Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 221 z 379    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 379  Další
Autor Zpráva
Offline
3
18 bře 2018 08:57
Zdravím rád bych udělal změnu majitele autobusu Karosa lc736.1040 r.v.1989 spz 4H3 3682 původní majitel Petr Marek(PEMA BUS) Hronov. nyní jsem majitelem já Soukromá osoba autobus je historický/muzejní. Děkuji


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ta SORka na Robertově odkazu je moc pěkná. Já samozřejmě nějaké fotky toho vozu mám, ale když vidím, že tohle projde a spousta dalších a hezčích ne, nemám důvod ani chuť tam něco nahrávat. Buď tedy všem stejným metrem a nebo nikdo nic.


Offline
Uživatelský avatar

188
04 pro 2012 23:23
Karlovy Vary
Voyages Sarro

Web: http://www.voyages-sarro.com/

Vůz 9474 (Arriva City) se po zrušení vršovických garáží v roce 2017 přestěhoval do jiné provozovny (bohužel nevím, do jaké). Prosím o přepsání...

_________________________________
"Sorry jako." - Andrej Babiš, 2017
"Pražané jsou zpovykaní s dopravou." - Adriana Krnáčová, 2018


Offline
74
25 kvě 2016 18:43
http://seznam-autobusu.cz/dopravce/osobni-doprava-martin-hrebicek = MH bus servis


Offline
404
30 kvě 2011 22:12
Robert: Sice nic moc, ale přiznejme si, že to je jediná fotka z provozu a od dopravce dokumentující jak jeho RZ, tak příslušnost k dopravci. Samozřejmě je to ostuda a otázkou, proč nikdo nebyl schopný za víc jak rok udělat nějakou jinou?.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/172898#photo
Kdyby ten vůz neměl několik dalších fotek, neřeknu ani slovo, ale popravdě bych takovou fotku ani nezkoušel nahrávat.


Offline
Uživatelský avatar

188
04 pro 2012 23:23
Karlovy Vary
Autoškola Miloš a Nikola Navrátilovi

Adresa: Minská 147/37, 616 00 Brno - Žabovřesky
Web: http://www.autoskola-navratil.cz/

_________________________________
"Sorry jako." - Andrej Babiš, 2017
"Pražané jsou zpovykaní s dopravou." - Adriana Krnáčová, 2018


Offline
58
04 dub 2015 16:35
Prosím o doplnění: http://seznam-autobusu.cz/vuz/67930 - provozovna Jevíčko


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Vůz 5E7 7692:
odkaz: http://seznam-autobusu.cz/vuz/66035,
teď patří Hasičskému záchranému sboru ČR jako školní a výcvikové zařízení.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
3SY 0030, dvanactimetrova Scania Touring J. Štěpánka z Karaneho. Barva bila s fotopolepem. Nedostanu se ted k administraci.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jak to tak čtu, tak mám chuť přidávat nové DOKUMENTAČNÍ fotky čím dál tím méně. Bohužel tu necelou tisícovku přidaných se mi nechce mazat... Kdysi dávno se řeklo, že na kvalitní fotky je bmhd a na méně kvalitní seznam autobusů. A pokud tady hodláte zavést nějaký nesmyslný schvalování jako na zelpage, kde si bude banda kokotů honit své ego, tak to pardon, toho já se teda účastnit nehodlám... Taky se mi dost nelíbí, kam se poslední dobou seznam autobusů ubírá, no, ale já teda do toho stejně nemám co kecat :-D


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
hacislav: Díky za supr podněty a střízlivý pohled na problematiku schvalování. O tom rodinném stříbru jsi to napsal výstižně.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
vidíš nic nevíš ale soudíš. Nikdy se neomluvil.
Na FB nechodím je to snad povinnost?
Nevyčítám ti nic vím že za to nemůžeš.
nechte to tak jak to je.


Offline
404
30 kvě 2011 22:12
Ares:
A o tom to je, ty prostě chceš znát pravdu...jenže když ti někdo ty pravé důvody napíše, tak pak se začneš litovat a otáčet to úplně jinam.

