Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 26 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://www.idsjmk.cz/#lock13390

Doufám, že to neznamená toto: Lupeně, co jste si koupili, jsou neplatné, kupujte si jiné za další chechtáky, a my vám ty staré možná někdy vyměníme za platné...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Ty automaty --- já jsem teda tu věc viděl zblízka tak před deseti lety, ale neumím si představit, jak by se tam vybíraly různé slevové tarify. Na dotykáčích by to šlo, ale pak by byl ještě větší zmatek: někde to jde, někde to nejde. A navíc, proč by město/městský podnik měly investovat do toho, aby lidé jezdili pryč?

TMB a P. Haluza píše:
>>No právě. A jaký by byl problém mít jen jízdenky v tarifu A a holt koupit kombinaci základního a zlevněného tarifu. Navíc velká část studentů má pro Brno šalinkartu. Pak by ten tarif B nebyl vůbec potřeba.
>>Tím by se rozbil další princip celého IDS, a to je kombinace předplatní a jednorázové jízdenky.
Já to vidím opačně, kombinace perfektně funguje -- mám takovou makovou předplatní a dokoupil bych to, co mi chybí...

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tím by se rozbil další princip celého IDS, a to je kombinace předplatní a jednorázové jízdenky. Ne že by to byl velký problém, komunál rozbíjí svými nesmyslnými výjimkami kdeco, ale co je moc, to je moc.


Offline
790
25 led 2006 09:46
No právě. A jaký by byl problém mít jen jízdenky v tarifu A a holt koupit kombinaci základního a zlevněného tarifu. Navíc velká část studentů má pro Brno šalinkartu. Pak by ten tarif B nebyl vůbec potřeba.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Přesně tohle ale nabízí tarif B. Dvě zóny za stejnou cenu, ale čím více zón, tím větší rozdíl mezi základní a zlevněnou, tj. odpovídá to slevě na doplatku za mimobrněnské zóny.
Ale počkat, je tu problém: automaty v Brně ho přece nenabízejí. ](*,)


Offline
790
25 led 2006 09:46
Tak si říkám, zda by pro studenty místo tarifů A a B nebylo lepší řešení možnost kombinace jízdenek. Prostě pro Brno dvouzónová za základní jízdné s kombinací doplatku za 25% mimo Brno.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Izidor: S tou nepřestupností to taky není pravda, na vlak nebo linku nad 100 přestoupit můžu. Dokonce i na linku pod 100, pokud jede mimo Brno. Nesmím akorát přestoupit na linkospoj linky pod 100, který neopouští hranice města.

A perlička na závěr: interní materiály DP obsahují větičku, že na linkách 1 až 99 v linkospoji jedoucím mimo Brno je možné cestovat na zlevněnou A i mezi zastávkami, které leží na území města, tedy opět proti oficiálním SPP Kordisu! Ovšem platí to jen pro studenty, ne pro důchodce do 70 let. Podívejte se sami...

Nevím, kde řešit tyhle absurdní nesmysly, které si DP vymýšlí. Už jsem poslal jeden podnět na odbor dopravy kvůli těm stupidním intervalům na jízdním řádu 44/84, asi pošlu další. :mrgreen:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
P. Haluza: Zlevněnou celodenní na 100+101 za 22 Kč nesmí mít ti, které jsem vyjmenoval v předchozím odstavci.

Což je tedy vysvětleno tak přehledně, že je to jako číst ve sbírce zákonů. Prostě je to celkově krok zpět proti duchu ids. Pro určité skupiny se zavádí dvojí jízdné pro město a mimo město. A po náročném sjednocení jízdného všech integrovaných dopravců tu máme zase jakési dělení a výjimky a poznámky, kterých neustále přibývá na úkor přehlednosti a srozumitelnosti. Myšlenka dobrá, ale provedení katastrofální.
U zlevněného A by tedy mělo být na první pohled jasné a snad i napsané, že je v Brně - zónách 100+101 JIŽ NEPŘESTUPNÍ

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Když tu diskuzi tak sleduji, tak to co DPMB tratí na vynuceném tarifu A, tak vše si vynahradí na pokutách, protože cestující (a jak zjišťuji i já) se v tom ztrácí. Jak už tu někdo zmínil, pro pochopení tarifu, prochází zaměstnanci DPMB speciálním školením, které cestující nemají a i informačníí zdroje si v mnohém protiřečí (kombinace jízdních dokladů a doplatní jízdenky na zónu).


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Izidor: zmatek je pouze u skupin studentů nad 15 let a seniorů mezi 65 a 70 lety, kteří nemají roční průkazku pro cestování po Brně. U těchto skupin se zlevněná A dá použít libovolně ve všech vlacích a autobusech s číslem nad 100, u MHD (čísla 1-99) pouze na dojetí z regionu do Brna (nebo naopak) tímto konkrétním linkospojem, ale už ne na přestup na jinou linku MHD a cestování po Brně. K tomu je pak určen tarif B, který je dražší právě o ty dvě brněnské zóny, kde sleva neplatí. Rozhodně se nevyplatí koupit si tarif A, vystoupit v Brně a pak jezdit za plné jízdné po Brně.

U té celodenní je to stejná logika. Zlevněnou celodenní na 100+101 za 22 Kč nesmí mít ti, které jsem vyjmenoval v předchozím odstavci.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
jara:
24h jízdenka zlevněná podle tarifu A možná neexistuje, je označena jen jako zlevněná s vysvětlivkou platnosti podle tarifu A. :mrgreen: ](*,)

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Izidor píše:
Už se v těch slevách přestávám orientovat. Platí stále, že se i nové zlevněné jízdné kupuje na celou trasu např.:cesty vlakem mimobrna a dále mhd např. do Líšně? Nebo se z tarifu Zlevněná A stává po překročení 101 na území Brna nepřestupní jízdenka, ikdyž je časová a zónová platnost v pořádku?
A co je za nesmysly u ceníku jednodenních zlevněných jak u všezónové, tak hlavně u 100+101, mě fakt hlava nebere.

