Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 21 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 75  Další
Autor Zpráva
Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Mr. Smooth : opravdu? Seděl jsi na tom vůbec někdy? Najdi si Ciťák a sedni si na to a uvidíš jak to tlačí do zadku, vůbec se na tom nedá sedět. V rbanu to zatím trochu jde,ale vyčkej času než se to prosedí.


Offline
27
04 led 2009 18:06
Aspoň 1 malá pozitivní věc z pohledu kaštana se urbanům a ciťákům nedá upřít. Podle mě mají nejlíp vyřešeno sezení vpředu nad 1. nápravou. Na každý straně trochu širší SÓLO sedačka a rozumný prostor mezi. Bezkonkurečně nejoblíbenější místo k sezení ze všech různých busů a navíc se dá vpředu i celkem pohodlně stát, což třeba u soru ani omylem.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Vážení, nejspíš si nikdo nevšiml, že se ještě nikde neobjevilo oficiální vyhodnocení výběrového řízení, takže vše, co se objevuje níže, jsou jen spekulace.

Z informací dostupných na internetu lze zjistit následující:
- VŘ je vypsáno na 44 kloubů a 16 sól
- je požadována klimatizace do prostoru pro cestující
- jsou požadována celoplastová sedadla

Hraboši se mohou prohrabat zveřejněnými dokumenty, zajímavá je zejména příloha 1a a 1b.
http://www.e-zakazky.cz/Profil-Zadavate ... 6V00000004


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Mě je to celkem jedno, co to bude, hlavně doufám, že se navýší stav kloubů (na úkor sól) a některé linky alespoň částečně přejdou do kloubů (třeba linky 67 a 70). A pokud by to měly být SORky nebo Urbany, je mi jedno, hlavně, ať se alespoň částečně navýší kapacita!

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

180
08 srp 2015 13:49
No potěš koště Urbanway :sad:

_________________________________
ROZSÍVAL založeno 1993
U Svitavy 3, 618 00 Brno


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
DPMB je NEJ: vzhledově proti nim nic nemám, ale vzhled podle mě není až tak důležitý a je to věc každého.

Viktor1: Jestli to budou Sorky, tak to bude škoda. Já doufal v Solaris nebo v něco, co tu nikdy nejezdilo, bylo by to zajímavější :lol:

Ještě k vyřazování: Mně vyšlo 39ks, 5x B961E, 12x B941E a 22 Citelisů. 5 zbývá (myslím, že jsem na nic nezapomnel), takže se o 5 vozů navýší stav nebo se za to vyhodí třeba nějaký sólo Ciťáky? Osobně doufám v druhou variantu.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
Bylo na 44 kloubáků a 16 sól. Co jsem tak zaslechl (jen domněnka!) těch 16 sól by měly být SORky.


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Kiely by do toho nešly nacpat? Ty jsou podle mě daleko oblíbenější, než STER.
U něčeho byl administrativní problém - Sor? Už nevím, ale kdybych si měl vybrat STER/Kiel, tak rozhodně Kiel!

A to vyběrko bylo jen na klouby?

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Doufám, že to je vtip a že to vážně Iveco nevyhrálo. Další pravítka MX nechci. :pray:


Offline
151
07 říj 2009 23:14
Znamená to ovšem, že budou opět další vozy s tvrdými, nepohodlnými sedačkami Ster MX? (doufám, že píši správně ten název)


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
To Iveco potvrzuji, jednoznačně nejmíň oblíbené trolejbusy mezi řidiči jsou 25Tr. Pokud se vůbec dá o nějaké oblibě těch křápů mluvit. Kabina pro škrčky, všude tam táhne, topení netopí protože se to nedá udržovat tak, aby se ty radiátory velikosti dámské kabelky nezacpávaly prachem (problém i Soru,navíc zcela nerozdělatelné, je to práce na dva dny). Výhled dopředu dolů mizerný, vlevo široký A sloupek s hromadou plastů, pravý zrcátko zčásti zakrytý transparentem. Po letech provozu totálně rozhrkaný, je to jak pojízdnej kovošrot. Není si tam ani kam odložit kabelu. Přístrojovka nepřehledná, sedadlo nejde dát víc dozadu, takže o pohodlném posazu nemůže být řeč.

Já to řeknu teda. Už aby ty krámy šly do ( ! )

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
3260: Díky za podrobnou zprávu! Urbanway má v kloubové verzi aspoň lepší interiér než kloubový SOR, ale v katalogu výrobce jsem si všiml že má stejně jako naftová verze ten přebalovací pult (nádrž), netušíte co v tom je když ne palivo?


Offline
Uživatelský avatar

135
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
odd: 1.Pokračování po Solarisech, tedy 2659+ s tím, že by se muselo sáhnout i do řady 27xx
E-e, eviďáky budou nová číselná řada. Jde o odlišení nafta vs. cng - třeba u 26xx je z pohledu výpravny jedno (teoreticky), jestli jde o Cite nebo jezevčíka. Takže 26xx naftový nízkopodlažní kloub, 20xx (pravděpodobně) plynový nízkopodlažní kloub. :)

Tím pádem bude vlastně rok 2017 (max2018) poslední rok provozu B941, ne?
Jo, 941 bohužel poletí první spolu v 2385 - 89 a 2601 - 01.


