Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ještě trocha povídání k tomu níže:
Zákon č. 266/1994 Sb., o dráhách, ve znění zákona č. 189/1999 Sb. .... "§ 4a "(1) Nikdo nesmí bez povolení provozovatele dráhy vykonávat v obvodu dráhy činnosti, které se považují za podnikání, vstupovat na dráhu a v obvodu dráhy na místa, která nejsou veřejnosti přístupná, pokud zvláštní právní předpis1a) nestanoví jinak."

§ 50

Přestupky fyzických osob ... (1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že: "c) poruší nebo ohrozí provozování dráhy a drážní dopravy nebo poškodí součásti dráhy nebo součásti drážního vozidla,

d) úmyslně poškodí stavbu dráhy, stavbu na dráze nebo jiné zařízení, které je součástí této stavby, anebo úmyslně naruší činnost drážního zařízení nebo drážního vedení."

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
https://www.youtube.com/watch?v=wb7IGtQcjrk brněnští šotouši

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
https://youtu.be/NdPlmfC300w brněnské výluky

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Sice nedělám programátora, nicméně ve firmě plním pár neplacených funkcí spočívajících často v hlášeních dodávek na státní instituce typu SÚJB, SÚKL apod., a pro tyto účely mám oprávnění (a know-how) jen já. Resp. byli jsme dva, kolegyně před dvěma lety odešla a nikoho dalšího mi nedali. Zkusil jsem do toho uvrtat kolegu, ten to udělal jednou, když jsem ležel ve špitále, a pak mi oznámil, že ani ta dvě piva, co jsem mu za to postavil na stůl, ho už nedonutí něco tak blbého zadarmo dělat. Takže to je zase na mně, vedení, místo aby mi někoho přidělilo k ruce, mě onehdy zjebalo, proč to dělám sám... Bodejť, komu by se chtělo se s tím drbat, ten databázový program je strašný (13 let starý), takže jsem onehdy šel do práce po dovolené v neděli, aby to bylo do pondělního rána hotové. Asi zkusím novou kolegyni vytáhnout na pivo a nabídnout jí první funkci...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Fafner píše:
- Psát self explanatory kód při řešení vysokoúrovňových problémů (problém "Pokud už má cestující lístek, tak mu připiš bod a hlavně nekupuj další" je jednoznačně vysokoúrovňový) rozhodně není projev namyšlenosti, je to naprostá nutnost ve chvíli, kdy do daného kódu zasahuje více lidí.

"Pokud už má cestující lístek, tak mu připiš bod a hlavně nekupuj další" má být hlavně ošetřeno v návrhu a programátor nad tím nemá nic vymýšlet. A kdyby to v návrhu skutečně bylo, pak by to bylo implementováno (možná špatně, ale bylo) a otestováno (tím by se zjistilo, že to je špatně).

Bus faktor bych tak strašne neviděl. Tipuju, že ostatní tuší, co se v kódu děje a v případě nutnosti by byli schopní kód převzít. Ale nebude to na počkání a oprava kritickéhu bugu aniž by vyrobili dva další nebude úplně triviální. To se kolega vrátí rychleji.
Míra "nutnosti" bude otázkou smluvních pokut nebo záruk a všichni víme, jak špatně se takovéto věci v této republice domlouvají. Takže ano, pro cestujícího to může být kritická chyba, pro dopravní podnik to je vážný problém (postižení cestující mohou reklamovat -- takže se vlastně nic nestalo), ale pro firmičku? Vsadím se, že pouhá nepříjemnost.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Pokračování z fóra Zajímavé postřehy odjinud

Naxashi píše:
A přesně proto, dámy a pánové, píšeme komenty, dokumentaci a poznámky všeho druhu. :-)
Teda alespoň ti z nás, co nejsou nepřekonatelně namyšlení a nemyslí si, že jejich kód je self-explanatory.
Pokusím se to držet ve faktické rovině, pouze v této první větě si neodpustím malý emoční výlev, že mě to jako programátora docela rozesmálo a furt si nejsem úplně jistej, jestli trollíš, nebo jsi jen naivní; pokud trollíš, tak kudos :)

A teď fakticky a bodově:
- Pro psaní komentářů bývá důvod obvykle jen v ojedinělých případech k dokumentaci zastaralého nebo špatně navrženého rozhraní (v adaptéru) nebo při řešení nízkoúrovňového problému (typicky matematického nebo optimalizačního).
- Programátor sám od sebe obvykle nemá mnoho důvodů zvyšovat svůj bus factor, pokud nemá žádný osobní (finanční nebo emoční) zájem na tom, aby jeho kódu rozuměl i někdo jiný. Vem v úvahu, že při nízkém bus factoru roste programátorova hodnota (ať už finanční pro firmu, nebo emoční pro ty, kdo používají "jeho" soft a chtějí update). To se týká kvality úplně na všech úrovních, včetně dokumentace - pokud programátor nemá ke svému kódu vztah nebo pokud na něj není tlak shora, aby pravidla dodržoval, tak je dodržovat nebude.
- Psát self explanatory kód při řešení vysokoúrovňových problémů (problém "Pokud už má cestující lístek, tak mu připiš bod a hlavně nekupuj další" je jednoznačně vysokoúrovňový) rozhodně není projev namyšlenosti, je to naprostá nutnost ve chvíli, kdy do daného kódu zasahuje více lidí.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
86
17 zář 2011 08:58
Psal jsem "Smazat už ten můj výlev nejde, tak to tady zůstane na hanbě [-X " a je to plkání o ničem.

