Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 157 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
K Obilňáku: ptal jsem se jednoho radního z Brna-střed a prý by kvůli WC musely být moc dlouhé přípojky navíc na cizích pozemcích = investice v řádu statisíců, proto WC nejsou, třebaže by se zrovna na tom místě docela hodily.
K Malečkovi: vybarvil se ohledně té vily, že už mají jiný záměr a že nebude podporovat to muzeum, které mu bylo navrženo, že se tam nehodí, ačkoli se přítomní jinak shodli, že je to skvělý plán... nechci to sem vypisovat konkrétně, protože už si ty formulace nepamatuju a mohlo by to být zavádějící info, jenom píšu, jaký z toho člověka mám osobní dojem.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Škoda, že nebylo zachováno i veřejné WC. Přitom je to věc, která v Brně obecně dost chybí.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Zastávka na Obilňáku je po roce a půl hotova. Architekti jsou z rekonstrukce nadšeni


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Nejzásadnější na prodloužení d5 bude reko mostu přes štreku 250. Nevím o tom, že by se připravovala. Navíc se asi bude muset nějakým způsobem koordinovat s dalšími stavbami jako oprava Merhautovy a Lesnické. Pozemky by snad nemusely být problémem.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Cracatit píše:
Maleček je hlavně demagog, který mluví podle toho, kam chce dotlačit ostatní. Nedávno jsem s ním byl na jedné debatě na Huse na provázku ohledně Arnoldovy vily a hlavně k závěru debaty se krásně vybarvil. Na štěstí tam neměl hlavní slovo, nejvíc mluvila ředitelka vily Tugendhat...


To by mne zajímalo, v čem konkrétně se vybarvil?

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Maleček je hlavně demagog, který mluví podle toho, kam chce dotlačit ostatní. Nedávno jsem s ním byl na jedné debatě na Huse na provázku ohledně Arnoldovy vily a hlavně k závěru debaty se krásně vybarvil. Na štěstí tam neměl hlavní slovo, nejvíc mluvila ředitelka vily Tugendhat...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Akorát se bojím, že to potrvá ještě hoodně let. Jako cokoliv jiného. :-(


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Janatak: smyčka v Čertově rokli mi právě přijde, že ještě kus volné kapacity má. Taky ne všechny spoje d-5 musí být vedeny až do rokle, tzn. některé povedou do ŠČ, jiné až do rokle. A třeba s d-11 má podobnou kapacitu/vytíženost, takže by se daly oběhově tyto linky propojit s velkými pauzami na ÚH/Rakovecké.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
V tom případě ale bude stejně nutné smyčku v Čertově rokli zkapacitnit. Tři linky se tu už tak snadno neposkládají, tedy teď.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Minimálně ta spojka na Halasák a Čertovu rokli je nezbytně nutná už kvůli naprosto zoufale kapacitně nedostačující smyčce Štefánikova čtvrť.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Bylo by boží, kdyby se to fakt povedlo. Trať na Lesnou je jeden z projektů, který politici slibují občanům už několik desetiletí. I "propojková" varianta bude velkým přínosem.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Doufám, že s vybudováním TT (zatím) ve variantě ŠČ-LN-PL-ČR bude komfortnější vystoupit z vlaku už na Lesné a přestoupit na tramvaj do centra. Hodně záleží na poloze tramvajové zastávky Lesná, nádraží.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Chtěl bych ještě připomenout, že v souvislosti s prodloužením TT ze Štefánikovy čtvrti na Haškovu/Čertovu rokli a také rekonstrukcí Merhautovy ulice se mluví o vytvoření přestupního uzlu v zastávce Merhautova. Věřím tomu, že s tím co nastane dřív, se dostojí i tomuto slibu. Poté nevidím již žádný problém (zvláště ve variantě TT na Haškovu) se zhoršením dopravní obslužnosti. Naopak většině lidí jeden přestup ubude!

