Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 11 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Takže chceš říct, že předešlé zimy, kdy se vůz v zastávce zdržel déle do času a řidič postupoval dle nařízení, zavřel dveře aby nevětral načež jsi v té době zrovna přišel k onomu vozu a chtěl jsi jím jet, jsi celou dobu stání onoho vozu v zástávce čekal na kdo ví co a neotevřels dveře opětovným zmáčknutím POD? Já teda nevím jak ty, ale z mojí krátké zkušenosti řidiče to lidi naopak celkem chápou, když zavřu vrata ale stojím v zastávce a někdo dojde první co je hrabe po tlačítku a dveře se mu opětovně otevřou. Takže to, že si tlačítkem lze otevřít dveře víckrát jsou lidi celkem naučený, stačí se mrknout jestli čudl svítí nebo ne.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To je fajn, ze tu mame lidi chytre a nejchytrejsi, co maji lek na vsechno. Me by treba bez cteni zdejsi diskuze nikdy nenapadlo mackat POD, kdyz se uz dvere zavrou. A mam vzdycky skodolibou radost, kdyz se dotycny otevreni nedocka.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Rem: přesně tak; M: jestli je někdo naprosto mimo, jsi to ty. Absolutně nechápu, proč řešíš, co dělám ve volným čase. A všechno, co jsem napsal, myslím vážně smrtelně. Nechápu, proč jsi to zapisování vztahuješ osobně, prostě říkám, že to není žádná ztráta času. A jestli to řidičům příjde jako přítěž, je mi ale nejvíc u ..., jak to jen jde. MHD je tu pro cestující a ne pro zakomplexovaný řidiče. Obvykle se řidičů vždycky zastávám, ale tohle prostě nejde. To, co píšeš, jsou holý nesmysly. Není nad to, když jedeš v tramvaji a na zastávce, kde stojí třeba 40 vteřin na tebe fouká vítr nebo prší a sněží. Doporučuju, je to fakt skvělý. Je zajímavý, že všude na Západě to přítěž není, jen u nás zase jo. Tohle prostě nemá cenu. Někteří by se nad sebou a svým uvažováním měli hodně zamyslet. A co to je za argument, že tam to je dlouho a tady ne? Tak si na to zvyknou. S tlačítkama POD byl na začátku stejnej problém. Tak protože na to nejsou zvyklí, tak to nezavedeme nikdy? Nebo co? OMG, umřu.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
V tom Německu a Rakousku to funguje už od starých Düwagů, ve Vídni od tramvaji typu E, což je už hodně stará věc, takže to tam všichniu berou jako samozřejmost, u nás bude trvat asi dlouho, než si na toto lidi zvyknou. Tady totiž nikdo nic nečte o nic se nezajímá, podle některých cestujících se o to ani starat a zajímat nemusí a je jim to uplně fuk. Osobní zkušenost s cestujícími.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Za sebe bych doplnil, že by bylo lepší, kdyby se dveře při funkci automatu zavíraly bez výstrahy. Ale to u nás neumožňuje nějaká vyhláška či co. No v Německu to jde. Takže do budoucna by nebylo špatný tam dát například pípání aby se dalo zvukem rozlišit, kdy dveře zavírá automat a kdy řidič.

Máte málo času na editaci tak jsem to musel napsat do novýho příspěvku, případně to flákněte k tomu co jsem psal níž ať tu někdo nebrble, že naháním počty příspěvků.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Tin píše:
A je k těm nálepkám i návod k použití? "Automatické dveře" jako sorry, ale co já s tím?
Já osobně z té nálepky moudrý nejsem a to se považuju za vzdělanějšího než je průměrný cestující.

Automatické jsou takové dveře, které vidí, že se k nim blížím, a samy se otevřou. Chápu dobře (naživo jsem je ještě nepotkal) že tohle je jen brano-zavírá-samo a otevřít si musím poptávkou?


Jak to funguje. Takže buď si dveře otevřeš TLAČÍTKEM nebo protneš optickou uzávěru v prostoru dveří.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
B732: ty jsi nějakej mimo, já níkde nezapisuju celej den žádnou vypravenost, vůbec nevím, kde jsi na takovou bejkárnu přišel. Zato beru jako totální úlet někde stát a pozorovat dveře. Žádná povinost řidičů to používat není, 99% řidičů nejsou šoutoši a tuto funkci zatím berou jako přítěž, protože to cestující meznají a neumí používat a nikdo nemá zájem někde někoho přivřít a pak z toho mít průser, nebo si nechat nadávat, chápeš to? A toto: Tak snad jich bude málo a i tomu málu DP zastřihne křidýlka. To nemůžeš snad ani myslet vážně.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
A je k těm nálepkám i návod k použití? "Automatické dveře" jako sorry, ale co já s tím?
Já osobně z té nálepky moudrý nejsem a to se považuju za vzdělanějšího než je průměrný cestující.

