Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 4    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
S takovou stížností je dobré se obrátit přímo na DP. ;)


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Nejhorší je, že argumentují čistitelností látkových potahů (z plyše se...ehm...některý typ znečištění uspokojivě ani nedostane) a poslední autobusy mají látkové čalounění sedáků (kde se znečistění objevuje častěji) a navíc bez polstrování (takže z obou to nejhorší - tvrdý a špinavý). Na starou dobrou koženku, která může být určitě i nějaké neotřelé módní úpravě (nějakej designér určitě vymyslí něco, co nebude připomínat satré časy), se jaksi zapomíná.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Nebejt tam kamery tak jim tu klímu a sicny čórnó.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Ve spojení s kamerama a klimou. :applause: I ti rumuni mají rozum.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Co to je na tom sloupku? To je nějaký historický označovač? :mrgreen:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jen takové doplnění k těm plastovým sedačkám Kiel v nových Váriích: minulý týden jsem jel pár zastávek na jedničce směr Pisárky a sedl jsem si v nízkopodlažní části na Kiel s tzv. vlepeným čalouněným dílem, musím říct, že mě to vůbec neuráží, nepůsobí to na mě ani stylem dodo, dokonce mi to přijde lepší, než holý plast, který mě dneska v osmi stupních, kdy se v busech MHD prakticky vůbec netopí, celkem studil do pr*dele.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Je to sice 24Tr pro rumunský Temešvár, ale přece jen jde Iveco a Kiel dohromady, když se chce...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Docela vtipné, když web propagující pohodlí v MHD má na fotce pasažérku, jak se trápí na nepohodlné plastové sedačce ](*,)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To nevadí, může to tu viset i pro ostatní. :smile: jinak dobrej popis, Chate, díky.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Richie: Tak zrovna Cracatit si to bohužel zrovna moc neprohlídne :-D

Cracatit: Na výjezdu z Lidické u křižovatky s Kolištěm, směr Stopař, stojí vedle Muzejky jeden kloubovej modrej kousek ;-) Vedle nějaká dvojička T3 a směrem od města projíždí havarijní vůz DP Avia Furgon, oranžové pruhy a s modrým majákem. Rok 1992.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak tady ho máš ten Ikarus http://www.philt.org.uk/Tram/Czech-Repu ... -Sg9PzJF/A :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hm, den jsem to tu nečetl a hned taková sprška názorů a odpovědí. Díky, díky. :smile: Ano, s tou Černou Horou jsem měl na mysli právě takový vybledle modrý Ikarus, tuším, že na Zvonařce odjížděl někde ze druhé nebo třetí řady, už nevím přesně, mnohem víc jsem se s tím najezdil po Žabovřeské od Pisárek na plavání na Plovdivské. A Zvonařku si pamatuju právě proto, že z krajní řady pod nájezdem na střechu odjížděl bus směr Říčany a Ostrovačice, pak stavěl tuším někde na Jihlavské ještě dávno před integrací.
Co se týká Solarisů: se psem právě chodím prostředníma dveřma, protože u nich nejsnáz najdu tu čtyřku s madlem na okně na straně u dveří, případně sedadla hned za zábradlím kočárků, ale tam se už pes vejde hůř. Jaká jsou místa za kloubem, nemůžu posoudit, tam jsem jel jenom jednou, navíc omylem, když tu tenhle typ byl funglovka.
V příměstě Crossway LE se vejdu nejlíp na jednu ze čtyřek v přízemí za předníma kolama, eventuelně, když je příliš narváno, nechám psa dole u kočárků a sednu si nahoru někam blízko nad schody, ale to dělám dost nerad, protože pes v davu jen těžko leží na jednom místě, když na mě nevidí.
A že nejde vymyslet dobře nízkopodlažní řešení tak, aby se pes vešel a sedlo si víc lidí na čtyřku? Jak v jiných ohledech nemám rád nové 31TR, tak zrovna jejich druhé dveře s tou čtyřkou hned naproti jsou ideálním řešením a nemít pod sedačkou vzduchojem, tak by se pes vešel ještě líp. Pokud v tomhle typu trajfu jedu třeba z Osové na Mendlák nebo dál, přijde mi jako ideální posez až v rohu u kloubu, kde je protisměrná dvojka na blatníku prostřední nápravy a druhá dvojka zády ke kloubu, tam pak pes nepřekáží nikomu, i když si zase můžou sednout jen tři lidi.
Pokud jedu někam bez psa, tak si klidně sednu na přední blatník, protože mám madla u ruky a v příměstské verzi Crossu na mě v zimě nefouká, naopak mi topení zahřívá nohy, nebo si jdu zase sednout nad ty zadní schody, kde zase rychle najdu dveře a nezdržuju tolik ostatní.
Složitější je to v různých typech šalin, kam dát psa, aby se vešel.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: moje poslední věta o komfortu a údržbě směřovala na koženku, nikoliv plast.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Cracatit: Zajímavé, jak odlišné názory na sedačky v MHD máme. Na Sterech toho typu, co je v brněnských Crosswayích LE se mi sedí dobře, ale ne v Crosswayích LE, kde si pohodlně sednu menšinu sedaček dole a možná jeden pár nahoře. Jinde mi buď nevlezou nohy, nebo je mám pod bradou (sedačky v horní části na kolech). A totéž, bohužel platí jak pro městské, tak pro meziměstské Crosswaye LE, kde to v horní části ještě doplňují police na zavazadla, o které není možné se nepraštit. A to nejsem nijak vysoký. A na tom, co je v brněnských 31 Tr a plyňácích se mi sedí opravdu příšerně, právě kvůli podivnému vypoulení a sklonu sedací části. Nejen, že o pohodlném sezení nemůže být řeč, ale kvůli sklonu směrem dolů, to klouže opravdu neskutečně, jako žádná jiná sedačka. Snad ani ty dřevěné sedačky v první sérii pražských 15T, které jinak nenávidím kvůli nesmyslnému tvarovaní, které jde přímo proti tvaru lidského těla, neklouzaly tak děsně. Jediné, co u těchto sedaček alespoň trochu pomáhá, je ta látka, která je v plynových Citelisech. Ale ani s ní to není žádný zázrak.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Samozrejme, ze jezdil. A nejeden.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Cracatit píše:
Mimochodem, je možný, že jezdil kloub Ikarus ze Zvonařky přes Černou Horu asi do Boskovic v devadesátých letech?

