Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 36 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Vůbec je ten venkovskej trabant "úžasná" kára, u CN jsem si všiml, že to auto fakt moc netopí, hlavně v první třetině míst, asi protože je topení vtipně umístěný tak, že teplej vzduch prostě k těm předním kolům moc nejde. V popsané situaci kolem nuly v dešti to byl fakt další bonus sarcastic k té krásné jízdě. V tom je Cross na stejné lince na hladké části II/602 úplně někde jinde, hlavně při jízdě na Kývalku fakt topí, ale zase místo převodovky dělá randál samotné topení, ale na to jsem si už tak nějak zvykl, protože je to stálé hučení, co člověka celkem uspí, pokud jede delší trasu na rozdíl od řvoucí převodovky v trabantovi.
Jedinej trabant, kterej neřve, je plynová verze od ČSAD Tišnov, co jsem ji tu už popisoval, že má ty divný sedačky s venkovní kostrou a "ušima" na držení. S tou jsem jednou jel i teď v zimě, někdy v listopadu, kdy mrzlo a krásně topila po celém busu, takže je to evidentně vada nízkopodlažních trábošů. sarcastic

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ale jo, občas jedu i LE trabantem (vzor venkov = CN12), naposledy jsem s tím jel jedno polední pořadí A-401 někdy před Vánocema, ale na štěstí vystupuju na stálé zastávce u šaliny, kde je maximální výstup osazenstva. Jet s tím v zimě kolem nuly a silném dešti je zážitek, jak se všechno třese a jaký hluk dělají hlavně střešní dekle, v souběhu se řvoucí převodovkou si člověk říká, že by měli z fabriky dodávat tu káru rovnou s traktoristickýma sluchátkama. sarcastic

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Ano, nejspíš jsou :-)
A to jsi ještě nejel BDS-bus LE SORkou na přejezdu na linku 75, tam jsou tlačítka zastavit tak zašitý... :-D

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Fajn, tak mi to vysvětlete, na co jsou ty tlačítka na všech třech tyčích okolo zadních dveří a schodů do zadní půlky Crossu E6 u BDS-Busu? A jak teda řidič pozná, že jednou má otevřít přední a jednou jen zadní, když tam má třeba ženské s kočárkem a lidi vevnitř, co chcou vystupovat třeba na takové zastávce Tranzitní plynovod (101, Z v Bosonohách)? Co to teda je, když ne POD, se mi nechce věřit, že by všechny tři ty čudle byly na upozornění řidiče jenom "zastavíme." :mrgreen:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

218
11 srp 2012 21:46
No to jsou městský Crossy, tedy troje dveře, jen jsou s manuální převodovkou. Ale pokud vím, není linkový Cross (dvoje dveře) v IDS JMK, který by byl vybaven POD.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ale tak snad ty lidi jezdí taky po Brně, ne?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
xxx: pokud vím, tak poptávku na dveře mají Crosswaye BORSu na Šlapanicku. Na linky 48, 64, 74, 151, 202, 710. Možná i další, nevím.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Regionální crosswaye mají poptávku? :shock:


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Dobře, tak svůj příspěvek doplním: :smile: myslel jsem A-54 z kurzu 30302, kde obvykle ten Cross jezdí. A na kurzu 05402 bych ten minibus viděl spíš jako raritu, i když vím, že už v minulém JŘ tam byl předepsaný, co se nepravidelně koukám na Sotoris, tak se ta vypravenost málokdy podaří dodržet. Na A-68 asi jsou nějaké přejezdy, nicméně o těch jsem netušil, takže díky za vysvětlení. :smile:
A k venkovu, asi záleží na zvyklostech, v Crossu na A-401 a 402 se poptávka hlavně u zadních dveří používá, protože je víc jak půlka zastávek na znamení, hlavně celé Bosonohy, nicméně hlavně starší ročníky na to zřejmě nemusí být zvyklé, pokud dojížděli celý život se sedmičkovou Karosou, kde se takové věci nenosily, aby člověk někde něco mačkal. :mrgreen: /

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Richie píše:
Jenom by těm venkovanům měli na obecním úřade vysvětlit, jak funguje poptávka, baba se mnou hádala, že na téhle zastávce se nemačká a vubec nepobírala slova jako poptávkový otevírání dveří... Možná by měli pro tuhle linku speciálně nahrát vysvětlující hlášení :-D

Taky mám zkušenost z venkova, že tam je poptávka sprosté slovo.

