Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 9 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To už jsme se od těch cyklistů vzdalili až dost ne?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, já vím, bohužel. Nicméně tvrdit na základě tohoto, že je úplně jedno, kde a kdy použít směrovku, je přinejmenším velmi odvážné.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Bohužel je to opravdu tak, jak píše b1. Pokud budu vyjíždět z vedlejší a zleva pojede po hlavní auto blikající doprava, které ovšem bude pokračovat rovně, a já do něj vletím, bude ta nehoda moje. On maximálně dostane pokutu za špatné použití směrových světel, a i to se mu, ruku na srdce, bude nesnadno prokazovat.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, ale ruku na srdce, při této logice by z některých křižovatek nebylo možné vůbec odjet. :mrgreen:
A trochu mě děsí, jak se tady obhajuje jeden přestupek argumentací o horším přestupku, avšak vyvolaném tím prvním.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Já bych řekl, že nedání přednosti v jízdě je pořád horší prohřešek než špatné použití směrových světel. Přednost musíte dát vozidlu jedoucímu po hlavní silnici, i když porušuje předpisy.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jistě, v rámci prevence nehod je takto třeba uvažovat. Ovšem pokud někdo bliká tam, kde nemá, a stane se nehoda se svědky, má problém...


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Pamatujte si prosím jednu věc: Pokud auto bliká, neznamená to, že bude odbočovat. Pokud auto nebliká, neznamená to, že nebude odbočovat.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jenže ono nejde o to, kam vede vozovka, ale jak je situace nakreslena pod příslušnou dopravní značkou. U kostela jsou na směrových tabulích jasně vidět tři možnosti: vlevo směr centrum, rovně směr letiště nebo doprava směr Dvorska. Podle tvaru křižovatky na dopravní značce je jasně vidět hlavní vlevo, vedlejší rovně. Blikání doprava při jízdě rovně je nebezpečný přestupek.


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
Jezdím tudy denně a je to tak, jak píše xxx, je lepší blikat vpravo při jízdě rovně, než z nějaké pochybné autoškoly si myslet, že když jedu po hlavní, tak nemusím dávat znamení o změně směru jízdy! ( stále se jedná o Tuřany u kostela směrem k letišti )


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jenže kolik lidí nebliká, když zatáčí po hlavní? Hodně. Kdybych se spoléhal na to, že když nebliká, tak jede rovně, tak by to mohlo dopadnout špatně.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
dlbm píše:
V Tuřanech u kostela to blikání vpravo při jízdě rovně ( hlavní odbočuje doleva ) dává smysl, protože protijedoucí na vedlejší poznají, že nejedeš doleva po hlavní a tedy, pokud po ní nic nejede zprava, můžou jet.

To je právě kravina a vysvětluješ si to špatně: Jedu-li rovně, neblikám, odbočuji-li vpravo nebo vlevo, musím blikat příslušným směrem bez ohledu na to, odkud a kam vede hlavní a vedlejší. Prostě musím dát znamení, že měním směr jízdy. Pokud ho neměním jedu rovně a tudíž neblikám. Blikání vpravo při jízdě rovně má význam ten, že chcu zastavit u krajnice. Čili pokud jedu od Slatiny je to jasné, ale musí se počítat s blbostí druhých, kteří prošli asi nějakou pochybnou autoškolou...

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
V Tuřanech u kostela to blikání vpravo při jízdě rovně ( hlavní odbočuje doleva ) dává smysl, protože protijedoucí na vedlejší poznají, že nejedeš doleva po hlavní a tedy, pokud po ní nic nejede zprava, můžou jet.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
M píše:
Kampaň by měla probíhat uplně jinak. za prvé nejezdit vožralej, za druhé znát dopravní předpisy a respektovat je, za třetí chovat se ohleduplně k ostatním účastníkum provozu a až toto teprve někdy možná cyklisti zvládnou, pak se dá hovořit o něčem dál, dřív to nemá cenu.

