Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 38 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
1589
18 led 2009 10:06
mh píše:
A já bych zase podobným chytrolínům ukázal dveře...

Proč? Žádnej dopravce si přece nemůže svévolně vykldáaat tarif. A DP už dlouhodobě se snaží vzbudit dojem, že on nemá s IDS nic společnýho (mapky bez vybraných integrovaných linek, vlastní informační materiály apod...)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
prototyp401 píše:
Ani ne: v citaci je "je třeba doložit doklad o studiu, kterým je": ISIC NEBO potvrzení školy o studiu
DPMB ale běžně vyžaduje obě dvě věci současně (vlastní zkušenost).

To zkusili na kolegovu dceru, a mam dojem, ze po jeho nasledne navsteve tam menili popraskana skla...


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
A já bych zase podobným chytrolínům ukázal dveře...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Vyžadovat si může co chce, ale tarif to říká jasně a podle mě není co řešit, kdyby remcali, ukázal bych jim v tarifu patřičnej odstavec...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Ani ne: v citaci je "je třeba doložit doklad o studiu, kterým je": ISIC NEBO potvrzení školy o studiu
DPMB ale běžně vyžaduje obě dvě věci současně (vlastní zkušenost).


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Domis: Uznává se ISIC do doby dosažení 15. srpna. Když budu mít ISIC platný na ak. rok 2016/2017 a přijdu 14.8.2017, tak je to v pohodě, ale 15.8.2017 už ne.
Mně přijde, že ta citace, kterou jsi uvedl, je akorát jinak řečeno to, co vyžaduje DP.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Tarif IDS JMK:

3. Průkazka pro mládež a studenty od 18 let do 26 let
Při výdeji průkazky musí žadatel od 18 do 26 let (tj. do dne, který předchází dni 26. narozenin) předložit
průkaz totožnosti s datem narození55 a doklad o studiu, kterým je:
 průkaz ISIC do doby prvního dosažení data 15. srpna ode dne jeho vydání nebo prolongace;
 potvrzení školy o studiu, které obsahuje příjmení, jméno a datum narození žadatele, identifikaci školy,
razítko školy a podpis oprávněné osoby školy s datem vystavení ne starším než 30 dnů. V těchto
případech platnost průkazky kopíruje platnost potvrzení o studiu.


Takže jak už je u našeho DP zvykem, zavádí si vlastní praxi v rozporu s Tarifem. Ale přiznám se, že tu část s 15. srpnem moc nechápu. Nechybí tam slovo "platný" do 15. srpna?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mouka píše:
... musí student předložit průkaz studenta VŠ / ISIC + potvrzení ne starší jednoho měsíce.

Já tam teda dopoledne četl, že potvrzení o studiu musí mít jen tehdy, pokud nemá ISIC(přelepku) na další rok. A nový studenti mají snad automaticky ISIC s platností do 12/2018.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Co v případě středoškoláků? Stačí u nich potvrzení o studiu?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Neznáš presumpci viny? Každý je podvodník, pokud sám neprokáže opak!


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Souhlas s Moukou - ale to už loni vymýšleli, psal jsem na to i dotaz a zůstal bez odpovědi. Já vyřizování šalinkarty jako student vzdal u DPMB už dávno - nemá to smysl, vždy si něco vymyslí (v mém případě třeba, že potvrzení o studiu musí být přímo na jejich tiskopisu) automaticky se na člověka dívají, jak kdyby ji chtěl neoprávněně. + přítelkyně studuje na VOŠ, kde žádný průkaz studenta nemají a nemohla se s nima domluvit. DPMB mě tímto svým přístupem štve a nemyslím si, že by to mělo oporu v tarifních podmínkách, jakou formou prokazovat studentský statut.
Na pokladně ČD na hlavním nádraží nikdy žádný problém - ukážu potvrzení o studiu a hotovo - vždy každý rok stejně, bez nějakých nepříjemných překvapení.
A nechodím tam proto, že bych chtěl něco falšovat, ale protože vím, že když přinesu fotku a potvrzení o studiu, odejdu s novou průkazkou. U DPMB tato jistota není, když v cca 50 % případů jsem tam měl problém...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ajo, sorry :oops:

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Richie píše:
Průkaz studenta? Co to je? :roll: Měl jsem jenom ISIC vždycky...