V Pardubicích vás řidič seřve, když stisknete tlačítko s nápisem DVEŘE nebo se chystáte nastupovat nebo vystupovat předními dveřmi, jelikož jako měšťan nevíte, od kolika do kolika, které dny v týdnu a které měsíce v roce se kterými dveřmi nastupuje. No a když někdy nějaký řidič poptávku použije, neboť stojí na zastávce jen jediný člověk, tak ten dotyčný, je-li to místní, nechápavě čumí na dveře a diví se, že se neotevírají.

Ale to už jsme mimo hranice IDS JMK.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Na linku 51 přejíždí během dne 2/54, 8/68, 2/303 a 6/303. Do ukončení výluky na Lerchově bylo potřeba na linku 68 dávat výhradně stratos, proto tam jezdil průvodčí. Teď by se měl na dvou prvně jmenovaných kurzech vyskytovat pouze normální autobus (čti citelis nebo cross).

V případě zastávek mimo Brno, kde se nastupuje předem, je vhodnější uvolnění nepoužívat a otvírat přední nebo zadní dveře podle toho, jestli cestující vystupujou nebo nastupujou.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak tak, teď jsem na ní jel 6/303 7817 (čili s kasou) a 2/303 7462, čili taky s kasou.

A dokonce na Borovníku směr Žebětín nastupovali dva k sobě nepatřící lidi! A směr Troubsko jich bylo dokonce 5!


Jenom by těm venkovanům měli na obecním úřade vysvětlit, jak funguje poptávka, baba se mnou hádala, že na téhle zastávce se nemačká a vubec nepobírala slova jako poptávkový otevírání dveří... Možná by měli pro tuhle linku speciálně nahrát vysvětlující hlášení :-D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jezdí (jezdil i minibus). Děti si mně v práci stěžovaly, že "tam nebylo kde cvaknout lístek a byl tam revizor". :)


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Jezdí tam také 05402 a některé přejezdy tam dělá i linka 68.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
On tam snad někdy jel minibus? Co jsem se namátkou díval, vždycky jel Cross z pořadí 30304, který jinak krouží po sídlišti jako A-54, takže bus s kasou.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Aha, uz mi dosel vyznam toho tveho souveti. :-)


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Z ceho? Usekovka snad jde vydat jen klasickeho strojku.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Nevím, jak jsou řešeny úsekovky, ale pokud tam jezdí Stratos, je tam navíc průvodčí - revizor prodávající kompletní sortiment jízdenek.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Jak je to s tarfiní organizací na nové a-51? Podle JŘ je na trase tarifní úsek Popůvky - Troubusko, takže musí být vypravovány vozy s kasou? Tudíž zatím žádné minibusy, ale ty nové by už měly být vybaveny kasou? :-k

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Druhá etapa EOC spočívá v možnosti koupit kartou jednorázové jízdenky IDSJMK pro cesty po Brně v terminálech ve vozech. Rozšíření do celého JMK je až následující etapa. Součástí projektu RIS II je nová palubní informatika včetně nutně potřebných terminálů.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Nevím do jaké míry řeší RIS 2 EOC. Můj názor je, že to čeká na zprovoznění nových pokladen v IDS JMK. Na to je zatím odhad od 12/2019.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Tak za jízdenky lze zaplatit ve vozech i nyní ;-), druhá fáze EOC může proběhnout ovšem až po zprovoznění RISu II (a vybavení objednaného společně s tím). Můj skromný odhad je, že to má ještě čas - klidně i rok. Výběrko na RIS II se vyhodnocuje a nedivil bych se nějakému odvolání proti výsledkům (tzn. další zdržení). Komunikace mezi DP a potenciálními účastníky byla spíš bouřlivá (viz dodatečné informace a odpovědi na dotazy).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jak to vypadá s placením jízdenek ve vozidlech? Asi to nebude od ledna, jak se slibovalo, že?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Směr Kr. Pole, Řečkovice okružky, případně z Pisárek E56. Na Lesnou asi trolejbus na Lesnickou/Provazníkovu a přestup na tramvaj/autobus (záleží kam na Lesnou). Ta Slatina teoreticky jo, ale to bude podle mě tak počet lidí, který bych napočítal na prstech.
Uznávám, že v době veletrhů je Brno zasekaný, ale fakt bych chtěl vidět ty lidi, kteří z okrajových částí Brna jezdí na výstaviště vlakem.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Za dob neridice - sotouse kdy mi salinkarta platila i na vlak, jsem z Recek do/z města jezdil až na akutní výjimky a-65 od konečné k reckovickymu nádraží a tam byla návaznost na vlaky Sx. Bylo to sice o sedm až deset minut delší ale rozhodně to mělo svý kouzlo a člověk se nemackal v 2x T3 biggrin

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 07:50
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]