Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 158 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Cestující sobě!


Offline
100
08 dub 2017 08:47
VIDEO: V tramvajích znělo jódlování, lidovky i zpěv v romštině
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 70524.html


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ad diskuse o rovnoprávnosti a Naxashiho trolling, pokud máte někdo potřebu v ní pokračovat, pokračujte v tématu Co se jinam nevešlo (aneb plkání o ničem) nebo přímo ve fóru Co se jinam nevešlo. V tomto tématu tuto diskusi považuji za ukončenou.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Že i zde se bude řešit dnes tolik propagovaná genderová vyváženost mne opravdu nenapadlo.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Koukám, že jsem tu opět rozdmýchal vášně. :-D
To, co zastávám, tu bylo docela dobře popsáno. Jen jsem čekal, kdy někdo napíše, že mě, jako muže, by taky měli nechat si sednout. Nebo spíš měly, ženy. Hej, stejný základ.
Že jsem považován za burana, to mi je vcelku jedno.
Pustit sednout? Na požádání. Těhotné, staré, fyzicky zraněné, apod. Všimněte si, že mimo těhotných nespecifikuji pohlaví. Proč by na tom mělo záležet?
Pokud pouštíte ty hezké holky, tak pozitivně diskriminujete na základě pohlaví a vzhledu. A vezměte si, co ta holka. Chce se jen někam dostat, ale neobejde se to bez toho, aby jí nějakej týpek balil.
Ale hlavně, že se pak zhrozíte nademnou a poplácáte se po rameni.
Fyzickou slabost žen nikdo nebere. Nejsou biologicky uzpůsobené na velký růst svalové hmoty. Ale to neznamená, že nezvládnou stát. A ano, tohle je to, co implikujete.
S tímhle zjednodušouváním na základě povrchních znaků mám problém. Nebo takové to, že to děláme tak, protože se to tak vždy dělalo. A tohle má znaky obou. Svět je jiný, než v pravěku nebo ve středověku. Takže soudit muže a ženy podle pravidel z té doby, je prostě zcestné.
Nikdo neříká, že obě pohlaví jsou si rovny absolutně. Jen to, že rozdíly, co nás společnost učí, prostě nejsou. Jestli v minulosti byly, je vcelku jedno. Je 2017, doba digitální, ne bronzová.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Ondra K. píše:
Profesní, nebo společenské postavení se v naší společnosti vyrovnalo, to ano. Nicméně, fyzicky budou ženy slabší vždycky, takže ta ochrana má smysl stále. Osobně, považuju gentlemanské chování, za součást normální úcty k ženám.

Profesní postavení se "vyrovnalo" jenom díky tomu, že dnes má Bc. před jménem pomalu každý blbec. A ty titulované blbce vyprodukoval stát a EU požadavkem, že všichni úředníci musí mít VŠ. Následkem toho vznikla spousta soukromých VŠ, kde ten titul v porovnání se strojárnou nebo medicínou dávají skoro zadarmo.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Johny Fontane píše:
Tak Naxashi to napsal asi zbytečně tvrdě, ale v principu má pravdu. Obecně se řeší to, že v mladé generaci už nejsou gentlemani. Jenže gentlemanství vycházelo z toho, že ženy jsou slabší pohlaví, které muži ochraňují.

Jenže dnes jsou ženy rovnocené, docela běžně zastávají i vysoké řídící funkce, jsou pro muže u většiny zaměstnání plnohodnotnou konkurencí, a je to tak správně. Mladší muži už je tak prostě vnímají, jako rovnocenné osobnosti. A pokud někoho vnímám jako rovnocenného, tak přece nedává smysl, abych ho pustil sednou "jen tak", pokud tam není jiný důvod (např. ono těhotenství).

Profesní, nebo společenské postavení se v naší společnosti vyrovnalo, to ano. Nicméně, fyzicky budou ženy slabší vždycky, takže ta ochrana má smysl stále. Osobně, považuju gentlemanské chování, za součást normální úcty k ženám.

Johny Fontane píše:
A pokud pustím pěknou slečnu sednout, protože zkouším "nahodit udičku", tak to teda nemá s gentlemanstvím fakt nic společného:)))

Může mít a nemusí, záleží na smýšlení každého jedince.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To asi pisete za sebe, me by to asi nenapadlo.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Přesně, to už není o galantnosti, ale o tom, že chceš tu ženskou sbalit. A v takovém případě spíš pustíš krásnou mladou dámu, než těhulku, u které je předpoklad, že má vážný vztah :wink: Ne že bych takový způsob navázání vztahu apriori zavrhoval. Ostatně, sám nejsem v tomto směru neviňátko :mrgreen:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
61
13 zář 2016 09:04
Tak Naxashi to napsal asi zbytečně tvrdě, ale v principu má pravdu. Obecně se řeší to, že v mladé generaci už nejsou gentlemani. Jenže gentlemanství vycházelo z toho, že ženy jsou slabší pohlaví, které muži ochraňují.

Jenže dnes jsou ženy rovnocené, docela běžně zastávají i vysoké řídící funkce, jsou pro muže u většiny zaměstnání plnohodnotnou konkurencí, a je to tak správně. Mladší muži už je tak prostě vnímají, jako rovnocenné osobnosti. A pokud někoho vnímám jako rovnocenného, tak přece nedává smysl, abych ho pustil sednou "jen tak", pokud tam není jiný důvod (např. ono těhotenství).

