Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 62 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Co napsal Mouka, nezní špatně - někteří jste tu psali, že byste se stali členy nějakého prospolku (měli čas a chuť trochu bojovat) - Tramvajklub tu nějakou dobu existuje; samozřejmě by s tím musel spolek souhlasit, že by byl využit k takové činnosti.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Pánové a já se pozastavím nad jinou věcí.

Jsou tam nějaké černé stavby? Jak je možné, že ještě stojí nebo na ně neni minimálně vypsanej demoliční výměr.
Mimochodem podmět k šetření černé stavby může dát kdokoliv.... V okamžiku kdy dělaj takové obstrukce okamžitě bych ty stavby nahlásil.

A ještě z druhé stránky. Trať je v územním plánu vedena už dlouho. A s tím že tam ta trať jednou povede se muselo (musí) počítat.
To je jako bych si teď koupil byt v lokalitě kamechy kdy budu mět vzdušnou čarou cca půl Km smyčku šalin a až se začne stavět se přivazoval k bagům že ji tam nechci. Je to stejně nesmyslné .... V územním plánu je a ikdyž se teď nezačlo stavět jednou začne.....


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Když bych to vzal tak, že já jsem TMB ( některé pozemky ) a že já jsem DPMB, tak si mohu se svým pozemkem dělat co chci ne? Takže pokud tam přijedu s technikou, vyčistím to, skácím stromy, keře, odstraním si na svém pozemku co tam nepatří, pak si to své drážná těleso či pozemek oplotím, tak mě nikdo nic nemůže, nebo se pletu? Na to přeci nepotřebuji žádné povolení, nebo ne?


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Osobně to za prázdné fráze nepovažuji, na to mne znáš celkem dobře.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Když nejsou argumenty, nastupují prázdné fráze :wink:

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Silové řešení a hrubost ještě nikdy nic nevyřešily. Za tím si stojím.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Jakub S. píše:
Jediné co, tak se problém ještě vyostří a spolek Holzova - Líšeň kolem sebe bude kopat ještě víc. To, co je potřeba je nějaká konstruktivní skupina (ideálně místně příslušná), ne někdo, kdo bude vyhrožovat bouráním černých staveb.


Jo, protože do teď se nikdo ten problém konstruktivně vyřešit nepokusil, že? I při nejcitlivějším možném přístupu kolem sebe kopali jak jen mohli a dosáhli svého, co chceš s takovými lidmi dál řešit? Tohle řešení selhalo, je na čase vše na území tratě přejet bagrem :dancing:

