Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 16 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

177
23 kvě 2006 21:30
Takže všechny Solarisy půjdou do Medlánek? A nějaké 961 do Slatiny ?


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
Od 1.9.2018 jsou všechny medlánecké kloubové noční služby vedeny jako nízkopodlažní, znamená to tedy dosazení pokladen do vozů Solaris? Kloubové Karosy budou nadále jezdit pouze služby mimo dekádu, které jsou vypravovány pouze o víkendech.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
https://youtu.be/dFfmjm0BUZI

Místo cyklobusů teď jezdí kuřácké autobusy? :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Přesně. Railjety, Bdpee, Bdmpee, Bee (novější), Bmz, ABmz, Astry... Tím vším jsem se už něco najezdil a ani jednou jsem nezažil nefunkční klimatizaci. Většinou je ve voze spíš chladno.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Když už je tu o tom řeč, tak já jsem za posledních zhruba pět let u ČD nefunkční klimatizaci zažil jen dvakrát a v obou případech nakonec naskočila. První případ byl u sysla, kdy jsem nastupoval ve Starém městě a klíma nakonec naskočila v Nedakonicích po přejezdu na střídavinu. Něco podobného jsem pak zažil i u ABpee, které tenkrát bylo pořád v testovacím provozu. U něj klíma naskočila po změně směru v Břeclavi.
Jinak jsem ale vysloveně nefunkční klímu nezažil. Špatně nastavenou, to ano, ale nefunkční ne. Nejvíc zkušeností mám pochopitelně za posledních několik let hlavně s InterPantery, ale setkávám se i s jinými kousky, jako jsou RailJety, Bdmpee, Bdpee ale i další a problémy jsem nezažil.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Včerejší zkušenost Brno - Pardubice:
Tam: Ampz RJ - ve voze bylo trochu tepleji, než bývá v jiných vozech (jindy jezdím většinou astrou, ve které málem mrznu), ale pořád příjemně
Zpět: rj ÖBB (2. třída) - velice příjemně, spíše trochu chladno


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jen na vysvětlení, u RailJetů nešlo o nefunkční klimu, ale její nedostatečný výkon. U RegioJetu chcípla během jízdy, kdo chtěl, mohl si přejít do jiného vozu, porouchaný se neuzavíral.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Opravdu nechápu, o čem to tu povídáte. Za mnoho let mých cest ČD všemi kategoriemi napříč zemí mi klima nefungovala celkově 3x. Dvakrát do Bratislavy a jednou do Berlína. Toť vše. Nehledě na to, že pokud vůz nemá otevírací okénka, nesmí se při defektu klimatizace používat a při zařazení do vlaku musí být uzamčen. Nikdy jsem neviděl, že by to někdy někdo porušil. Jakýkoliv dopravce jakéhokoliv druhu.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Dnes otestovány 3 RegioSharky, jeden Rx a jeden Ex a všude klima v pohodě. Spíš mívám problém u RailJetu (po třech špatných zkušenostech ze tří jízd jsem s nimi skoncoval, možná už je to OK) a vlaků RegioJetu.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
2389 píše:
Vynikající nápad. Akorát by to nesmělo dopadnout jak u našeho nadčasového dopravce ČD, kterému na 3/4 takových vozů klima nefunguje a lidi se tam vaří ve vlastní šťávě. Tento dopravce je opravdu vzpomínka na minulé století a stojí za to stejný co Česká pošta, Česká pojišťovna nebo tehdy Český telecom sarcastic sarcastic

Nevím, čím jezdíš, ale na Ex3 se mi za dva roky ještě nestalo, že by klimatizace nefungovala. Spíš je tam zima než vedro.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Proto píšu, že by se to muselo pravidelně servisovat a dohlížet na to. Českým drahám nikdo pokutu nedá, tady by si to Kordis mohl ohlídat. :-)


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Vynikající nápad. Akorát by to nesmělo dopadnout jak u našeho nadčasového dopravce ČD, kterému na 3/4 takových vozů klima nefunguje a lidi se tam vaří ve vlastní šťávě. Tento dopravce je opravdu vzpomínka na minulé století a stojí za to stejný co Česká pošta, Česká pojišťovna nebo tehdy Český telecom sarcastic sarcastic