Nevím proč to tý šalině trvalo tak dlouho, asi se bála že tam někdo z těch chodců vběhne, fakt nevím. Ale tyhle semafory v centru Brna jedny z nejfrekventovanějších jsou dost nebezpečný. Další, kde je zelený panáček jen pár sekund, jsou u Ronda, na Zvonařce a Mendláku. A i když je tam blikající oranžový panáček pro řidiče, někteří na to se***. Do nás úmyslně najelo auto u Zvonařky, za rohem tam vyjel machírek, viděl, že jdeme na červenou, ale my jsme měli fakt jen pár sekund a to jsme byli už za půlkou silnice.

_________________________________
Občas je na co se dívat


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A to zastavení v křižovatce s tím souviselo jak? Dnes jsem tamtudy jel pětkou, nedali jsme přednost autům jedoucím z náměstí (netuším, co.komu svítilo), u červeného kostela jsme pak málem sejmuli auta jedoucí do té doby souběžně s námi, tam asi taky nebylo vše O.K., byť řidiče aut nikak nezprošťuje dát saline prednost, i kdyby ji svitila stopka.


Offline
86
17 zář 2011 08:58
Smazat už ten můj výlev nejde, tak to tady zůstane na hanbě [-X a nečekal jsem, že to tady někdo bude číst.

Tak teď vážně:
Tohle je problém více semaforů po Brně. Na šilingráku chcete přejít dolů na pravé straně křižovatky, ze zdola jede nahoru doleva směrem na Českou delší souprava šaliny 6. Vedle ní se cpou auta, která odbočujou také doleva. Ze shora nic nejelo, neb byla zrovna neděle odpoledne... Než ta šalina projede, blikne panáček na zelenou a za pár sekund zpět červená pro chodce. Auta si samozřejmě vynucujou přednost a chodce už nepustí (auto je silnější a autem to dost bolí). Šalina akorát opouští křižovatku když už je červený panáček. Lidi, kteří přecházeli ze zdola, se ohrazovali oprávněně, že tam byla zelená když vstoupili do vozovky. Ze shora dolů jsme čekali další světla a nestalo se mi tohle poprvý.

Občas nebo často ve všední se to tam někdo pokouší stihnout odbočit doleva nahoru před auty jedoucí dolů, než jim blikne zelená. To je teprve adrenalin pro chodce, kterým zrovna skočí zelená.

Psal jsem kdysi na odbor dopravy na úřad v Brně a odpověď byla, že nevidí problém se semafory. To jako fuckt?

_________________________________
Občas je na co se dívat


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Nehledě na to, že šalinářka v křižovatce zřejmě nezastavila bezdůvodně. A před auty máte na přechodu pro chodce přednost.


Offline
147
06 pro 2009 11:01
Nevím co přesně Vám kdo provedl, ale proč to proboha píšete sem? Zde si to dotyčná na 99% nepřečte.


Offline
86
17 zář 2011 08:58
Paní moudrá, která dnes řídila že Šilingrovo náměstí na Českou v 13.22 tramvaj 6, zkuste v té křižovatce nezastavovat. Chodci mají jen pár sekund na přejití, ty agresivní řidiče aut nezajímá ten oranžový panáček - pozor chodci.

_________________________________
Občas je na co se dívat


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
M píše:
policie byla vidět docela často


U nás by se okamžitě ozvala určitá skupina magorů s tím, že jsme policejní stát a vrátili jsme se tam, kde jsme byli za komančů...
Ono nestačí jen to, že budou vidět, musí taky začít jednat a chovat se tak, aby měli respekt a úctu. Což moc reálně nevidím.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Já byl teď minulý týden v polsku, byl jsem v Katowicích a v Krakově, v obou městech až překvapivě čisto, jakmile se někde povaloval bezďák, feťák či ožralec, okamžitě tam byla hlídka policie a hned řešila problém. Nikdo neotravoval, nežebral nikde nezvracel, policie byla vidět docela často, snad se toho někdy dočkáme i v Brně. Má osobní zkušenost v Brně je, že když jsem je volal tak buď nepřijeli vůbec nebo až za 50 minut, což je hodně na nic.

