Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 15 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Tak zrovna Anitra z boku je: http://foto.bmhd.cz/foto.php?143101_nove :-)


Offline
31
03 úno 2017 07:44
Tak tenhle nedostatek, co se týká lidí řeší aktualizace na téma Ze života DPMB v 80. letech

Právě na těchto fotkách je vidět to srovnání. Dnes máme miliony fotek, ale má někdo vyfocenou Anitru čistě z boku? Nedávno jsem potřeboval na něco mrknout a nakonec jsem si bokopohled musel udělat. A páč to neumím, task je to nic moc :-)

Jen se zkrátka obávám, aby bylo co ukazovat za 50 let.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
3260 píše:
Pokusím se tu rozpoutat debatu na téma pestrost fotogalerie na BMHD. Na úvod řeknu, že je super, a že ji nechci rozhodně nějak pohanit. Čím více snímků, tím lépe. Jen mám pocit, že naprosto dominuje tradiční šotozáběr zepředoboku na straně bez dveří. Taková malá ukázka: pro mě 8 stejných mrtvých fotek... Co třeba ukusit jiné počasí, jiný úhel, poční pohled, nadhled, podhled. To v těch galeriích úplně chybí. Ale hlavně proboha, co tvoří město? Přece lidi. Nebo se vám nelíbí, když na 50 let staré fotce vidíte jak se lidé oblékali, česali, jak vypadalo město v té době...? Tak a teď do mě :-)


Tak tenhle nedostatek, co se týká lidí řeší aktualizace na téma Ze života DPMB v 80. letech: http://foto.bmhd.cz/foto.php?151769_nove.
Na těchto fotkách je dokonale ukázán běžný život v té době, co na sobě kdo nosil atd.
Po vyčerpání tohoto tématu může být aktualizace Ze života DPMB v 90. letech a takhle bychom mohli pokračovat.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
3260 - já se třeba takhle snažím fotit, s okolím, s lidmi a tak podobně. A on už je to rozdíl prohlížet fotky z roku 2003 nebo 2004, kdy jsem začal fotit na digitál a porovnávat s nejnovějšími. Jiná skladba aut v ulicích, bylo jich znatelně míň, některý baráky bez nové omítky, různé proluky dnes už zastavěny, viz třeba Vídeňská a podobně.

Fotky na bmhd jsou fajn, kvalitativně na špici. Ale občas pravda, některé fotoaktulky působí trochu sterilně. A jak se pak vyjede vůz jistého eviďáku - bambilion stejných fotek.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
31
03 úno 2017 07:44
Pokusím se tu rozpoutat debatu na téma pestrost fotogalerie na BMHD. Na úvod řeknu, že je super, a že ji nechci rozhodně nějak pohanit. Čím více snímků, tím lépe. Jen mám pocit, že naprosto dominuje tradiční šotozáběr zepředoboku na straně bez dveří. Taková malá ukázka: pro mě 8 stejných mrtvých fotek... Co třeba ukusit jiné počasí, jiný úhel, poční pohled, nadhled, podhled. To v těch galeriích úplně chybí. Ale hlavně proboha, co tvoří město? Přece lidi. Nebo se vám nelíbí, když na 50 let staré fotce vidíte jak se lidé oblékali, česali, jak vypadalo město v té době...? Tak a teď do mě :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Ještě bych odstranil styl pro odkaz pro vstup do celé aktualizace fotogalerie v pravém slopci, protože při zoomu stránky je ten odkaz obří
Kód:
.Bmhd-Homepage .homepage-box.homepage-photo-control .homepage-box-content .photo-collection-link

jde o ten font-size: 120%;


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Supr, díky za rozbor, opravím :-)


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Pravděpodobně se jedná o špatné nastylování pozice pozadí (toho obrázku).
Pro Edu:
Chrome u .opener a .closer
Kód:
background-position: right 5px center;

Převádí na
Kód:
background-position-x: right 5px;
background-position-y: center;

což asi všechny prohlížeče nedělají. A pokud se nemýlím, tak i dle dokumentace má background-position dva prvky, ty zde máš zadané tři :)


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Potvrzuji, WP8.1 (Lumia 535), IE, dělá mi to stejné. Zkusil bych i jiný prohlížeč, ale nějak se v něm nedostanu přes to přihlášení.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
- aktuální screeny (Lumia 630, verze operačního systému 8.10.14234.375)
Příloha:
wp_ss_20170218_0001.png

Příloha:
wp_ss_20170218_0002.png

Příloha:
wp_ss_20170218_0003.png

Příloha:
wp_ss_20170218_0004.png


- já právě myslel přidat k nákresům rolovací lištu, aby texty nebyly širší než šířka obrazovky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Tin:
- můžeš poslat pls screenshot z toho WP8? Nedaří se mi to nasimulovat, všude mi to funguje správně
- ty flashe stránku roztahují, ale to nepovažuju za extra problém u této stránky. Jakou hodnotu přetékání navrhuješ? Myslím, že je lepší, když se roztáhne celá stránka, než aby byly u nákresů scrollbary.

