Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 10 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Asi si teď na zimu pořídím ty rukavice na dotykový displej. Zjevně se budou hodit nejenom na mobil a tablet, ale i na otvírání SORů :lol:
Jinak já ty tlačítka na SORech mačkám obvykle dvěma, někdy i třemi (ukazovákem prostředníkem a palcem) prsty. Je to takový trik, který se mi osvědčil už v Praze po příchodu prvních SORů a od té doby to na tato tlačítka používám, zatím bez většího problému, až na ten případ výše.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
U Sorek tlačítko necvaká, je nějaké dotekové.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hm, zajímavá debata: já mačkám POD jako cestující bříškem ukazováku nebo prostředníku vždycky uprostřed a nestalo se mi, že by tlačítko nefungovalo (vždycky musí cvaknout, aspoň pocitově v ruce, jinak jsem ho nestiskl). Jinak mám dobrou zkušenost z minulého týdne na jedničce. Z Lipové jsem jel na Maliňák a borec s Váriem mi otevřel jenom první dveře a nečekal, že polezu místo do schodů do nízkopodlažního dílu, tak nechal ostatní dveře zavřený a odblokovaný, pes je i tak krásně našel, dal čumák doprostřed, pak stačilo jen hrábnout zvenku doprava na tlačítko a všechno :smile: Jenom taková perlička, že vodicí pes ty dveře najde i zavřený.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ono kolikrát pomůže na to šáhnout větší plochou prstu, ne jenom špičkou.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Asi byl mrtvej sarcastic

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
To se tak někdy stane. Prostě to tlačítko na tebe nefungovalo sarcastic Nejezdím s trolejbusem, ale s autobusem, tlačítka jsou tam stejná. Moje zkušenost je i taková, že to celou službu funguje na všechny, pak přijde pán, mačká a nic, nadává a než otebřu všechny dveře jde těma vedla, zavřu, dám poptávku a jdu to zkusit = funguje, zavřu a požádám dotyčného ať zmáčkne = nic, zmáčknu já a otevře se, zkusí on znova a nic. Proč? Netuším, dveře vedle na joho ruce fungovaly normálně, tak jsme se tomu zasmály a on pak celou cestu sledoval jak ty dveře na ostatní lidio fungují, když vystupoval vedlejšíma dveřima, ještě to pro srandu zkusil a nic.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
peno: to bude rukama sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ne, to bylo v parném létě, kdy jsem rukavice opravdu nepotřeboval ;-)

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Online
7090
27 úno 2010 07:40
peno píše:
Ostatně, taky jsem zažil, že se po stisku tlačítka dveře prostě neotevřely, zatímco vedlejší dveře otevřené byly a ve chvíli, kdy jsem se už chystal k vedlejším dveřím, řidič najednou otevřel všechny dveře, protože asi můj marný boj s tlačítkem viděl :lol: (mimochdem, toto se stalo u 31tr, ne, že by to bylo tak důležité, ale jen pro pořádek.

Nemel jsi rukavice, nejlepe pletene? Ty nemaji senzory u SORek rady.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
I to dokážu pochopit. Ačkoliv je pravda, že cestující asi nemá šanci poznat, jestli je POD funkční nebo ne. Ostatně, taky jsem zažil, že se po stisku tlačítka dveře prostě neotevřely, zatímco vedlejší dveře otevřené byly a ve chvíli, kdy jsem se už chystal k vedlejším dveřím, řidič najednou otevřel všechny dveře, protože asi můj marný boj s tlačítkem viděl :lol: (mimochdem, toto se stalo u 31tr, ne, že by to bylo tak důležité, ale jen pro pořádek). Samozřejmě, v provozu se může stát kde co, včetně poruchy POD, o tom žádná. Jiná věc jsou řidiči, kteří otevírají všechny dveře na každé zastávce bez zjevné příčiny. Naštěstí jich ubývá.
P.S.: A já jsem žádného řidiče pakem nenazval, to bych si opravdu nedovolil.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Jinak taky někdy na zastávce, kde nikdo nestojí a vystupuje jeden, někdy musím otevřít všechny, protože na Urbanech POD prostě někdy stávkuje a samo se vypne/sekne/vůbec nevím co. Pak jsem nejspíš taky pako, peno? Lepší jak čekat, až cestující pochopí, že to musí zmáčknout znovu, nebo mezitím čumí na mě dopředu, co je. Klasika, kdy se po zastavení neotevřou dveře do setiny sekundy. Je tam prostě moc proměnných, než jenom "vůz zastavil, zmáčkne tlačítko, otevřou se dveře".

