Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 152 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Řidič trolejbusu musel prudce zabrzdit. Šest cestujících se zranilo


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Jakub S.: Aha. No, říkal jsem si, jak jinak by to asi mohlo být. Ještě mě napadlo, že by se to mohlo stát potom, co na tom něco projede. Že podvozek těžké šaliny bude poslední kapkou, ale ten to nejspíš bude držet na místě.
Bylo by fajn vidět to postupný vytrhávání na videu. To by to ale musel natáčet někdo, kdo zná budoucnost nebo pouhým pohledem na kolejnici dokáže vidět síly, co na ní působí. :-D
To vytržení asi zlikvidovalo pražce, co? Nejsou tam náhodou dřevěné? Svého času jsem tam jezdil dost, tohle si už nepamatuji.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3085
29 srp 2009 19:30
Zjednodušeně to je jak říkáš v poslední větě - na kolej působí více sil, jakmile dojde k překonání jisté kritické síly, dojde k relativně rychlému vyhnutí koleje (v řádu několika málo desítek sekund) - ale není to tak, že by to najednou vystřelilo...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Ty poslední 2 články… Proč že existují? Nebylo tam řečeno nic nového, spíš jen podmnožina toho, co bylo řečeno jinde.
U toho Sem. bych očekával nějakou mapu, jak bude prostor organizován, zastávky, silnice, koleje apod. Nope. Nic. Ani popis.
Koleje u Osové viděl nejspíš každý na FB nejdřív, kdekoliv jinde později.
Když jsme u těch kolejí, zajímalo by mě, jak se to stalo. Teplo roztahuje kolejnice pozvolna, není to tak, že mají nějakou délku a pak najednou o 10 cm víc. Zajímal by mě ten průběh přechodu z původních kolejí na to, co vidíme na fotkách všude. To se to jako „vnitřně” nějak roztahovalo až to pak překonalo svoje upevnění a najednou se to takhle hýblo?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
Vedro hýbe tramvajovými kolejemi.

Na křižovatku u Semilassa vjedou bagry.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Tramvaje znovu staví u náhradní zastávky. Kvůli opravě čtvrtého nástupiště
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/tramvaje-znovu-stavi-u-nahradni-zastavky-kvuli-oprave-ctvrteho-nastupiste-20170731.html

Dopravní podnik zavádí zájezdový autobus pro vozíčkáře
http://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/doprava/8448-dopravni-podnik-zavadi-zajezdovy-autobus-pro-vozickare.html


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Po tom, co jsem měl možnost zažít fungování obdobné státem zřízené a financované odborné a poradenské firmy, nevěřím, že nějaká taková firma může být levnější a lepší, než soukromník.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Ani jsem o tomto podniku neměl tušení.
Šéf státního podniku: Může se z nás stát trafika


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mouka píše:

Zajímavé, kam se pan Jan Paroubek dostal. Od soukromých dopravců do státního podniku Cendis.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Chystáme jednotnou jízdenku pro vlaky, autobusy i MHD. Pro vlaky začne platit v prosinci 2019, říká šéf projektu


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
miropiro: „Pořádná okna, kterými bude vzduch do vozu efektivně proudit.“ Odvolal bych se na fyzikální zákony. Pokud je vzduch horký, nemůže odvádět teplo. Teplo bohužel/bohudík (to nechám na vás), proudí z teplejšího do chladnějšího. Pořádný průtok teplého vzduchu je k ničemu.

Já si jen říkám…díky bohu za fyzikální zákony. Platí všude a pro všechny stejné. Ukazují nám, jak pokrytecká naše společnost je. Je jim jedno, jestli máš prachy nebo ne…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Fantomas píše:
A zase tento dokola omílaný nesmysl. V České republice zřejmě platí jiné fyzikální zákony než na západ i na východ od nás.