OndraS: A co konkrétně ti na nové verzi vadí? Ta stávající už je naprosto nevyhovující, na mobilu se to používá fakt blbě a musí se s tím nutně něco dělat. A žádný redesign to není. Verze pro komply zůstává prakticky stejná.

kazlik:
- díky za konstruktivní návrhy!
- span v logu odstraněn
- logo nově není přes 100 procent šířky
- border radius u ev. č.: přidáno, dobrej nápad
- patičku tedy na homepage centruju na střed prostředního sloupce
- do odvážnějších věcí zatím nepůjdeme

ad fórum: Jednou na něj taky dojde, ale teď to není na pořadu dne (nemám na to čas a nemůžu dělat 5 věcí naráz). Ale taky už mne ten jeho vzhled na mobilu začíná štvát.

kazlik, odd: Fórum se do šířky roztahuje i ve stávající verzi, pokud máte nastavený výchozí styl bmhd-wide.

b1: Odkaz na scroll nahoru přidán do patičky i do mobilního menu.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
To asi je, no. To se tam asi dostalo nedopatřením. Opraveno, dík.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
23
13 čer 2013 21:40
U těchto vozů
http://www.bmhd.cz/evidence-dpmb/vuz.php?id=6991 a http://www.bmhd.cz/evidence-dpmb/vuz.php?id=7008
je poznámka o čele dle autobusů Š11 evidentně zcestná.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Miky píše:
Na základě podkladů, které se ke mně dostaly, a dotyčným, kteří je poskytli, mnohokrát děkuju, se podařilo zásadním způsobem doplnit evidenci služebních vozidel. Zatím jsou to nákladní a tomu podobné vozy, tedy číselná řada 5xxx. Pokud někdo budete mít k něčemu z toho ještě nějaké upřesnění (výrobce, typ, nátěr nebo cokoliv jiného), napište prosím. Děkuju.

V dohledné době je v plánu pokračovat s číselnou řadou 6xxx.

Aktuálně by měla být hotová i číselná řada 6xxx. Pokud někdo narazí na nějakou nesrovnalost, nechť se prosím ozve.

Taky bych chtěl poprosit návštěvníky galerie - pokud uvidíte na fotce některé ze služebních vozidel (samozřejmě identifikovatelné), které není uvedeno v popisu pod fotkou, dejte vědět, abychom to mohli doplnit.

Díky za spolupráci.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Hodilo by se do patičky umístit odkaz "nahoru", protože některé podstránky i menu jsou moc dlouhé, a na mobilu je to pak příliš skrolování.


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Stránka se automaticky roztahuje dle šířky prohlížeče, v tom mém návrhu zmizely přechody jak v hlavičce, tak u nadpisů tabulek


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Já v tom tedy vidím jen jeden na první pohled viditelný rozdíl (krom toho loga)-stránka je širší. To už bych radši nechal to staré...
Jen si hrajte, ajťáci :lol:

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
102
23 bře 2014 19:59
odd:
Zkusil jsem fórum pomocí injectu do CSS upravit do této podoby a myslím, že to vypadá líp (logo je opět upravené kvůli jiné podkladové barvě).

Pokud by to chtěl někdo zkusit:
  • Stáhněte si doplněk do Chrome Control Freak
  • Najeďte na nějakou stránku na diskusním fóru
  • Klikněte na ikonku Control Freaku napravo od adresního řádku (ikona ozubeného kola)
  • Přepněte se na This Domain
  • Pod tím se přepněte na CSS
  • Do textového pole vložte následující kód a uložte
Kód:
#logodesc, th{
background: #1b5e20!important;
}

#logodesc>a:first-child img{
display: none!important;
}

#logodesc>a:first-child:before {
  content: "BMHD";
    font-size: 46px;
  font-family: "Verdana";
  color: rgb(224, 240, 224);
  font-weight: bold;
  vertical-align: sub;
  text-align: left;
  text-shadow: 0.5px 0.866px 1px rgba(0, 0, 0, 0.294);
  position: absolute;
  top: 7px;
  left: 17px;
  background: -webkit-linear-gradient(#e0f0e0, #ffffff);
   -webkit-background-clip: text;
}
#logodesc h2{
left: 175px!important;
}
#logodesc h3{
padding-top: 5px!important;
}


Offline
1589
18 led 2009 10:06
To jeslti je potřeba stránku přiblížit je asi dost individuální - mně to připadá v pohodě při přibližení 100% při full-HD rozlišení.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
A diskusní fórum se bude měnit taky?