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Vážení přátelé.
Včera jsem si mohl ten náš automat vyzkoušet naostro a v běžném provozu. A mé postřehy ze soboy odpoledne jsou následující.
A je mi jasné, že to tu vyvolá vášnvou diskuzu - proto to taky dělám, že ?!

Do 5 večer kdy byl provoz lidí větší to bylo o hubu. Spousta lidí vůbec nechápe co ten náš automat vůbec je, a že řidič vlastně to zavírání ne zcela ovlivní. Třeba na uzlech jako je Mendlák nebo Česká (ano měl jsem 6) zcela nevhodné - to je lepší to vypnout - je to rychlejší (a myslete si o tom co chcete).
Po 5 večer kdy se příliv cestujících uklidní a jedete v šalině 5,5 člověka (kdy ty půlka jsem já) je to určitě užitečný pomocník. A to i na větších uzlech.

Avšak tak jako každá novinka i tohle má své mouchy a dětské nemoci.
Stalo se mi, že slečna nastupovala tak, že neovlivnila fotobuňku a dveře by jí nebýt mého zásahu (otevření všech dveří) přivřely.
No a baťužkář už je holt diagnoza ....
Celkově jsem z toho měl smíšené pocity. Na víkendy asi dobrý, ale vevšední den ve špičce asi nee... Vevšední den večer a na melejch spojení budiž beru.

Takže shrnutí.
Je to zajímavá nová funkce. Až se s tímto systémem všichni naučíme pracovat (jak řidiči tak i cestující) určitě to nebude k zahození. Jen by to chtělo dát fotobuňku do celého prostoru dveří a né jen spodních 15 cm ....


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nemůžu mluvit za Karosu, ale já jsem ochoten takové případy uznat. Jiná věc je ale nepoužívání POD na zastávce, kde vystupuje pět a půl člověka nebo dokonce na zastávce na znamení, kde vystupoval jediný člověk, který dal znamení poptávkou a nikdo nenastupoval (ano, i to jsem už zažil).

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

218
11 srp 2012 21:46
Karosa B732: Prostě se smiř s tím, že je někdy lepší, obzvlášť v době přepravní špičky a v centru města, otevírat všechny dveře a nevyužít POD. Je to mnohem rychlejší a efektivnější.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
chat-maniac: Argument s agresivnějšími cestujícími naprosto chápu, stejně jako otrávenost řidičů a jejich následnou demotivovaci k tomu. Stejně jako souhlasím s tím, že je třeba udělat rozsáhlejší kampaň. Ačkoliv si myslím, že třeba ve Vídni se se spuštěním téhle vymoženosti taky žádná extra kampaň nedělala. Třeba v Lucemburku je touhle funkcí vybaven povinně i každý autobus a na dveřích je stejně, jako u našich 13T pouze nálepka s textem "fermeture automatic" - tedy automatické zavírání. A pamatuju si moc dobře, že tam se na začátku století, když se to zavádělo rozhodně žádná velká kampaň nedělala. Nezbývá, než z mé strany konstatovat, že spousta lidí je hloupých a hlavně příliš emotivních. Takže je potřeba řidičům držet palce, aby to přežili ale nezbývá jim nic jinýho, než to používat a počkat, až si na to všichni zvyknou. Stejná situace nastala se zavedením POD a prostě se to muselo přežít. A taky se žádná velká kampaň nedělala. Pokud si dobře pamatuji, nějaká chytrá duše na řidiče dokonce zaútočila, že jí neotevřel dveře. Ale tak to prostě chodí. Prokopu Divišovi taky strhli bleskosvod a potom ho přišli prosit, aby jej postavil znova. Je třeba to přežít, i když je to těžký. A očividně jste nepochopili můj první text. Já až tak nic nemám proti řidičům, kteří to nepoužívají kvůli chování lidí. Ale pak to jsou taky řidiči, kteří to nepoužívají z principu. A ani to nezkusí. Protože prostě ne. A to je problém. Velkej problém. A o to mi jde. Nenapadlo by mě, že tím rozpoutám takovou plamennou diskusi.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
peno: Tohle neukecáš, zavírání dveří v zimě, pokud nikdo nenastupuje a čeká se do času, je opravdu velmi běžná věc už mnoho let a nejen pouze u večerních spojení/rozjezdů. A to říkám jako pouhý běžný cestující.

