Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 87 z 833    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 833  Další
Autor Zpráva
Offline
250
16 led 2013 21:59
Popůvky(401,402,403)
ms123 píše:
Všichni mají povinnosti a všechny vozy nejdou odchytit za 24 hodin a hodně je neviditelných. Hold už nezapisuje Dominno - byl smazán.


Odhlasovali jste si to sami, já Vám brát názor nebudu, je pravda, že jsem zapisoval hojně a ta "ztráta" je teď znát.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
No, je asi fakt že pro některé je to opisování z iRisu vhodnější, když nedovedou opsat správný kurz viděný v terénu. 12/9 se sekla v Julcu a jako náhradní vlak zaskočila 2/4 jak je to tu psáno. Bezmyšlenkovitě zapsat kaču na devítce to je taky umění.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Jura: změnu kurzu jsem udělal já, protože kurz 00402 zaskakoval za 00912.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
A není tak trochu náhodou na 00402? To je to vaš opisování z irisu.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
A také tento kurz v sobotu nejezdí.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
SO 17.02.2018 4L2 5168 702 10 ScaniaT

Jak jsi na to přišel? Tento vůz stojí celou sobotu v Mokré.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Stanislave, ano kurzy většinou bývají zapsané do 12 hod., ale občas já i ostatní to nestihnou dopsat ani do odpoledne. Ale snažíme se zapisovat kurzy co nejdříve, ale kdyby jste si dali "podrobný výpis podle data", tak by jste viděli kdo často zapisuje a kolik má řádků. A zapsat denně přes 600 řádků MHD Brno, není jen tak jednoduché a hlavně se nesplést ! Dříve jsem musel dopisovat chybějící záznamy já a ještě zjišťovat neviditelné vozy ve městě a dělat kontrolu chyb.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

108
19 pro 2012 17:24
Kluci jako mě se docela líbí že vypravenost je zapsaná už hned dopoledne, sem tam jedu se svou starou na nákup do města a normálka otevřu bmhd - vypravenost a vidím pěkně všecky kurzy vypsaný vedle sebe....pochopitelně možou někteří tvrdit že mi na tohle stačí otevřít IRIS ale bmhd je pro mě jako pro staršího člověka pohodlnější a přehledější.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
No já raději sleduji okolní provoz a situaci na trati, nikdy nevíš kdy ti někdo vyběhne odněkud... Ať se l tomu každý staví dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, já raději sleduji trať

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

209
24 lis 2015 22:09
Zdeněk: Budeš se divit, ale seděl jsem za "tím" mnohokrát jako řidič a kupříkladu na d-1 je celkem velká část tratě na vlastních tělesech, kde se můžu vklídku podívat na vozidlo proti mě i na kurz. Jako u autobusů to už nejde se čumět kolem, ale u šalin na některých úsecích ano.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
TomS: a k čemu ti budou další lidi? 17 lidí je pro obšlehnutí iRISu málo? Já třeba ráno zapisuju co vyjíždí ven když čekám na svůj výjezd, ale kdybych to nedělal tak ty záznamy stejně někdo napíše. Ono když o půl osmé je vše zapsané tak je dost demotivující něco psát.
A zapisovat co vidíme jalo řidiči tramvaje když jedeme... To je úplně mimo, kdo za tím někdy seděl, pochopí

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
prototyp401: To tě fascinuje špatně, s irisem mám zkušenosti, takže tvůj výlev je zcela mimo.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

209
24 lis 2015 22:09
Hoši hoši, já být vama tak se vyseru na to někomu něco vysvětlovat. Je to vaše věc kam si jezdíte nebo jak si záznamy ověřujete a vůbec co přes den děláte.
Můžou být rádi, že mají vypravenost kompletní a ne pořád kafrat a vysmívat se někomu. Takovej Milan H. asi neví, že každej má jiný zájmy. :roll:


Offline
Uživatelský avatar

66
27 říj 2016 09:44
Přesně tak jak píše Tom, čas od času se vyskytne nový autobus nebo se u jiného změní MSP, tak to je většinou důvod k výletu když mám v tu chvíli čas a nezískám informace jinak. Regionálky jsou podstatně těžší ověřovat než brněnskou MHD.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Mili.hami: pro někoho ano, pro někoho ne. Já třeba když se mě zobrazuje vůz s ?, tak se jedu podívat na SPZ, abych ji doplnil do seznamu IRISU. A to i po Brně i mimo něj. A kurzovky za sklem vozu, vždy neodpovídají přihlášení.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

66
27 říj 2016 09:44
mili.hami: No neblbni :D takovej magor nejsem abych jezdil kvůli nějakým autobusům přes celej kraj sarcastic Jen někteří jedinci měli problém s opisováním z iRisu, tak jsem napsal že to opisuju abych nemusel jezdit přes kraj a ověřovat autobusy :D Jako jednou za čas se někam projedu to jo, ale kdyby nebyl iRis tak zapisuju autobusy jen kolem baráku nikam jinam bych nejel :D


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Kuba95 píše:
Pro mě je iRis velká pomůcka, díky níž nemusím každý den poletovat po polovině celého kraje, abych si odchytil všechny regionálky. Dělám to tím způsobem, že ráno zapíši z iRisu vozidla do vypravenosti a během dne si vybrané vozy průběžně ověřuji, některými z nich jedu a pak navíc mám také kontakty na místech kde zjistím rozporuplné vozy. Po celém dni večer dělám ještě kontrolu a doplňuji poznámky.