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jestli by nebylo lepší mít všechna okna bez otvírání jako u zájezďáků. Pak by v případě nefunkční klimy samozřejmě vůz okamžitě musel do servisu, ale aspoň by to řidiče donutilo tu klimu používat a DP by se musel starat o pravidelný servis.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
peno: to je možné, důvod u toho napsaný nebyl. Na druhou stranu, aspoň vidíme co vozíme, když to nejde, nechám to být. Ale nééé, když to nejde, urvu to, ulomím to vypáčím to, prostě zničím....


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, nedávno bylo v Událostech v regionech zmíněno, že se prý nějakému cestujícímu povedlo zamčené okno urvat. Možná to s tím souvisí. Asi DP nechce riskovat další urvané okno.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Když jsme u těch oken a klimatizaci, četl jsem nařízení, že se okna nesmí zamykat a že zamčené okno je závada. Takže ikdyž je klima zapnutá, okna se nesmí zamykat.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Já zase dneska zažil v tom novém Urbanwayi ČSAD Tišnov, že na mě řidič zařval, abych neotvíral okno. Háček byl ovšem v tom, že já jsem naopak okno nad sebou, které bylo otevřené, když jsem v Řečkovicích nastupoval, zavřel. Hezké, že má řidič tak dobré uši, že slyšel zaklapnutí okna. Škoda jen, že se taky neujistil, kterým směrem jsem s tím oknem šoupl a že ho už otevřené měl :lol:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Dnes jsem jel Sorkou, kde nebyla zapnutá klimatizace (řidič mi říkal, že nefunguje). Tak jsem otevřel okénko a od jedné babky jsem se dozvěděl, že jsem pi** (mluvím sprostě), že to má být zavřený, když má autobus klimatizaci. Tož je super, že tam nálepky jsou, ale ne všichni je zcela chápou. :roll: Mimochodem v buse bylo na padnutí, takže nechápu, podle čeho soudila, že klimatizace je zapnutá. Pravda, vzadu hučel ten slavný větrák, ale jinak nic. A většina oken byla stejně otevřená.
Takže ponaučení: Madam, prosím, dovolte mi otevřít okno, když je klimatizace stejně vypnutá. sarcastic

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Axer: je otázka, zda zde nebudou vedeny krátské spoje ZOO-Rakovec, což by se při obsluze pouze linkou 303 nabízelo (byť myslím, že sídliště zatím moc velkou poptávku generovat nebude).


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Díky, teď jen nechápu proč se opravovala smyčka Rakovec když se zde stejně nic otáčet nebude.


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Axer píše:
nemá někdo informace o tom, kdy se začne využívat nová zastávka u pryglu u novýho sídliště? Jel jsem tam na jaře a vypadala už celkem hotově


Začne se využívat v prosincových změnách jízdních řádů. Více v přiloze.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ehm, ona ta zastávka je hotová evidentně pár měsíců. Ptal jsem se v tomhle nebo jiném vlákně tak asi v květnu a nikdo mi neodepsal. Jinak souhlas, 302 by tak mohla jezdit.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A vypadá stále stejně... Už se ví, co by tam mělo jezdit? Docela by se mi líbily spoje linky 302 z Kníniček přes Zoo do nové smyčky. Vznikl by tam spolu s linkou 303 stejný interval, jako je v Kníničkách, což by bylo dostačující a neotravovalo by to závleky cestující z linek 52/54.


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
nemá někdo informace o tom, kdy se začne využívat nová zastávka u pryglu u novýho sídliště? Jel jsem tam na jaře a vypadala už celkem hotově


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
peno...možná jde právě o to posílení dopravy tady a zrušení toho pseudo-ranního 3-3-4 intervalu a posílení toho dopoledního. Protože do Ořešína nesmí klouby, tak se to třeba posílí tady touto cestou, sice zmizí přestup v KPN, za to ale bude rychlejší přestup na 1 v Řečkovicích. Rád si počkám na info od DP, jak to pak nakonec bude s tím případným přetrasováním.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]