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
A co evidenční čísla? Napadají mě tři varianty:
1.Pokračování po Solarisech, tedy 2659+ s tím, že by se muselo sáhnout i do řady 27xx
2.Nová číselná řada, tedy 2701+, ale je tu zádrhel, že 27xx už byly obsazeny zkušebními vozy.
3.2801+, kdyby se DPMB rozhodlo pro zcela novou řadu.

Tím pádem bude vlastně rok 2017 (max2018) poslední rok provozu B941, ne? :-(

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
31
03 úno 2017 07:44
Ještě k Solarisu a k SORce toto: Mně je úplně fuk vybavení interiéru pro cestující. Mě zajímají jen jízdní vlastnosti a pracoviště řidiče. A to u Solarisu hodnotím velmi kladně až na pár drobností, jako je složité sklápění volantu, navíc by mohlo být větší. Motor DAF je výborný, ale uvítal bych silnější verzi. Převodovka Voith komunikuje skvěle, atd. ... Jinak DPMB teď bude kupovat CNG klouby, ale bohužel ne Solarisy, ale Iveca Urbanway. :-( My se utěšujeme, že mohlo být hůř. Mohli vybrat SORky. To bychom už asi vstoupili do stávky. Takový "autobusy" nemají na silnici co pohledávat. Tam ti není ani vidět vpravo přes první dveře. Já vždycky trnu, abych někoho při odbočování vpravo na přechodu nepřejel, protože tam vůbec není vidět. A podobných hrůz je SORka plná.

Berte to jen jako názor jednoho řidiče.


Offline
31
03 úno 2017 07:44
Odcituji názor řidiče (o SORu): Mně vadí především řešení autobusu z hlediska řidiče a z toho je to ještě horší než ten strašný vzhled. Jediným kladem jsou docela slušné jízdní vlastnosti, rozhodně lepší než u "mého" Urbanwaye. Ale jinak katastrofa. Z pohledu bezpečnosti ošizená konstrukce karoserie, téměř nulový výhled vpravo, děsný výškový rozdíl plynového a brzdového pedálu, divoce umístěné levé zrcátko (co vůz to jiné místo, navíc blbé ve všech použitých variantách), atd. atd.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
No uvidíme co 3260 napíše, dal jsem mu soukromý dotaz, zatím nic. Na posledním školení jsem byl překvapen jak negativně kolegové hodnotili Solaris, dle mě a mých zkušeností je dobrej, má mouchy i masařky, ale nic horšího než Iveco. Na školení jsme se shodli, že Sor je lepší z pohledu řidiče než Urbanway. Když vemu, že Citybusy a Citelisy byly totální propadák, kvalita strašná, řízení strašný, kabina pšíšerná, zima jak v rusku, do teď řidiči nechtějí Citelisy na noc, nadávají na ně v jednom kuse a DP ví, že je to krám a dál nehodlá do nich investovat a všechny se prodávají a ruší, i kloubáci půjdou pryč, jsou v podstatě první na řadě. Člověk potom nechápe, proč DP pořídí další stejný typ jen se vzhledem Urbanwaye, když je to pořád ten jeden a samý krám, nakonec plynové Urbany to jen potvrzují.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
3260 píše:
Výběrko na kloubové vyhrálo IVECO. Řidiči si přáli Solaris :-) Ale jsou prý rádi, že to není SOR.

Tohle neslyším poprvé, mohl bych vědět proč se řidičům líbí víc IVECO než SOR? Z mého pohledu (pozorovatele) má SOR lepší kabinu a celkově lepší dílenské zpracování, žádný není tak rozhrkaný jako Ciťák nebo Urbanway.


Offline
31
03 úno 2017 07:44
Výběrko na kloubové vyhrálo IVECO. Řidiči si přáli Solaris :-) Ale jsou prý rádi, že to není SOR.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
No Mercedesy nečekejte, pořád jsme jen v ČR a jen v Brně.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
V.S(tétrojkař) píše:
Už se ví, co budeme mít v Brně za nový busy? Výběrko už skončilo. Na k-repu kdosi tvrdil, ze zase IVECO?

Pokud se stále vybírá podle ceny tak to bude určitě IVECO.


Offline
97
29 srp 2007 17:26
Už se ví, co budeme mít v Brně za nový busy? Výběrko už skončilo. Na k-repu kdosi tvrdil, ze zase IVECO?


Offline
97
07 srp 2013 14:49
Tak deadline pre podávanie ponúk na nové plyňáky sa zase predĺžil, tentokrát do 11. ledna: http://www.e-zakazky.cz/GetSoubory.ashx ... 41b909f93a
Ach jo, už sa neviem dočkať výsledkov.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Ten polep je fakt strašnej.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
*nazi :D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]