No matně si pamatuju si z dětství v 90. letech v Kr. Poli jet takovej světle modrej po výpadovce tím směrem jak dneska jezdí 301.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
No, ono u Solarisu je pro "osoby se sníženou schopností pohybu a orientace" spoustu místa u druhých a případně i třetích dveří, což je sice fajn, ale těžko můžu chtít po slepci, aby si zjistil jé, teď pojede Solaris, to abych se přestěhoval přes celou zastávku dozadu. Je to u těch nových vozů trochu neštěstí, ale lepší uspořádání přední části atobusu asi při zachování nízkopodlažnosti moc vymyslet nejde.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jojo, Ikarus. Dodneška nepochopím, jak se někdo mohl udržet v sedě na tom místě, co bylo na předním kole hned za dveřma, pokud seděl na blatníku, takže až u okna. Tahle debata o pohodlnosti mi totiž připomněla, jak jednou takhle jel jeden mladej kluk v okružce, no musel mít nohy až za krkem skoro, jak to místo bylo nepohodlný. :smile: Celkově jsem si vzpomněl na ten charakteristický zvuk a blbě umístěný madla ve dveřích na schodech. Mimochodem, je možný, že jezdil kloub Ikarus ze Zvonařky přes Černou Horu asi do Boskovic v devadesátých letech? Jinak já už tu o sedačkách psal, pohodlně si sednu v Crossway LE, ale městská verze mi přijde tvrdší, na Kielech dost klouže zadek, pokud má člověk menší postavu, perforovaná kůže by byla fajn, jak ji mají v Praze, ale zase, bez tvarování sedačky člověk může klouzat zadkem. Momentálně se mi ve městě paradoxně nejlíp sedí asi na tom dřív nejkritizovanějším, co je v 31TR nebo plyňácích, protože sedačka není ani moc vypouklá, ani nevytvarovaná, takže v ní nekloužu, nemusím se držet, což třeba v Solarisu musím, takže díky za boční plastová madla. Pokud by třeba sedačky v devítistovkách byly s perforovanou kůží, byly by za mě úplně nejlepší, ale Vogel už se takhle asi předělávat nebude. Někdo tu nadhazoval sedačky v plyňácích na předním kole s tím koženým sedákem, i z těch kloužu dolů, protože jsou moc ploché, takže se musím držet a navíc se mi k tomuhle místu nevejde pes a musí sedět dole pode mnou, i v tomhle třeba Solarisy moc nemusím, protože se málokam vejde se mnou i pes.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Pro mě dodneška bylo nejpohodlnější posezení v Ikarusu.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Komfort a údržba? Pokud byl myšlen komfort údržby, tak to beru. Ale komfortní pro cestující fakt nejsou a to ani ty Kiely, které by byly pohodlné, ale nesměly by být tvrdé a studené. Holt se bude muset mnohem víc investovat do údržby sedaček, protože je evidentní, že sockizace plastovými sedačkami po vzoru USA se u nás neosvědčila, a to nejen v Brně, ale celorepublikově.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Trochu jako v Kocourkově mi přijde, že se plasťáky zaváděly z důvodu lepší hygieny, aby jejich největší výhoda byla odstraněna smazáním jedné nevýhody.
Koženka by byla lepší, ale chápu - je dražší. Nicméně komfort a údržba je u ní celkem dobrý.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Pravda, špatně jsem se podíval :D


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
k.vojta píše:
V sekci rozpočet ale píšou že půjde pouze o jeden vůz. :-?

Není pravda, píše se 25 vozů. Jeden vůz za 80 tisíc. Dle tvojí teorie by to byla jedna sedačka za 80 tisíc :D a to teda by tam musela být aspoň kůže z antilopy včetně vyhřívání a masážních funkcí :D


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Tak hlavně, že se sedačky měly vyměnit u 20 vozů. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
V sekci rozpočet ale píšou že půjde pouze o jeden vůz. :-?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:42
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]