Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 34 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ještě se dívám na jednu věc. Dosud platilo, že jízdenky se slevou 75% pro ZTP jsou nepřestupní a neplatí ve vlacích a na linkách 1-99 (mimo Brno). Jestli se ale dívám do tarifu správně, tak tuto informaci tam nadále nevidím. Znamená to tedy, že od září budou i tyto jízdenky přestupní a budou platit i ve vlacích a na linkách 1-99?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
113
08 led 2016 19:16
Spísal som vlastnosti bezplatnej dopravy vlakmi na Slovensku:
-Je úplne bezplatná, okrem manipulačného poplatku za preukaz, naďalej je nutné kupovať lístky
-platí len v štátom objednaných vlakoch, na IC neplatí, na EC s poplatkom
-Vo vlakoch kategórií RR, R, Ex, EC, EN je určený kontingent počtu lístkov, po vyčerpaní kontingentu platí zľava 50%, úplne vždy je bezplatná preprava len vo vlakoch Os a Rex
-Už od 15.roka života je nutné potvrdenie (pečiatka) školy
-Neplatí v žiadnych autobusoch a ani v IDS ju nemusia poskytnúť (je možné kúpiť si dva lístky vlakový zadarmo a MHD/bus za peniaze) - napr. u nás v regionálnych busoch nieje zľava ani 30%
Skúste si porovnať, či váš (náš) Babiš urobil lepšie zľavy :D
Inak, prekvapuje ma, že sa 75% zľava nevsťahuje na lodnú dopravu a na nákup lístka u vodiča sarcastic


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Navíc celou dobu to propagují jako slevu ve vlacích a autobusech, tak jsem čekal, kdy někdo přijde s tím, že to neplatí v tramvajích a trolejbusech. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Každopádně teď by měla rapidně vzrůst obliba vlaků pro cestu po Brně, protože všechny vlakové spoje končí mimo Brno, takže by tam měl být nárok na 75% slevu.


Offline
113
08 led 2016 19:16
No, to neviem, ale hovadina to je. Každopádne keď už nejaká zľava musí byť, neviem, prečo ju nedajú ako u nás len do vlakov. Bol by pokoj. Ach jaj, a to som vlastne myslel, že v zemiach Koruny českej majú logickú dopravu. No a príde jeden Slovák a bum, dlhoročná práca na IDS sa obráti hore nohama.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A tenhle paskvil je v souladu? Jak je možné, že jízda mezi zastávkami A a B, z nichž obě leží v Brně, stojí různé ceny podle toho, zda spoj končí v zastávce C (Brno), nebo D (mimo Brno)?


Offline
113
08 led 2016 19:16
To má logiku, ale bolo by to v súlade so zákonom?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, ale proč to komplikovat s tím počátkem a koncem spoje. Všechny linky a spoje v 100+101 by měly mít 50 % a všechno, co jede mimo Brno (včetně 40, 48, 51 atd.) by mělo mít 75 %, ale pouze na doplatkovou jízdenku za tu mimobrněnskou zónu.


Offline
113
08 led 2016 19:16
V celom kraji podľa zákona platí (musí - všetky druhy dopravy, teda lode nie, ale tie majú svoju tarifu) 75% zľava, ktorá ale nemusí platiť v MHD. Mestá musia mať zľavu 50%, región 75%. A teraz babo raď, ako to normálne zaintegrovať bez porušenia zákona alebo doplácania mestom.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A přitom by to šlo jednoduše. V celém kraji tatáž pravidla a tytéž ceny a slevy na libovolné linky a spoje. Pokud nějaké město chce dotovat své občany nad rámec těchto úlev, nechť tak činí pouze v případě předplatních jízdenek pro své občany a to formou dotace při jejím nákupu. Takže občan Brna si koupí tentýž kupón na 2 zóny jako občan Blanska (jiné zóny, ale to je jedno), na kuponu bude uvedena tatáž cena (2 zóny jsou přece totéž jako 2 zóny), ale občan ve skutečnosti při nákupu zaplatí méně (zbytek doplatí Brno, když na to má).


