Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 143 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
428
24 lis 2017 11:40
To už mě taky napadlo, ale vzhledem k tomu svahu, by se šalina musela brzo zanořit do kopaného tunelu pod ulic a ukončení by bylo asi úvratí s malou možností pokračovat.

Alternativně:
https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... RuN08NMxR2
Hlavně by to tady pokrylo spodní zástavbu Kamenného Vrchu, odkuď lidi musí do kopce nahoru na trolejbus. Stávající konečná se zruší a zastávka posune blíž podjezdu pod Jihlavskou

Tak či tak, předpokládám, že 8 bude jezdit do Kampusu, kde využije úvrať a takhle by se budoucí 10 a 6 musela opatřit obousměrnými vozidly:(


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Náměstek pro dopravu Matěj Hollan: Zjednoduším parkování ve městě

Citace:
„Když lidé přijedou do města poprvé, nemůžou zaparkovat na kraji a jet dál hromadnou dopravou, protože to tady neznají,“ poznamenal třeba Jan Malíř.


Názor jak noha...


Offline
111
26 čer 2014 22:31
Janatak píše:
goldfinger - proč zrovna tudy? Vést šalinu podél Chironovy, kde je pár baráků až u smyčky trolejbusů, do té doby pole a park, mi nepřijde jako ideální trasování. To už mi přijde z přepravního hlediska šalinu od stávající smyčky smysluplnější trasovat ulicí Svážná a někde uprostřed zástavby ukončit smyčkou, třeba takto:

https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... MINdLoNnLO

Anebo podle jiných plánů prodloužit šalinu do Bosonoh?


Nejsem si jistý, jestli ten kopec není příliš prudký. Takto na trať dle mého ani není místo a už v tak husté zástavbě je to celkem natěsno. Ani si nechci představit ten hluk.
Ta skála navíc měla sloužit buď pro další výstavbu, ale nakonec se myslím nechá jak je s nějakou prakovou úpravou či co.

Nemá náhodou v polích u Bosonoh vyrůst nějaká menší průmyslová zóna? Myslím, že plány na proudloužení šaliny do Bosonoh existují.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Taková trať (ve smyslu Goldfingera) by mohla být dobrým začátkem pro nějakou potenciální zástavbu, však u Kamenného Vrchu má něco v budoucí letech vzniknout.
Rozhodně lepší, než něco postavit (Campus) a pak teprve plánovat dostatečnou kapacitu MHD. Ale samozřejmě jsou tu projekty, které hoří víc.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Svážná mi připadala kvůli sklonovým poměrům nevhodná, ale napadla mne jako první.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Sice bych měl smyčku tramvaje před barákem, ale to by jako bylo metro? Ono náš dům je na skále a ta skála směrem k zastávce trolejbusu Oblá sice měla padnou za opěť nějakému nákupnímu centru, ale spoluobčané si obhájili její zachování coby přírodního artefaktu - kde navíc dlouhodobě přebývá zajíc.
Trasování kolem Chironovy sice sídliště obchází, ale je reálnější a tramvaj by obsloužila jak oblast kolem ulice Slunečná, tak chystanou zástavbu ve svahu nad smyčkou trolejbusu.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
goldfinger - proč zrovna tudy? Vést šalinu podél Chironovy, kde je pár baráků až u smyčky trolejbusů, do té doby pole a park, mi nepřijde jako ideální trasování. To už mi přijde z přepravního hlediska šalinu od stávající smyčky smysluplnější trasovat ulicí Svážná a někde uprostřed zástavby ukončit smyčkou, třeba takto:

https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... MINdLoNnLO

Anebo podle jiných plánů prodloužit šalinu do Bosonoh?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Zabýval se už někdo protažením šaliny od stávající konečné ve Starém Lískovci, např. podél Chironovy ke konečné trajfů na Petra Křivky?


