Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 11 z 62    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 62  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Háček bude asi v tom, že ten JŘ není jejich, je v majetku dopravce, tak to prostě neřeší...


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Tak za ty 4 roky snad měnili JŘ na tomto označníku několikrát...


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Tak protože ho nikdo nesundal?
Jestli je správcem označníku DPMB, tak napiš jim - určitě není v jejich silách kontrolovat (a určitě to nemají ani v náplni práce), zda všechno na označníku je platné, pokud tam je JŘ i jiných dopravců...


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Celkem by mě zajímalo, proč tento neplatný JŘ stále visí na zastávce Zvonařka.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
4
23 čer 2011 15:24
Tak i v tomto roce lze najít Brně (a nejen tam) najít plecháče a to:
Jugoslávská (neobsluhovaná)
Stránská skála ( jen smyčka retro reko)
Drážní (nedávno reko)
Slatinka (jen výstupní)
Náměstí Svobody (směr Česká pro H4)
Start (Masarykův okruh)
http://www.rajce.net/a13728071
Pokud něco chybí rád doplním. :wink:


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Třeba DP doufá, že se tenhle nesmysl zase zruší - nakonec autor nápadu už je pryč, tak třeba se dočkáme...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
Dost často se tady omílá evergreen, že cestující nejsou schopni rozlišit linku 30 od x30, či 50 od E50, ale můžeme se jim vůbec divit, když pro dopravní podnik samotný je linka 96 totéž co N96? Nebo jak jinak si vysvětlit, že i několik let po zavedení označení s písmenem N je na většině označníků ve Starém Lískovci stále uvedeno označení "96", zatímco na jízdních řádech a na vozech je označení "N96". Tak se nedivme, že cestující ta "doplňující" písmenka ignorují, když v tom má bordel samotný DP.


Offline
182
23 čer 2010 18:20
Brno
Právě probíhá demolice původní dřevěné budky na Pálavském náměstí. Nové veřejné WC by tu tedy měly být co nevidět.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
prototyp401: Jaká je podstata funkcionalismu? Já myslel, že to, že věc funguje, ale to bych o současných minipřístřešcích neřekl. I proto si ukázka, jak zastávku udělat pořádně, zachování zaslouží.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ohledně zastávky Obilní trh, resp. toho torza, co z něj, zatím, zbylo bych pokračoval v tématu Urbanismus a architektura Brna.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Žádným způsobem, řeší se tu zastávky. Držme se tématu.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
V čem je muzejní exponát tramvaje T2 výjimečný? Nebo třeba RT6, po jejímž zachování v muzeu tu někteří volají?


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
A kolik lidí si řekne:
Ty jo, to je krásná stará šalina, jsem rád, že se s ní můžu projet.
Ty jo, to je krásná zastávka, jsem rád, že můžu stát pod tímto betonový přístřeškem.

Jinak jediný názor, který mi dává smysl je a se kterým souhlasím ať v tom něco vidím, nebo ne:

MartinV píše:
Na druhou stranu, když už opravit, tak se vším všudy. Zastávka byla i se záchody, teď bude bez původní přidané hodnoty.


A mimochodem, proč je něčím historické vozidlo výjimečné, na to jsem slyšel tisíc důvodů. Ale proč je ta zastávka vyjímečná, kromě toho, že je funkcionalistická, to ne. I současné zastávky jsou funkcionalistické, málokdo si uvědomuje, jaká je podstata funkcionalismu. Jen se posunula doba. Takže není jedina funcionalistická, ale jediná betonová funkcionalistická.


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Edo: díky za rozumný argument - přirovnání k čemukoliv jinému historickému, např. vozidel. Jen škoda, že se to už táhne bůh ví, jak dlouho.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
prototyp: Trochu tolerance, prosím. My, fandové dopravy, vnímáme hodnotu historických vozidel MHD, jiní zase vnímají hondotu historických budov. Nedávno mi jeden známý začal nadávat "proč že to opravujeme staré vraky a radši nezlevníme jízdné", že prý historické šaliny jsou k ničemu. Každý si nad tímto názorem klepe na čelo. Ale to stejné teď děláš ty, jen s památkama. Každej má něco, tak to tak ber.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
prototyp401 píše:
Historie? Cemetery má pravdu, ať se snažím, jak se snažím, na kusu betonu nevidím nic památkového. Nedívejme se dozadu, to už odvál čas, ale dopředu. Nesnažme se získat, co jsme měli, snažme se mít něco ještě lepšího, to je heslo, kterým by se měla radnice řídit.
Pokud někdo přesto bude tvrdit, že je to památka, tak zbourat a postavit znovu uplně stejné. Ale doba jde dál a zabývat se jedním kusem betonu v Brně, který je lehce nahraditelný, mi do hlavy nejde.



Nemůžeme změnit minulost, ale můžeme vnímat její stopy a akceptovat ji.
Thérese Jacobs-Stewartová

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Na druhou stranu, když už opravit, tak se vším všudy. Zastávka byla i se záchody, teď bude bez původní přidané hodnoty.


Offline
Uživatelský avatar

3085
29 srp 2009 19:30
Ano, zcela jistě architekturu (a umění obecně) mnozí nedokáží ocenit, nicméně to není důvod proč jedinečné stavby nechránit a nepečovat o ně. Ať už jsou staré stovky let či "jen" z minulého století. Ať už je to např. Hrad či funkcionalistická zastávka MHD v Brně. Mmch. kolik funkcionalistických zastávek v republice je? Jednotky?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Historie? Cemetery má pravdu, ať se snažím, jak se snažím, na kusu betonu nevidím nic památkového. Nedívejme se dozadu, to už odvál čas, ale dopředu. Nesnažme se získat, co jsme měli, snažme se mít něco ještě lepšího, to je heslo, kterým by se měla radnice řídit.
Pokud někdo přesto bude tvrdit, že je to památka, tak zbourat a postavit znovu uplně stejné. Ale doba jde dál a zabývat se jedním kusem betonu v Brně, který je lehce nahraditelný, mi do hlavy nejde.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
Vždycky se najde někdo kdo si neváží historie, takže asi tak.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Tak tomu říkám názor, pánové ! sarcastic

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
4
11 úno 2011 20:20
xcav8 píše:
Obávám se, že je to trošku s křížkem po funuse.
Snad se to dá ještě napravit. :cry:


Ta zastávka už měla být dávno zbourána a to bez náhrady. Zkrátka kolik už se na tom napakovalo lidí.
Nevím co na tom památkově chrání, takových chatrčí je. Třeba akce Zemanova kavárna je stejný, ještě dražší případ.


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Já bych chtěl ELPY na Jugoslávskou. Ale Přívrat je také důležité místo, které by si panely zasloužilo.


Offline
439
16 led 2015 11:18
mili.hami píše:
Rez: Víc by se podle mě hodily na Mendlák k tramvajím. Ale ten Přívrat taky není marnej...


Přívrat, Záhřebská,... Zkrátka na trasu okružek by to sakra chtělo. Z důvodu její délky to tam jezdí víceméně náhodně a taky když se sjedou dva vozy, tak by lidi věděli, že třeba za minutu přijede další, prázdnej, a nepřeplňoval by se tak tolik ten první.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
Obávám se, že je to trošku s křížkem po funuse.
Snad se to dá ještě napravit. :cry:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1542 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 62  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 18 dub 2024 19:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]