Offline
113
08 led 2016 19:16
Ja mám zase pocit, že študenti a deti budú "vychcaní" a použijú napr. miesto t-33 a-701/702, či d-2 smer ÚH vynechajú a použijú o pár minut d-2 smer Modřice, že...
Inak to s tou 75% zľavou pre niekoho som myslel pre osoby 6-15 rokov, viz
Citace:
Děti do 15 let (tj. do dne, který předchází dni 15. narozenin), které nemají právo na bezplatnou
přepravu, se přepravují:
 za jednorázové zlevněné jízdné „Zlevněné A“ uvedené v čl. 1, 9, 10, 13 a 15 přílohy 1;
 s univerzálními jízdenkami zlevněnými uvedenými v čl. 6 přílohy 1 s označením
tiskových polí dle sloupce „Zlevněné A“;
 s předplatními jízdenkami nepřenosnými uvedenými v čl. 2, 3 a 11 přílohy 1 označenými
„Děti 6 až 15 let“, „Děti 6 až 18 let“ případně „Děti 10 až 15 let“.
 s předplatními jízdenkami přenosnými uvedenými v čl. 4, 10 a 14 přílohy 1 označenými
„Zlevněné A“ nebo „Zlevněné“.

Lebo napr. celodenný lístok zľavnený 100+101 stojí len 22Kč.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Proč mám pocit, že největší bordel v tom dělá Brno se svými specialitami?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Fantomas:
Tarif IDS JMK píše:
[slevu 75% nelze] použít pro jízdu začínající a současně končící na území zón 100 nebo 101 linkou s provozním označením 1 až 99

Takže jestli jsem tuhle poznámku v tarifu pochopil správně, tak platí, že např. na spojích a-75 začínajících/končících v Bílovicích 75% použít lze (protože revizor asi ani nebude zjišťovat, jestli dotyčný nastupoval/hodlá vystupovat v Bílovicích nebo v Obřanech), naopak, na spojích a-75 keré jedou jen z/do Obřan 75% neplatí bez výjimky. Ale aby byl bordel dokonán, tak třeba na a-202 75% platí, i když člověk jede jen po Brně (samozřejmě za předpokladu, že si člověk s předplatní jízdenkou pro zóny 100+215 cvakne doplatkovou pro zónu 101).

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Pochopil jsem to asi stejně jako peno, že třeba studenti, pokud se pohybují pouze v Brně, tak to mají stále za 50% jako dosud, ale pokud začínají nebo končí v Brně a jedou mimo Brno, tak platí 75%. Ale u šalinkaret je 75% sleva jen v kombinaci s nanejvýš jednou brněnskou zónou, kdežto při kombinaci s oběma 100+101 je to už jen za 50%... A zároveň se taková 75% šalinkarta vydaná dejme tomu pro zóny 100+215 nedá použít ani pro cestu začínající a končící pouze v zóně 100 (jak tomu ale studentovi revizor prokáže, že svou jízdu nezačal nebo neskončí mimo Brno, je mi záhadou). Ale tím už si vůbec nejsem jistý.

Myslím, že eframmcbetha čeká nelehký úkol to celé zpracovat do nějaké přehledné infografiky, jinak se budou na Novobranské stát fronty jen kvůli tomu, jak se to budou pracovníci podniku snažit lidem vysvětlit. :roll:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A já jsem to naopak pochopil tak, že na slevu 50% mají nárok ty Babišovi zlevněné skupiny v celém IDS včetně Brna a že věková skupina 65-70 už nebude muset mít ten kupón za 420 Kč. Naopak 75% platí v Brně jenom pro spoje, které vyjíždějí mimo Brno. A teď schválně, kdo z nás to pochopil blbě?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
113
08 led 2016 19:16
Ak tomu správne rozumiem, 50% zľava sa ruší a v Brne platí pre niekoho 75% a pre ostatných 0% zľavy? Ach jaj. Toto Babišenie je fakt na hlavu. To už radšej Ficovlaky zadarmo, tie aspoň nenarobily takú paseku.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nejsi sám. Taky se v tom guláši nějak extra neorientuji. A to to budu muset nějak srozumitelně vysvětlit svému 65letému otci, jakou jízdenku bude od září potřebovat pro cesty z Hodonína do Dukovan přes Brno a Moravský Krumlov. Pokud mi někdo dokáže poradit, budu mu vděčný.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

