Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 6 z 7    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
Online
7090
27 úno 2010 07:40
Dnes take vyjel, s kurzovkou 80049, jestli se nepletu.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jak dlouho má vlastně v Brně zůstat? Předpokládám správně, že jde o dlouhodobější záležitost?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Na zkušební jízdě skutečně byl, hlavně v oblasti Kohoutovic a Kamenného vrchu...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
Je potřeba ještě doladit parametry pohonu a sběračů. Dnes byl vůz na zkušební jízdě.
A ještě jedna poznámka ke klimatizaci, dnes jsem měl možnost ji vyzkoušet a při nastavení 24 °C je v interiéru velmi příjemná teplota a ani mírné foukání za krk (při tomto nastavení) není nijak obtěžující.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
Proč 3703 nevyjel již 3 týdny s kaštanstvem?


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Ona ta ventilace má 3 polohy, takže pokud jede třeba na první, tak to nemusí být slyšet..


Offline
Uživatelský avatar

209
24 lis 2015 22:09
Ondra K. píše:
Jo, 13T ventilaci mají, ale taky nepamatuju, že bych ji zažil zapnutou. Nejblbější je to za deště, kdyby se ta ventilace hodila na odvětrání vlhka.

Já ventilaci občas zažil zapnutou, zrovna dneska v 1948, ale mnohdy v tom okolním hluku ani není slyšet, že je v provozu. Ale máte tady pravdu že dosti často zapnutá ani není ;).


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Ví někdo, do kdy zhruba bude 3703 na zkouškách? Je tu možnost, že ji poté DP odkoupí?

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
487
13 čer 2004 23:04
3703 chipla u krizovatky Jihlavska-Biteska-Svazna, ted u ni stoji 5332 a probihaji pripravy na odtah.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
b1 píše:
LukinT: Vídeňské metro a S-Bahn je opravdu extrém, malý tip: pokud budete ve Vídni a budete mít tu možnost, tak raději cestujte tramvajemi a autobusy, tam je klima obvykle nastavena tak, že působí příjemně.

Extrém je ale v tomto ohledu i Barcelona či Madrid. Chodby přístupové nejsou moc větrané, metro je pak šíleně klimatizované...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Však jsem psal "pokud je to možné" ;-)


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
b1: Tvůj tip je dobrý, ale co má dělat člověk, který tam jede kvůli tomuto (viz fotky).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
TMB píše:
Dcera jednou omdlela v horku v narvaném trolejbusu linky 26 při jízdě z Oblé na Mendlák. V poršatch prý je alespoň výkonná ventilace, ale já jsem ji za těch 10 let snad ani jednou zapnutou nezažil. A to je v těch vozech při dnešním počasí dost nepříjemně horko. Já pro klimatizaci v MHD jsem a nevidím zásádní rozdíl v tom, jestli jedu 30 - 45 minut v hicu vlakem, regionálním autobusem nebo tramvají. Možná v tom, že vozidla MHD bývají víc narvaná, takže jízda v horku je o to nepříjemnější.

Jo, 13T ventilaci mají, ale taky nepamatuju, že bych ji zažil zapnutou. Nejblbější je to za deště, kdyby se ta ventilace hodila na odvětrání vlhka.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
LukinT: Vídeňské metro a S-Bahn je opravdu extrém, malý tip: pokud budete ve Vídni a budete mít tu možnost, tak raději cestujte tramvajemi a autobusy, tam je klima obvykle nastavena tak, že působí příjemně.


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
Abych uvedl trochu protiklad, tak jsem cestoval půl dne po Vídni U-bahnem a z neustálého přecházení z horka do "zimy" v klimatisovaných soupravách typu V mi také nebylo zrovna nejlépe. Přišlo mi to tam opravdu přehnané.

_________________________________
Obrázek


Offline
790
25 led 2006 09:46
Dcera jednou omdlela v horku v narvaném trolejbusu linky 26 při jízdě z Oblé na Mendlák. V poršatch prý je alespoň výkonná ventilace, ale já jsem ji za těch 10 let snad ani jednou zapnutou nezažil. A to je v těch vozech při dnešním počasí dost nepříjemně horko. Já pro klimatizaci v MHD jsem a nevidím zásádní rozdíl v tom, jestli jedu 30 - 45 minut v hicu vlakem, regionálním autobusem nebo tramvají. Možná v tom, že vozidla MHD bývají víc narvaná, takže jízda v horku je o to nepříjemnější.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
P. Haluza píše:
Věčná debata s hloupými argumenty. Zopakuji taky jeden: budete stejnou logiku o 3 °C aplikovat i v zimě, kdy bude venku pod nulou?



