Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 58 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Myslím, že kdyby TT po Seifertově vedla mimo silnici (ať už na straně k Rokli, nebo na opačné), bylo by to lepší (méně kolizních míst).
Ještě by případně mohla TT na Seifertově vest po stranách ulice se silnicí uprostřed - takové řešení jsem teď viděl v Zagrebu, ale na to by si naši řidiči (aut) možná nezvykli. :mrgreen:


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Heleny malířové, Arbesova, Nejedlého, Blažkova, Ježkova...aha já myslel, že "předpokládám, že šalina po Seifertově by vedla po západní straně ulice" byla spekulace ohledně výhledového vedení trasy nahoru :), né po Okružní, tam by to bylo vhodné vést po severní straně. Směr do ČR - to je kam..přesně?
Vyvýšené vozovk? Jako možná do centra, bo je tam sjezd a mys se tam nevejde asi v potřebné délce hrany...to pak jo. Dítka se v prvé řadě musí koukat kolem sebe..
Víc o té merhautce asi nikde není, obrázek ze studie či tak se nezatoulal mezi veřejnost hádám?


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Hm tak ten přejezd by byl od Marie Majerové na Halasák přesně jeden, což mi pořád připadá jako lepší řešení, než aby u polikliniky vznikal při každém zastavení špunt přecházením zejména vystupujících. Plus samozřejmě menší riziko pro kaštany, bo výstup/ nástup ve směru do ČR bezkolizní a v opačném směru po přejití kolejí (když budu mířit do sídliště, k Lidlu to vyjde nastejno).
U Tomanovy se hádali o formu oddělení chodníku/ vyvýšené vozovky, aby se na ni nezaběhla nezvedená dítka. Směr do štatlu cajk.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Já si myslím, že jsem někde viděl, že by to šlo středem komunikace, myslím v nějaké diplomce (zpracované pravděpobodně dle nějakých požadavků a koncepcí města). Ono kdyby to šlo vlevo od silnice, vytvořilo by se tam spoustutramvajových přejezdů v nepěkném umístění hned vedle paralelní silnice.
Spíš by mě zajímalo, jak bude vypadat prostor Štefanka-Merhautova a uspořádání zastávek, jejich nástupích hran a linkové vedení. Napadá mě toho vícero, ale všechno má své ale...
O čem se můžou hádat u Tomanovi - vidím to na klasický špunt zastávkovými mysy, nevím co kdo na tom chce komplikovat a vymýšlet.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Že je jak Merhautova, tak Lesnická v dezolátním stavu, se ví dlouho. Obě zaráz se opravovat nedají. Protože Merhautka přijde na řadu 2021, je nejvyšší čas něco udělat s Lesnickou. Projekt prý je připravený, akorát byla hádanice o podobu zastávky Tomanova.Trojúhelník na Halasáku dává smysl. Předpokládám, že šalina po Seifertově by vedla po západní straně ulice, takže tomu by se mělo přizpůsobit i rozvětvení (trojúhelník?)


Naposledy upravil xcav8 dne 09 pro 2018 22:43, celkově upraveno 1
odpraseno


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jakub S. píše:
Byla vypsáno VŘ na projektovou dokumentaci k propojení TT mezi smyčkami Štefánikova čtvrť a Čertova rokle. Pár postřehů:
- most přes železnici by se měl patrně opravovat v roce 2021 společně s další výlukovou činností na předmětné trati
- realizace by měla na základě specifikací VŘ pro PD proběhnout patrně ještě před rekonstrukcí zbývající části ul. Merhautova
- bude zřízena přestupní zastávka Merhautova, smyčka Štefánikova čtvrť má být zachována a na Halasově náměstí má vzniknout úplný trojůhelník/triangl
- dále jsou zmiňovány úpravy Halasova náměstí a smyčky Čertova rokle, nicméně pouze jako samostatné projety

Bylo by fajn kdyby budoucí podoba křižovatky Merhautova - Okružní - Seifertova byla koncipována tak, aby umožnila případnou co nejjednodušší dostavbu TT na Haškovu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hm, tak by bylo fajn do té doby aspoň vyměnit nejhorší a nejvíc zalévané panely v horní půlce Merhautky někde u Venhudovy a akutně chce opravu první půlka Lesnické od rozvětvení Lesnické a Jugoslávské u parku až za zastávku Tomanova. Čekám, kdy některá ze škodovek vykolejí při sjíždění z vrcholu kopce na Tomanovu nebo dál k Zemědělské, svršek je tu v havarijním stavu ještě víc, než byl před opravou na Šumavské. Jezdím po té trati skoro denně a je fakt strašný poslouchat skřípot šaliny, když jede nízkopodlažka ve skrutu (míněno postavení skříní vůči sobě). Chápu, že se čeká na plynovod a kanalizaci, ale už je to fakt skoro za hranou sjízdnosti.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Byla vypsáno VŘ na projektovou dokumentaci k propojení TT mezi smyčkami Štefánikova čtvrť a Čertova rokle. Pár postřehů:
- most přes železnici by se měl patrně opravovat v roce 2021 společně s další výlukovou činností na předmětné trati
- realizace by měla na základě specifikací VŘ pro PD proběhnout patrně ještě před rekonstrukcí zbývající části ul. Merhautova
- bude zřízena přestupní zastávka Merhautova, smyčka Štefánikova čtvrť má být zachována a na Halasově náměstí má vzniknout úplný trojůhelník/triangl
- dále jsou zmiňovány úpravy Halasova náměstí a smyčky Čertova rokle, nicméně pouze jako samostatné projety

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
Příloha:
46313378_2055013851226446_6603960577825964032_n.jpg


Už se to začíná formovat...