Tesat do kamene!
Mouka píše:
Tohle podle mě není ani tak chyba cyklistů, ale toho, kdo navrhoval značení.
Jenže spousta cyklistů jezdí v protisměru i tam, kde není žádné značení, které by jim to dovolovalo.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
S těmi blinkry: Připadá mně, že u nás se spíš užívá blinkr na různě tvarovaných křižovatkách tím stylem, že jedou-li na hlavní, neblikají, ani když hlavní zatáčí, naopak pokud sjíždí na vedlejší rovně, pak blikají doprava ( typicky v Tuřanech u kostela ), čímž uvádí vjíždějící na hlavní v omyl a paradoxně by ještě byl viníkem případné nehody on, že nedal přednost. Přitom je možné současně projíždět křižovatkami z různých nekolizních směrů, ale musíme věřit, že všichni blikají nebo neblikají skutečně tam, kam jedou.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Z okna domova vidím na dvě frekventované křižovatky. A kdybych měl spočítat, kolik aut každý den projede tou nebo onou na červenou, tak by mi velmi pravděpodobně vyšlo trojciferné číslo. O neužívání blinkrů, najíždění do křižovatek a podobných záležitostech už vůbec nemluvím. Takže ono to není tak, že jsou nějací „zlí“ cyklisté nebo „hodní“ automobilisté – jsou to furt ti stejní lidi. (Obávám se, že dokud budou v diskusích o čemkoliv – zde o cyklistech – převládat argumenty ad hominem v kombinaci z konfirmačním zkreslením, tak se nikam nepohneme. Řešit je třeba problémy, které systémově řešit lze, ne že mi někdy někdo vjel s kolem před auto z chodníku / nedal mi přednost, protože jsem jen trapný cyklista.)


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Asi mi to teď někteří dají sežrat, ale zatím největší problém, který mi jednosměrka s protipruhem pro cyklisty přinesla, byl, když jsem do ní bezmyšlenkovitě zahnul s autem, protože jsem byl zvyklý tama jezdit na kole. Naštěstí jsem si to hned uvědomil a zase opatrně vycouval ty dva metry ven. Takže nakonec jsem tam paradoxně vytvořil blbou situaci autem, místo na kole. (Kolize snad nehrozila, do jednosměrky bylo vidět a případné protijedoucí auto by mi muselo dávat přednost zprava a to už bych tam pak samozřejmě nezahnul).

Nicméně ani po této zkušenosti proti těm "cykloprotisměrkám" až tak nic nemám, největší problém vidím v parkujících autech, kde si řidič nemusí uvědomit, že může jet cyklista i z druhé strany. Proto je taky nejlepší jet na kole uprostřed (většinou tam není vymezený cyklopruh, ale pouze cyklokoridor, kterým má jen doporučující charakter), bedlivě hlídat zaparkovaná auta a uhýbat na kraj až při setkání s protijedoucím autem.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Mouka: takže jsme zpět na radnici.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
M píše:
Další věc je, žy často cyklisti v protisměru jsou i tam, kde neni šance se bezpečně vyhnot s autem, nedej bože s autobusem.


Tohle podle mě není ani tak chyba cyklistů, ale toho, kdo navrhoval značení.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
JJA: právěže oni se nedívají napravo ani nalevo letí po chodníku sletí hned na silnic v pohodě aniž by se podívali zda vůbec neco jede či nejede, jede pos ilnici a blíží se semafot tak hned vlítne na chodník mezi lidi a přejede to po přechodu na druhou stranu a podobně, jde o to že za a, na chodníku se nejzdí, má vést kolo vedle sebe, b, na přechodu se nejezdí také má vést kolo vedle sebe a za c, nejezdí se ani na červenou ikdyž pak vlítne třeba na chodník, prostě většina a nikdo mi nevymluví, že to není většina, (jezdím každý den pos ilnicích a moc dobře vidím co ti to lidé na kolech dělají) se chová jak dementi.
Mouka: buď je silnic jednosměrná pro všechny, nebo je obousměrná pro všechny, jakákoli vyjímky je vždy kolizní. Druhá věc je, že jsem mockrát viděl cyklistu v protisměru v jednosměrce a nejel po pravé krajnici v jeho směru,ale je přesně uprostřed silnice. Další věc je, žy často cyklisti v protisměru jsou i tam, kde neni šance se bezpečně vyhnot s autem, nedej bože s autobusem.


Offline
439
16 led 2015 11:18
To jako vážně mám s kolem vlézt na silnici a až pak na něj nasednout? Tím se ze mě na čas stává nehybná překážka, a to je nebezpečný a brzdí to provoz ještě víc. Myslím, že je rozumnější vyjít s kolem z vrat, dojít na místo, kde chci sjet na silnici, nasednout na kolo a jak je možnost, tak jet. To by pak člověk nemohl ani s autem vyjet z garáže, protože musí protnout chodník.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
JJA: Správně bys měl na kolo vlézt až na silnici, nikoliv na chodníku.
A s tou trapárnou máš bohužel pravdu. Podle mě je tato mentalita částečně daná tím, co nám tady vládlo ve druhé půlce minulého století, což se jen tak nezmění, nějakých pár generací to potrvá.

M: Pokud není silnice dostatečně široká pro dvě auta, ale je dostatečně široká pro auto a kolo, nevidím na cyklopruhu v protisměru v jednosměrce nic špatného.


Offline
439
16 led 2015 11:18
M píše:
...a někteří ostatní by se měli cyklisti naučit dopravní předpisy které téměř všichni porušují a co je nejhorší tak většina uplně vědomně, sjíždění s chodníku na silnic, jízda na červenou a po přechodě či chodníku je uplně normální věc.


