Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 138 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
:-$


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No a nebylo by to mnohem levnější, kdyby byly s klimatizací už z výroby?


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Protože jsou to zoufalci, kteří si v roce 2015 objednali autobusy bez klimatizace. Tomu se musel hodně divit i sám výrobce, ale holt náš zákazník = náš pán a objednávka byla vyslyšena. sarcastic sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Proč ty urbanwaye nebyly s klimatizací už objednány?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Možná proto, že to na ty potvůrky jaksi není úplně kam dát. U SORů se musí s klimatizací počítat už při výrobě, jinak je její instalace hodně složité. A totéž platí i pro 31Tr. Ne že by to vůbec nešlo, ono když se chce, jde asi všechno, ale náklady by byly ve srovnání s Urbanwayi asi násobně vyšší a to už žádný rozumný manažer neschválí. Takže tu teď budeme mít dlouhá léta 38 autobusů a 30 trolejbusů, na které už klímu bohužel asi nikdo nikdy nedosadí.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
do Sorek se to neplánuje?? Proč?


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
(ano, do třetice všeho dobrého ;-) )

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Brněnský DP chce dodatečně vybavit klimatizací 55 autobusů

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Zastávku v Březinově ulici vyznačí na jaře. I přes protesty místních


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Nevím, kdo je divný cestující, jestli ten, kdo si kupuje pravidelně jízdenky u řidiče, nebo platící kartou. Třeba moje kamarádka jezdila pravidelně do Brna na VŠ nepravidelně podle zkoušek, nebo podle seminářů, rozhodně nedala dvacet jízd do měsíce, aby se jí vyplatilo mít měsíční kupon na 100+101+410, jednorázové jízdenky ji vyšly levněji a myslím, že i jí by vyhovovalo moct je zaplatit kartou, urychlilo by to nástup a navíc by si mohla po měsíci přepočítat v internetovém bankovnictví, jestli utratila míň, nebo by se jí příští měsíc už vyplatil měsíční/čtvrtletní kupon. Druhá kamarádka si zase koupila celoroční šalinkartu a hodilo by se jí kvůli vlaku mít čtyřzónovou kartu na platební kartě, nemusela by mít o další plastovou věc v peněžence navíc, teď to může mít navázané na platební kartu jenom uvnitř města a ne až do Zastávky.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Richie píše:
Jako vím že tihle divní cestující existujou (denně jezdící a denně si kupující jízdenku, ještě ke všemu u řidiča), ale dokázal by mně to vůbec někdo vysvětlit?
Si dovolím se toho ujmout, ač příkladem z jiného města.

Jezdím nepravidelně, cca 2x-3x týdně z okraje Plzně do centra, někdy autem, někdy busem, v létě docela často jedna cesta pěšky. Roční jízdné stojí 4002 Kč, za jízdenku tam a zpět dám dvakrát 16 Kč. To vychází na nějakých 250 jízd ročně za cenu roční jízdenky. To mi vyjde tak nastejno, k tomu bych si Plzeňskou kartu musel zařídit (a zaplatit), zařídit si fotku...

Mám to samozřejmě s tou výhodou, že tady v Plzni mi na to stačí platební karta.

Divného diskutujícího zdraví

Ne až tak divný cestující

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Zpátky nejezdím vždycky stejně, ale hodně často i zpět, tam vždycky

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A vidas je denne v obou smerech?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Nevím, já to chuť starat se o domácnost a dítě mám ale jsme u toho co jsem říkal - je to subjektivní. Tady bych to raději utnul a vrátil se k původnímu dotazu - jsou i lidí co takhle jezdí tam i zpět (vídávám)... Ale na druhou stranu, proč je upozorňovat, pak bysme měli v systému míň peněz...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Šalinkarta se vyplatí při absolvování cca 30-35 jízd měsíčně, což při denním dojíždění jedním směrem není. A jestli si myslíš, že někdo má chuť se po šichtě a cestě domů, kde jej čeká další práce s domácností, dětmi, hospodářstvím apod., někam tahat, tak se obávám, že jsi na obrovském omylu. A o víkendu na nákupy či na výlet si každý běžný člověk zajede autem, což chápu. Že to nechápeš ty, je opravdu jen tvůj problém.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Kromě důvodů proč použít auto (což je subjektivní a milionkrát se to tady řešilo) je na tom k nepochopení to, že pokud jednou jedeš normálně a zpátky autem či naopak tak se šalinkarta pořád vyplatí, minimálně pokud jedeš 5x týdně. Pokud bys to dělal u směn, tak by nemusela, ale tak přece nejezdíš jenom do práce a z práce...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Rano s nekym autem, odpoledne VHD. Co je na tom k nepochopení?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Co se stane, když řidič tramvaje udělá chybu a odbočí špatně?

Richie: Pokud třeba dojíždíš na 12hodinový směny (třeba 14x měsíčně) a o víkendu jedeš autem (není vhodný spojení), tak se šalinkarta nemusí vyplatit. A univerzálka je sprostý slovo.

Případně to může být neznalostí. Člověk nemá přístup k internetu, netuší nic o tarifu IDSJMK. Do toho třeba nedisponuje finanční gramotností. Pokud takto jezdíš do práce 30 let, tak jseš zvyklej a neřešíš, že by to mohlo fungovat jinak. Starého psa novým kouskům nenaučíš.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Citace:
Nová možnost placení kartou se líbí Anně Melkové z Vyškova. Do práce jezdí autobusem pravidelně. „Je to dobrý nápad, který spousta lidí ocení. Několikrát se mi totiž stalo, že jsem u sebe neměla drobné na zaplacení. Řidičům totiž vadí, když někdo platí velkou bankovkou a oni musejí vracet,“ řekla.

Jako vím že tihle divní cestující existujou (denně jezdící a denně si kupující jízdenku, ještě ke všemu u řidiča), ale dokázal by mně to vůbec někdo vysvětlit?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jízdenky zaplatí lidé kartou. V autobusech vymění tisíce starých pokladen


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Úleva pro řidiče i cestující. Jízdenky na jižní Moravě půjdou platit kartou


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Nové brněnské autobusy nabírají zpoždění, pomalu se jim zavírají dveře


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Městská policie Brno píše:
Pátrání městských strážníků vedlo k dopadení trojice podezřelé z krádeže batohu a rozbití autobusu

Oznámení o poškozeném autobusu prověřovali v noci na neděli strážníci na Cejlu. Sklo na křídle dveří údajně rozbili tři mladíci, pravděpodobně lahví alkoholu. Střepy se skutečně nacházely jak na podlaze dopravního prostředku, tak i venku na ulici. Strážníci se navíc od svědků dozvěděli, že ještě před rozbitím okna prý trojice podezřelých napadla pěstí jednoho z cestujících a ukradla mu batoh. Okamžité pátrání několika hlídek městské policie bylo úspěšné. Jedna z nich objevila podezřelou trojici i s batohem na lavičce v parku u Krokovy ulice. Mladí muži vstali a chtěli rychle odejít, znovu je však usadila důrazná výzva strážníků. Jak se později ukázalo, předměty v batohu dokonale odpovídaly věcem, které napadený muž postrádal. Škoda na autobusu dosahuje přibližně pětadvaceti tisíc korun. Jednadvacetiletého muže a dva sedmnáctileté tedy městští strážníci předali státní policii pro podezření z trestného činu.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
VIDEO: Místo kopů raději páka. Revizoři se učili, jak krotit pasažéry


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Brněnský dopravní podnik hlásí méně nehod. Zaviní je hlavně nedání přednosti


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:10
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]