Bavím se o klimatizování prostor všeobecně. A divil by jste se jak je v místnosti dobře když se nešetří a pořídí se zařízení správně.

Já doma klimu mám už skoro 10 let a protože jí mám vybranou dobře - tedy na pokoj o rozměrech 26 m2 mám jednotku která by měla uchladit 36 m2. A opravdu mi stačí chladit jen o ty cca 3°C...

Jenže to je to co říkám od začátku. Spousta lidí vůbec neví jak toto zařízení používat..... Rozhoduje pro ně cena.

Jinak ať si o tom myslí kdo chce co chce (nikomu tento můj názor nevnucuju - je to jen můj názor a pokud bude v šalinách někdy klima tak jí i přes tento můj názor pouštět budu) do vozidel MHD bych jí vůbec nemontoval. Ano u dálkovejch vozidel kde neni na každém km zastávka ať je.

Topení je jiné téma co tu řešit nechci.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Věčná debata s hloupými argumenty. Zopakuji taky jeden: budete stejnou logiku o 3 °C aplikovat i v zimě, kdy bude venku pod nulou?

Příjemná teplota pro pobyt je dejme tomu 25 °C, když je místnost dobře větraná, tak klidně i více, ale problém je právě ten vydýchaný vzduch, kde pak i 20 °C je na padnutí.
Ono by mnohdy stačilo jen proudění vzduchu bez chlazení a divili bychom se, jak by ve voze bylo (relativně) příjemně.


Offline
61
13 zář 2016 09:04
xxx:rozdil 3 stupne je myslen oproti teplote ve stinu


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Takže když venku bude na slunku 40 °C, tak v trolejbusu by mělo být 37 °C? To jako vážně?


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Ano a to je to na co narážím.

Pokud má klima dostatečný výkon měl by stačit ten 3 stupňovej rozdíl. Bohužel to je i zde tak jak se vším. Tedy větší výkon víc peněz. S tím souvisí i hlučnost - venkovní jednotka to nezvládá uchlasit jede na max a je hlučnější.
Klima jedoucí na max po celou dobu provozu - větší spotřeba proudu - víc peněz.

A jsme na začátku. Budem tedy šetřit koupíme klimu s nižším výkonem (nebo s výkonem kdy nedáme klimě rezervu pro případ mimořádností - otevřená okna a pod.). Klima bude hlučná a my budem brblat, že nechladí a třeba že je ještě hlučná.......

A ted nenarážím jen na MHD ale i na "běžné smrtelníky" ;-)


Offline
61
13 zář 2016 09:04
Zlaťák: že to tak mají v obchodním centru nutně neznamená, že je to správně:)

Jinak ale závisí především na očekávané délce pobytu - v obchodním centru se počítá, že se zdržíš déle, než ve vozidle MHD, kde často jedeš jen pár zastávek a mnohdy přestupuješ, takže si tvoje tělo na tu teplotu pořádně nezvykne.

Navíc v MHD máš hodně lidí na malým prostoru, takže klima musí mnohem víc foukat, takže o to větší pak negativní efekty klimy jsou. V obchoďáku je navžena vzduchotechnika tak, že na tebe nic nefučí, což je taky obrovský rozdíl.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Protože do obchodního centra jednou vejdeš a jednou vyjdeš. Do vozidla můžeš vystupovat a nastupovat na každé zastávce, když stojíš blbě u dveří a musíš pouštět lidi.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Proč "jen" o 3°C?
Třeba v obchodních centrech může být teplota nižší o 10°C. Víc ne kvůli teplotnímu šoku.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
S klimou je to složité. Bohužel spousta lidí vůbec neví jak jí používat.

Teplota v klimatizovaném prostoru by neměla být menší jak 3°C oproti venkovní teplotě.

O tom, že když mám klimu zaplou nemám otvírat okna pomlčím. A o tom, že klima musí mě dostaečný výkon raděj taktéž pomlčím .....


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 162 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 15:02
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]