Jen kdyby ty sloupy nebyly naskládaný hala-bala (ano je to kvůli el. síti která snad jako jediná neprošla rekonstrukcí, ale i tak to vypadá jako v kocourkově s negramotným projektantem)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Jedna zajímavost z včerejší 1582. Bohužel jsem potřeboval vystoupit, takže až na konečnou jsem nedojel :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
ZGHK píše:
Nechci brát optimismus, ale protože teprve běží soutěž na zhotovitele (a dlouho asi ještě běžet bude), tak se nejspíš bude jednat "jen" o nějaké dílčí přeložky sítí, mýcení zeleně, geologický průzkum nebo něco v tom smyslu....


Proto píšu, že se začalo s přípravou. :D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
307
21 dub 2009 20:30
Nechci brát optimismus, ale protože teprve běží soutěž na zhotovitele (a dlouho asi ještě běžet bude), tak se nejspíš bude jednat "jen" o nějaké dílčí přeložky sítí, mýcení zeleně, geologický průzkum nebo něco v tom smyslu....


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
U nemocnice v Bohunicích se začalo s přípravou tratě.
Část zeleně je vysekána a v zemi zapíchlé kolíky.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Staník píše:
Na FB "Události Brno" je zmíněno, že magistrát dnes poprvé sdělil termín zahájení stavby "rekonstrukce mostu v Zábrdovické ulici" - půjde o třetí víkend v říjnu.

Byla by to ideální příležitost opravit zbývající část TT na Cejlu od Radlasu po křižovatku s Francouzskou včetně položení nového koberce.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Staník: Teda, ta fotka mě z nějakého důvodu fakt zaujala. :-) Vešlo se na ni až absurdní množství nesourodých věcí a přesto se mi to jako celek líbí.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Na FB "Události Brno" je zmíněno, že magistrát dnes poprvé sdělil termín zahájení stavby "rekonstrukce mostu v Zábrdovické ulici" - půjde o třetí víkend v říjnu.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Po více jak roce se právě dnes odpoledne projela šalina ulicemi Valchařská, Selská a Obřanská - zkušební jízdu po zrekonstruované trati absolvovala KT8D5R.N2 ev. č. 1717.
Příloha:
DSC05780u.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Ale fuj, snad byly... A taky jsem je viděl jen na oranžovo :P


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Drobná zajímavost nedávno vznikla v rámci rekonstrukce Valchařské a spol. - je jí semafor, umístěný ještě před nájezdem na Maloměřický most (ve směru do Obřan). Nově instalovaný semafor na Maloměřickém mostě bude sloužit VÝHRADNĚ pro výjezd tramvají z tamní tramvajové smyčky.
Příloha:
Semafor Malom most.jpeg

Mj. se sjednocením kolejí a silnice ve směru do centra (tzn. konec tramvajového ostrůvku) už řidiči šalin nemusí milosrdně čekat, než je někdo k nájezdu na samotnou mostní konstrukci pustí...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Nezpochybňuju dezolátní stav, způsobenou podle mě i dost ledabylou pokládkou (horší než pak dál směrem na Náměstí Svobody, samotné dlaždice by vydržely, kdyby byly líp provedené), ani praktičnost žulového krytu; jen narážím na to, že udělat tam nástupní hranu a k ní mírně zvýšit dlažbou by byl podstatně menší estetický zákrok než tohle.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Podobná situace s uvolněnými kostkami dlažby i na Kobližné.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Původní dlaždice se očividně nehodily pro pojíždění. Spousta jich popraskala, spousta se jich uvolnila. Současný vzhled je skutečně úděsný. Na Masarykově byly podobné problémy se štípanou žulovou dlažbou. Strojové zametání vydrolilo výplň a jednotlivé kusy se uvolnily. Teď to raději zalili do betonu.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Tak se koukám, jak to teď vypadá před sv. Tomášem a vzpomněl jsem si diskusi o bezbariérovosti zastávky (alespoň té před kostelem). Ale to bylo odsouhlaseno prý už dávno, že tam by zastávka změnila vzhled prostranství před kostelem, který byl schválen. Když tak nad tím přemýšlím, označník tam je, vzor dlažby by moh zůstat, jen by ve sklonu plocha šla výš až po nástupní jhranu (20cm žulový obrubník - jedna linie, která podle mě "kompozici" nenaruší, možná na konci "nástupištní části dlažby" úzkej takřka neviditelnej štěrbinovej žlab, do který by stekla oda ze "zastávky").
Když se kouká, co je tam dneska, "kompozice" dlažby rozhozená žulovými kostkami v trianglu, s "elegantní" výplní uvnitř, ctící původní vzor...tak si říkám, co je vlastně pro architekty změna vzhledu prostrnství...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Že by zastávka Krásného měla být málo využitá bych tedy rozhodně netvrdil.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Cracatit píše:
...Na Bílé hoře nevystupuje nikdo, na Líšeňské jen občas někdo, Krásného je taky málo využítá....


Krásného je málo využitá zastávka? Já nevím jak teď, osmičkou jsem tudy nejel několik let, ale frekvence cestujicích na této zastávce malá rozhodně nebyla...tedy alespoň pět šest let zpět.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 19:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]