Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 14 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 75  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Staník píše:
MartinV... Víme co?? Jezdím Urbany jako cestující denně a nemám vyjma neustále rozklepaného interiéru žádné výtky na jejich adresu. A vzhledem k tomu, že výběrko nevyhrál SOR se svým (nejen) příšerným řešením interiéru, tak za mě spokojenost.

V té době existovaly pouze 2 vozy NBG18 a tehdy nevypadalo, že by s nima chtěl pokračovat ve výrobě. Jinak si myslím, že by to dopadlo jinak.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
xxx píše:
Iveca pro Brno se dělají ve Francii?

V Mýtě se už Urbany nedělají.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Myslím, že rozklepaný interiér stačí. Ten jsem měl na mysli; u nových autobusů by to tak nemělo být. Dále málo místa na nohy pro sedící cestující. Třetím důvodem může být předpokládaná životnost, ale to se v brněnské dopravě teprve ukáže (mezi zmíněnými 3 značkami).


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Musíme si ale přiznat, že oproti Solárkům, je fakt Urban "rozklepaná kopa". Na druhou stranu každý kloub vítám, takže jsem rád, že něco nového dorazí, přeci jen je doba, kdy se kloubové vozy začínají hodit více než sólové (nárůst cestujících, vznik nových expresních linek, nové sídliště atd.). :-)

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
MartinV... Víme co?? Jezdím Urbany jako cestující denně a nemám vyjma neustále rozklepaného interiéru žádné výtky na jejich adresu. A vzhledem k tomu, že výběrko nevyhrál SOR se svým (nejen) příšerným řešením interiéru, tak za mě spokojenost.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Z pohledu cestujícího jsou Urbanwaye - no víme co. Jak to je ale z pohledu řidiče? Urbanway, Solaris, SOR; co se řídí líp? Samozřejmě u každého to bude jiný typ, třeba v Šalině je rozhovor s měšťákem-řidičem, který má rád právě Iveca.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Ano.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Iveca pro Brno se dělají ve Francii?


Offline
Uživatelský avatar

33
11 bře 2013 20:01
TMB píše:
Solaris vyhrál v Ostravě, v Olomoci, ale v Brně měl chyby v nabídce. Fakt tomu věříte? Můj dojem je, že se hledala jakákoliv záminka, aby vyhrál Zliner s dlouholetými vazbami na DPMB (po konci GO autobusů se přece nějak živit musí).
To bylo keců v Šalině, když přišly kloubové Solarisy, jak si je cestující oblíbili. Když vyhráli podruhé, už se na to nějak zapomnělo. Aspoň, že budou ty trolejbusy - ale předtím nám Škodovka vnutila 31Tr, asi aby to nebylo tak fádní.

Třeba to vnucení 31Tr nebylo čistě ze strany Škody. V Pardubicích kupovali 26Tr a 28Tr a pak najednou u jednoho VŘ museli upravit podmínky (ustoupit z požadavku přední dveře stejné šířky jako ostatní) na nátlak SORu na správných místech a VŘ vyhrály 30Tr. Takže bych se nedivil, kdyby SOR a Škoda zatlačili na správných místech, že trolejbusy pro Brno dodají oni a tak se Škoda přihlásila s 31Tr.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
TMB

Jak jsem psal pokud chceš získat zakázku získáš jí.
A je úplně fuk zda se pohybujem v okruhu velkých firem nebo malinkých soukromníčků.
Peníze nebo známosti na správných místech dokážou hodně ;)


Offline
790
25 led 2006 09:46
V článku se ale píše, že nabídka Solarisu byla vyloučena pro formální nedostatky, tedy nebyla hodnocena. Myslím, že by DPMB udělal nejlépe, kdyby zveřejnil, v čem ty nedostatky spočívaly. A hlavně to hodnocení trvalo nějak dlouho od data otvírání obálek - asi dalo práci ty nedostatky najít.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Verim. Pracuji ve firme ucastnici se vyberek na stejnou vec nekdy i vickrat do roks, konkurenta v republice mame jednoho plus tusim dva distributory, a stejne se chyby objevi min. v kazde druhe soutezi.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Solaris vyhrál v Ostravě, v Olomoci, ale v Brně měl chyby v nabídce. Fakt tomu věříte? Můj dojem je, že se hledala jakákoliv záminka, aby vyhrál Zliner s dlouholetými vazbami na DPMB (po konci GO autobusů se přece nějak živit musí).
To bylo keců v Šalině, když přišly kloubové Solarisy, jak si je cestující oblíbili. Když vyhráli podruhé, už se na to nějak zapomnělo. Aspoň, že budou ty trolejbusy - ale předtím nám Škodovka vnutila 31Tr, asi aby to nebylo tak fádní.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Fantomas píše:
Já jsem si naivně myslel, že to funguje tak, že když má někdo formální chybu v nabídce, tak se dotyčný upozorní, že tam má chybu, ať si ji v nějakém termínu opraví, jinak bude vyloučen. Ale to asi zní moc rozumně na to, aby to byla pravda...


Výběrka fungují jinak než si většina lidí myslí ;)

Chceš zakazku? Měj známe na správných místech! Nebo měj pádné argumenty (peníze). Na každé nabídce se dají najít chybky či pasáže proč ne.
A vůbec. Pokud znáš opravdu správné lidi víš už dopředu co nabízí ostatní a můžeš tak nabídnout lepší podmíky ;)

.... Neptej se jak to vím.......


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Já jsem si naivně myslel, že to funguje tak, že když má někdo formální chybu v nabídce, tak se dotyčný upozorní, že tam má chybu, ať si ji v nějakém termínu opraví, jinak bude vyloučen. Ale to asi zní moc rozumně na to, aby to byla pravda...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Pak nemusime delat vyberka, kdyz ho podle tebe ma vyhrat i ten, kdo ma chyby v nabidce.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Ach jo, zas vergly, ve kterých se nedá normálně cestovat.
Bylo by to asi moc jednotvárný, kdyby se nakoupily Solarisy a trošku se unifikovalo i s trolejbusy. Tak raději Solaris pro formální nedostatky vyloučíme.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Je ukradená z internetu. A ještě ji byl ořezán podpis.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A173707


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Podle fb to je ve Francii, respektive v její jižní části poblíž Annonay - tam je výrobní závod Iveca.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
mike: Díky za fotku, kde byla pořízena?


Offline
55
07 čer 2006 18:40
Bratislava
Vario1523 píše:


Asi taketo:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Podrobnosti k dodávkám nových vozů: Iveco dodá do Brna kloubové autobusy na plyn, Solaris nesplnil podmínky soutěže


Offline
Uživatelský avatar

336
20 pro 2010 23:08
Brno-Bystrc
Tak to bude 2719, pro upřesnění O:)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Uprimnou soustrast...


Offline
Uživatelský avatar

336
20 pro 2010 23:08
Brno-Bystrc
DPMB ho bude mít v pronájmu. Buď na 1 rok (zkušebně) nebo na 5 let a poté ho odkoupí. Ev. č. je 2714.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:16
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]