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jakub S. No ale postup formou vyjednávání a ústupků taky krachl, jak sám vidíš. Ty lidi to budou bojkotovat i kdyby jim ty cesty zasypali zlatem... chce to přitvrdit, to je můj názor. Uvidíme co bude dál a kdy se věci pohnou.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Reme, o tom právě mluvím. Tvůj přístup ničemu nepomůže, přilíváš olej do ohně.
A podle toho, co píše Jezour, jde projekt doopravdy k ledu. Alespoň než si někdo další za pár let vzpomene.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
S obnovením trati se v podniku i nadále počítá, jenom padl ten symbol "dát ke 150. narozeninám DPmB dárek v podobě znovuobnovené trati". To, že finance na stavbu již nově nejsou alokovány, sice znamená konec snah v těchto letech, ale do vzdálenější budoucnosti nic ztraceno není. A navíc letos jsou volby, takže zas tak vzdálené to být nemusí.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jedním z cílů Tramvajklubu Brno je "Popularizování veřejné dopravy pro její další rozvoj". Tohle by se tam dalo taky napasovat. Nikdo vám nebrání se stát členy a tyto aktivity vyvíjet. Samozřejmě si můžete založit vlastní spolek, jen si dopředu zjistěte, co všechno to obnáší.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jakub S. V tomhle případě by ten protispolek měl také snahu spolek Lisen-Holzova zrušit (umlčet) protože oni si argumenty vždy najdou a vybrčí. Jak jsem psal cesta míru a ústupků tu byla a nikam nevedla, k.ondra to napsal hezky.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Podívejte se, je fajn, že jsou tady snahy vytvořit "prospolek", nemyslím si ale, že to k něčemu bude, pokud tam budou podobně radikální lidé, jen s opačným názorem (tak jak se mi některé reakce zde na fóru jeví). Jediné co, tak se problém ještě vyostří a spolek Holzova - Líšeň kolem sebe bude kopat ještě víc. To, co je potřeba je nějaká konstruktivní skupina (ideálně místně příslušná), ne někdo, kdo bude vyhrožovat bouráním černých staveb.
Osobně si také myslím, že z poloviny jde o problém i na straně úřadů. Doba potřebná ke zpracování vyjádření k některým odvoláním a dalším aktům je neskutečně dlouhá. Toť za mne.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
P. Haluza: Jop. Tak jeho se to dotkne fakt hodně. :-D Jasně, mně možná ne, ale celkově mi záleží na rozvoji kolejové sítě.
Rem: Tak vidíš, že by se tu docela dost lidí našlo. :-)
Jen si říkám, jestli by ten náš spolek nemohl být univerzálnější. Obecně pro výstavbu všech tratí. A vozoven. A trolejbusových linek. Prostě něco jako spolek pro rozvoj Brněnské MHD.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jen jsem se zeptal, jestli by se do toho reálně šlo, podrobnější info jak založit takový spolek jsem zatím nezjišťoval ;-) a nenápadně v jsem uhodil na MKzB. Jen mne nas*alo, že kvůli "třem" lidem se odpiskala opravdu prospěšná stavba, která zrychlí dostupnost centra místním, ulehčí tamní přeplněné MHD, zpřístupní depozit TMB a snad pomůže i obnově depozitu a vozů uvnitř. A to vše i když byly dány velké ústupky těm teroristům (o eko v tyhle situaci nejde, i když se za to schovávají) ve formě úprav trati, přístupových cest a protihlukove zdi. Nehledě na fakt, že okolní pole je v plánu zastavet, jak bylo i v článku.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Evidentně není, jeden z těch tří pošuků bydlí v Černovicích.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
M: Pokud je kritérium, že tam člověk musí bydlet, tak to o mnoho km nesplňuji. :-D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Do protispolku bych se přihlásil i já, myslím, že bysme sehnali hodně lidí, stačilo by obejít bytovky naproti muzeu.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Jestli nějaký takový spolek fakt bude, tak se mnou taky můžete počítat. Sice nevím, jak je možné se do něčeho takového registrovat, jaký by byly moje práva a povinnosti apod., ale bylo by fajn udělat něco pro obnovu té trati.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Zas tak razantně jsem to nemyslel. Pokud si ale domy postavili (koupili) u tratě, ať ještě byla provozní či již neprovozní, jejich mínus. Trať nikdy nebyla zrušená, jen na ni byl přerušen provoz, s čímž měli počítat. A pokud se km to nelíbí ať se odstěhují.

Kafranim zde se nic nevyřeší. MKzB přišel jsi z myšlenkou založení protispolku, nechceš ji uskutečnit? Rád se do takového spolku přidám, hlavní cíl obnova trati jako veřejné prospěšné věci + zbourání černých staveb a zaplacení nákladů s tím spojených a to osobami blokující výstavbu, tj. spolek Holzova.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Zapálit!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Napadlo mně, co bylo dřív, trať do Líšně, nebo ty domy u ní?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Tak to sorry, prostě jsem vygůglil onen spolek a třikrát na mě vyskočilo, že má tři členy :D Takhle podrobně se v tom nevyznám, každopádně je to od nich drzost, stavby načerno a ještě budou kafrat


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Nelze, z rejstříku lze vyčíst pouze jména tří osob, další členové tak mohou existovat, ale nemusí. Počet členů statutárního orgánu není nutně počtem členů spolku.
Spolek Holzova - Líšeň sídlí v místě trvalého bydliště svého předsedy, statutárním orgánem je rada tvořená třemi osobami (předseda, místopředseda, člen). Soupis členů byl měl být dle NOZ povinnou součástí informací ve spolkovém rejstříku, stále ale běží nějaká přechodná doba (myslím), takže to tam není. Teoreticky mohou mít i nějakou výjimku... Možná mě někdo v těchto legislativních věcech doplní.
Zdroj: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=931831&typ=UPLNY (tento rejstík spravuje Ministerstvo spravedlnosti a čerpají z něj Axerem odkazované portály)

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Zde se píše: Počet členů: 3
Tady: 3 fyzické osoby
Tady taky jen tři lidé

Mimochodem, je ta informace o zašuplíkování nějak ověřítelná? Zatím se vyskytla jen na idnes, třeba na deníku či brno.cz nic. Navíc se před ~týdnem začala kácet ta jungle co tam vyrostla


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:05
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]