Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 49 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Tak to už je hodně velká konspirační teorie. Kraj v minulosti jasně řekl, že chce jen jednoho dopravce. Ale to bylo ještě za Haška. Teď máme ve vedení kraje ANO, které je hodně za dobře s Jančurou a věřím, že to je hlavní důvod, proč se to VŘ za tři roky bude dělit, navzdory původním, a podle mě rozumným, plánům mít v kraji jen jednoho železničního dopravce. Tak asi tolik ke konspiračním teoriím.
Každopádně to nové VŘ přijde právě do období příštích krajských voleb v roce 2020, tak uvidíme, jak s ním pak naloží budoucí vedení kraje.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Výborně, takže ČD si zařídily aby se soutěžill celej kraj a nemohl se nikdo přihlásit a mohli si pak zase vyjednat stejně nadstandardní podmínky jako mají teď... Ach jo :(

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Soutěžil se ale celý kraj, vyjma linek, které objednávají sousední kraje. A Jančura naopak jasně deklaroval, že do tohoto VŘ se hlásit nebude, až do toho dalšího za tři roky, které už nejspíš bude (navzdory tomu, že kraj v minulosti tvrdil, že chce mít jenom jednoho dopravce pro celý kraj, aby nemusel jednat s mnoha různými dopravci, jako tomu je u autobusů) nějakým způsobem rozdělené a hlavně už budou krajské elektrické jednotky, takže budou mít dopravci o starost méně.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak samozřejmě že ne v celým rkaji, ale tak snad na některých linkách, ne? Chtěl se hlásit RegioJet a myslím že ještě další...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Richie: Víš o nějaké jiné firmě, která by byla schopna zabezpečit dopravu v celým kraji?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tomu přece nikdo nebude věřit... Že by se nikdo jinej nepřihlásil doopravdy...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jihomoravské regionální vlaky budou po roce 2019 provozovat ČD


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Denně, do Brna v pracovních dnech na 4640, v sobotu ráno na 4612 a v noci ze soboty na neděli na 4666 / 4658. Zpátky na jih v pracovních dnech na 4633, o víkendu na 4635.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
peno píše:
Ano, jsou to návozy syslů a honeckerů na 330 (S9) a jezdí to už pěkných pár roků. Dost možná to jezdí už od doby, co začali sysli jezdit na 330, ale nejsem si jistý stoprocentně, protože mám takový nějaký nejasný pocit, že ten první rok nebo dva provozu syslů na 330 byli deponováni i s několika honeckery v Olomouci a až později se to začalo vypravovat z Brna. Když tak mě někdo doplňte nebo opravte. Jinak, ráno jezdí podobný vlak opačným směrem, tedy z Břeclavi do Brna.

Tak to bude asi tím, že normálně jezdím touhle dobou v neděli, a to jede klasicky plecháč se čtyřma Bdmtee. Ty návozy nutrií na S9 se konají každý všední den, nebo jenom v pondělí?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Jedna věc je eso + sysel, což jezdí na Ferdinandce (Břeclav - Přerov) a jednou za 5 dní to zajede na údržbu do Brna (a v mezičase to otočí pár posilových vlaků na S3, v souvislosti s výlukou Vlkov - Řikonín a taky Slatina - Šlapanice jsou od dubna do října oběhy lehce jinak). Druhá věc je plechovka + sysel, což jsou dvě soupravy točící vlaky na S2 a S3 okolo Brna. Oběhy se dají najít buď u Alana (http://www.alanbutschek.cz) nebo ve sledovačkách (http://sledovani.55p.cz), jsou to brněnské turnusové skupiny 305 nebo 204. Řazení vlaků je na http://www.zelpage.cz.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ano, jsou to návozy syslů a honeckerů na 330 (S9) a jezdí to už pěkných pár roků. Dost možná to jezdí už od doby, co začali sysli jezdit na 330, ale nejsem si jistý stoprocentně, protože mám takový nějaký nejasný pocit, že ten první rok nebo dva provozu syslů na 330 byli deponováni i s několika honeckery v Olomouci a až později se to začalo vypravovat z Brna. Když tak mě někdo doplňte nebo opravte. Jinak, ráno jezdí podobný vlak opačným směrem, tedy z Břeclavi do Brna.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Dnes jsem zaregistroval, že bobři začali jezdit na dlouhých S3, ne jen na posilových. Jel jsem jedním, co jel do Vranovic, a pak jsem na hl. n. viděl jeden do Břeclavi. Nebo se jedná jenom o nějaké večerní přejezdy a objevil jsem Ameriku?


