Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 11    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
Autor Zpráva
Offline
11
10 bře 2018 18:16
Jakub S. píše:
Kde se budou nabíjet spoje končící na Zvonařce?


V zadávací dokumentaci je podmínka dojezdu min. 50 km bez nabíjení, takže ať už budou končit kdekoli na trase, budou se nabíjet zase v Jundrově.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Pokud město zkrácení intervalu zaplatí (jako že nezaplatí), tak mu bude jedno, jestli podnik má, nebo nemá řidiče.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zkrácení intervalu, když nejsou řidiči? Tak to asi jen velmi těžko. Leda tak na úkor jiné linky a to asi není zcela žádoucí.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
peno píše:
Což znamená, že minimálně pro příštích deset let můžeme na klouby nebo alespoň 15 m na a-67 zapomenout ](*,) Ale co já se vůbec divím, jsme přece v Brně. Tady se na pohodlí cestujících dlabe dlouhodobě. Ach jo.

Objednává se 16 vozů, takže je možné, že by se případně mohl zkrátit špičkový interval, což je lepší, než kapacitnější vozidlo méně často. A protože a67 je jedna z mála busových linek, co (v bezvýlukovém stavu) jezdí přes centrum, je chvályhodné, že bude bezemisní a aspoň o kousíček zlepší ovzduší v nejzatíženější části města (plus menší hluk, což ocení v Jobsku). Je třeba to vidět v souvislosti s pořízením parciálních kloubů pro Lesnou. Taky tam to zlepší jak samotnou dostupnost sídliště, tak zvýší kvalitu (méně hluku a zplodin). Tak, jako byl výrazný pokrok v plynofikaci busů, tak teď zažíváme docela prudký nástup elektromobility.Penovo kverulantství proto nechápu.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ona se taky nabízí otázka kde budou končit spoje, které dnes končí v Komárově a předtím končily na Zvonařce po skončení výluky, protože pokud vím, tak se smyčkou na Zvonařce se už nepočítá ani pro autobusy. Proto se taky počítá se zachováním a-40 ke kampusu i po skončení výluky.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Ve zkratce:
- 16 vozů v délce 12 metrů
- minimálné obsaditelnost (5 osob/m2): 75 osob
- systém průběžného dobíjení na konečných v režimu 50' jízda + 15' nabíjení (v Jundrově a v Avionu vždy 2 stojany), konkrétní technologické řešení je na dodavateli (musí být připojení/odpojení v řádu sekund)
- systém pomalého (nočního nabíjení) v Medlánkách pro všech 16 vozů současně - připojení kabelem
- kapacita baterií musí být navržena tak, aby autobusy v režimu 50+15 měly denní dojezd minimálně 300 km a to i při poklesu kapacity baterií vlivem opotřebení na 80 % původní kapacity
- jinak dnes už standardní vybavení (USB zásuvky, klima/topení, 32" LCD, zatmavení skel+fólie atp.)
- zajímavostí je trasování - jako základní je uvažována trasa přes Černovické nábřeží a Masnou

Při dnešní vypravenosti 14 vozů v pracovní den se nabízí otázky: Bude mít elektrobus stejnou kapacitu jako klasický naftový? Kde se budou nabíjet spoje končící na Zvonařce? Nemělo být těch elektrobusů více?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Tak to je v Brně typické, na linky, které nejsou středem politických zájmů (jako expresní, či do průmyslových zón), tak na ně kašlat. Bohužel za tohle můžou kolikrát i jednotlivé radnice, je to tady takový začarovaný kruh.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Což znamená, že minimálně pro příštích deset let můžeme na klouby nebo alespoň 15 m na a-67 zapomenout ](*,) Ale co já se vůbec divím, jsme přece v Brně. Tady se na pohodlí cestujících dlabe dlouhodobě. Ach jo.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

80
31 pro 2014 16:57
Brno-Slatina, naproti gS
16 ks nových 12m elektrobusů, včetně nabíjecích zařízení do vM, smyčky Jundrov a ke stání v Avionu. V soupisu požadavků je uvedena uvažovaná trasa -> dnešní linka 67.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
No, sice se v těchto věcech moc neorientuju, takže nevím, jak závažné prohřešky to jsou, a které námitky můžou být případně smeteny ze stolu hned, ale zajímalo by mě, jestli u ostatních podobných staveb jsou taky podobné nesrovnalosti v takovém rozsahu běžné (je jasné, že nějakou formální chybu u takto komplikované stavby může člověk najít úplně vždycky) nebo jestli je v tom v tomto případě opravdu výjimečný bordel.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
http://edeska.brno.cz/eDeska/
Uveřejněno 25. 7.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Je to někde k dispozici?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
118
29 črc 2014 19:57
Pokud byl v řízení opravdu takový nepořádek, jak ho v odvolání popisuje, máme se ještě na co těšit a budeme rádi, když se za dva roky kopne.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Stát by i ty love do R43 nasypal,ale pořad tady je iracionální odpor par kverulantu (Firbas,Pálková).Pritom Bastr nema poradny napojeni nikam-na dálnici musí pres Komín a Zabiny nebo pres tu zmrsenou křižovatku u Baltisbergera a ma sever pres Jinacovice a Kuřim


