zatvrzele bránit, že?

Mmch:
xxx píše:
Dovedete si vůbec představit, kolik by s tím bylo práce, kdyby měli cca 300 zaměstnancům vyplácet výplatu v hotovosti?

Představitelné to určitě je: jak myslíš, že to firmy dělaly v minulosti? Jak říkám: to, že díky moderním technologiím „zlenivěly“ neznamená, že je to nemožné…


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Netrhá. Jenom ti říkám, že seš povrchní. Nalož si s tím, jak chceš.


Offline
Uživatelský avatar

3340
13 lis 2004 11:58
Nerozumíš.. a to jak vypadáš u ostatních Ti přece žíly netrhá, tak můžeš být v klidu sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Takže vy všichni dostáváte výplatu v hotovosti (v českých korunách)? Rozumím tomu správně?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
xxx píše:
To silně pochybuju, že by si to tak obrovská firma dovolila. Nic protizákonného na tom nevidím. Výplatu přece každý dostane. Hotovost si pak může vybrat z bankomatu.

Zákoník práce, § 142, 143.

Stejným uvažováním by ti mohl zaměstnavatel dávat výplatu třeba v čínských jüanech. Si to pak můžeš vyměnit ve směnárně.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Aha, já jsem sobec... Jednou jsem jel načerno a už jsem ten nejhorší člověk na světě. To jsi teda hodně povrchní.


Offline
Uživatelský avatar

3340
13 lis 2004 11:58
MHD využívá různá sorta lidí, z nichž někteří to mají prostě jinak. Ale to sobec jako jsi Ty asi nepochopí..


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Proč by to měl být problém? Mně to vyhovuje, jak to je. Dovedete si vůbec představit, kolik by s tím bylo práce, kdyby měli cca 300 zaměstnancům vyplácet výplatu v hotovosti? Nejsem si jistej, jestli to u nás vyloženě nejde, ale neodvážil bych se s tím personalistku obtěžovat. Ani nevím, o nikom, kdo by ji o to žádal.

Zaráží mě, kolik lidí zde zavrhuje takovou již dávno samozřejmou věc, jakou je účet v bance a platební karta.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Ačkoliv drobná paralela (v návaznosti na předchozí diskusi) by tu byla - to je problém tvého zaměstnavatele, že to svým zaměstnancům neumožňuje.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
To silně pochybuju, že by si to tak obrovská firma dovolila. Nic protizákonného na tom nevidím. Výplatu přece každý dostane. Hotovost si pak může vybrat z bankomatu.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Tak v tom případě u vás v práci postupují protizákonně.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
U nás v práci teda rozhodně ne.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
xxx píše:
Kdo jako dneska nemá platební kartu? Kam by mu třeba chodila výplata? Jak by platil inkasa?



Spousta lidí. Výplatu si můžeš taky vybrat hotově. Inkaso zaplatit na poště.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
xxx píše:

Vůbec nejpohodlnější pro cestujícího by bylo placení jízdenky přímo ve voze platební kartou. Žádné automaty, žádné aplikace, žádné SMS jízdenky, žádné jízdenky u řidiče. Už to mělo dávno fungovat.


Vydrž, ještě je tři týdny čas. Všude se psalo, že to zprovozní během roku 2018. :lol:


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Zjistil jsem to na zastávce. Divil by ses, kolik lidí nemá drobné. Já jsem je sice náhodou měl, ale automat na zastávce nebyl.

A myslete si o mně, co chcete, mně to žíly netrhá. Není krádež jako krádež. Dopravní podnik si za tohle může sám.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
xxx: divil by ses kolik lidí nemá platební kartu, hlavně starších.
Poseidon je pouze doplňující služba jako alternativa k papírovým jízdenkám.
Docela si sypeš popel na hlavu, měl jsi spoustu jiných možností jak si tu jízdenku koupit.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
prototyp401 píše:
...nemůžeš podmiňovat jízdu MHD vlastnictvím platební karty.
Jako vážně? Kdo jako dneska nemá platební kartu? Kam by mu třeba chodila výplata? Jak by platil inkasa?

Přijde mi mnohem více omezující podmiňovat jízdu MHD vlastněním hotovosti v mincích nebo nabitého mobilního telefonu.

Robert píše:
Dopravce ti to neumožnil jedním způsobem. Ale měl jsi další tři, takže jen hledáš výmluvy. Navíc, jak psal Prototyp, platíš snad za službu a ne za to, že nedostaneš pokutu.
Takže jsem měl za službu zaplatit skoro dvakrát tolik (35 Kč vs. 19,50 Kč)? Přestože problém nastal na straně dopravce?


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Dopravce ti to neumožnil jedním způsobem. Ale měl jsi další tři, takže jen hledáš výmluvy. Navíc, jak psal Prototyp, platíš snad za službu a ne za to, že nedostaneš pokutu.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Jsem přesvědčený, že by platicích cestujících nepřibylo. Nevím, o kom si představuješ, že je typicky černý pasažér, ale asi se naše představy hrubě rozcházejí :D
Jinak ale souhlasím, že to bude jedna z nejpohodlnějších možností, až bude (a že bude). Jediné, co mě děsí je to, že to snad má být vždy jen u jedněch dveří ve voze, což trochu doufám, že jsem slyšel špatně, protože pak to zas nebude něco, na co se bude dát spolehnout. Jak něco není zálohované (tj víc terminálů ve voze, stejně jako označovač není jen jeden), tak to nelze považovat za kdykoliv dostupné, protože poruchovost jistě nějaká bude.
Ale zároveň napsat "Žádné automaty, žádné aplikace, žádné SMS jízdenky, žádné jízdenky u řidiče" je blbost, protože nemůžeš podmiňovat jízdu MHD vlastnictvím platební karty.

Poseidon vypadá tak, jak vypadá, protože je to taky kolik let, kdy byla vydán + ještě víc let, kdy se začlo s jeho přípravou. A za těch x let je v tomto oboru neskutečný posun a asi by bylo jednodušší napsat aplikaci téměř znovu, aby odrážela současnost a byla připravena na budoucnost. Ale je to vůbec ještě potřeba? Nebude lepší nechat současnou dožít a už do ní neinvestovat, když bude v budoucnu možná platba kartou přímo ve voze? Záleží, jaké má Kordis plány (a jestli má nějaké plány v tomto směru).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 18 dub 2024 20:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]