Každopádně k tomu automatu - opravdu to chtělo nějakou lepší informační kampaň, ta nálepka opravdu běžnému cestujícímu nemusí nic říct (a to si jí určitě většina ani nevšimne) a hlavně jiný zvuk signalizace.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
](*,) Na hlavasu zaprvé snad nikdy nikdo nečeká, zadruhé je tam neskutečnej pohyb lidí :-D
To si toho moc nezažil.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nevím jak po večerech, to už se, přiznávám, v Brně moc nepohybuji, ale během dne ani na České, ani na hlaváku jsem toto opravdu nezažil při čekání do času. Ani jednou. A že jezdím do Brna často a právě na těchto uzlech se hojně pohybuji. Jediné co jsem zažil, je u spojů do Globusu na a-41 na Mácově, že řidiči (jak ČSAD Tíšnov, tak DPMB) zavře dveře při čekání na přípoj a otevře je až přípoj přijede. To je maximum ochoty řidičů v Brně zavírat dveře při delším čekání, co jsem při svém ježdění po Brně zažil.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
chat-maniac: plný souhlas
peno: tak tos toho teda moc nezažil, já bych sankcioval tebe, já naopk se setkávám uplně běžně a dělám to i sám, že i na rozjezdu když se stojí dlouho a je zima či mrzne, tak se zavírají i dveře u vozů co ani poptávku nemají a opětovně se otvírají když někdo přijde a chce nastoupit, samozřejmě že v okamžiku když všichni nastoupí a už to nevypadá, že by někdo nastupoval a je jasné, že se bude stát dál, ne tak, že by se zavíralo po každém člověku co nastupuje co pár sekund. To samé na zastávkách kde se čeká do času a podobně, takže jsi buď špatně koukal, nebo jsi vážně toho moc nezažil.M.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Karosa B732 Co tady meleš o zakomplexovanosti? Ty máš asi nějakej problém, ne? Ono to je o zkušenostech. A když ti neustále někdo chodí po vystoupení kolem kabiny a klepe si na čelo, čumí na tebe jako na pako, nadává a podobně, prostě onen startovací element pro tupé cestující vynecháš. Tohle už chápeš?
Já bych to třeba používal, ale záleží na v každou chvíli konkrétní situaci a zkušenostech toho kterého řidiče s používáním čehokoliv. No a rozhodně je vtipný, jak nějakej přemotivovanej šotouš bude tímto způsobem peskovat a poučovat řidiče :-D Další Šeda?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Rem: Tebe jsem lecitelem nemyslel, byla to reakce na prispevek primo predchazejici memu.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: no nevím, ale třeba při stání na malým spojení či třeba na České do času je naprosto běžné, že když je chladno, dveře zavíráme a pak je zase odblokujeme. Navíc po tom jdou i technici.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Upřímně, nezažil jsem v Brně (a vlastně ani nikde jinde v Česku, a že jsem toho projel dost) řidiče, kteří by při delším stanicování zavřeli dveře a znovu je odblokovali. Naopak jsem zažil mnohokrát i v chladných dnech řidiče, kteří neznají POD. A proto si říkám, že je škoda, že DPMB nesankcionuje řidiče za nepoužívání POD, alespoň v chladných dnech (a do budoucna i v teplých dnech u vozů s klimatizací).

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
No vidíš, jsi obohacen o novou vědomost, od nás co máme lék na všechno. Osobně když řve výstraha, taky se nikam nehrnu, ono je to tím, že se snažím cestovat s předstihem, ale když pak vidím stát vůz dál v zastávce a je aktivní POD, nebojím se ji zmáčknout (mluvím teď především o zimě) A jako řidič, vůz v zimních měsících při delším čekání zavírám a jak jsem psal, lidi to chápou a znovu si dveře otevřou. Teď to za mne bude dělat u sarančat automat, tak si aspoň tolik neošoupu ukazováček.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Ano, pokud jsem videl, ze se dvere zavrely, vzdy jsem predpokladal, ze vuz zahy odjede, a nechal jsem ho byt. Taky obvykle v dobe, kterou by zabral muj nastup, odjel.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]