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ale co by to nešlo, úředníci stejně musí vypořádat všechny námitky a u některých prostě můžou říct, "podáno po lhůtě," nebo "podáno účelově," pak musí celou situaci pečlivě odůvodnit, jenom se bojí, že jim to shodí krajský soud, případně NSS. Vždycky je proto lepší počkat na uplynutí lhůty, co kdyby se někdo ještě přihlášil, aby to dotyčný referent nemusel psát desetkrát, když ty námitky stejně vypořádat musí. A co do přístupu veřejnosti ke stavebnímu/územnímu řízení se zákon měnil víckrát.
Bohužel stejně, i když úředník ty námitky vypořádá s tím, že v dokumentaci všechno dostal, normy stavba splní i přísnější a blablabla, tak stejně se musí počkat na doběhnutí lhůt.
S R43 bych to nespojoval, tam leží problém úplně jinde. Bolševik prostě postavil sídliště a až pak možná někdy chtěl dodělat silnici, než aby se to udělalo naopak. No a teď se lidi bojí, že to zasáhne do celkové kvality života na velkém sídlišti, plus by byl problém s hlukem při starém vedení "exteritoriální dálnice" dál na Ostopovice.
V současné době je tu prostě patová situace, buď dlouhý a drahý tunel, nebo nic, vítězí nic, protože stát nedá prachy a místní jinou variantu nepřijmou.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Finanční prospěch by z toho mohl mít leda kdyby dostal úplatek za to, aby si přestal stěžovat.

Každopádně by to chtělo něco provést s legislativou, protože není možné, aby kvůli účelovým odvoláním jednoho člověka stály stavby za miliardy a nepřímo ohrožovaly zdraví, mnohdy i životy (R43) tisíců lidí. Vždyť se to děje úplně u každé stavby. Taky by mě zajímalo, proč prostě úřad nemůže říct "námitka se zamítá", nějak to jednoduše odůvodnit a pokračovat dál. Je to neschopnost úředníků nebo je to prostě špatně nastaveno zákony?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Akorát netuším, čeho chce dosáhnout? Finanční prospěch z toho přece nemůže mít žádný?
Pokud si chce pouze pohonit své ego, tak to je jasné psychická porucha a je společensky nebezpečný (protože blokace staveb má negativní důsledky na desetitisíce lidí denně).


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak to bylo jasné už u případu protihlukovky v Tetčicích, prostě jeden ##MLUVÍM SPROSTĚ##, co chce ukázat svoji moc, že bez něj se nepostaví nic, to bude asi tak všechno.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
miropiro píše:
Hlavní investor stavby, Ředitelství silnic a dálnic, je podle slov ředitele Závodu Brno Davida Fialy tímto postupem překvapený. „Spolek Voda z Tetčic za celou dobu neprojevil zájem stavbu připomínkovat. Možností přitom bylo mnoho, zapojit se mohl do každého řízení, které vždy v pořádku proběhlo,“ prohlásil Fiala. Takže je naprosto jasné, že účelem spolku je vyloženě jen škodit...

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
VMO Žabovřeská: Stavbu zdržuje odvolání spolku Voda z Tetčic

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Do Zetoru se asi na devátou nejezdí, ale třeba právě do té ČT může. A pak jsou tu samozřejmě odpolední směny. A lidé jsou dnes opravdu velmi pohodlní a pokud mají možnost najít si práci, kam nemusejí ze zastávky 200 metrů ale jen 20, tak jí dají přednost. Holt žijeme v takové době, ať se nám to líbí nebo ne.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
peno: :shock: copak linka 55 jezdí ve špičce k Zetoru (kromě jednoho spoje)? Nebo dělnické profese do Zetoru chodí na 8:30? :shock: A už vidím, že kvůli 300 metrům (150 metrů k Zetor, silnice) mění všichni zaměstnání. Navíc stará Líšeň má spojení linkou 58 se zastávkou Zetor, silnice (případně až k Zetoru).


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nezapomínejte na jednu věc, že a-55 je velmi důležitá pro návoz lidí ze staré Líšně a sídliště okolo Novolíšeňské ulice k Zetoru a ne všichni z těchto lidí budou ochotni přestupovat a/nebo docházet pěšky ze zastávky Novolíšeňská a dost možná si kvůli tomu najdou jinou práci někde, kam budou mít lepší dopravu, což dneska pro dělnické profese není žádný velký problém. Ale problém by to mohl být pro Zetor a firmy v jeho areálu (třeba ČT, která také nezaměstnává jenom reportéry a kameramany, ale i různé údržbáře, techiky a pod. o které určitě také nebude chtít přijít) no a tyto firmy určitě také budou do trasování a-55 chtít promluvit. A právě doprava do a ze zaměstnání je tou nejdůležitější službou veřejné dopravy. A i proto předpokládám, že nějaké výraznější změny na a-55 se asi nedočkáme.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Spletl jsem si Jírovu s Novolíšeňskou. Samozřejmě jsem myslel přestup 27/55 na Jírové a prodloužení 27 na Jírovu (to jsem myslel za předpokladu nepropojení 55 s 202)

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nebylo by náhodou ekonomičtější svážet Juliánov do Kauflandu ve Slatině? :mrgreen:
Ale jo, však můj návrh přesunout spoje vedené jen v úseku Stará osada--Vozovna Slatina na samostatnou linku a klidně ji prodloužit k tomu Kauflandu místo 55.
Z nádraží do Mariánského je to stejně rychlé i s d-8 a přestupem v Líšni, to taky neobstojí.

Pokud se spojí 55 a 202 (a já v to doufám), tak to Novolíšeňskou zcela mine.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 273 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:52
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]