Co ti kdo ze schvalovačů psal nebo nepsal, to opravdu nevím...maily byly mezi vámi a jak jsem nakoupil, tak jsem zde prodal..neznám jejich obsah. Jediné co znám, tak jsou důvody mazání fotek v administraci a to jsem ti zde osvětlil jak to chodí a místo toho, aby jsi ocenil, že jsem ti řekl pravdu, jak to celé je a to, že jediný ti to říkám na rovinu, tak jsem zase špatný.

Celou dobu tady píšeš, jak chceš aby s tebou bylo jednáno na rovinu, že ti vadí, že johny je posranej a nedebatuje s tebou a když já začnu, tak k čemu to je? K ničemu...špatný je on i já.

Nevím, proč píšeš mí schvalovači, když o pár řádků máš napsáno, že vlastně vůbec nevím, kdo ty lidi jsou a nejsem s nimi nijak spokojený. Navíc jsem zde dost jasně napsal, že mi dost vadí jakým způsobem ti (a pár dalším) fotky mazali a že to nepovažuji za férové jednání a snažil jsem se, aby to změnili a psali skutečné důvody pravým autorům fotek...že to neudělali za to já nemůžu, pomoci jsem ti chtěl.

Kauza Mařík je pro všechny už uzavřenou záležitostí, on se ti údajně omluvil a od té doby jsem nezaznamenal, že by o tobě někdy někde něco napsal, tak nechápu proč toho kluka už nenecháš být? Jo, jednou na tebe byl drzý mladý kluk a vyjádřil se tak, jak neměl tak mu to teď budeme připomínat x let? Vynadal mu tehdy Eda, vynadal jsem mu tehdy já...on se ti prý omluvil tak co chceš aby udělal víc? Nikdo neříká, že si to máš nechat líbit...ale čekal bych v tvém věku, že se nad to dokážeš po čase trochu povznést...je to prostě puberťák.

Ten zbytek...řešení přestat chodit do skupiny kvůli jednomu člověku, kterého si stačilo zablokovat a naopak zkomplikovat komunikaci s tebou všem ostatním, že ti musí všechno přeposílat složitě mailem, protože ikdyž si to ve skupině přečteš, tak to nezapíšeš neboť tam nechodíš, promiň, ale to mi nepříjde jako řešení :(

Omlouvám se, ale nevím co je myšleno tou nastavenou rukou.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
Pokusil jsem se aby se něco změnilo. Byl jsem ochoten podat ruku a začít to měnit i sebe.
Zájem není tak proč se snažit.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Martine, je to nutne? Minimalne z toho dnes napsaného to vyznívá dost přehnaně.
Ja samozrejme neznam pozadi celé veci, ale timto se snižujes blízko urovne tech, ktere jsi tu kritizoval. Ja fotky taky neupravuju, max oriznu prebytek asfaltu.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
snažil jsem se podat ruku ke smíření Fedosi.
Nikdo z těch tvých schvalovačů mi nikdy nenapsal co je špatně. A to ty víš.
Jen sprosté nadávky od Maříka. Já nejsem povinen si to nechat líbit.
Snažil jsem se z té situace ven. Víc psát nemá cenu, snaha byla.
Nabídl jsem ruku, není zájem tak to v životě chodí.
Hačislav jo popravte mě.
Mohu o něco poprosit? Prosím o smazání všech mých fotek aby jste se nenudili.
Měl si to napsat jako Mařik je to sračka.


Offline
404
30 kvě 2011 22:12
Hacislav:

Já to jako žádnou podpásovku nevidím a rozhodně to tak nebylo myšleno - debatuje se tady s Aresem na téma mazání jeho fotek, tudíž jsem jako příklad použil jeho fotek - k čemu by bylo bavit se o fotkách třeba od Mikuláše?

A jak už jsem psal, Ares je jeden z posledních, který na s-a nahrává fotky bez úprav a dost lidem vadí, že jeho fotky prochází prakticky v jakékoliv kvalitě a jim jsou pro zanedbatelný detail mazány. Není to nic proti němu, ale sám tady rozpoutal diskuzi na téma a několikrát tu v tomto týdnu opakoval, že se neměří všem stejným metrem a že chce, aby se s ním jednalo otevřeně a narovinu.


Co se však týče toho, co jsi napsal dále, tak verdikt se mi zdá až příliš krutý - fotky se mi nudné nezdají...osobně se mi ovšem líbí více autorovi fotky například z let 2007-2008 než třeba fotky z roku 2016-2017, ty straší mi připadají jak rovné, tak hezky nasvícené a nikoliv tak tmavé.

