Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 35 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Takže například půlkou dvojek budu moct jezdit zadarmo?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Slevy v dopravě budou platit i v MHD při cestách mimo město

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Oproti minulým tam zapadá logo IDS.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Taky jsem na to myslel, ale budeme si asi muset počkat

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jak je ten zel. pruh - nebude to nějaká odlišovaní barva lišící se na různých jízdenkách?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
...vývoj...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Tak se nám do oběhu dostala už pátá verze aktuálních jízdenek, foto odpoledne

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
...termín spuštění se odhaduje na konec příštího roku.

Tak tady by mě nepřekvapilo, kdyby novináři jen našli nějaký článek z prosince minulého roku a prostě to jen zkopírovali a byl tedy myšlen konec 2018, ostatně nebylo by to poprvé. Do teď jsem také četl všude, že alespoň část by se měla v roce 2018 stihnout....


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ostrava rozšiřuje možnosti platby kartou v MHD, v červnu systém zamíří i mimo město
Mimochodem je tam i informace o Jihomoravském kraji.

Odbavení v podobě úhrady jízdného platební kartou a optimalizace zaplacené sumy se přitom má rozšířit z Ostravy do okolí. Jeho proměnu v regionální systém má na starost dopravní koordinátor KODIS. „Nejdříve by se tak mělo stát na Karvinsku a Orlovsku, a to od 10. června 2018,“ uvedl jednatel KODISu Aleš Stejskal. Podobný systém se chystají zavést například i v Jihomoravském kraje, kde jsou aktuálně ve fázi nákupu potřebných přístrojů; termín spuštění se odhaduje na konec příštího roku.
Čili v roce 2019. No, kam spěchat. Rok už fungují elektronické šalinkarty, které stále nemůžou průvodčí Českých drah přečíst (a tedy je nutné mít QR kód), šofci na a-57 můžou také jen věřit tomu, že cestující má skutečně kartu s šalinkartou ...

Přitom na stránkách k EOC uvádí, že snad v roce 2018 by měl fungovat nový odbavovací systém ...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Od začátku provozu je měly i rakety.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Taky bych řekl, pamatuju si to úplně stejně. Ze začátku, pokud se nepletu, snad dokonce měly i tu širokou díru jako v Praze, nebo ne?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
peno: pokud mě paměť neklame, tak s tramvajemi RT6, tedy kolem roku 1997

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Sem mi tento dotaz asi nejvíc sedí. Věděl by někdo, kdy se v brněnské MHD poprvé objevily označovače Mikroelektronika?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
I kolo v regionálce už jsem zažil a nemluvím o cyklobusu. A ne jedno, ale rovnou tři v jednomu autobusu. Ale přesnější radši nebudu, abych řidiče náhodou nedostal do nějakého maléru, i když je to už nějaký ten pátek.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zlate regionalky, kde cyklistu nevezmu a mam pokoj. :pivo:


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Ono se to děje docela často. Zažil jsem to i v prázdném buse do Žebětína.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Přesně tak. Řidička evidentně nezná SPP.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Kočárek přednost má, ale pouze a jen při současném nástupu.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No právě řidička jim řekla, že si musí vystoupit, že kočárek má přednost. a oni teda hned vystoupili.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Nemůže. Jak seš jednou vevnitř s platným lístkem, nemůže, samozřejmě pokud jinak neporušuješ SPP.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Vrtá mi hlavou otázka: Může mě vyhodit řidič z vozu s kolem během přepravy?
Jde mi o to, že v přepravních podmínkách je napsáno, že s kolem mohu nastoupit pouze se souhlasem řidiče. Nechá mě nastoupit, já si cvaknu za sebe i kolo lístky. O pár zastávek dál se mě rozhodne vyprovodit z vozidla, např. kvůli nastupujícímu kočárku.

Jak se toto řeší? Nic jsem neporušil, chovám se ve voze slušně, ale hlavně jsem si koupil a označil lístky.

Mně se to teda nestalo, spíš naopak "kvůli mému kočárku" vyhodila řidička dva cyklisty z prázdné tramvaje.

Asi beru, že na to má právo. Ale osobně bych asi dobrovolně vystoupil jen za předpokladu, že mi dá náhradní lístky nebo nějaké potvrzení, abych na ty lístky mohl cestovat i jiným spojem po skončení jejich platnosti (hlavně nepřestupní lístky).


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Peno: až se ti začnou pálit podrážky, tak to poznáš. :mrgreen: Asi je to další odlišnost CN od BN. V CN totiž je to tak, že pod pravou čtyřkou je výduch topení do uličky, takže za ním je teplo a před ním zima. Další "vlastnost" trabantu prostě.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Tak musím říct, že Cracatit má pravdu. V CN opravdu v té čtyřce vpředu žádné topení není. V pravé části opravdu topení začíná až za tou čtyřkou, no a v levé části není topení vůbec, ani za tou čtyřkou. Zvláštní, že jsem si toho nikdy nevšiml, až teď, když na to Cracatit upozornil. Přitom v BN tam topení je, to vím, protože se mi několikrát stalo, že se mi v zimě na čtyřce pálila noha :D

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No nevím, seděl jsem v tom busu zatím asi třikrát, z toho dvakrát v podzimním klimatu a topení měl borec puštěný. Zatímco na těch sedadlech, co jsou čelem k sobě (jako čtyřka na obou stranách uličky) byla zima a teplý vzduch k nim nedosáhl, jakmile člověk sedl za výduch topení kamkoli mezi tu čtyřku a dveře u kočárku, tak už bylo relativně teplo. Přirovnal bych to asi stylu, jako když člověk projde v obchodním domě lítačkama s fukarem, u něj je trochu zima a za ním teplo. S tím jsem se v Crossu nikdy nesetkal.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
To topení bude spíš chyba řidiče (který šetřil naftu) nebo závada daného vozu, protože já jsem zimu v přední části CN (ale i BN) SORů nikdy nezaznamenal.
Co jsem ale letos v létě zaznamenal u tišnovských CNG, bylo to, že v přední části prostě neklimatizují. Nejsou tam ani žádné průduchy pro klimatizaci (což je zase svým způsobem logické, protože celá přední část střechy je zabraná nástavbou na plynové bomby), takže bohužel nezbývá, než v přední části otevřít okno, což má ale vliv i na funkčnost klimatizace v zadní části vozu, takže klimatizace v těchto vozech je na nic. A stejný problém je i u CG 12.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]