Jen můj názor na nové stránky: osobně moc nemám rád verze pro android, přijdou mi takové roztahané. Největší nevýhoda nových stránek je, že po rozkliknutí menu se objeví nekonečně dlouhý seznam možností.
Mně staré stránky vyhovují, snad jediná nevýhoda je, že je potřeba stránku vždy přiblížit nebo se stane, že se klikne vedle.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Jen taková drobnost, já osobně bych frontend dělal přes framework Bootstrap

Hlavička:
Kód:
<a class="logo" href="/">
      <span>&nbsp;</span>
   </a>

Odstranil bych ten span s nedělitelnou mezerou (zobrazuje vlevo tenkou vodorovnou linku = podtržení té mezery při najetí na logo).

Osobně se mi hlavička moc nelíbí, hodil by se odstranit přechod a celkově by se mi to osobně líbilo takto (plus upravené logo kvůli jiné barvě pozadí). Na screenu jde také vidět zaoblený rámeček s ev. čísly (viz část obsah).

Teď jsem si ještě uvědomil, na tom screenu mám 125% přiblížení v prohlížeči, nevím, jak to přijde ostatním, ale při 100% přiblížení mi přijde písmo malé (což je logické). Ale hlavně, jak se na jeden řádek vejde více znaků, tak mi přijde, že se trochu ztrácím v textu aktualit.
Navíc již není doba, kdy se musí šetřit každým pixelem (navíc díky responzivitě to už vůbec není potřeba), tak aspoň o trochu bych to zvětšil :)


Obsah:
Odkazům na evidenční čísla, noční linky apod bych nastavil
Kód:
border-radius: 2px;

který zjemní okraje a vypadá to líp
Patičku aktuality bych přesunul doprava

Patička
Patičku bych osobně vycentroval pod prostřední sloupec, momentálně je pod prostředním a pravým sloupcem


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Já bych jen trochu upravil fórum ve stylu webu new.bmhd.cz. Jinak bych nechal vše při starém. :-)


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Praxe s opravováním různých samochodů mě naučila tomuto:

Dokud to funguje, nehrab na to.

Toho bych se přidržel. Mimochodem jestli vám toto forum atd přijde zastaralé, podívejte se na web, kde se setkávají lidi okolo US aut: http://forum.usmotors.cz a k tom vám řeknu, že proběhlo už několik pokusů o přemístění na jiné stránky, jednou už forum bylo i vypnuto jako že konec a udělo se úplně jiné, fungovalo to asi měsíc a pak se stejně postupně přestěhovali zpět na usmotors. A proč? To forum nic neumí, má čtyři barvy, ale je tak perfektně jednoduchý až prostý, až je to krásný.

Nejsem proti změnám, ale bmhd nechte jak je!

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Přesně takovouhle úpravu jsem chtěl večer navrhnout :dancing:
Ještě by to chtělo zrušit ten barevný přechod v záhlaví.
Osobně bych udělal barevné pozadí i mezi jednotlivými bloky a každou aktualitu jako samostatný bloček. A možná zvětšil mezery mezi bloky.

Chyby:
- na mobilu (WP8/IE) se ikonka menu (křížek nebo tři čárky) zobrazuje přes nápis MENU.
- Blbne šířka stránky na přehledu současných vozidel T3. Myslím, že by se nákresům vozidel mělo nastavit přetékání.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Když už tu (ve vedlejší komoře) mluvíte o BMHD a obsenci mobilního vzhledu, chystám novou verzi, kde mobilní vzhled bude. Jsou tam jen drobné vizuální úpravy, aby uživatelům zůstala ta přehlednost, na kterou jsou zvyklí, jen je to trošku učesanější a je implementován mobilní vzhled.

Pokud chcete, můžete si to ještě před spuštěním proklikat a napsat mi sem, co byste udělali jinak: http://new.bmhd.cz/
(Jméno i heslo je bmhd .)

Zdůrazňuji, že nechci dělat žádné velké změny, protože stávající design i přes svou zastaralost funguje a lidi jsou na něj zvyklí. Spíš jde o to tomu stávajícímu vzhledu dát trošku modernější nádech.

Takže sem s připomínkami, zkuste to prosím hlavně na mobilu/tabletu, já to testoval jen na svém Androidu, jinde se to nemusí chovat úplně dobře :-)

Chyby, co nahlásíte, se budu snažit opravit.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 15:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]