Pak s tebou jednoznačně souhlasím v tom, že takové množství fotek je jednoznačně obdivuhodné a jde jistě o jednoho z nejvíce publikujících fotografů navíc jedinečného v tom, k jakým vozům přispívá a v jakých lokalitách fotí..to je zcela bezdebat a právě proto mi nakonec dost mrzí, že když už má takovou unikátní sbírku, tak si to v očích ostatních kazí výslednou kvalitou fotek :(

Je dost možné, že se teď Ares pustí do mě a má na to plné právo hodnotit také mé fotografie...já rozhodně nemám pocit, že mé fotky jsou dokonalé a poslední dva tři roky fotografie téměř na s-a nepřidávám právě díky pochybám o jejich kvalitě / nespokojeností s výsledky jejich úprav před zveřejněním a tak mám většinu jen na disku.

No a že je lepší jaká koliv fotka, než-li karta bez jediné na tom se doufám shodneme úplně všichni, kdo se na s-a podílíme.


Naposledy upravil fedos dne 06 bře 2018 23:48, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

33
17 srp 2014 15:09
fedos píše:
Ares:
o nezaujatý názor na tyhle čtyři fotografie a to jak kvůli tomu, že mi to osobně zajímá, co na to řekne profík, tak aby názor řeklo více lidí a nepůsobilo to dojmem, že to je jen můj zaujatý názor či nějaký osobní konflikt tady s Aresem.

Fedosi - příjde mi to s tvé strany na ares11 krapet jako podpásovka.
Necitím se být dostatečně povolán nebo autoritou pro hodnocení jeho fotek .
Ale když už se tak stalo napišu to co si myslím.

¨
fedos píše:
Ares:
jako příklad uvedu čtyři záměrně vybrané fotky, které mě mezi nově přidanými nejvíce praštily do očí:

http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/189411#photo fotka je výrazně křivá (padá na pravou stranu) a přesně je tam zbytečně příliš asfaltu před vozem - stačilo by fotku narovnat a lehce oříznout, aby autobus byl "blíže obrazovce"

http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/189410#photo
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/189412#photo
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/189416#photo

tyto fotky mají všechny stejný problém a to, že jsou výrazně křivé (padají na pravou stranu), je o mně asi dost známo, že jsem pro toleranci náklonu 1-2° toto je ovšem určitě mnohem víc, když si to uvědomuji pouhým okem i já.

ares11 je vinen v plném rozsahu. Plně souhlasím s tím co k daným fotkám napsal Fedos.
Pokud bych měl jednou větou charakterizovat tvou fototvorbu aresi bylo by to: " k uzoufání nudná"
Osobně bych jako fotoeditor (jako že jím v žádném případě být nechci) řadu fotek vrátil k úpravám (například ty Fedosovy čtyři).
Asi bych mazal nějakou fotku jen vyjímečně, zato spousty fotek bych publikoval s hendikepem (s koumentářem - šedívá, bez barev, špatné světlo)

Ale co musím vyzdvihnout:
20.000 dokumentaček za 7 let co je na SA (to je více než 7 fotek každý den)
To je obrovskej kus dobrý práce.
Protože i ta nejnudnější a nejšedivější fotka kterou kdy vyfotil, je mnohem "barevnější a poutavější než toto:
http://seznam-autobusu.cz/vuz/25242
= než karta bez jakékoli fotky

----
Drobný důkaz toho, že dodatečná editace fotoeditorem je důležita
http://seznam-autobusu.cz/vuz/27811
Jakto, že máme dvě stejné fotky na kartě jednoho vozu?

Aresi ty si neprohlížíš svoje fotky po tom co je spublikuješ na SA?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Pozor, ja proti fotoeditorum nic nemam. Jak jsem uz psal, fotim minimalne, navic v podstate jen vozy, co mi prijdou pod ruku, ale zadny konflikt jsem nikdy nemel. Za vyborny povazuji tvuj navrh na kontaktni okenko v administraci, taky jsem kdysi potreboval kontaktovat schvalovace a nemel jsem jak.
Ja jsem jen chtel vedet, na jake bazi se tito editori vzali, protoze jsem z debaty zde pochopil, ze je s nimi nejaky problem.
Jestli muj vcerejsi prispevek vyznel proti někomu konkretnimu, tak se omlouvam, mysleno to tak nebylo. Slo z me strany spis jen pohled, jaky jsem z poslednich prispevku ziskal.