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
goldfinger píše:
Současný starosta severu je fakt svéráz. Ale každý metr tratě nad ŠČ bude přínosem, navíc propojením tratí v Merhautově a Lesnické vzniknou další možnosti, jak řešit výluky, plus možnost zkrácení a46, i když by tím větší část Lesné přišla o přímý přestup na páteřní trolejbusové linky t25/26


To není pravda, přestup na páteřní linky lze realizovat na Konečného náměstí, kam jedna z linek z Lesné jezdí. :mrgreen:


Offline
118
29 črc 2014 19:57
goldfinger píše:
Ale každý metr tratě nad ŠČ bude přínosem, ..., plus možnost zkrácení a46, i když by tím větší část Lesné přišla o přímý přestup na páteřní trolejbusové linky t25/26

Ano, významné zhoršení nabídky pro většinu lidí je přínos, který za 300MKč fakt stojí. ](*,) Když ne na Haškovu, tak už radši variantu bez projektu.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Současný starosta severu je fakt svéráz. Ale každý metr tratě nad ŠČ bude přínosem, navíc propojením tratí v Merhautově a Lesnické vzniknou další možnosti, jak řešit výluky, plus možnost zkrácení a46, i když by tím větší část Lesné přišla o přímý přestup na páteřní trolejbusové linky t25/26


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Maleček je prostě blb (pardon), kterej akorát dokáže měnit názory podle aktuální situace. Je krásné sledovat vývoj - na Haškovu ne, max. připojit k trati na Čertovu rokli. Dneska? "S tratí vůbec nesouhlasíme. Je zbytečná." Tak určitě. Tajtrdlík jeden...
Z faktického hlediska se jeho činy velice podobají tomu, co provádí mnozí aktivisté u jiných (liniových) staveb, akorát tady to je (bohužel) oficiální stanovisko naší radnice :-? . Nezbývá tak než čekat do komunálek... Obávám se ale, že se nic nezmění (pokud Maleček nezíská místo někde výš).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
MartinV: Obzvlášť mě fascinuje ta pasáž, ve které pan starosta prohlašuje ''už dnes na Lesnou jezdí tramvaje linek 9 a 11 a to stačí''. Jasně, z Čerotvy rokle na Haškovu je to přes 1 km a do kopce, což jistě oceňují místní senioři... A jízda přervaným a rozhrkaným autobusem linky 46 po tankodromu Seifertova taky stojí za to. Kdyby jezdila pětka až na Majdalenky, tak by měli z Lesné přímé spojení přes celé město. Ale tento argument zřejmě neobstojí, můžeme přece mít autobus jezdící do centra (kde mimochodem nemá co dělat). Naštěstí ale tahle propojka pod poliklinikou nezabraňuje budoucí dostavbě tratě až na Haškovu. A co ten terminál u nádraží? Co si pod tím mám představit, nějaké obratiště?


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Evergreen ožil, i když v "menší" variantě: Na Lesnou přistaví trať tramvajové linky 5. Místní radnice ji ale nechce. Malečkovy argumenty mi zní, že si je prostě chce najít. Ten člověk asi nechápe, že tramvajová doprava je kapacitnější a občas i rychlejší, navíc autobus mu do centra nikdo neprodlouží, když existuje souběžná TT. Ale tím neříkám, že by ten člověk nebyl na svém místě, hodně Lesňáků si ho chválí. Tady je ale mimo.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Aha, nevěděl jsem že to bylo deaktivováno, věděl jsem, že to umí na svou baterku, je škoda, že kvůli administraci to vypli. Toto byl přesně jedna z událostí, kdy by se to právě velmi hodilo.


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
M: 31Tr to zpočátku UMĚLY (na vlastní vozovou baterii 24V), ale bylo to zatím deaktivováno pro administrativní problémy.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
xxx: mám za to, že pár metrů ano, což pro tento případ bohatě stačí.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
M: To umí aji kloubové sorky?


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Hlavně ta diskuze je docela výživná... #-o

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Proč ten trolejbus tlačily lidi, když má možnost právě v těchto nouzových situacích popojet na baterky?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 19:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]