Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 15 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Což je z celkové ceny vozu naprosto zanedbatelná částka.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
410
29 lis 2014 18:06
Fantomas píše:
Johny Fontane: Minimálně tam potřebuješ navíc světelnou závoru a k ní dotáhnout nějaký káble.

jsou to tisícové částky na vůz ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Johny Fontane: Minimálně tam potřebuješ navíc světelnou závoru a k ní dotáhnout nějaký káble.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
61
13 zář 2016 09:04
Vidím, že hodně lidí zde řeší smysluplnost investice do automatického zavírání dvěří, tak bych měl dotaz - ví někdo, kolik to automatické zavírání stojí?

Jsem laik, ale mám pocit, že to je víceméně softwarová záležitost s tím, že se přidá jedno tlačítko do kabiny řidiče na zapnutí/vypnutí toho systému (ano, vím, že jsem to teď hodně zjednodušil). Takže bavíme se vůbec o částce, která je v nákladech na pořízení té tramvaje relevantní?

Nemůže to být dokonce tak, že nyní už Škoda dává ten systém standardně do všech tramvají, takže to podnik vlastně "nic" nestálo?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jo, tak s nepoužíváním POD mám vlastní příšernou zkušenost z doby, kdy ještě d-3 jezdila na Ečerovu, což už je tedy drahně let. Byl to chladný zimní den, kdy docela hustě sněžilo. Na zastávce Vozovna Komín nastoupím do T6, kterou jsem potřeboval jet až na tu Ečerovu. Bylo to brzy ráno, proti špičce. Téměř nikdo nenastupoval ani nevystupoval. Přesto na každé jedné zastávce řidič otevřel dveře a do vozu, kromě zimy, letěla i čerstvá dávka sněhu. No, musím říct, že kdybych nebyl ve druhém voze, asi by si ode mě řidič něco hodně příjemného vyslechl.

Jinak, ten systém na nových 13T je zajímavý, ale musím říct, že v Česku a potažmo v Brně, kde se v zastávkách, a to zpravidla i na konečných, stojí jen pár vteřin, mi tato investice jaksi nedává úplně smysl. Něco jiného je to ve Vídni, kde se stojí hodně dlouho, nejen na konečných, ale v Brně, to mi nějak smysl opravdu moc nedává. Tuplem když to bude jen na jednom typu tramvají. To bude akorát tak působit zmatky. Jako, nezavrhuji tento systém, svůj smysl určitě má, zejména ve spojení s klimatizací, ale zrovna v Brně mi to moc praktické nepřipadá, alespoň zatím ne.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Přesně tak, je to dáno tím, že Rakušáci nemají potřebu být sobecký a egoistický hlupák, tedy, že pokud se dveře zavírají, nebudou do nich strkat ani nohu, ani nic jinýho. A řidič zase nebude sobeckej debil a bude se cestujícím snažit dostupnými možnostmi zvýšit komfort, čímž tepelná pohoda určitě je. A vsadím se, že až příjdou nový vergly s klímou, určitě se najdou řidiči jako mr. piercer, kteří budou klímu sabotovat a odůvodní to stejně hloupě-tak jsem si to na konečné zkoušel a nejednou se mi do té klimatizace povedlo něco narvat/nejednou ta klimatizace foukala až moc studeně a chladila až o 2 stupně, což se mi vůbec nelíbí. Ať žije pokrok!

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Richie píše:
Proč ne?


Je to dáno výchovou a mentalitou.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
34
12 pro 2010 09:50
Myslel kratší dobu, než se dveře samy zavřou... Je to opravdu chvilka, takže to nezdržuje.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Proč ne?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Richie píše:
Ono v Rakousku (mám teda zkušenost jenom s Vídní) jsou daleko kratší intervaly, takže možná proto to nedělají :)

Kratší intervaly ? Ve Vídni ? No tak tím to tedy rozhodně nebude...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ono v Rakousku (mám teda zkušenost jenom s Vídní) jsou daleko kratší intervaly, takže možná proto to nedělají :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Asi 15 let se s tímto systémem setkávám pravidelně v Rakousku a nikde s tím neni problém. Nutno však zdůraznit, že za tu dobu jsem neviděl ani jednoho člověka strkat nohy do zavírajících se dveří a ani jednoho člověka rozrážet dveře, které se zajírají, nebo jsou zavřené.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
mechoš: Za všechny promrzlé cestující ti děkuji. Nepřekvapuje mě, že spousta řidičů nepoužívá ani POD, když je k tomu prosté nemá kdo donutit. Pro cestujícího je to velmi značný diskomfort ale hlavně, že pan řidič nemusí měnit staré zvyky a učit se nějaké nové tlačítko.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Tak ono to velmi podobně funguje v podstatě všude na světě, jen v Čechách je to nepřekonatelnej problém...
Ale to je stejný jako s dennim svícenim, tolerancí malého množství alkoholu za volantem, zipovánim a podobně, tak co mě na tom ještě překvapuje. #-o