Offline
106
23 led 2011 14:37
ares11 píše:
4T4 5149 - Přerov (Hranice)

Tento vůz jezdí na "novojičínské" lince 880929, proto taky není bílý. A díky moc za ostatní vozy :-)


Offline
Uživatelský avatar

33
17 srp 2014 15:09
Myslím si, že Eda to velmi dobře pochopil jak jsem to myslel.

Práce fotoeditorů je důležitá, nedoceněná a zaslouží si úctu a respekt.
Robert a ares11 jsou přesně ukázkou toho, že více respektu k fotoeditorům by rozhodně nebylo na škodu.
Já osobně si myslím, že i mladý (děcka) to můžou dělat dobře. Jen je potřeba více s editory pracovat, lépe definovat co je naplní jejich práce a více se jim věnovat hlavně s počátku.
U editorů se bohužel musí počítat s větší fluktuací. (o důvod víc proč je potřeba dobře popsat jejich práci a úkoly, aby bylo jejich zaškolování snazší)

Kolik máme fotoeditorů? A kolik jich je aktivních?
Máme jich dostatek, aby zvládli i "dodatečnou" kontrolu fotek od osob kteří mají "volné publikování" (měli by to být dodatečná editace)
Myslím tím těch aktuálně nově přidávaných ne prolejzání toho co je na SA již delší dobu.

Publikovaní s hendikepem - oprava chyb na fotce

* Chyby které jsou opravitelné by měl editor vracet k opravě autorovy, typicky :
náklon, nedostatečný ořez, ale mohli by to být i nesprávně nebo neúplně vyplněná tabulka u fotky atd. (na některých webech, když je mi vrácena fotka k přepracování, tak mi začne běžet čas (tuším že týden) který mám na opravu fotky.
Neopravím-li jí v limitu, tak bude smazána

* Publikování s hendikepem - fotka je plnohodnotně publikována a může si normálně "žít" svým životem na webu. Jen má vyznačený hendikep.
Důvody: cizí objekty ve výhledu / lidé, nestejnoměrné osvětlení, vizuální deformace vozu, chyby v kompozici, přepaly, odlesky v obraze atd...

* asi by mělo být možné, abych požádal o publikování fotky s hendikepem. V případech kdy nejsem schopen danou chybu opravit nebo ji z nějakého důvodu opravovat nechci, na druhou stranu je na zvážení editora zda li mi vyhoví.

Hodně mi chybí na SA textová kolonka pro vzkazy editorům.
Zejména, když je mi vrácena fotka k opravě. Opakovaně se mi stalo třeba to, že jsem byl požádán o narovnání fotky, já jí znovu přeměřil a žádný náklon nenašel. Musel jsem pracně kontaktovat editora přes email abych se následně dozvěděl, že to byl omyl ze strany editora?

fotobus.msk.ru a jeho sesterské weby mají jednotný systém, ale rozdílnou štábní kulturu.
V čem se mezi sebou liší je nasčítáváni bodů za publikované fotky. (každý web to má jinak)
Přes tyto body se otevírá počet fotek, které mohu za den na web nahrát. A postupně se mohu propracovat až k "dodatečné administraci bez limitu".
Na druhou stranu za určité prohřešky je možné body i ztrácet.

----
Hodnocení ze strany editora by mělo být: slušné, srozumitelné a pravdivé
Jako fotograf bych měl mít možnost kontaktovat editora (asi nejlépe emailem) o podrobnější vyjádření. (mělo by to být považováno za legitimní)
To je problém při tom jaký "mrdnik" v adresáři SA.

To co se mi líbí na fotobus.msk.ru atd je transparentnost. To že autora postupně vedou a učí ho co a jak funguje.
Nemusím čekat na přidělení nějakých práv (na SA jsem musel čekat více jak týden na možnost publikovat první fotku, a to jsem to ještě musel osobně urgovat emailem u Edy)
Na fotobus mohu publikovat fotky hned po registraci, ale jen 5 fotek. Další mohu nahrát až další den. S tím jak jsou mi fotky schváleny a publikovány, tak se mi limit zvedá.
Abych mohl ohodnotit cizí fotku musím mít 10 publikovaných vlastních fotek...