Jen tak ze zajímavosti, jestli to není nějaký top secret... To je jako tvoje hlavní pracovní náplň jo? Jezdit každej den po celým kraji a kontrolovatat nějakej papírek za oknem? sarcastic Ok


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
V poslední době jsem si všiml, že se do zapisování vypravenosti uživatelé nehrnou. I když má plno uživatelů oprávnění zapisovat, tak denně zapisuje kolem 17 uživatelů. A to ještě já a Škoda děláme navíc kontrolu záznamů a úpravu poznámek.

Tak bych chtěl poprosit ostatní, aby se přidali do zapisování. Děkuji.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Rem: fascinuje mě, jak tady kritizujes iris, aniž bys ho zkusil použít...
V irisu vidíš i kurz, což bys věděl, kdybys než něco zacneš kritizovat, zkusil první si zjistit, co to nabízí...
První si odpověz na otázku, k čemu je podle tebe zapisování vypravenosti?


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Myslím, že při řízení šaliny se prvořadě dívám na cestu a na možný nebezpečí okolo, a ne na kurzy toho co projede okolo mne, ale budiž asi víš líp co dělám. A i kdybych takto lovil, bylo by to zjevně zbytečný, protože jak psal Zdenda, jiní to o půl osmé ráno, kdo ví jak opíšou z irisu a čau.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

209
24 lis 2015 22:09
Rem: O tom, že by sis měl zakazovat zapisování do vypravenosti nikdo nepsal. Bylo jen myšleno že když řídíš šalinu tak potkáváš prakticky polovinu vozidel během své práce, nemusíš si je odchytávat ve volném čase. A zapsat je můžeš třeba na každé konečné o přestávce. Kdybys chodil makat někam mimo Brno nebo tam kde si pomalu od tmy do tmy, tak toho moc osobně neodchytneš a myslím že po celém dni v práci by se ti ani moc nechtělo zajíždět do centra.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Vlasta: Cestou do školy to bylo slabší, cestou ze školy, kdy jse šel kolikrát pěšky jsem neměl problém zapsat si do mobilu, nikoliv čedičem do kury stromů i víc jak desítku kurzů. Každopádně to je variabilní dle toho, kdo kam jede a kde třeba přestupuje.
Aha, takže bych si měl vlastně zapisování zakazat protože se mi to mele když ty kurzy narozdíl od jiných potkávám v provozu, tak to jo sarcastic
Ještě jedna kacířská myšlenka. Jak že to v běžné městské MHD vlastně dopisujete kurzy dle irisu, když vozové jízdní řády nejsou dostupné veřejnosti? To odhadujete dle toho co již někdo doplnil a dopočítáváte možný následující kurz? :twisted: Ptám, se nikdy jsem po tom nepátrál a z irisu kurz nedopisoval.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

66
27 říj 2016 09:44
Pro mě je iRis velká pomůcka, díky níž nemusím každý den poletovat po polovině celého kraje, abych si odchytil všechny regionálky. Dělám to tím způsobem, že ráno zapíši z iRisu vozidla do vypravenosti a během dne si vybrané vozy průběžně ověřuji, některými z nich jedu a pak navíc mám také kontakty na místech kde zjistím rozporuplné vozy. Po celém dni večer dělám ještě kontrolu a doplňuji poznámky.
Nevím jak to máte vy ostatní, ale pro mě má své kouzlo i to ověřování vybraných vozů v terénu - můžu říct, že jezdím jednou za čas na kontrolu vozidel i na úplně druhý konec kraje.
Samozřejmě ten iRis má své nevýhody - změna MSP nebo RZ vozidla o které se hned nedozvím, ale výhod to má pro mě víc zvláště daleko menší časová náročnost. Tož to je můj názor na věc.


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Všichni mají povinnosti a všechny vozy nejdou odchytit za 24 hodin a hodně je neviditelných. Hold už nezapisuje Dominno - byl smazán.


Offline
Uživatelský avatar

209
24 lis 2015 22:09
Miky: Nojo ale teď Ris je, tak je zapisování jednodušší...chápu pro některé co zažili zapisování bez Risu to postrádá kouzlo, ale doba je stále modernější. Dřív taky nebyly mobily a počítače a lidé se nějak dorozumívali ;)

Rem: Cestou do školy/práce potkáš jedno až dvě vozidla, vesměs ve tmě, pořádně nevidíš na kurzovku...tak zapíšeš akorát tak velký víš co. Z Irisu toho zapíšeš daleko víc když MHD znáš a víš jaké vozy se kde běžně vyskytují. Nehájím tím takový tupany co ti napíšou z Risu velkokapacitní soupravu na d-10 anebo sólo na d-1, ale hájím především ty, co to z Risu zapíší s rozumem a přes den si to ověřují v terénu + své záznamy si neustále kontrolují a doplňují.
Někdo, kdo potkává většinu vozů na trati, protože jednu z šalin třeba řídí, tak tomu se to pak mele :/


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20822 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 833  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]