Však píšu průkaz studenta / ISIC kartu.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ty vidis vzdycky ve vsem problem.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Průkaz studenta? Co to je? :roll: Měl jsem jenom ISIC vždycky...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V září ještě každý nemusí mít prolongační známku. A co noví studenti? Ještě nemusí být průkaz vyřízen.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tak prukaz studenta u sebe snad vetsina lidi nosi standardne, tak nevidim problem.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Na FB DPMB je informace, že z důvodu častého padělání potvrzení o studiu musí student předložit průkaz studenta VŠ / ISIC + potvrzení ne starší jednoho měsíce.
Na FB IDSJMK je informace, že stačí doložit status studenta (ale jak a čím?).

To zase bude zmatků. Nechtěl bych být v kůži studenta, který začíná v Brně studovat, nezná to tu, o MHD nic moc neví a teď ještě tohle. Jakoby toho studenti na začátku ak. roku neřešili dost.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Já neříkám, že to není (právně) podchycené, já říkám, že jim nevěřím :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Fafner píše:
Vykládají o serióznosti adresy mimo magistrát a působí pod hlavičkou D-Fens a e-mailu na Seznamu :D

Mimochodem, domlouvat se telefonicky na zaslání dokumentů dostatečně citlivých na to, aby se na jejich základě dala změnit adresa trvalýho pobytu, to je taky docela punk.



Mimochodem, ten trvalypobytbrno.cz... Nedávno se mi to dostalo do feedu tak jsem pogooglil a:


Měl by to provozovat Josef Mandát, resp. D-FENS CZ s.r.o., sídlem Elgartova ul.
Na stejném místě sídlí Jan Mandát, resp. advokátní kancelář Mandát & partneři s.r.o., bývalý zastupitel Brno-sever (a předseda spolku Brno autem).


Asi to budou mít podchycený. :-)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, mě takhle jednou pouze předními pustil i řidič DPMB na a-52. Samozřejmě si tím způsobil zpoždění, protože než jsem pochopil, že se ty dveře na tom Citelisu prostě neotevřou, tak to chvíli trvalo. Na druhou stranu si troufnu říct, že kdyby mě pustit zadem a pak se přišel podívat na jízdenku, mohlo být to zdržení větší.
Ono je otázka co je víc, jestli právo cestujícího na nástup všemi dveřmi, nebo právo řidiče na kontrolu jízdenek. Obávám se, že to by asi musel rozhodnout až soud, protože jinak budou hádky vždycky. Jenže kvůli takové prkotině se u nás nikdo soudit nebude, nejsme přece v USA.

Buldozer: V Brně, při cestách do zóny 100 a 101 (což zahrnuje i cesty na 202 na Jírovu a 303 do zastávky U Luhu), je naopak spíše výjimkou, že řidiči regionálních busů pouští jen předními.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
49
17 bře 2015 13:14
Ještě jsem si nevšim za celou dobu IDS že by meziregionální a regionální spoje nechávali cestující nastupovat i zadními dveřmi,vyjímkou jsou pouze cestující s kočárky a lidé na vozíčku.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Richie: Toto jsem viděl nedávno i ve Slatině na 602 ve směru do Brna. Ještě dneska bych toto nečekal. (V dobách začátků IDS to bylo časté). Nevím, proč to mají zapotřebí. Teď čekám znova tu stejnou diskuzi, že na na kontrolu jízdenek mají řidiči právo. Ale cestující mají právo nastupovat všemi dveřmi. A otevřít pouze přední dveře, i když dotyčný čeká u zadních, je pěkný výsměch.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jó, mně zas jednou řidič 105 v zastávce Strážní směr ÚAN tvrdil, že nastupovat můžu jenom předníma dvěřima... ](*,)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Dík, myslel jsem si to, ale musím přiznat, že mě i mého známého vyvedl dotyčný řidič poněkud z míry. Proto jsem se raději zeptal.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]