Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Dvě takové příhody z opačné strany barikády.
Služebně starší kolegyně z "té lepší vozovny" řídící soupravu T3G mi tvrdí, že ta souprava zrychlovačů je nějaká líná. Tak ji říkám, že to je tyristor a ne zrychlovač. Ona na to že ne, má to pedály a motorgenerátor, tak je to zrychlovač.

Jiná kolegyně zas na konečné po každém sunutí vypínala soupravu "Géček". Ptám se proč to dělá ? Technik prý jí říkal, že když to má ten "kulatý vypínač", tak to má vypínat, že aby to nehučelo. Tak jsem ji vysvětlil, že nemusí, protože to má statický měnič a ne motorgenerátor. Neuspěl jsem.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No to je vlastně jedno. Šalina, bus, trajf. Mě pomohlo, že to byl NP. Nahodil jsem jí tu kabelu do vozejku a už mi bylo fuk, že si pomalu neměla kam sednout, protože spolu s námi se do busu rvalo pár dalších okabelovaných a pokoušeli se obsadit tu nejvhodnější sicnu. Vše nakonec dopadlo v klidu a ani krev u Semilassa netekla... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Fantomas myslel spíš Vario nebo 13T.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
To mě taky napadlo, jestli si bus nepopletla s 21Tr...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Je úplně klidně možné, že v tomto nerozlišuje trakce a z šalin si pamatuje, že první dveře nejsou nikdy nízkopodlažní, zato ty druhé často ano. A pak toto pravidlo aplikovala i na autobusy.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Podle me to ale nevadi. Pokud jezdi s informaci, ze nejlepsi je nastupovat do busu druhymi dvermi, je to v Brne sazka na jistotu.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No paní absolutně nevěděla jaký je to bus. Pomalu ani nerozeznala jestli VP nebo NP, natož aby věděla, že je to Cross a má vzadu dveře velikosti americké ledničky a schody prudké jak do kurníku.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ReZ: myslím, že pro ni je schod nástupní hrana ve vozidle, tzn. nultý schod. A jak víš jistě, že nerozlišila typ, když ti shcválně řekla druhé dveře, když Cross má na konci, jako jeden z mála, schody? Tady bych důchodkyni nepodceňoval. Ale Bůh ví, jak vypadala (no, teď to víš předpokládám i ty).


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Čekám na Reissigové na a-67 (ano byl jsem pro levný žrádlo) a na zastávku přibyla důchodkyně s francouzskou holí a narvanou kolečkovou kabelou a obrátila sena mě slovy: mladíku ( v mých skoro 42 mě to potěšilo), mohl byste mi pomoct s nákupem. No samozřejmě. Jsem gentleman. Přijíždí bus (samozřejmě že nerozlišila typ, byl to cross) a paní na mě mrkne, že jestli by mohla do druhých, tam že je ten schod nižší. Marně přemýšlím v kterém busu máme nižší schod u druhých dveří...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kubus41 ve Všeobecné tramvajové diskuzi píše:
Taky teda přidám jeden zážitek:
Jedu Citelisem na a46 na Lesnou a autobus má zpoždění...

To je hodně o umění okamžitě vymyslet nějaký dobrý argument, a že by se jich tady našlo. Nebylo už žádné prázdné místo? Měl jsi s sebou nějaká zavazadla (víc kusů, ne jen např. batoh)? Měl pes náhubek? Taky by to šlo zjevně říct lidštějším tónem a ne nahlas přes celý bus. Ale je to individuální. Někdo je už v 50 letech troska, jiný ještě v 70 jezdí na kole. A ty píšeš, že byla spíš v dobré kondici.
Když na tebe takhle někdo nastoupí, je to těžší. Pamatuju si, že kdysi se na mě obořila jedna paní taktéž, jaktože ji nepustím - že má ZTP, a to přece musí každý vědět. O kus dál byla volná místa, ale to už ji nijak nezajímalo.


Offline
Uživatelský avatar

76
23 zář 2012 11:56
20 26 91
K tomu bych jen přidal desatero dobíhajícího

_________________________________
22.11.1962 - 19.12.2011

Anvilia *2007


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Za normální dobíhání lidem vůbec nenadávejte. Dejte jim solidní intervaly a oni vám sice budou dobíhat jak o život stále, protože jsou to “ovce“, ale aspoň už budete mít důvod na ně nadávat. Buďte rádi, že vám vůbec dobíhají. Kdyby místo toho jeli autem, byla by to podstatně horší varianta pro podnik.
Pokud jim to jezdí jednou za 20 minut a ještě k tomu DPMB hrdě zaměstnává jednoho nejmenovaného brutálního sabotéra/ignoranta, který je pravidelně i o víkendech bez pádného důvodu zodpovědný i za “sekery“ typu 16-18 minut, tak se ničemu nedivte. S takovým vlažným přístupem všech zodpovědných stran se divím, že je stále tolik věrných zákazníků. Je s podivem, že je takhle někdo vůbec ochoten koukat na zastávce i 38 minut. Za takových podmínek bych radši se zhnuseným výrazem šel pěšky.
Přebíhání na červenou neschvaluji stejně tak jako neschvaluji žádné porušování předpisů.
Tím svým příspěvkem ale nechci říct, že by měla být povinnost řidiče na někoho čekat. Já naopak tvrdím, že vyčkávání je kontraproduktivní a akorát škodí lidem, kteří jsou již ve voze a nastoupili včas dle JŘ. Takže čekat jen v případě, že není zpoždění nebo není v blízkosti nějaký “nepříjemný“ semafor. Stejně tak bych vnitřním předpisem zakázal opakované zastavování na rozjezdech. Tohle je prasárna, když už je dispečerem vypuštěn rozjezd a nějaký řidič si z toho dělá “charitu“, 5x někomu zastavuje a akorát tím zdržuje celou kolonu vozů za sebou. Prostě jakmile se bezpečně zavřou dveře, tak se už znovu otvírat nemá...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Zastávka Pionýrská směr město, někdy během dne. Mám odbaveno, volno před sebou, zavírám dveře. Z levé (!!!) strany přiběhne senior, vletí mi do zavírajících se dveří. Tentokrát jsem se udržel a nic mu neřekl. Víte, kde vystupoval ? Šel do řeznictví na Antonínské. Na Nových sadech předvádí akrobacii i ti, co vystupují na Václavské. Všude interval 2-3 minuty.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Vidíš, zrovna tohle jsem přeskočil.


