Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 40 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Klasický kšeft ne nepodobný virtuálním sídlům společností.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Příspěvek na šalinkartu pro občany města Brna? Zde je řešení.
Co si o tom myslíte?


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To psali na Iheute v sekci Brno, že MMB o plánech posílení jedná s Kordisem, asi taky kvůli regionálkám, ale jistého není zatím nic, o usnesení magistrátu, že věc se má nějak konkrétně, by se určitě psalo v médiích... takže zatím klid, jenom smog jak ty sedmikrásky nad Brnem.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ale někde jsem četl, že se jedná o tomhle i s Kordisem.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Vzhledem k tomu, že nic není projednáno a ani schváleno, těžko říct (tak jak je v plánu někdy ve druhé polovině února).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Možná je to předčasný dotaz, ale jak to bude v případě schválení MHD v Brně zdarma s regionálkami? Bude se jich to týkat? Pakliže ano, budou lidi plaitt při cestách do Brna jen mimobrněnské zóny? A pokud pojedou z první mimobrněnské zóny, tak si budou kupovat samostatně neplatnou doplatkovou jízdenku, nebo za 20?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Vracíš něco, co je v tu chvíli neplatné, tudíž to nemá prakticky žádnou hodnotu. Navíc obal snad nikdo vracet nechce.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Vzhledem k tomu, ze na zaklade prukazky, a niceho jineho, dostava clovek nejakou sluzbu/vyhodu, tak mi prijde logicke, aby v okamziku, kdy na ni ztrati narok, tuto vratil (a vyfasoval pripadne jinou).
Kdyz to vezmes ze druhe strany, ty by sis nesel vymenit prukazku, pokud bys dosahl veku, ktery te opravnuje cerpat s tim spojene vyhody? Nebo by sis rekl, ze za 420 za rok jezdit nebudes, a budes dal kupovat kupon za plnou cenu? Samozrejme tady ti nikdo nic narizovat nebude, jde je o priklad.


Naposledy upravil Robert dne 17 led 2017 14:30, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Trvalo mi najít ustanovení o tom, že bych byl povinen ji vrátit výdejci (Tarif IDS JMK, příloha 2, část III., bod 3, ustanovení 4).
Zajímavé ustanovení. Nevěděl jsem o něm a podle mě nedává smysl. Protože třeba u spousty "karet" je jejím majitelem výdejce a vy ji můžete používat a je logické, když ji chce za určitých okolností vrátit. Ale vracet moji šalinkartu (a tím myslím jen průkazku - ne kupon), mi přijde nelogické. V tom případě bych 30 Kč za obal požadoval zpět.
Je smutné, když se automaticky předpokládá, že všichni chtějí všechny okrást. Když něchco chce, tak to stejně udělá a obejde a s velkou pravděpodobností se na to nepřijde...


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
...a DP to navíc zpětně ověřuje na školách a těm, co ukončili studium zpětně účtuje do základního jízdného, pakliže neprokáží, že byli studenti

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
prototyp401 píše:
Není třeba to řešit - i kdyby komunikace DPMB + VŠ byla, postih nehrozí, neboť DPMB nemůže ověřit, že student skutečně jezdil a zakoupený kupon využil (místo toho, aby ho třeba vyhodil). A revizor nijak neověřuje, jestli jsi stále studentem...


Není důležité, jestli cestující jezdil, či nikoliv. Tak jako tak porušil svoji povinnost tím, že kupon nevrátil, když ztratil nárok jej používat.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Ano, mně ten oranžový končí 9. září, přítelkyni dokonce 24. září. Loni mi na pokladně ČD paní tvrdila, že mi to může vydat jen do 30. 6., ale to platí jen pro střední školy, ne pro VŠ.
Tož kupon a průkazku DPMB vydává nezávisle na sobě, takže jedno může svou platností vždy převyšovat druhé.
Pokud ale přesahuje průkazka, tak to nevim, jak se k tomu DPMB postaví - oni se tedy často "dušují", že potvrzení o studiu se falšují, a proto to ve spolupráci s VŠ ověřují statut studenta i proti jejich databázím, ale tak jaká je skutečnost, to nevím...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Donedávna se studentské průkazy, tak jsem to měl aspoň vždycky já, vydávaly na rok od září do září.