Automatické jsou takové dveře, které vidí, že se k nim blížím, a samy se otevřou. Chápu dobře (naživo jsem je ještě nepotkal) že tohle je jen brano-zavírá-samo a otevřít si musím poptávkou?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Jojo nálepky, jako by tam nebyly

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
M: Rozhodně ne tak stupidní úlet, jako trávit celej den zapisováním vypravenosti. Klidníme a mírníme se. Totální úlet je tvůj příspěvek ;) Btw, pokud si stoupneš na Českou v dobrou dobu, projede kolem tebe 15 13T do 15 minut. Takže tak.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Dyť tam snad nálepky jsou, viz včerejší příspěvek mh s fotkou


Offline
439
16 led 2015 11:18
Snad by stačilo nalepit na ty dveře cedulku, jako je to ve vlacích.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Rozhodně by to chtělo nějakou informační kampaň. Hlavně že se ve voze dozvíte kolik lidí jezdí načerno podle znamení...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, občas by neškodilo informovat cestující přímo, chápu, že to není zvykem a každý se to mohl dovědět z netu, ale jezdí šalinama spousta starších lidí, tak proč občas nepustit nějaké hlášení o téhle nové funkci vozu, že se dveře zavírají automatem a fungují podobně jak fotobuňkové vchody v nákupáku. Párkrát za cestu třeba na České nebo Hlavním nádraží by se to dalo pustit, když jdou nahrát hlášky o kapsářích, tak by mělo jít nahrát i tohle, ne? Co na to říkáte?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Karosa B732 píše:
Tak snad jich bude málo a i tomu málu DP zastřihne křidýlka.


Aktuálně je požadavek na řidiče, aby to používali. Chápu, že po atacích polointeligentních cestujících je to "přestává bavit", nadruhou stranu nějak se to pacoši musí naučit..


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Zkuste si do toho sednout a z nadávek od cestujících že jim zavítáte dveře se naučíte takovejch novejch sprostejch slov na svoji osobu, že vám to hezký nebude.
Nicméně automat i přesto používám hned od dodání vozů, minimálně při stání v chladnu..

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Karosa B732: to nemáš nic jiného na práci než pobíhat po městě a kontrolovat všechny řidiče s vozem s touto funkcí zda to používají? To je vážně totální úlet.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Dnešní zkušenost z města: Z 15 vozů tuto funkci používal pouhopouhý 1 (slovy JEDEN) řidič. Naprosto skandální ignorantství.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Přesně tak. Nejen v zimních měsících přinese zvýšení komfortu cestujících. Jen doufejme, že se nenajde moc ignorantských řidičů typu mr. piercer, kterým je nějaký pohodlí ve voze srdečně ukradený a prostě to používat nebudou. Neví proč, ale prostě nebudou. A basta. Na FB jsem už na pár takovej komentářů řidičů pod statusem DPMB narazil. Tak snad jich bude málo a i tomu málu DP zastřihne křidýlka.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Chce to nějaký čas než si lidi zvyknou, je škoda, že to je jen u Poršat.
Tahle vymoženost by měla být u všech typů šalin a bylo by to jednodušší.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Karlos píše:
Na mě to působí dojmem, že ty dveře byly doteď na kličku sarcastic nebo co si z toho oznámení vezme cestující?


Někteří zjevně nic, což jsem zažil hned ráno kdy jeden ... vletěl do zavirajicich se dveří stylem hovada, snažil se je rozrazit a pak picoval ze mu dveře zavírám před nosem. No překvapilo mne že většina lidí to chápala, někteří po výstupu i pozorovali, jak to funguje. Jinak řečeno když člověk nenarazí na vola co dveře násilím rozrazi, funguje to pěkně. Říkám to z pohledu řidiče, co se s tím dnes setkal taky poprvé, doteď jsem automat nikdy nevyzkoušel.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Jen bych doplnil že automatické zavírání dveří funguje na vozech 1930 a výše už od jejich dodání

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
mh: Svkělá zpráva! Alespoň u jednoho typu tramvají konečně máme tuhle "západní" vymoženost. Teď jen aby to (stejně jako poptávku) polovina řidičů neignorovala.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Na mě to působí dojmem, že ty dveře byly doteď na kličku sarcastic nebo co si z toho oznámení vezme cestující?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Pocinaje dneskem bylo spusteno do provozu automaticke zavirani dveri u 13T..


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:09
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]