Téměř všichni zase ne. A co je zakázaného na sjíždění z chodníku na silnici? Když vyjdu z domu, tak jsem na chodníku a musím z něj sjet na silnici. Akorát nesmím vlítnout někomu přímo do cesty. A některé chodníky jsou zároveň cyklostezka, viz Veslařská nebo Královopolská od Rosického náměstí, kde je na dvou křižovatkách kombinovaný přechod pro chodce i cyklisty. Jestli to pak neumocňuje ten dojem, že každý jezdí po chodníku a přes přechody pro chodce. Nešváry se u lidí prostě vyskytují, a to jak u těch na kole, tak u těch v autech.

IvanM píše:
Já bych pumpičkáře legislativně z VMO vyhnal, přinejmenším v PD 6-19, nemají tam co dělat, akorát zavazí, zpomalují dopravu, provokují řidiče k riskantním manévrům a ohrožují sebe i ostatní...

Když jsme u toho, tak já bych zase legislativně vyhnal auta z polňaček, pokud tam nemají pozemek. sarcastic Někteří si evidentně jenom zkracují cestu, viz třeba Bohunická cesta u Moravan, kde to na provoz aut není dělaný, není to dostatečně široký.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
M: super příspěvek, moc jsem se pobavil. Palec nahoru :D
Mě na pumpičkářích baví ještě jedna věc, a sice ta, s jakou hrdostí tuto aktivitu provozují. Promenádují se po městě jako od hlavy až k patě odresovaní závodníci a ještě se hrdě “bijí v prsa“, jak jdou těm zlým autům a busům příkladem.
Taky mi přijde, že velmi často jsou to provokatéři. Například když hrdě jedou 50cm od krajnice, kde i za ní je plno místa, a asi 4 minuty zavazí autobusu, který je široký a nemá kam uhnout. Stejně jako jedna “slepice“ v sukýnce na kole cca z 50 let nedávno na VMO mezi zastávkami ÚAN a Křídlovická na lince 84 ve špičce. Já bych pumpičkáře legislativně z VMO vyhnal, přinejmenším v PD 6-19, nemají tam co dělat, akorát zavazí, zpomalují dopravu, provokují řidiče k riskantním manévrům a ohrožují sebe i ostatní...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Na mě to působí tak, že od té doby co tam vládne to co tam je, tak se snaží za každou cenu protlačit pumpičkáře jak to jen jde, snaží se omezit auta kde to jen jde, přijde mi to až násilné vnucování a rušení parkovacích míst, v prvé řade jak píše agent a někteří ostatní by se měli cyklisti naučit dopravní předpisy které téměř všichni porušují a co je nejhorší tak většina uplně vědomně, sjíždění s chodníku na silnic, jízda na červenou a po přechodě či chodníku je uplně normální věc. Pro většinu současných cyklistů je taky mega problém je při pravé krajnici. Brno neni Amsterdam ani Vídeň kde je spousta místa na cyklostezky a cyklopruhy mimo silnici a chodníky a cpát cyklisty do bus pruhů kde jen zavazí, cpát je do jednosměrek do protisměru, kde nemají co dělat a zužovat silnice jen proto, aby se tam vešel nějaký kus cyklopruhu je holý nesmysl. A těch zbytečných kolizních míst co přibylo jen díky idiotsky navrhnutým cyklopruhům ani nemluvě. Kampaň by měla probíhat uplně jinak. za prvé nejezdit vožralej, za druhé znát dopravní předpisy a respektovat je, za třetí chovat se ohleduplně k ostatním účastníkum provozu a až toto teprve někdy možná cyklisti zvládnou, pak se dá hovořit o něčem dál, dřív to nemá cenu.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
JJA píše:
Ale ani řidiči nejsou dokonalí. Před časem jsem viděl řidičku, která byla v odbočovacím pruhu doleva, blinkrovala doprava, ale nakonec jela rovně. Takže naučit se značky na silnici a jak se používají blinkry. sarcastic


Kdysi přede mnou jelo auto, který blikalo doleva, ale vjelo doprava do mezery mezi zaparkovanými auty, ale najednou začalo vyjíždět. Stihnul jsem zabrzdit. On ten blb jel do garáže vlevo a rozhodl se, že si najede doprava, aby se tam snadněji vytočil. Osobně si myslím, že případná nehoda by byla jeho vina, protože pokud vyjíždí z řady zaparkovaných vozidel, musí mi dát přednost. To, že v té řadě "parkoval" třeba jen pár sekund na věci nic nemění.

Omlouvám se za OT, ale příspěvek JJA mi připomněl tuto zkušenost.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:09
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]