Robert: pochopil jsi to správně, já to blbě napsal - tou průkazkou studentav jsem myslel část šalinkarty s fotkou.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Aha, tak ještě jinak. Já jsem to chápal tak, že jde o průkazku z šalinkarty, kde mi nesedělo, že by někdo u okýnka prodal kupon s platností převyšující průkaz. Oranžová by snad měla být platná po celý akademický rok, aspoň jsem jinou než končící někdy mezi červnem a zářím (nejčastěji snad 31. 6., zajímalo by mě, co za blba tohle vypisuje) neviděl.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Prototyp401: díky za odkaz. Měl jsem za to, že platí jen pro roční šalinkarty. Ani nevím, proč jsem si to tak zafixoval.

Robert: ano - průkazka studenta jen do konce února, kupón ke studentské šalinkartě do konce března. Těžko říct, když má průkaz studenta (tuším VUT) do konce roku, jestli je možné ho uplatnit.


Offline
97
07 srp 2013 14:49
Domis píše:
Z doslechu jsem slyšel, že DPMB snad má s vysokými školami dobrou komunikaci a údajně případy ukončeného studia a využívání studentské šalinkarty nadále řeší. Ale jestli je to pravda, nemohu potvrdit.

Je to pravda, osobne poznám niekoľko ľudí, ktorým sa ozval DPMB, že k tomu a tomu dňu ukončili štúdium a aby doplatili chýbajúci rozdiel študentská vs. štandardná šalinkarta.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Já mám pocit, že původní dotaz směřoval k propadlé platnosti průkazky, nikoli kuponu.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Není třeba to řešit - i kdyby komunikace DPMB + VŠ byla, postih nehrozí, neboť DPMB nemůže ověřit, že student skutečně jezdil a zakoupený kupon využil (místo toho, aby ho třeba vyhodil). A revizor nijak neověřuje, jestli jsi stále studentem...
Ani by mě nenapadlo to řešit (jen kvůli jednomu měsíci).
Ale kdyby někdo byl takový, že by přece jenom trval na tom, že chce mít vše naprosto v pořádku a obtěžovat se s tím, tak toto by mělo pomoct: http://www.idsjmk.cz/vraceni.aspx


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
MartinV: V tomto případě si nejsem vůbec jistý. Ale možnost, že by měl k základní šalinkartě studentský kupón je zcestná, to tarif urřitě nepřipouští. Tuším, že pokud člověk ukončí studium, je povinen, byť už jednou vydanou, studentskou šalinkartu vrátit. Nebo mimimálně nepoužívat.
Z doslechu jsem slyšel, že DPMB snad má s vysokými školami dobrou komunikaci a údajně případy ukončeného studia a využívání studentské šalinkarty nadále řeší. Ale jestli je to pravda, nemohu potvrdit.
Na druhou stranu, kdekoliv jinde v linkové dopravě, když už mám jednou na rok potvrzený Studenstký průkaz, můžu na něj jezdit celý rok, nebo ne? Aspoň v praxi je nezjistitelné, zda jsem během roku zanechal studia.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zjistil jsem, že nevím odpověď na jednu otázku ohledně tarifu:
student VŠ, který má aktuálně průkazku šalinkarty do konce února, si koupil kupón (na tři měsíce) do března. Bohužel to ale vypadá, že ho už nepustí do dalšího semestru, má málo kreditů.
Pokud nedostane novou průkazku (byť má průkaz studenta platný na celý rok 2017), a koupil by si základní šalinkartu -> propadne mu ten měsíc (březen), nebo umí DP vyjít v tomto ohledu vstříc?
Peníze by vrátit nechtěl, protože MHD používat musí.


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
K tomu večernímu přibírání jednoho člověka k šalinkartě: Kompromisní návrh by byl, aby to platilo jenom v pátek (resp. den před nepracovním dnem). Hodilo by se to třeba když přijede na víkend návštěva.
Podobný příklad je třeba Silesia Weekend u Kolei Śląskich, kdy je možnost pořídit si levnější lístek v době mezi pátkem 18:00 a pondělím 6:00.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
To jde na Samsungu, změnit font na tenhle úchylnej.

Edit: Tak na LG to jde taky, nikdy mě ale nenapadlo si to měnit.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
To si na 99 % bere font ze systémového nastavení telefonu, jako spousta aplikací, - ano, někdo si na telefonu záměrně nastavil takový font.


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Tady je video, jak probíhá kontrola e-šalinkaret přímo od DP.
https://youtu.be/y5KznPp6oLk

Mě osobně překvapilo, že v té aplikaci mají jakýsi "kreslený" font stylu Comic sans. Proč? Dyť na to koukají jen revizoři a normální font by se jistě četl líp.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
A nebylo by lepší, kdyby čtecí zařízení na bankovní karty měli i v regionální dopravě?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]