U té jednodenní na 100+101 je u zlevněné největší protimluv. Má platit od označení 24 h a to jen v zónách 100+101. Avšak v poznámce je *1 je, že neplatí pro jízdu začínající a současně končící na území zón 100+101 s linkou s označením 1-99.
Ti, co by mohli tuto jízdenku využít mohou po Brně jezdit tedy:
a) jen autobusy s linkovým označením 100 a výše + vlak?
b) nijak? Jízdenku s vymezením časové a zónové platnosti koupit lze, ale poznámkou je následně zónově zneplatněna - mohla by na sobě mít aspoň obrázek nějaké Brněnské pamětihodnosti, aby byla k něčemu za těch 22Kč.

U zlevněné tarif A cestující 15-26 let to chápu tak, že tuto jízdenku pokud cestující označí v zóně 100 nebo 101 na některé z linek 1-99, tak ta linka MUSÍ jet mimo zóny 100/101 a cestující ani NESMÍ vystoupit během cesty v zóně 100 nebo 101. V následující mimobrněnské zóně již lze na jízdenku libovolně přestupovat v rámci její zónové platnosti. Na tuto jízdenku se již ale nelze vrátit zpět do zón 100/101, protože by bylo porušeno pravidlo záčínající a končící.
Co se týká jednodenní (24h), tak ta v tarifu A neexistuje. 24h jsou tři druhy a to pouze pouze zlevněné v tarifu B.
Takto chápu tarif já a netvrdím, že můj výklad je správný.

Ano, nevyznáme se v tom pořádně my, co MHD používáme denně, natož někdo mimobrněnský. Zahraniční návštěvníky už pouze lituji.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Už se v těch slevách přestávám orientovat. Platí stále, že se i nové zlevněné jízdné kupuje na celou trasu např.:cesty vlakem mimobrna a dále mhd např. do Líšně? Nebo se z tarifu Zlevněná A stává po překročení 101 na území Brna nepřestupní jízdenka, ikdyž je časová a zónová platnost v pořádku?
A co je za nesmysly u ceníku jednodenních zlevněných jak u všezónové, tak hlavně u 100+101, mě fakt hlava nebere.

U té jednodenní na 100+101 je u zlevněné největší protimluv. Má platit od označení 24 h a to jen v zónách 100+101. Avšak v poznámce je *1 je, že neplatí pro jízdu začínající a současně končící na území zón 100+101 s linkou s označením 1-99.
Ti, co by mohli tuto jízdenku využít mohou po Brně jezdit tedy:
a) jen autobusy s linkovým označením 100 a výše + vlak?
b) nijak? Jízdenku s vymezením časové a zónové platnosti koupit lze, ale poznámkou je následně zónově zneplatněna - mohla by na sobě mít aspoň obrázek nějaké Brněnské pamětihodnosti, aby byla k něčemu za těch 22Kč.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
Super, děkuju za odpověď.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jo počkat, v první části myšlení jsem si říkal, že se musí nějak dostat na tu 31, ve druhé jsem uvažoval, že jede z centra. Za těchto podmínek máš samozřejmě recht, blbě jsem četl, odkud pojede.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Roberte, nemáš pravdu. Stačí mu to. Využívá linkospoj jedoucí mimo Brno a využívá jej pro jízdu z Brna do regionu. Takže ano, za 6 Kč. Kdyby přestupoval ještě v Brně, tak potřebuje zlevněnou v tarifu B a ta je za 26 Kč.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ne, po Brně platíš plné jízdné, zlevněné jen za ním. Takže ti nejlépe vyjde jízdenka za 27, nebo klasická ČD jizdenka za 9 Kč, pokud ti je do 17 let a pojedeš z docházkové vzdálenosti k hlavasu.


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
Mám dotaz. Jsem student a chci jet z hlavního nádraží do Blažovic a využiju trolejbus 31 s přestupem ve Šlapanicích na bus 710. Stačí mi 3zónová jízdenka za 6 Kč? Nebo na to nemůžu takhle přestupovat?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
V OL kraji to zvládají taky, i při platbě v hotovosti.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Zdeněk píše:
Po běžném návštěvníkovi ovšem nemůžete chtít aby ovládal univerzální jízdenky, předpokládá že nastoupí do autobusu a zaplatí. Že zpátky bude poslán na vlak a že nebude kde koupit jízdenku nepředpokládá a pak se diví, hlavně mladí co si schovají přesně na autobus a ve vlaku se po nich che 121

No když si kraj stále neumí dupnout, aby ČD uměly prodávat jízdenky IDS i ve vlaku, tak to takhle bude furt. Zajímavé je, že v MSK jednotlivé regionální jízdenky ODIS prodávají pokladní přepážky a průvodčí ve vlacích Českých drah, podmínkou je platba z elektronické peněženky na bezkontaktní čipové kartě ODISka.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1589
18 led 2009 10:06
To jo, ale ČD prostě kasu zavírají v xx hodin už 30 let, přece to jeden den nebudou dělat jinak :D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Kasa byla ve 23h uz zasperovama,tskze jiná možnost než u stlplistka nebyla.A to je další bordel-prece se vědělo, ze pojede v tu dobu dost lidi.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jo takhle, další skupina lidí, bezlístci :D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
U průvodčího?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jakých 121? Snad všezónová za 86, ne?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]