532
28 črc 2013 14:13
Abych se přiznal, su z toho jelen...


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Tarif se 75% slevami a novinkou "navazující měsíční jízdenkou"


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já bych měl taky jeden zajímavý dotaz. Na webu Kordisu se píše: "Doplatková jízdenka pro 1 zónu slouží pro držitele předplatních jízdenek, kteří jedou mimo předplacené zóny a chybí jim 1 zóna. Použijí pak tuto jízdenku. Jedná se o "kombinaci jízdních dokladů". Tuto jízdenku nahradí i univerzální jízdenka označená na 2. poli."

V nových Urbanwayích jsem viděl na zadní straně tabla nalepený informační leták a něm výslovně napsáno, že doplatkovou jízdenku lze použít k předplatní i jednorázové jízdence. To si zase DP vymýšlí vlastní pravidla, nebo ten, kdo ten text vymýšlel, je úplně neschopný a neprošlo to žádnou kontrolou?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ty jo, to je zajímavej dotaz, teoreticky bych řekl že jo, ale ověř si to raději na Kordisu (Facebooknebo 5 4317 4317 a nebo e-mail info@kordis-jmk.cz)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
113
08 led 2016 19:16
Zdravím vás.
Je možné kombinovať prenosný predplatný lístok (100+101), ktorý nemá zľavnenú verziu (14 dní) s doplatkom na jednu zónu polovičným (510 napr.), ak osoba má nárok na zľavu (vek 14 rokov)?


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Přesně tak. A teď v tom ještě, aby toho nebylo málo, udělá ještě tenhle zmatek. Já to nechápu. Hlavně, že už má národní železniční tarif, že vymýšlí tohle ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Nechápu, čemu tím ten mafiánskej ##MLUVÍM SPROSTĚ## prospěje. Akorát to udělá ještě větší bordel v tarifech, než je teď, a stát to bude muset zaplatit. Tedy všichni daňoví poplatníci. Kde se na to vezme tolik miliard? Bude se škrtat jinde. Ačkoliv patřím do skupiny, která na tom vydělá, jsem razantně proti této populistické debilovině. Peněz mám dost, ten vlak do Pardubic jednou do týdne tam a zpátky si můžu dovolit i za plnou cenu. Navíc (30%) studentské slevy fungují i dnes. Nevím, proč by se mělo měnit něco, co funguje.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Ne.
Jednak za 25 % a jednak:
Citace:
Podle metodického návrhu ministerstva tak sleva jízdného bude platit u všech dopravců od nebo do první zastávky na území města, případně přestupních zastávek, na které zajíždějí i příměstské spoje. Na další cestu ve městě se však sleva již vztahovat nebude.

Jinými slovy dvojkou buď pouze na Moodřickou cihelnu, nebo na Ústřední hřbitov. Důležité bude i samotné provedení ze strany Kordisu.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zadarmo sice úplně ne, nicméně tato situace by mě zajímala - podle článku by to mělo platit i pro d-2. Nebo např. pro studenta jedoucího na kraj Brna by bylo výhodnější koupit si jízdenku do další zóny, i když by tam poté už nejel.

Jsem zvědavý, jestli bude možnost koupit si tyto 25% lístky jen u řidiče, nebo budou i v papírové podobě.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:07
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]