Teď to před nádražím bude chvíli jako nové, ale nevěřím, že to vydrží. Když vidím co se tam děje a co za individua se tam pohybuje hlavně v noci, tak skutečně moc optimista nejsem.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Ono by stačilo, kdyby v přednádražním prostoru byla trvale přítomna pochůzková hlídka městské policie. Vždyť od toho je tady máme. Denně tam potkávám žebráky loudící peníze pod různými záminkami, přehrabovače popelnic, nebo smradlavé bezdomovce, kteří se klidně vymočí mezi lidmi v rohu zastávkového přístřešku. Přednádražní prostor je sice 100% pokrytý jejich kamerami, ale samotná přítomnost hlídky je o něčem jiném.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
A kam je chceš vyhostit? Do Bronksu? Stejně se vrátí.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ta rekonstrukce je celá pofidérní. Dnes to sice vypadá líp, ale za rok -> údržba bude složitější, než u betonových nástupišť. A upřímně - pokud se neodstraní zdroj znečištění, je všechno celkem o ničem. A teď ještě bude zrušena možnost vyhoštění. Ne, že bych těm daným lidem záviděl jejich životní situaci, nicméně na hlavase nemají co dělat.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ony vůbec ty vodicí čáry na hlavním jsou takové všelijaké. Třeba jednolitá dlažba, co je tam od předláždění neodděluje chodník a vozovku parkoviště, takže si člověk není jistý, kde přesně jde, respektive při chůzi od budovy k přechodu u hodin, kde přechod přesně začíná a kde končí, v kolejové části pak skoro není poznat, kde je panel pod kolejema a kde už chodník, takže chybí varovné čáry, které bývají součástí přechodů jinde. Aspoň já jako úplně nevidomý s tím rozhodně mám problém.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

532
28 črc 2013 14:13
Problém jsem sdělil DPMB, měl by se řešit. Slyšel jsem, že i vozíčkáři mají nějaký problém s nástupišti (avšak nevím jaký)


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
To je nějaká zlomyslnost, že slepecké vodící pásy před nádražní budovou končí ve sloupku s jízdními řády?
Kdyby tam visely řády v braillově písmu, tak to ještě pochopím :mrgreen:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Příhoda z Facebooku:

Citace:
Síce rok staré, ale stále nad tým krútim hlavou. :-D Vopred sa ospravedlňujem, že je to v slovenčine, bohužial česky spisovne písať neviem, ale ak by niečo nebolo zrozumiteľné, tak sa opýtajte, vysvetlím. :-)

Vesela prihoda z bezneho sedliackeho zivota.
Stojim pri campuse a cakam na bus do prace. Ja chodim 60tkou. Pristavila sa 25ka a take romske decko vbehlo dnu, ze ono sedi vzadu. Otec rom ide za nou s plnym nakupnym kosikom. Nastupuje dverami pre kociare a mrda sa dnu aj s kosikom. Pri tom este na stojaci dav von zakukuje a hundre, ze nech mu pomozu to nalozit dnu. Nikto nic, kazdy sa tvari, ze kuka inde. Soferka busu ked to zbadala, otvorila dvierka a skoro ju vystrelo. Pyta sa, ze kam ide s tym kosikom. On, ze si nakupil a vozik si pozical, ze ho vrati. Ona no isto ho vratis a si sipozical, ze kradne. On nee pani. Ona uz zufala pyta sa ho, a listok mas? On, ze co? A ona no jizdenku mas a on kuka, ze to aj take treba. Ona no ukaz mi jizdenku. Ta on kuka, ze nema a ani si nechcel kupit ani nic. Ta ze poood ideme pojdeme druhym. Sa zacal drbat s tym kosikom von cely ##MLUVÍM SPROSTĚ##, ze ho nezobrala. :-D sa potom tam postavil daco hundral, ze pojde dalsim. Nakoniec cely toten nakup povykladal na chodnik nechal ho s malou a siel kosik odniest dnu ale nebolo mu to dva krat povoli. :-D lepsie jak cirkus humberto.


Offline
18
19 srp 2013 15:04
100+101+575
no semafor je potřeba na to, aby zabránil autům vjet na koleje ve chvíli, kdy sice šalina zrovna nejede, ale nemůžou pokračovat dál a zůstali by trčet v zastávce.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
bvak píše:
Jinými slovy šailna by měla vždycky přednost a tak by to podle mě na těchto místech mělo být. :wink:
Na to ale není potřeba semafor... :-?


Offline
18
19 srp 2013 15:04
100+101+575
Fafner píše:
Ad zipovaci semafory - sundal bych z nich červenou pro auta, bud blikající žlutá (=podle značek, tedy salina ma přednost) nebo zelena (auto ma přednost). Důvod je ten, ze červená ráda zastavi auta už v profilu saliny a ta pak čeká celý cyklus.


no ale to neřeší situaci kdy šalina zbytečně stojí před zastávkou a přitom zrovna ani nic nejede. Mám za to, že ty semafory tam jsou hlavně od toho, aby nepouštěly auta na koleje, když je vpředu červená a zablokovaly by zastávku. Takže optimální bych viděl střídání dvou stavů:
1) na křižovatce červená → na zipu šalina volno, auta červená (trochu v předstihu, aby tam nikdo nevjel a neuvízl)
2) na křižovatce zelená → na zipu neutrál = šalina přednost podle značek. Pokud žádná šalina zrovna nejede, mohou auta projíždět.
Jinými slovy šailna by měla vždycky přednost a tak by to podle mě na těchto místech mělo být. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
No hlavně po 17.00 je to na facku :-D Podsednická minimálně +1 a už to jede, teda spíš nejede.
Budu muset zapsat na Bonzovníček.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]