"s tebou a pár dalšími není možné, neboť jim v mailech prý akorát vyhrožujete různými věcmi ve smyslu, že běda, jak vám smaží jedinou fotku atd. tak přestanete přidávat všechno a vše smažete
a párkrát se to už reálně ukázalo, že se nakonec autoři chovají takto jako děcka, kterým někdo rozšlape bábovičku a za třeba pět smazaných fotek v horší kvalitě z karty vozu, který má fotek spousty
(a to klidně i od daného autora) pak umíněně mažou sami mažou své fotky ještě ke všemu naschvál od vozů, kde po smazání nezůstane fotka žádná - pořád se tu nadává na to, že ty věci dělají děti...
tady je ovšem vidět, že jen o věku to není a i dost dospělý lidé se dokáži chovat dětinštěji jak ty opravdové děti.
"
---
Děkuji, že jsi toto sem napsal Fedosi. Měl jsem tušení, že asi k podobným excesům dochází. Mě osobně něco tak blbého ani nenapadlo.
Osobně jsem netušil na koho bych se měl obrátit pokud, bych si chtěl stěžovat na postup nebo komunikaci fotoeditora.
Ale i fotoeditoři by měli mít na koho se obrátit a stěžovat si na postup fotografa.
Až nedávno jsem se dozvěděl, že fotoeditory vedeš ty. Děláš to jen ty, nebo ještě někdo? Na tebe se tedy mám obracet v případě problému s fotoeditory? Nebo obráceně na tebe se mají obracet oni, když budou mít problém se mnou?
Proč tato informace není někde srozumitelně uvedena?

---
Vulgarizmy a vyhrožování do takové komunikace nepatří.
Za podobné excesy v komunikaci by byla na místě určitá penalizace...
Tam kde mají bodový systém, je penalizace přes body na snadě...
I problém s "trestným mazáním vlastních fotek" mají na fotobusu pořešený.
Fotka, která je spublikovaná, tak já jako autor ji nemohu editovat, upravovat natož mazat. Pokud něco takového chci musím o to požádat.
Nevidím důvod proč by měli autoři mít možnost volně mazat své fotky. Pokud něco takového chtějí, ať tak udělají po konzultaci s administátory. Ale to by mělo také nést určité sankce pro ně.
V extrémním případem například černá listina a blokované IP adresy daného "fotografa"


Offline
Uživatelský avatar

33
17 srp 2014 15:09
Než začnu reagovat na příspěvky a pokračovat v tom co jsem napsal já víše udělám úkrok stranou.

Rodinné stříbro SA

Co myslíte, že je rodinným stříbrem SA?
Mockrát jsem potkal odkazy na různých webech směřující na SA.
To co je vyzdvihováno na SA není vyhlášená výborná kvalita fotek na SA. (přesto, že řadu velmi dobrých fotek na webu máme)
Ale je jím informační hodnota webu. SA je často používáno jako informační etalon. Někdo se zeptá na určitý vůz a jiný mu odpoví odkazem na SA.
To je báječný a to je "rodinne stříbro" SA. Ale o databáze je potřeba pečovat, doplňovat a aktualizovat. Jinak bude postupně degradovat.
Jedna fotka má více informační hodnoty než odstavec textu.
Měli by jsme se především zaměřovat na věci, které podporují a zkvalitňují naše "rodinne stříbro".
Obecná kvalita fotek je běh na dlouhou trať a je dobré ji podporovat, ale neměli by jsme ze zřetele ztratit naše rodinné stříbro.


Offline
76
27 bře 2016 21:25
kraj bělochů :-)
Ještě prosím o smazání duplicitní fotky u 7T1 4266 a Aresi, prosím udělejte něco s tím tornádem na dokumentačce u 1TI 2909. Díky:-)


Offline
329
18 pro 2008 21:18
Stochov okr.Kladno
http://seznam-autobusu.cz/vuz/72707
Prosím o odstranění odkazu z důvodu duplicity.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 379  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 00:46
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]