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Tak ono teoreticky stačí vědět kde se nachází čidlo a prvně strčit nohu/ruku do místa fotozávory, jak to občas dělám u výtahu, když se na někoho čeká. Akorát zde nastává problém, že dveře již může zavírat řidič, tudíž fotozávora nebude aktivní a přiskřípne to dotyčného.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Měl jsem s tímto systémem zkušenost v Německu, a bylo to bez problémů. A přitom se nejedná o příliš rozdílnou kulturu. I když - asi záleží, jestli má člověk tendenci lézt do zavírajících se dveří.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Souhlasím s Mechošem. Jsem rád, že to, co jsem si myslel, napsal i profík, kterej u podniku pracuje.
Moderní technologie samozřejmě vítám, snaha přinášet do podniku takové novinky je fajn, ale ještě by chtělo popřemýšlet nad užitečností těchto novinek.
Kdyby radši třeba konečně po 10 letech u 13T pořešili ty otřesně skřípající dveře, udělali by líp. Není moc dobrý, když cestujete a ze všech stran na vás něco mlátí, skřípe, vrže.. Ještě k tomu u nejnovějšího typu tramvaje.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Když jsem si to zkoušel minule na konečný sám na sobě byl jsem několikrát přivřen...
Já osobně to používat nebudu a budu to dělat i nadále tak jak jsem to dělal dosud. Tedy zavřu všechny já a pak dám znova uvolnění. Když by to tak dělali včichni řidiči vůbec by se to tam montovat nemuselo - jsou to vyhozené prachy místo toho mohlo bejt o jedno varle víc ....

A myslete si o tom co chcete!


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
manil píše:
Pokud mluvíš o Brně, tak to, co popisuješ, nemohlo nastat...

Úplně stejně i v Praze...


Offline
3
10 črc 2016 17:58
Ohľadom toho automatického zatvárania dverí jedno celkom zaujímavé video.
https://youtu.be/NoR7OKzeyg4


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Tak teď jsi mě zaskočil, teď si nejsem jistý, jestli jsem tlačítko mačkal při zavírání i v prvním případě (ale mám pocit, že ano), kdy byly otevřené i jiné dveře. V druhém případě už jiné dveře otevřené nebyly a je teoreticky možné, že dveře zavřel řidič a pak mě pustil, když mě zaznamenal.Protože si jsem jistý, že jsem na to tlačítko zmáčkl dvakrát, třikrát a až pak se dveře otevřely.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Pavel píše:
Já s tím mám negativní zkušenost, přicházím ke dveřím a ty se mi zavírají před nosem. Zkouším stisknout tlačítko na otevření během zavírání a nic. Tak jdu k vedlejším dveřím, které jsou otevřené a udělaly mi to stejné sarcastic Takže až se zavřely, teprve pak jsem je mohl otevřít. Docela to může zdržovat. Hlavně během zavírání netuším, jestli je zavírá řidič a tedy jestli šalina pak odjede nebo se zavírají samy a mám šanci ještě nastoupit.

Pokud mluvíš o Brně, tak to, co popisuješ, nemohlo nastat. Pokud je zapnutý automat přepínačem, je aktivní jen při funkci uvolnění, tzn. že pokud začne znít výstraha a začnou se zavírat dveře (ale jiné zůstávají otevřené), venkovní tlačítko poptávky musí být podsvícené a po stisku se výstraha musí zrušit nebo se zavírající se dveře se musí zastavit a znovu dootevřít.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Když tam třeba strčíš nohu, tak se otevřou. Tím vás samozřejmě k tomu nenabádám, abyste to dělali. sarcastic


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Já s tím mám negativní zkušenost, přicházím ke dveřím a ty se mi zavírají před nosem. Zkouším stisknout tlačítko na otevření během zavírání a nic. Tak jdu k vedlejším dveřím, které jsou otevřené a udělaly mi to stejné sarcastic Takže až se zavřely, teprve pak jsem je mohl otevřít. Docela to může zdržovat. Hlavně během zavírání netuším, jestli je zavírá řidič a tedy jestli šalina pak odjede nebo se zavírají samy a mám šanci ještě nastoupit.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Používat se bude, až budou s tímto cestující seznámeni. A seznamováni budou teprve až to budou umět všechny 13T, což ještě pár týdnu trvat bude...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]