Offline
439
16 led 2015 11:18
MartinV píše:
JJA: a na druhé straně máš soupravu plnou lidí a cyklus semaforu, který bys měl stihnout.

Vždyť jsem to tam napsal.
JJA píše:
... pokud je to možné (nemám zpoždění, není těsně před zhasnutím zelené na křižovatce atd.)...


Offline
439
16 led 2015 11:18
Honza píše:
A nedobíhala náhodou už na červenou ? Takoví si u mě vůbec neškrtnou. Nejhorší je, když na stůj dobíhá rodič i s dítětem, na to jsem alergický. Logiku "ono zrovna nic nejelo" neuznávám, autem taky na stůj nepojedu...


Častým jevem je například dobíhání na červenou při přestupu z a-84 na a-53 na Záhřebské. Když projede autobus a zrovna nic dalšího nejede, tak většina lidí prostě přeběhne. Málokdo je ochotný sledovat, jak mu ujíždí přípoj, když je sice červená, ale široko daleko nic nejede. O to víc, pokud jsou mezi spoji delší intervaly a/nebo je venku zima.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
JJA: a na druhé straně máš soupravu plnou lidí a cyklus semaforu, který bys měl stihnout.


Offline
439
16 led 2015 11:18
To má být ten prozákaznický přístup? sarcastic Ano, někteří lidi (cestující) jsou dementi, ale většinou to budou platící dementi, a proto je potřeba, pokud je to možné (nemám zpoždění, není těsně před zhasnutím zelené na křižovatce atd.), počkat, než dotyčná/ý doběhne klidně až k zadním dveřím. Nemá smysl se nad tím rozčilovat, stejně jako když někteří mačkají stopku v bezpoptávkových vozech nebo nastupují s kočárkem do K2/T3 jinými než zadními dveřmi, u kterých je pro něj vyhrazený prostor, tohle se bude v určité míře dít pořád.


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
A nedobíhala náhodou už na červenou ? Takoví si u mě vůbec neškrtnou. Nejhorší je, když na stůj dobíhá rodič i s dítětem, na to jsem alergický. Logiku "ono zrovna nic nejelo" neuznávám, autem taky na stůj nepojedu...


Offline
Uživatelský avatar

76
23 zář 2012 11:56
20 26 91
Jakmile dobíhající mine druhý otevřený/uvolněný dveře, má smolíka

_________________________________
22.11.1962 - 19.12.2011

Anvilia *2007


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
prototyp401 píše:
"no já jsem dobíhala"...

Stejně vyšisovaný důvod, jako těch neplatících na lince 64: "my jdeme z ubytovny..."

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Já bych tyto existence zbavil práva na kyslík. Kdyby to jenom šlo.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Dementóza nezná mezí.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
A nejhorší na tom je, že přesně tyhle a podobný “mimózy“ tady píšou velice často stížnosti. A ještě velmi dramaticky.... “ta zlá agresivní psychicky narušená řidička mě vyloženě úmyslně přivřela do dveří, když jsem normálně nastupovala. Vyloženě úmyslně si počkala na ten okamžik, kdy mě mohla přivřít a celé si to vychutnala“... Pak nějak dokazujte, že to vlastně bylo úplně jinak...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Dnes jsem nastupoval na Úzké do d-12 směr Komárov.
Na šalinu (2xT3R) "dobíhala" nějaká důchodkyně odpředu (tj. od semaforu, proti šalině, s velkým nákupem), všechny dveře byly otevřené. Minula první dveře, minula druhé a až do třetích se začla sápat, jenže v té době, už řidička dávala výstrahu a v podstatě zavírala. Zavřela a rozjela se (jak jinak, za prvé si určitě myslela, že už nenastoupí a za druhé v té poloze tam pak už ani neviděla podle mě). Paní zůstaly přivřené šaty ve dveřích a nadávala. Využil jsem této situace a šel jsem si jí zeptat, proč nenastoupila prvníma dveřma, když šla zepředu. Vůbec mi neodpovídala na to, na co jsem se ptal, jen nadávala, jak ji tam mohla přivřít, když jsem otázku asi po třetí zopakoval, tak mi řekla: "no já jsem dobíhala"...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1977 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 00:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]