Já bych s absencí klimy neměl problém. Ale to by musely být splněny tyto podmínky:
1. Pořádná okna, kterými bude vzduch do vozu efektivně proudit.
2. Vozy by neměly stát v kolonách, ale jet plynule. Ono je o něčem jiném sedět v koloně a popojíždět z Tomkova náměstí na Starou osadu v pracovní den a jet třeba během víkendu. Nebo i plynulost trolejbusů na Úvoze - chápu, že když trolejbus jen pomalu popojíždí, tak jsou okna u 22Tr opravdu k ničemu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Citace:
„Ve městech to postrádá smysl. Autobusy každou chvíli zastavují, otevírají dveře, takže se pořádně ani nestačí vychladit. Osobně bych volil jen klimatizaci u řidiče,“ prohlásil ředitel společnosti Psota, která i přes jeho nesouhlas disponuje čtvrtinou klimatizovaných vozů.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/klimatizace-mhd-br ... etver=full

A zase tento dokola omílaný nesmysl. V České republice zřejmě platí jiné fyzikální zákony než na západ i na východ od nás.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Citace:
V Hodoníně i ve Znojmě mají část autobusů městské hromadné dopravy klimatizovanou.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/klimatizace-mhd-br ... etver=full

Jako Hodoňák mohu ujistit, že to není pravda. Na MHD v Hodoníně se klimatizovaný autobus objeví jen velmi výjimečně a i tyto výjimky zpravidla nastávají v chladnějších částech roku.

Citace:
„Nedávno schválil nová pravidla, podle kterých bude každý nový autobus zakoupený po začátku roku 2018 opatřený klimatizací. Proto například na Znojemsku vyjedou na silnice pouze autobusy, v nichž cestujícím nebude horko,“ poznamenal mluvčí společnosti Kordis Květoslav Havlík.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/klimatizace-mhd-br ... etver=full

Což vysvětluje, proč ČSAD Kyjov teď ve velkém nakupuje autobusy bez klimatizace, dokud to ještě jde. Holt chtějí hlavně ušetřit, co je jim po cestujících, kteří se v těch jejich nových autobusech budou potit minimálně do roku 2023, kdy (snad) bude nové VŘ na Hodonínsku a v jejich podmínkách snad již klimatizace bude povinná a tyto, v té době, 6 - 7 let staré autobusy ČSAD Kyjov, budou vhodné tak akorát do šrotu :-P Každopádně to jen umocňuje můj názor na to, že ČSAD Kyjov je ten nejhorší dopravce v kraji a pokud to je jenom trochu možné, snažím se jeho službám vyhnout.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Konec sauny v MHD. V Brně testují první klimatizovaný autobus
http://brno.idnes.cz/klimatizace-mhd-brno-autobusy-trolejbusy-fgx-/brno-zpravy.aspx?c=A170721_2340140_brno-zpravy_dh&setver=full


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Asi Pepa popisuje rozdíl v ovládání starší lodi a nového typu. Ale o tom se ví už dávno, že ty nové mají horší manévrovatelnost.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Já myslel, že jsou všechny lodě Jesko stejné? Podle článku se zdá, že ne.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Jednou jsme nechtíc utopili rudl alkoholu, říká kapitán brněnské lodi Stuttgart


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
http://www.centrumnews.cz/u-lechovic-se ... rtulnik-do
Kurz 10804 má vyloženě smůlu na nehody (na jaře Ares v poli u Mackovic), teď jeho náhradní Crossway

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Z poškození toho moc nevyčteš. Mnohdy stačí i třeba jen zakopnout. Když se blbě spadne, je to hned...


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
A béčko ze soupravy 1595+1564. Mimo fotky to zde bylo již několikrát zmíněno... Tak ono zas až tak moc na té míře poškození nezáleží. Rozhodujícím faktem je síla narázu, která může, a v tomto případě to tak bylo, být v kombinaci s věkem osoby a polohou této osoby ve voze smrtící.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Anitra 1821, jak je vidět z fotek.


Offline
273
04 bře 2013 22:47
Nevíte, které šaliny se to srazily? Ale bohužel po nějaké době smrtelná. Ta Anitra zas tak moc poškozeně nevypadá, na to, že v ní došlo k
smrtelnému úrazu.


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Srážku brněnských tramvají zavinila nepozornost, zraněná žena zemřela


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Merhautova od jugoslavske je zralá na generálku, stejně jako Lesnická.Udajne se chystá, ale nic bližšího zatim neprosaklo.Kazdopadne by byla velká skoda, kdyby při reko Lesnicke vykaceli vzrostlé lípy.


Naposledy upravil xcav8 dne 15 črc 2017 11:59, celkově upraveno 1
odpraseno


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17980 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 17 dub 2024 01:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]