Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 170 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
61
13 zář 2016 09:04
prototyp401: myslíš jinej pohled co se bezpečnosti (tj. možnosti tu kartu zkopírovat) týče? Nebo ti jde spíš o to, že musíš číslo karty zadávat online?

jinak jo, tvýmu argumentu rozumím. Teď je jen otázka, jestli ti, co si zvolili to jiné řešení to udělali z důvodu jako ty, a nebo jen proto, že se báli a akorát zbytečně nosí kartu navíc.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Vidíš to - a já pracuji v IT a mám jiný pohled na věc.
Diskuze se spíš týká toho, že prostě ne všude, kam si beru šalinkartu, si beru i platební kartu - o vo tom je. Ne že by mě okradl revizor - to rozhodně ne, nebo snad jiní lidé, kteří se pořizují anonymně terminály (vím, že to je téměř nemožné, ale netvrdil bych zcela). Ale v klubu, na akci, u vody... tam si vezmu pět set do kapsy a šalinkartu a je mi jedno, jestli mě někdo okrade. A klíče - jediná věc teda, na kterou fakt dávám pozor... ale celou peněženku / platební kartu do davů nenosím, tam, kde ji nemůžu mít pod kontrolou...


Offline
61
13 zář 2016 09:04
peno: nj, chtělo by to osvětu, že čip není magnetickej proužek, na kterým byly data uloženy coby "plain text" a bylo jej jednoduchý zkopírovat.

čip oproti funguje jinak, je kryptovanej a komunikace s terminálem funguje tak, že je sice schopen se identifikovat, ale tak, aby jej nebylo možné zduplikovat. ona duplikace toho čipu sice možná je, ale je to časově velmi náročný proces, rozhodně se to nezvládne krátkým přiložením.

navíc co mám zkušenost s první kontrolou, tak jsem kartu nedal z ruky, revizor měl čtečku v bundě, jen mi ukázal, kam mám přiložit, na mobilu ověřil, že je vše ok a hotovo.

a jelikož mám pořád přeplněnou peněženku různými kartami, tak jsem moc rád za přístup, že se využívá to, co už v peněžence stejně nosím...


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
https://youtu.be/xmvFo8aVPxk
Neboli video DPMB JEZDÍME PRO VÁS, které určitě znáte z MHD.
Jen by mě zajímalo, kde přišli na těch 320 autobusů... :lol:

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
MartinV píše:
Ať už čip, nebo karta (teda čipová, ne bankovní), kdy si člověk pípne nástup a výstup, je myslím poměrně jednoduchým a uživatelsky přívětivým řešením.
Pokud se to má rozšířit na celý kraj, pak je otázka, jestli by nebylo lepší logo Brna a IDS.

Právě že to moc uživatelsky přívětivé řešení není, protože vyžaduje další kartu či čip, který určitě nebude zadarmo a bude zavazet v peněžence či na klíčích. Navíc to vyžaduje komplexní řešení a to může dopadnout podobně jako Opencard. Naopak použití platební karty k tomuto účelu má samé výhody. Není potřeba další karta a tedy náklady na ni, protože takovou kartu už většina lidí v peněžence má. Nevyžaduje to ani tak složitou administrativu ze strany DPMB a/nebo Kordisu a tak je menší šance, že to skončí jako Opencard. Že mnoho lidí bylo naočkováno nesmyslným strachem z použití karty je věc druhá a pro mě poněkud nepochopitelná.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak tady se to znova zmiňuje:
Citace:
„Cílem kraje i města Brna je zavést jednotný elektronický systém v celé regionální dopravě,“ říká mluvčí společnosti Kordis Květoslav Havlík. Zatím není jasné, za jak dlouho by to mohlo být.
Hlavní prioritou, již chce Kordis vyřešit co nejdříve, je vybavení regionálních dopravců čtečkami nosičů elektronických šalinkaret. Dnes si totiž musí cestující, který použije k dopravě například vlak mezi hlavním nádražím a nádražím v Králově Poli, vytisknout QR kód.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ať už čip, nebo karta (teda čipová, ne bankovní), kdy si člověk pípne nástup a výstup, je myslím poměrně jednoduchým a uživatelsky přívětivým řešením.
Pokud se to má rozšířit na celý kraj, pak je otázka, jestli by nebylo lepší logo Brna a IDS.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Však to bude, poslední termín co jsem slyšel je rok 2018, ale víc nevím.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jenom takové zamyšlení: proč se místo tohoto nesmyslu nezavede třeba čip na klíčenku, kterým by se současně dalo hradit jednorázové jízdné? Každý by při nástupu do regionálek pípnul čipem a buď by tam měl nahranou předplatní jízdenku, nebo by se strhl příslušný obnos za lístek. V MHD by to fungovalo úplně stejně. Byl by JEDEN systém na všechno a v regionálních by to prakticky nešlo obejít.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Trololo...
Mouka píše:

Píše se zde: Dopravní podnik proto vyhlásil soutěž na dodavatele karet, které ponesou logo Brna a dopravního podniku.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Mě spíše zajímá, jestli DPMB vůbec zavede vlastní elektronické šalinkarty a ne nějakou COOP kartu nebo Blesk peněženku. :-k


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
V e-shopu Brňané po šalinkartě zařídí i lístky do divadla či placení odpadů
Jo a proč zatím není ten e-shop přeložen do angličtiny :D ?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Roční jízdné na brněnské MHD je v kurzu. Jeho prodej se zvedl o polovinu


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Dopravní podnik rozběhne druhou etapu elektronického odbavování cestujících v MHD
http://www.centrumnews.cz/dopravni-podnik-rozbehne-druhou-etapu-elektronickeho-odbavovani-cestujicich-v-mhd


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Dopravní podnik prodal 24 tisíc elektronických šalinkaret. Systém dál rozšíří
Smogový chaos v Brně. Lidé jezdili bez jízdenky, radní se vozili v autech

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Smog je, MHD zdarma ale Brno nezavede. Podle primátora by neměla efekt


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Ondro, nenapsal bych to líp. Opravdu si, hlavně v ranní špičce, nedovedu představit, že už do tak přeplněných vozů by přibyli ještě všichni, co nechali z lásky k životnímu prostředí auto doma.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MHD zdarma při smogu je kravina, která vždycky přinese běžným lidem jenom negativa. Jak správně podotkl Richie, běžného člověka, který jezdí autem, to z auta nedostane, což je ostatně naprosto pochopitelné, takže výsledný efekt bude zanedbatelný. Druhá věc je, že to akorát naštve poctivě platící držitele šalinkaret.

I kdyby se stal zázrak a všichni najednou jeli MHD, tak to MHD nepobere a naštvaní budou úplně všichni.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Smog zdarma neprošel ale jen pro tuto konkrétní situaci. Celý tento zmatek vznikl kvůli Anderovi, který na sociálních sítích vypustil totální blbost. Od opatření při smogových situacích a jejich specifikace MMB neustoupil, toto téma se má projednávat někdy na konci února. Platit bude až po jeho schválení...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Pokud smog zdarma neprošel, je to velmi potěšující informace. Jinak to označení "autysti" mi přijde už opravdu trapné.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
No, pochybuju, že by autysti využili veřejné dopravy, i kdyby byla zadarmo - ti co znám, jezdí autem z principu (jako já auto z principu nemám), takže ty do MHD, (jako mě do auta) nedostanou :) Takže si nemyslím, že by se jnějak projevilo plnějšíma spojama. A to nemluvím o tom, že by se jich to většina ani dozvěděla.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Info z radia: smog zadarmo neprošel. Naštěstí...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Beztak to bude jako v Praze. Furt budou mudrovat a mudrovat a mezitím smog přejde.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tak ten chaos vznikol práve kvôli nezodpovedným médiám ako Brnenský deník, ktorý vydal článok s nadpisom "Hromadná doprava bude zdarma. Když Brno zahalí smog", čo jednoducho nie je pravda.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Smog a chaos: primátor varoval lidi, kteří jezdí v hromadné dopravě bez lístků


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:50
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]