Offline
111
26 čer 2014 22:31
Takže oni s tou lanovkou nedají pokoj? V oblasti nové výstavby se absolutně zanedbává napojení na MHD, které se řeší se zpožděním. Trať do Kampusu se měla budovat současně s veškerou zástavbou v této oblasti, nebo už měla v době výstavby dávno stát. Nechci si ani představit, jak by to vypadalo v Technologickém parku, kdyby do této oblasti nebyla tramvaj přivedena...
Pokud se postaví nové sídliště na Kamenném Vrchu pro zhruba 2000 lidí, nechci si tu dopravu tady radši ani představovat. A lanovka to opravdu nezlepší. Spíš bych se zamyslel, jestli zde zástavbu takovým způsobem ještě zhušťovat...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Campus má rychlé spojení z Kr. pole a Pisárek díky E56, z Mendláku regionálkama i trajfama. Lanovka je tady opravdu zbytečná.

Plánovanou trať z Osové by spíš bylo vhodné nechat u nemocnice pod zemí a stočit doleva pod Campus Square a ukončit u odstavného parkoviště, tím z něj udělat kapacitní P+R ve směru od Prahy.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
To taky, a ještě kam pak s d-9 z České místo Juliánova? Navíc 84 promile adhezně už je mimo současný legislativní rámec, vyhláška 177/1995 MD § 54, odst. (2) hovoří o maximálním sklonu tramvajové tratě 70 promile.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A lidi v Bystrci by byli opravdu velmi vděční za toto přetrasování, protože plánované celodenní protažení d-3 na Rakoveckou je hlavně proto, aby měl Bystrc celodenní spojení s Dětskou nemocnicí.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Spíše než na Bystrc bych to vedl na Mendlak a na Českou.
(A dál asi místo d-3 na Starou osadu. Stávající d-3 bych z České vedl po Husově k Nádraží a do Julianova.)

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ale jak by pak vypadalo linkové vedení? d-8 Novolíšeňské – Kampus – Bystrc? Nebo d-6 Krpole – Pisárky – Kampus a kam dál? Moje fantazie mě v tomto případě asi docela zklamala, protože si to nějak neumí pžedstavit :-k To už je fakt lepší ta lanovka, protože aspoň tolik nerozvrtá linkové vedení tramvají, když už nic jiného.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Nebylo by rozumnější místo lanovky protáhnout tramvaj od Kampusu do Pisárek? Je to cca 1500 m s převýšením 80 m, to je průměrný sklon 53 promile, to je zvládnutelné. (Na nejstrmějším úseku (z kopce dolů, přes řeku a přes Bauerovu) mi vychází skon 84 promile.)

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Vzhledem k tomu, že byl takový plán poprvé představen za magistrátního působení ČSSD a ODS, tedy dnešních opozičních stran, nefandil bych tomu. Troufám si tvrdit, že to je aktuálně jen otázkou času (a peněz).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Eda píše:
Vymýšlet kokotiny, to jo. Postavit 20 let slibované tramvajové tratě, to ne. Omg.

Po příštích volbách může být všechno jinak, takže bych to bral s velkou rezervou.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Brněnské tramvaje ušetří za vytápění. Pomůže automatické zavírání dveří


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Schválili to radní - ještě je šance, že to odmítne zastupitelstvo, doufám dobře?


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Eda: Chtěl jsem napsat komentář, pak jsem si ale všiml, že jsi ho už napsal za mě. :-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Vymýšlet kokotiny, to jo. Postavit 20 let slibované tramvajové tratě, to ne. Omg.


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Já vždycky myslel, že ta lanovka patří mezi představení všech možných dopravních řešení a taky trochu k politické akci a že k realizaci této dost neobvyklé stavby nikdy nedojde. Tohle jsem fakt nečekal. sarcastic
Ještě když by se postavila ta lanovka na Kamechy, tak uvěřím už opravdu všemu ](*,)

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Brno schválilo plány pro Pisárky: parkoviště P+R, lanovku ke kampusu a tramvajovou smyčku


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
To se povedlo. e_smile

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... ml?photo=5

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Seniorbus je buď na CNG nebo s plošinou.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 02:13
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]