A pokud pustím pěknou slečnu sednout, protože zkouším "nahodit udičku", tak to teda nemá s gentlemanstvím fakt nic společného:)))


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Co se tyče uvolňování sedadla holkám, tak dělal jsem ro svého času rád. Je to totiž naprosto jednoduchá a přirozená možnost navázat konverzaci.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Tento názor respektuju, ale považuji ho za zhoubu dnešní doby. Obě pohlaví jsou odlišná, mají odlišné vlastnosti i poslání a nelze mezi ně dávat rovnítko.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tak na tohle reagovat radsi nebudu, nebo me nekdo za ochotu k pusteni starenky osoci z gerontofilie...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Naxashi píše:
„Nabidnout zene misto povazuji za projev galantnosti…“
A já ho zase považuji za projev sexismu. Jen proto, že se někdo narodí v ženském těle, má dostat místo? Proč jako?


To snad néé, že je to sranda. :shock:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
„Nabidnout zene misto povazuji za projev galantnosti…“
A já ho zase považuji za projev sexismu. Jen proto, že se někdo narodí v ženském těle, má dostat místo? Proč jako?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Nové, ale prázdné. Nádraží v Letovicích je bez autobusů


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nerozumime si. Samozrejme, ze nepoustim kazdou, ale jen tu, o ktere si myslim, ze to potrebuje a potesi ji to. Prirozene pustim i chlapa se sadrou na nejake koncetine, s ditetem v naruci ci klokance, se zavazadlem apod. Ale jako argument u zeny nepouzivam, ze si myslim, ze je tehotna, nemocna nebo stara, ale ze povazuju pusteni zeny za slusnost. A kdyz to nechape a urazi se, tak ji vysvetlim, ze odmitnout nabizene misto je neslusne, tudiz je krava a at si klidne stoji. Samozrejme umerne jejimu vychovani, aby to pochopila.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Robert: chceš mi říct, že ty pouštíš všechny ženy? Nebo si vybíráš, a pouštíš jen, když je ti nějaká "sympatická"?
Nemyslím si, že pustit každou ženu sednout je projevem galantnosti - pokud jsi jel někdy ve špičce MHD, tak si nedovedu představit, podle jakého klíče určuješ, kterou pustíš ;) a proto pouštím jen ty, o kterých si myslím, že to potřebují (tj. vyloženě s berlemi (mladší i starší)/nemohoucí atd., obecně ty, na kterých je vidět, že neustojí, nehledě na pohlaví a věk a těhotné ženy, na kterých je vidět, že jsou těhotné).


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Robert: naprostý souhlas.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nabidnout zene misto povazuji za projev galantnosti, nevidim duvod pri nabidce uvadet, ze je to kvuli brichu.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
peno píše:
Je to jejich vina, že se o sebe nestarali, tak teď ať trpí, ne aby za to, co si sami způsobili, měli ještě nějaké výhody.

Souhlas. Stejný názor. A chápu, že někdo to má ze zdravotních důvodů, ale ti jsou v menšině... bohužel. Každý máme nějaké problémy.

Já se přece nebudu ptát dvacetileté holky, jestli si nechce sednout, jestli náhodou není těhotná. A když mi dá facku, co si to dovoluju, tak se ještě doptám, jestli je nemocná, jestli si nechce sednout :D ... to asi ne. Spousta lidí je na svou váhu citlivých a já se do toho nechci zaplétat...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
peno píše:
Robert: Zažil jsem situaci, kdy jedna taková „těhotná“ vrazila chlapovi, který ji pustil sednout, facku s tím, že není ani těhotná ani stará, aby ji pouštěl sednout. Takže Prototypa v tomto rozhodně chápu. Nechtěl bych takové zostuzení taky zažít.
Navíc, myslete si o mě co chcete, ale já osobně tlusté nepouštím sednout ze zásady. Je to jejich vina, že se o sebe nestarali, tak teď ať trpí, ne aby za to, co si sami způsobili, měli ještě nějaké výhody.


Pořád zastávám tvrzení, že mlátit ženskou je ubohost.
V tomto případě bych udělal vyjimku a takovou bych jí natáhl, že by si sedla sama.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
peno: můžeš mít pravdu, ale také můžeš být vedle jak ta jedle, nade mnou bydlí člověk, kterej je taky hodně tlustej a nezpůsobil si to sám = je to nemoc. Bojuje s tím, léčí se, ale zatím bez výsledku a do budoucna nic moc. Takže rozhodně neházet všechny do jednoho pytle. Na pohled nepozáš o co jde. Proto třeba já takového občana pustím sednou, zatím mi nikdo nenadal.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert: Zažil jsem situaci, kdy jedna taková „těhotná“ vrazila chlapovi, který ji pustil sednout, facku s tím, že není ani těhotná ani stará, aby ji pouštěl sednout. Takže Prototypa v tomto rozhodně chápu. Nechtěl bych takové zostuzení taky zažít.
Navíc, myslete si o mě co chcete, ale já osobně tlusté nepouštím sednout ze zásady. Je to jejich vina, že se o sebe nestarali, tak teď ať trpí, ne aby za to, co si sami způsobili, měli ještě nějaké výhody.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
eframmcbeth: v 37 se necítím na důchodce, to jsi hodně mimo, stále jsme v ČR kde v MHD jede asi 90% někdy i víc čechů, proto je čeština na místě. Nikdy jsem neměl problém pustit sednout těhotnou ženu nebo starého občana. Také nikdy nebylo potřeba tyto lidi nějak značkovat.

Pokud je někdo zavalitější postavy, je pro něj také lepší si sednout, takže by o žádnej trapas nešlo.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:47
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]