Offline
487
07 úno 2006 10:26
Židlochovice - první stavební práce. Ne vše lze veřejně komentovat. Naštěstí obraz často řekne více jak mnoho slov... Fotky jsou ze sobotního (12. 5.) večera.

První fáze se zatím týká jen autobusového terminálu a zázemí pro cestující. Články novinářů regionálních plátků je třeba brát s rezervou... V kolejišti stanice se zatím nestaví nic a nejbližší měsíce velmi pravděpodobně ani nebude.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Sorry za doublepost, ale teď jsem se podíval, co jsem to vlastně včera v noci napsal.
„Pokud jde o 521 a 522, tak tam se počítá se zkrácením jen do Hrušovan“ nedává smysl. Místo Hrušovan tam pochopitelně mají na konci této věty být Židlochovice. Sorry za zmatky. :oops:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, co jsou mé poslední informace, tak plány jsou skutečně na zrušení současné 505 a její nahrazení „novou“ linkou 515 v trase Židlochovice – Rajhrad. Pokud jde o 521 a 522, tak tam se počítá se zkrácením jen do Hrušovan, ovšem s tím, že by měly být posíleny 154 a 523, aby obsluha samotných Hrušovan zůstala víceméně stejná jako dnes, případně by pro místní obsluhu Hrušovan mohla být zavedena nová linka, něco jako je 543 mezi Hustopečemi a Šakvicemi.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Peno: To spíš zrušit 505 úplně a v úseku Rajhrad--Židlochovice ji nahradit protažením 521 nebo 522, protože u těch poněkud ztratí smysl ukončení v Hrušovanech, když ten samý vlak dojede až do Židlochovic. Cestující z Holasic a Vojkovic pak budou mít na výběr, zda pojedou na vlak do Židel, nebo na ten samý vlak do Rajhradu -- tedy logicky na cestě do Brna vyhrává Rajhrad. Tím pádem ale i to protažení 521/522 je nelogické, protože by tím nikdo nejezdil. Nabízí se atraktivnější varianta zokružnění 514 na trase Židlochovice--Holasice--Rajhrad--Blučina--Židlochovice.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ad Židlochovice: Sorry že do toho tahám politiku, ale korelace doby dokončení s časem voleb mi přijde celkem evidentní ;)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Pokud je mi známo, Kordis hodlá a-505 zrušit, resp. zkrátit jen na úsek Židlochovice – Rajhrad, takže žádná autobusová konkurence, alespoň ne přímá, stejně nebude.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
11
10 bře 2018 18:16
Podle Událostí ČT se právě teď staví autobusový terminál a P+R parkoviště a od podzimu začne SŽDC pracovat na trati.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
To jsem zvědavej, jak to stihnou elektrifikovat a opravit koleje.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No přes ty Hrušovany. Autobusy jezdí, předpokládám, přes Vojkovice.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
xxx: S projížděním Heršpic se ještě dají takový 2 minuty zkrátit.
Co je tam za zajížďku?


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Aha, tak to bude dobrej čas na to, jaká je to zajížďka...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
xxx: V současné době je jízdní doba z Hrušovan do Brna 21 minut. Z Židlochovic bych to viděl na takových 25 - 27.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ačkoliv jsem příznivcem vlakové dopravy, trochu pochybuju o tom, že obnovená vlaková doprava bude schopná konkurovat autobusům. Zejména po stránce jízdní doby.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 09:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]